ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Tanya.

Регистриран: 19.10.2008
Re: Вариации на тема "Червената шапчица и четирите лоши вълка"
    #3088964 - 14.09.2013 21:51 [Re: Негатор]

Цитат:

За срещи от 3-тия вид ли говориш по-горе?

...Май не би било приятно, нали?

Гледал ли си "13-та годеница на Принца"?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #3088968 - 14.09.2013 22:06 [Re: Tanya.]

Нищо общо със "свинята" по-горе!

Tanya.

#3088975 - 14.09.2013 22:35 [Re: Негатор]

Цитат:

Нищо общо ...

иммма, нямммма...

"Казва ли ти някой, и смееш ли да питаш"

Вариации на тема...
допустими са.

Негатор
Античен вагабонтин

#3088998 - 15.09.2013 00:04 [Re: Tanya.]

Такива паранормални мисловни упражнения ги разбира само г-н Конски, така че можеш да се обръщаш директно към този уважаван експерт за консултации. И без това си комуникирате активно!

Цитат:

Заради Таня те отблокирах. Обясниха ти и останалите и за свинята и за Трети Март...Ако си разбрал, разбрал...Аз не съм пенсионер и времето ми е скъпо. Толкоз. Оди си отворяй темички...Разбирането,няма как да ти го дам...Сам трябва да се потрдиш...

Tanya.

#3089007 - 15.09.2013 00:44 [Re: Негатор]

Цитат:

Такива паранормални мисловни упражнения ...

Не мисля като теб.
Вариациите в мисленето по една или друга тема... мисля че е съвсем нормално.
Какво ще рече паранормално?

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3089020 - 15.09.2013 04:03 [Re: Tanya.]

Привет! Съжалявам, но не мога да изпълня твоята препоръка относно Негатор. Опитах, но не стаава. Решението за тотален игнор ще е окончателно и крайно. И да се обоснова. Това е заради неговата демагогия, лицемерие и самоуправство. Доказателствата.Преди той да долети тук от топлите страни на този форум се водеше ожесточена полемика между македонци, македонисти от Република Македония и ние - българите от България. Те ни казваха, че сме турци и татари, и че сме им открднали историята, а ние им доказавахме, че каквито сме ние, такива са и те, защото са наследници на българи. При поредният дебат с тях, реших да опиша във вид на приказка, колко грозно изглежда очернянето на България от тях, които са също наследници на нашата история и народ. Затова и написах тази приказка, като пародия, като думи изречени от македонист, мразещ страната ни, който е формиран от сръбската и гръцка омраза към нас през време на конфликтите ни. Затова там е спомената Шумадия - това е сръбска област в която от край време отглеждат свине и точно тя поражда грозната аналогия и също съм споменал Елада...Всичко това, неразбрано и извадено от контекст изглежда грозно. И новодошлият Антифиромизатор, както се наричаше използва това и отвори тема в която вменяваше, че съм наричал България свиня, вадейки думите ми от първончалният замисъл и контекст. Приказката беше насочена срещу маедонистите, за да им покаже, какво предстаавлява през нашите очи, погледът им към България. Аз в своите постове съм се доказал, че си обичам и защитаваам Родината и нейната история. Та Негаторът, който още с идването си започна да прави забележки и да да се опитва да моделира нещата по негов вкус и комуто пречеха нашите разговори на по обширни теми, които той нарича разводняване използва това и заапочна да го повтаря и повтаря две и повече години...Една лъжа повторена много пъти може и да стане истина според Гьобелс, но ние на форума се знаеме много добре, така че никой не му се и върза, но идват нови, незапознати хора, а той си върти и върти и върти...Е, стига толкова, наистина...опитах се да съм добър с него, но не става. Толкова. Свраката кацала от кол на кол, докато накрая един кол и се забил в задника. Така и Негаторът се нахендри Успя да си спечели всефорумното игнориране...Но така е, който копае трап другиму, сам пада в него...Мога да продължа с поговорките, но стига. Премного време му отделих на господинът, който сигурно е плакал наа смъртта на другаря Сталин. Херот беше уведомен със специална и официална нота. Игнорирането на този човек вече не подлежи на обяснение и внимание...

