ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Пaт

Регистриран: 09.01.2012
Re: Трето полувреме - продължение
    #2952341 - 14.09.2012 15:20 [Re: Гай Баньо]

Го најдов и целото интервју од кое е земен оној исечок каде вели дека спасувањето на бугарските Евреи е фалсификат.

--------------------
Ridentem dicere verum

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
DIVА
неопитомена

Регистриран: 01.07.2011
От: Дивия запад
    #2952343 - 14.09.2012 15:22 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Ниту еден Македонец нема да гради мислење за Бугарите врз основа на филм, а уште помалку врз основа на филм чијашто приказна е сместена во времето пред цели 70 години.

Такива като теб със сигурност няма да си правят изводи за българите въз основа на този филм. Но дали всички македонци са като теб?

Създателите на този филм са първите, които се самоизключват от твоето твърдение.

Esther
психодесен соросоид

Регистриран: 15.04.2012
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
    #2952345 - 14.09.2012 15:23 [Re: Пaт]

Аз лично такава вина не чувствам, аз лично и към спасяването на евреите принос нямам (та да чувствам свои заслуги).

Но тези неща никога не могат да бъдат само лични.

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта

Пaт

#2952346 - 14.09.2012 15:23 [Re: Пaт]

Само делот со Дарко

--------------------
Ridentem dicere verum

sofmak
рекордьор

Регистриран: 20.10.2011
прочутото трето полувреме
    #2952347 - 14.09.2012 15:24 [Re: Esther]

Цитат:

Па според мене Бугарите многу повеќе ќе се издигнат во очите на Македонците ако излезат со свое видување за филмот откако го изгледале, со трезвено анализирање на тоа што им се допаѓа, што не им се допаѓа,

защо прочутото. Защото още никой от нас не го е гледал, а се изписаха огромен брой байтове за него.
Българите дали ще гледат филма? Според мен няма да го гледат.
Вече е факт, че 30 българи ще го гледат. В РМ това може да се оценява положително, но да изчакаме тези 30 българи, служебно задължени, новинари, да напишат какво са видяли.
Аз очаквам че Македонците ще го гледат този филм. И очаквам тяхното мнение. Ще почакаме - ще видим.
Предварително ще напиша: Македонците са доволни от филма. Моят коментар: Стереотипите са живи.
Македонците го възприемат двуяко. Моят коментар. Вятърът на промяната тръгва.
Македонците го критикуват. Македонците са мислещи със своите си глави
Предразсъдъци - кво да праиш

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #2952349 - 14.09.2012 15:25 [Re: Пaт]

Цитат:

Јас вака го разбрав него. Го напаѓаат поради тоа што во филмот прикажува дека бугарските власти ги собираат Евреите, што е историски факт. И одрекувањето на тој факт е еднаков на негирање на холокаустот, а и вистина е дека во светот има таква тенденција којашто си има свои следбеници и во Бугарија. Но тоа не се сите Бугари и тоа не е денешна Бугарија. Тој дел некако го пропуштате.

Айде още веднъж, защо мисля, че този филм е антибългарска пропаганда, а не е просто филм насочен срещу българския фашизъм(ако беше така, нямаше Дарко да има проблеми). Ето защо:
1. Българите са представени, като окупатори на етнически различен от тях народ, което не е вярно.
2. ФК "Македония" е представен, като едва ли не някакъв чужда футболен клуб, докато истината е, че този клуб е чисто български и петима от неговите футболисти играят в националния отбор на България.
3. Проблемите със съдията, публиката и навиячите са представени, като междуетнически, което не е вярно. Това са проблеми, които ги е имало и във всеки друг български град.
4. Българската армия е представена, като чужда армия в Македония, както и българската администрация там също. Това не е вярно. Повече от половината войници от българската армия и най-малко половината офицери са родени в Македония. Администрацията също е предимно от местни жители. Това е истината.
5. Дадена е картината, че българите едва ли не са главните виновници за екстрадацията на евреите, а не действат съгласно германска заповед. И никак не е ясно за македонската общественост, че българите са екстрадирали евреите от териториите, които били временно администрирани от тях, но са спасили много повече и всичките евреи от сегашните български земи.

Кой македонец ги знае тези факти? И не е ли чрез филма да се правят внушения срещу българите, като окупаторски народ, докато истината, че българите освобождават земи населени с етнически българи тогава. Кой македонец го знае това? А това е и истината.
Не е ли достатъчно гореказаното ние, българите да смятаме, че този и подобни филми са отвратителна и низка антибългарска пропаганда!?

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Редактирано от Водно конче (14.09.2012 15:26)

Пaт

#2952351 - 14.09.2012 15:25 [Re: Esther]

Па никој и не бара од тебе да чувствуваш лична вина, во тоа е поентата. Односот помеѓу Македонците и Бугарите личи како на двајца пријатели кои се скарале, па се смириле (божемно) и сега треба секогаш да внимаваат што ќе си кажат еден на друг. Не дај Боже да се каже некој виц кој лошо би се разбрал.

--------------------
Ridentem dicere verum

Пaт

#2952353 - 14.09.2012 15:27 [Re: Бяло Конче]

Негледан филм.

--------------------
Ridentem dicere verum

Esther
психодесен соросоид

Регистриран: 15.04.2012
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
    #2952355 - 14.09.2012 15:28 [Re: Пaт]

Цитат:

Насловов на темата ти е баш - фудбалски

Еее, можех да напиша "... и евентуално - дузпи"

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта

Гай Баньо
комшията

Регистриран: 01.02.2011
От: Журче
    #2952356 - 14.09.2012 15:29 [Re: Пaт]

Цитат:

Па никој и не бара од тебе да чувствуваш лична вина, во тоа е поентата. Односот помеѓу Македонците и Бугарите личи како на двајца пријатели кои се скарале, па се смириле (божемно) и сега треба секогаш да внимаваат што ќе си кажат еден на друг. Не дај Боже да се каже некој виц кој лошо би се разбрал.

Екселент обзервејшън. +1

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 56 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3046

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.033 seconds in which 0.01 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.