ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | >> (покажи всички)
Пaт

Регистриран: 09.01.2012
Re: Подгреването на вчерашното ядене
    #2952590 - 14.09.2012 22:55 [Re: kiBik]

Цитат:

1. Къде Дарко говори с български журналисти и с няколко по-стари български хорица?
2. Къде в България не се дозволува да се слушне и другата страна?
3. А дали си има крушката опашка?
4. Как не се умори цял ден да говориш, без да си убеден в правотата си (на това може и да не ми отговаряш)?

1. Па двапати или трипати веќе го постирав тоа видео надевајќи се дека некој ќе искоментира нешто, ама ништо од тоа. Овие не ли се Бугари тука (изгледај го целото, или ќе коментираш од памет можеби? )

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=AJIt6iV-ruc

2. Конкретно во случајот, на БНТ и БТВ, каде се сечат изјавите на Митревски и тенденциозно се редат да излезе дека кажал нешто што не го кажал.

3. Преведи на бугарски

4а). Се надевам дека не мислиш дека сум должен да ти давам отчет за тоа како го исполнувам слободното време.
4б). Па и на глупости ли да одговарам?

--------------------
Ridentem dicere verum

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
iieee
ветеран

Регистриран: 13.09.2012
    #2952591 - 14.09.2012 22:57 [Re: Пaт]

Следя темата и твоите изказвания. Манипулираш под маската на апел за дискусия, изчистена от субективизъм и митологизиране. Правиш го по същия начин както Дарко. Първо пропагандното филмче и после санданиста и т.н. за да не го обвинят в необективност. На доста места издишаш. За “Мъкедноия” само ще ти кажа народната поговорка “Каквото повикало, такова се обадило”. Само дето вашите медии и официални власти си съдраха гърлото да викат. Ако ти е къса паметта или не четеш македонски медии мога да ти припомня. Всяка седмица само в утрински има поне четири-пет анти БГ теми.

Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #2952592 - 14.09.2012 22:59 [Re: Пaт]

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=959982

Бойко Борисов благодари на своя израелски колега за високата оценка на България за това, което е направила за българските евреи. Има опити на кръгове по света да се преиначава историята, но мисля, че България е държавата, спасила всичките си евреи по времето на Хитлер, благодарение на целия български народ, на църквата, на парламентаристите, на българските интелектуалци, заяви Борисов. Той припомни, че следващата година ще се навършат 70 години от спасяването на българските евреи. Убеден съм, че с премиерът Нетаняху ще направим така, че и в Израел, и в България да се издигнат паметници, да се оцени жестът на българския народ, каза още Борисов.

Пaт

#2952593 - 14.09.2012 22:59 [Re: DIVА]

Еј Дива, од каде тој што го напишал тоа може да знае дека „во филмот има внушение дека Бугарите имале контрола врз Треблинка“ ако не го гледал филмот, те молам? Па и не ја навредувајте нашата интелегенција на овој начин - Бугарин напишал дека Македонец кажал некоја глупост.

А да не излезе на крај дека тоа знаме се веело над некој од логорите за принудна работа за кои говореше Евреинот во вториот дел од репортажата на БТВ, тие покрај Струма на пример?

--------------------
Ridentem dicere verum

Илийца
Понаминаваща

Регистриран: 23.11.2009
    #2952595 - 14.09.2012 23:00 [Re: iieee]

Цитат:

Конкретно во случајот, на БНТ и БТВ, каде се сечат изјавите на Митревски и тенденциозно се редат да излезе дека кажал нешто што не го кажал.

--------------------
Македония маки да мачи по неговата смърт, а покрай неа и ние Македонците. Со насолзени очи му прозборев: Александре, Александре, дедо мил, од толкава държава што направи само педа земя ни остана!
И.Трпоски

Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #2952596 - 14.09.2012 23:00 [Re: Пaт]

Цитат:

Па и не ја навредувајте нашата интелегенција на овој начин ...

Дай еден примерок за достоен представител на вашата интелигенция!

ToffeeTwr-Нострадамус
Нострадамус

Регистриран: 04.10.2011
От: Vienna
    #2952597 - 14.09.2012 23:01 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Цитат:

+1 За това съм напълно съгласен, както и че субективната ни оценка щеше да бъде повлияна.

Шо ке е бре? Отворен съм за доста гледни точки и съм наясно със своя негативен субективизъм породен от сблъсъка ми с Македония миналата година. Дразня се на опити за подмяна на историята, малоумни теории изсмукани от пръстите на базата на една дума или изречение подбрана специално от хиляди тонове литература написани по това време, без да се види цялостта и съвкупността на фактите.Аргументация от типа на "Читай Пулевски" и "високоинтелигентните постове" на Стоянович.

Отначало Фиромясвах всички наред, постепенно Боко, Път и теб ви сложих в графата Македонци и се опитвам да видя вашата гледна точка. Боко е на мнение били какви били старите Яз сум Македонец и не ми оспорвайте идентитетот и градината Път брани Македония и Македонското, но се опитва да балансира и гледа да не се занимава много с историята, а повече со бугарките и песньовките.

