ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
strawberry
ветеран

Регистриран: 24.10.2009
Re: Трето полувреме - продължение
    #2952414 - 14.09.2012 17:02 [Re: Пaт]

Германците и българите като от българите има македонци.
А правиш ли разлика между депортация на не-български граждани и масови растрели и изпращане в български лагери на смъртта? А между футболна агитка и национална вражда.
Не знам за кои мои говориш, аз не съм фен на българските медии. Обаче да изкарваш Дарко обективен или че не правел анти бг филм, това е най-малкото глупаво.
Мисълта ми беше, че в България никой не отрича депортацията, а това го твърди само Дарко. С това измества истинския проблем -Ние отричаме" борбата" на ФК Македония и уредената им загуба им от Левски заради евреина и заради това че са македонци. Ама това май никой не иска да го чуе.

--------------------
"Човек, който не разбира от история и да почни да ти проповедва со нея, това е много смешно! Ние не искахме да влизаме в повече разпри с него и затова го зарезахме."- Васил Чекаларов

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен

Регистриран: 16.11.2011
    #2952415 - 14.09.2012 17:07 [Re: Пaт]

Цитат:

.... а ти упаѓаш како падобранец во муабетот. Некои нови сознанија нешто?

Може и така да е. Многу сте продуктивни денес во одбрана на "правдата", сигурно за тоа.

Пиринец
Татар

Регистриран: 14.12.2011
    #2952418 - 14.09.2012 17:09 [Re: Пaт]

За филма е важно да се каже, че е на 50% спонсориран от Македонското правителство. Тоест е минал конкурс и е одобрен от министерство на културата и лично премиерът Груевски отиде да види снимачната площадка. Това означава, че филмът е пропаганда. Тоест платен е не по частна инициатива, а правителствено и е от Македонско национално значение.
Като човек, на който единият дядо му е евреин, ще ти го кажа простичко. македония отчаяно се опитва да вкара външни страни в историческите си спорове с България и еврейската карта е печеливша. Това, че България асистира за депортацията на евреите в Македония, не означава, че има Македонска нация в този период или каквато и да е форма на самосъзнание. какво се получава , взимате един исторически факт, окрасявате го с лъжи и пускате и лъжите за истина и говоря за ВАС, защото този филм е платен и с вашите пари, защото сте данъкоплатци. Филмът бъкаше с исторически хипербули. Понеже ми пускаш тук разкази за бой в Прилеп, а ти знаеш ли в София колко бой има, когато спират да депортирането на евреите? Знаеш ли в Пловдив какъв бой яде тълпата от българска полиция. Отново в Македония се опитват да направят от ПОЛИТИЧЕСКИ сеператизъм - ЕТНИЧЕСКИ.
Последно се сетих, в България се снимат страшно много филми в момента и серияли. Сериялите са новата машина за пари след риалити форматите. Никой не снима филми за Втората Световна Война, всеки снима за днеска, за последните години, за следващите години. Македония пак е зарита в миналото, а нали знаеш, кой е зарит в миналото, този, който няма бъдеще.
Филмът го отхвърли Кан, сега българските евродепутати ще използват филма, за да направят историческите комисии задължителни и тогава става сложно ...

Пaт

Регистриран: 09.01.2012
    #2952419 - 14.09.2012 17:10 [Re: strawberry]

Како прво, постојат доста сведоштва за тоа дека кај, ајде еве ќе кажам вака, Бугарите дојдени од „стара Бугарија“ имало антимакедонско расположение, и тоа уште пред да дојдат во Македонија.

Постојат сеќавања за брутални тепања без некоја особена причина. Се случуваат убиства на деца и во Македонија и во Бугарија. Постојат сведоштва за брутално мачење на политички неистомисленици со корнења на нокти и којзнае што уште не. Еден од членовите тука кажа дека дедо му му раскажувал грозотии кои ги правеле некои Бугари во пиротско, кои поубаво да не ги повторувам. Имаме депортација на Евреи од Македонија и Тракија.

И ти на мене ми велиш дека тоа било обична агитка, дека се си било нормално, дека таа власт не била параноично-шизофренична фашистичка власт? А за Македонците (или македонските Бугари) кои наводно учествувале во власта не ми зборувај. Тие биле само декор.

--------------------
Ridentem dicere verum

strawberry
ветеран

Регистриран: 24.10.2009
    #2952421 - 14.09.2012 17:15 [Re: Пaт]

И всички тези убийства и в България и в Македония са на фенове на ФК Македония.
Пиринеца ти е отговорил отгоре. Няма да го перефразирам.

--------------------
"Човек, който не разбира от история и да почни да ти проповедва со нея, това е много смешно! Ние не искахме да влизаме в повече разпри с него и затова го зарезахме."- Васил Чекаларов

Пaт

#2952424 - 14.09.2012 17:28 [Re: strawberry]

Е да, ајде сега, фенови на ФК Македонија.... Како контрапрашање до тебе (уште еднаш) и до Пиринец: дали и „Подгрјаване на вчерашнија обед“ е антибугарска кампања? Па јас верувам дека таму има повеќе сцени од кои би требало да се засрамите во однос на македонското прашање отколку во Трето полувреме, ама ете, и јас се фатив во вашата стапица на коментирање на негледан филм

--------------------
Ridentem dicere verum

Редактирано от Пѫт (14.09.2012 17:29)

sofmak
рекордьор

Регистриран: 20.10.2011
няма да се тревожиш
    #2952426 - 14.09.2012 17:32 [Re: Пaт]

Цитат:

Како прво, постојат доста сведоштва за тоа дека кај, ајде еве ќе кажам вака, Бугарите дојдени од „стара Бугарија“ имало антимакедонско расположение, и тоа уште пред да дојдат во Македонија.

Постојат сеќавања за брутални тепања без некоја особена причина. Се случуваат убиства на деца и во Македонија и во Бугарија. Постојат сведоштва за брутално мачење на политички неистомисленици со корнења на нокти и којзнае што уште не. Еден од членовите тука кажа дека дедо му му раскажувал грозотии кои ги правеле некои Бугари во пиротско, кои поубаво да не ги повторувам. Имаме депортација на Евреи од Македонија и Тракија.

И ти на мене ми велиш дека тоа било обична агитка, дека се си било нормално, дека таа власт не била параноично-шизофренична фашистичка власт? А за Македонците (или македонските Бугари) кои наводно учествувале во власта не ми зборувај. Тие биле само декор.

важното е, че македонците нямат нищо общо с бугарите, фашисти, които са убийци на деца, евреи, македонци...

Пaт

#2952427 - 14.09.2012 17:34 [Re: kiBik]

Право да ти кажам, откако видов како на Митревски од БТВ му ја ставиле в уста изјавата дека Бугарите се уште со симпатии гледаат кон нивното фашистичко минато, повеќе му верувам.

--------------------
Ridentem dicere verum

Пaт

Re: няма да се тревожиш
    #2952428 - 14.09.2012 17:35 [Re: sofmak]

Софмак, понекогаш личната култура и почитта кон постари луѓе не ми дозволуваат да ти одговорам на соодветен начин. Затоа понекогаш ги игнорирам твоите постови, не за друго.

--------------------
Ridentem dicere verum

sofmak
рекордьор

Регистриран: 20.10.2011
Благодаря
    #2952429 - 14.09.2012 17:39 [Re: Пaт]

Цитат:

Софмак, понекогаш личната култура и почитта кон постари луѓе не ми дозволуваат да ти одговорам на соодветен начин. Затоа понекогаш ги игнорирам твоите постови, не за друго.

Все пак е нещо

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 44 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3046

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.032 seconds in which 0.009 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.