ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)
Пaт

Регистриран: 09.01.2012
Re: Трето полувреме - продължение
    #2952482 - 14.09.2012 19:00 [Re: Esther]

Во Украина филм со слична тематика како филмот на Дарко е забранет, поради страв од немири, и тоа од украинските власти. Ама можеби и затоа што сметаат дека филмот е малку про-руски и анти-колаборационистички според мене. А баш би сакал да го гледам и тој филм. Сигурно е интересен, како и Трето полувреме

--------------------
Ridentem dicere verum

Редактирано от Пѫт (14.09.2012 19:01)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
Re: това сме го обсъждали много пъти
    #2952483 - 14.09.2012 19:02 [Re: Пaт]

Цитат:

Имаш право, прашањето ми е поставено лошо - дали со тие земји во тоа време управувала (про)фашистичка власт?

Отговарям директно - наистина властите на тези страни са били съюзени с хитлеристка Германия и останалите от Оста - дали ще се нарекат прохитлеристки или профашистки - това са еквилибристики!

Но това не значи, че филмите, претендиращи за достоверност, могат да съдържат брадати ЛЪЖИ като тези в "Трето полувреме"! Каквато и да е била властта тогава, безДарко си остава лъжец на N-та степен - и то днес!

Негатор
Античен вагабонтин

#2952485 - 14.09.2012 19:04 [Re: Пaт]

Цитат:

Во Украина филм со слична тематика како филмот на Дарко е забранет, поради страв од немири, и тоа од украинските власти. Ама можеби и затоа што сметаат дека филмот е малку про-руски и анти-колаборационистички според мене. А баш би сакал да го гледам и тој филм. Сигурно е интересен, како и Трето полувреме

Ке ти дадам линкови за него! Има и хай-резолюшън версии!
Най-много да видиш дека Дарко е плагиат!

Пaт

#2952486 - 14.09.2012 19:04 [Re: Негатор]

Цитат:

Цитат:

Така е! И во филмот се спомнува токму тоа „фашистичка Бугарија“. Така е! На сон ми дојде

Ете затова на форумов зборуваме за БИВША ЮГОСЛАВСКА Република Македония! По-точно име за финасиращите ваквите лажливи филми не може да се измисли!

Така е. Ама на сон ми дојде и дека си во спот на Азис. Еба ти сонот - грозна ноќна мора

--------------------
Ridentem dicere verum

Негатор
Античен вагабонтин

#2952488 - 14.09.2012 19:06 [Re: Пaт]

Цитат:

Така е. Ама на сон ми дојде и дека си во спот на Азис. Еба ти сонот - грозна ноќна мора

На това се викат мокри сонища! Гладна кокошка просо сънува!

Пaт

#2952489 - 14.09.2012 19:07 [Re: Негатор]

Ама не бе, јас се уплашив да не сум фатил телепатија нешто...Инаку гаќите суви, се во ред...

--------------------
Ridentem dicere verum

игнят
старо куче

Регистриран: 25.07.2012
    #2952490 - 14.09.2012 19:08 [Re: колкото толкова]

Разберете , че нас ни дразни това вкарване на неточности , които уж са дребни , но дразнят българското око и намекват на македонците , какви зверови били бугарите . Визирам публичния разстрел , например . Абе нещата си терат по старому . Одакле ту бугари ?

Пиринец
Татар

Регистриран: 14.12.2011
    #2952491 - 14.09.2012 19:10 [Re: niama kak]

Правили са етническо прочистване в Корея, Китай и са планували такова в Калифорния. Всеки японски е мъж е трябвало да си вземе мръсна жена и да има 2 семейства едно чисто японсо и едно не чисто и така лека полека да се разпространява. Цар Плъх на Джеймс Клавел разисква точно това.
Освен това са имали навика да варят хора и да ги снимат с камера. На фона на японците, хитлеристите са били хуманисти, не се ебавам.
Тая терминология фашисти, хитлеристи за цели държави е много сложна. Режимът Виши във Франция е много жесток, сръбски четници яко соработват с германците. За хърватската република, която избива един милион души дори не ми се говори. Балтийските републики приемат германците като освободители. Втората световна, с която съм по запознат от антиката е много много комплексен период.
Ше ти дам друг пример Път, в България пактът Рибентроп - Молотов се пазеше в тайна до края на 80-те години. В Европа признаха СССР за агресор във войната преди пет години и Путин много побесня.
Но кога започва войната? Когато Германия и СССР влизат в Полша нали? Нас ни учеха, че съветите са жертва на агресия и са се защитили, ама поляците друго помнят. Сложен казус е войната, много и е трудно да се реже така. Например комунистите в България са по-агресивни и по-активни от комунистите в Македония, нищо че вашите са дигали отечествена война, то и при нас я наричат отечествена. После има народна власт - сиреч демокрация, страшна демокрация нема що.
Ето трети пример ще ти дам, Трайчо Костов - деец на българската комунистическа партия, втори човек в Народна Република България - нещо тръгнал да оспорва търговията със СССР и после става какъв - враг на народа и обесен. Това е отговорът за Стоянов дали България 1944-1948 е суверенна държава ...

Maria66
мързелива

Регистриран: 14.02.2012
Re: Подгреването на вчерашното ядене
    #2952492 - 14.09.2012 19:11 [Re: Пaт]

Цитат:

Епа еве некои делови.

Од 2:00 натака кога ќерката му приговара на таткото поради неговото решение да не се закачува бугарското знаме велејќи: толку години го крихме, тој одговора: царят и министрите го омърсиха, Катерино. На Хитлер го подариха.

Што значи тоа? Или и тоа е антибугарска пропаганда? А па и нешто „Независима Македонија“ се спомнува и тоа по време кога нели е, обединение - пак антибугарска пропаганда?

Или на пример тука (од 9:50 натака):

И ова ли е антибугарска пропаганда?

Път ти наистина ли не правиш разлика между този филм и това което се представя до момента за ремикса на Митревски в/у стар съветски филм? Питам те съвсем сериозно.

--------------------
св. Августин Блаженни:
„Какво е държавата, ако не една голяма банда, и не е ли всяка обикновена банда — една малка държава?“

Редактирано от Maria66 (14.09.2012 19:12)

Пaт

#2952493 - 14.09.2012 19:11 [Re: игнят]

Добра заебанција.

--------------------
Ridentem dicere verum

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 89 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3047

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.02 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.