Теб на форума за исторически теми те няма и според мен са ти ясни как стоят нещата, приел си че пътищата ни са се разделили,но се интересуваш основно от настоящето - да споделяш музика, книги, да опознаваш разликите меду двете книжовни норми/езика.Обичаш да се ебаваш с хората ако почнат да се взимат много насериозно и даже може да станеш леко арогантен. Прави ми впчатление и че се интересуваш от настоящата политика в Македония, критично си настроен към ДПМНЕ и като ли песимистично и за самата Македония

--------------------
"Ваша великорусская мечта, сидя по горло в дерьме, затащить туда всех остальных. Это и есть Русизм"

Пaт

#2952598 - 14.09.2012 23:03 [Re: iieee]

Не, вашата логика дека Митревски прво прави пропаганден филм а потоа пишува статии за Сандански за да не излезе необјективен издишат, затоа што тоа на македонски се вика „два чекори напред - три назад“. Разбираш ли македонски?

--------------------
Ridentem dicere verum

Илийца
Понаминаваща

Регистриран: 23.11.2009
    #2952599 - 14.09.2012 23:04 [Re: Негатор]

Цитат:

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=959982

Бойко Борисов благодари на своя израелски колега за високата оценка на България за това, което е направила за българските евреи. Има опити на кръгове по света да се преиначава историята, но мисля, че България е държавата, спасила всичките си евреи по времето на Хитлер, благодарение на целия български народ, на църквата, на парламентаристите, на българските интелектуалци, заяви Борисов. Той припомни, че следващата година ще се навършат 70 години от спасяването на българските евреи. Убеден съм, че с премиерът Нетаняху ще направим така, че и в Израел, и в България да се издигнат паметници, да се оцени жестът на българския народ, каза още Борисов.

http://www.cross.bg/1327813

Евреите, които България не спаси

14 Септември 2012 | 10:13
Прочетено2756

/КРОСС/ Зловеща и абсурдна е тази аритметика, според която животът на 50 000 български евреи е "платен" с живота на онези 11 343-ма души, избити по особено жесток начин с участието и на България - пише в коментара си за "Дойче Веле" Еми Барух.

Години наред спасението на 50 000 български евреи беше (и продължава да бъде) най-експлоатираното клише в опитите да се гради външнополитическия имидж на страната: както по време на комунистическия режим, така и при всички правителства, които се смениха след 1989-та.

Претенцията за безусловна толерантност на народа (на целия народ!) прозвуча за пореден път и от устата на настоящия български премиер по време на посещението му в Ерусалим в началото на седмицата. В страна като Израел, в която паметта за жертвите е неразделна част от националната идентичност, демонстрацията на хладна нечувствителност и безразличие към трагедията на другите 12 000, чийто последен жизнен път е минал под ескорта на българската армия и полиция, издава особена морална несъстоятелност и нездрава склонност към търговия с избрани пасажи от миналото.

Кой преиначава българската история?

Официално приетата версия за спасението на българските евреи има още един смущаващ ефект. България се държи като алчен концесионер на онази част от историята, чиито "нравствени котировки" винаги ще бъдат високи.

Ако говорейки за миналото, се отъждествяваме само с позитивните фигури, ние директно се самоизтъкваме и си приписваме единствено положителната роля, пише Цветан Тодоров. Това колкото ритуално, толкова и приятно описание не носи никакво морално предимство за неговия автор. Защото моралът е или безкористен, или не съществува.

В сложната тъкан на истинския живот се преплитат и величието, и мерзостта; и сакралното, и баналното; и героичното, и циничното. Няма никакъв морал в зловещата аритметика, според която животът на 50 000 е "платен" с живота на 11 343.

Известни са имената на всичките 11 343-ма души, натоварени от българската полиция и армия в запечатани вагони и депортирани в Треблинка. Известен е и начинът, по който български войници и офицери са се отнасяли с тях. Нима можем да извръщаме очи от поведението на онези мъже, действали от името на България и под български флаг, които са се отличили с удивителна жестокост, които са грабили, изнасилвали и пребивали мъже, жени и деца в последните дни на техния живот? Нима днес потомците на "спасителите" не трябва да се интересуват от сенките на миналото? Защо България никога не поиска прошка за стореното?

Периодичното повдигане на тази тема по повод разни годишнини никога не успя да привлече вниманието на българското общество. Смущава и санитарната дистанция на еврейските организации, които - толкова години вече - не се наемат да спорят с плакатното представяне на българското изключение, не успяват да напуснат пределите на "политическата коректност" и не настояват по един категоричен начин за искрен поклон пред погубените човешки родове.

Неродените деца на избитите

При посещението си в Израел Бойко Борисов отиде една стъпка по-напред от своите предшественици. Освен заканителните интонации към "онези кръгове в света, които преиначават, тълкуват и коментират историята", Борисов не се посвени да украси същата тази история, позовавайки се на някакъв коефициент за "годишния прираст" на спасените български евреи. Според логиката на тази абсурдна математика "сметката" за евреите от Беломорието и Тракия става още по-страховита. Според зловещото уравнение за "годишния прираст" не трябва ли да броим и неродените деца на онези 12 хиляди, които - нека повторя - бяха избити през 1943 година с печалното участие и на България?

Подобна селективна политическа амнезия и отсъствието на какъвто и да е импулс за състрадание хвърлят сянка върху величието на стореното от немалко българи. И колкото и патетично да звучи "каноничният разказ", както написа Румен Аврамов в книгата си "Спасение" и Падение", той ще продължава да наподобява едноизмерен плакат, положен в плоскостта на пропагандата.

--------------------
Македония маки да мачи по неговата смърт, а покрай неа и ние Македонците. Со насолзени очи му прозборев: Александре, Александре, дедо мил, од толкава държава што направи само педа земя ни остана!
И.Трпоски

Пaт

#2952602 - 14.09.2012 23:07 [Re: Илийца]

Е што е смешно? А ова што е?

--------------------
Ridentem dicere verum

Страници: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 38 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3046

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.