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Негатор
Античен вагабонтин

#3089022 - 15.09.2013 05:04 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Затова и написах тази приказка, като пародия, като думи изречени от македонист, мразещ страната ни, който е формиран от сръбската и гръцка омраза към нас през време на конфликтите ни. Затова там е спомената Шумадия - това е сръбска област в която от край време отглеждат свине и точно тя поражда грозната аналогия и също съм споменал Елада...Всичко това, неразбрано и извадено от контекст изглежда грозно. И новодошлият Антифиромизатор, както се наричаше използва това и отвори тема в която вменяваше, че съм наричал България свиня, вадейки думите ми от първончалният замисъл и контекст.

Бля бля! Я да видим дали е така!

Цитат:

Айде и от мен една.
Имало едно време една стара свиня, наречена България. Тя си имала три прасенца. Едното се казвало Мизия, другото Тракия, а последното - Македония. Нямала старата свиня България достатъчно храна за трите прасенца и ги пуснала да си дирят щастието и късмета.
Всяко прасенце си направило своя къщичка и заживяло както то намери за добре. Не щеш ли дошла злата ламя наречена Османка и изплашила свинята България, която избягала далече, далече, а малките прасенца започнали да живеят при злата ламя. Тя ги пърлела редовно с огъня от устата си, но те геройски издържали.
Минали години, дошло ново време. Ново слънце и Нова земя. От голямата гора се пръкнал един млад проскубан лош вълк, който намерил и изял свинята България и в нейна чест се кръстил с името Третотот Българско Царство та дори се нарекъл и лъв - български лъв, а всъщност си бил проскубан вълк.
Усладила му се свинята България и той се зарекъл да изяде и трите прасенца - Мизия, Тракия и Македония...
Понеже приказката е дъъъълга, нека да отидем директно на финала. А края е следния. Прасенцето Македония геройски се изправило срещу лошия български вълк. И докато двете му братчета - изцяло или частично били изядени от българския вълк, то прасенцето Македония не се дало, защото си построило къщичката от два вида здрави камъни. Първия вид камък бил от Шумадия - шумадийските свине помогнали много, Втория вид камък бил от Елада - елинските свине също помогнали. Лошия български вълк така и не успял да събори къщичката на прасенцето Македония построена от здрави шумадийски(сръбски) камъни и още по здрави елински(гръцки) камъни. Дори днес прасенцето Македония е най-голям приятел на ламята Турция - дъщеря на умрялата вече ламя Османка и на шумадийските свине. Но Българския вълк, който днес се нарича Български лъв си останал най-големия душманин на прасенцето Македония, защото не признавал, че прасенцето има розова кожа и малка опашка, а казвал, че това прасенце приличало на него - отвратителния вонящ татарски вълк (с претенции за лъв). Какъв безмерен ужас и кошмар.
Приказката продължава.

Какво вадене от контекста бе, аланкоолу? Освен "свинята България", персонаж е и "отвратителният, вонящ и проскубан български вълк"! Страхотна басничка, няма що! Ама че гнусно пасквилче! Айде да те предложим за литературна награда, а? Ама ако не беше анонимността, нямаше да смееш да излезеш пред хората с такова пасквилче, нали?!

Цитат:

Приказката беше насочена срещу маедонистите, за да им покаже, какво предстаавлява през нашите очи, погледът им към България.

А ха ха хох!

Цитат:

Аз в своите постове съм се доказал, че си обичам и защитаваам Родината и нейната история.

Ганчоценовската история, нали г-н Конски? Останалите БГ историци били изперкали догматици, които само Конят можел да ги конвертира в правата вяра - ха ха ха!

Докато има хора, за които е нормално, естествено и морално да наричат родината си "свиня" и докато има техни поддръжници, адмиратори и защитници, никакви въпроси около Македония или каквото и да било още не могат и няма начин да бъдат решени!

Tanya.

#3089046 - 15.09.2013 10:53 [Re: Негатор]

Цитат:

Докато има хора, за които е...
никакви въпроси около Македония или каквото и да било още не могат и няма начин да бъдат решени!

на въпросите се отговаря...
А отговорите могат да бъдат различни.
Едни са доволни от отговорите, които получават. Друго не.

И част от приказка да сложа, в подкрепа на думите ми, а и за да не се отклоня от стила на темата:

"
- Здравей, Ийори - каза Кристофър Робин, като отвори вратата и излезе навън. - Как си?
- Още вали сняг - каза Ийори печално.
- Да, наистина.
- И е мразовото.
- Така ли?
- Да - отвърна Ийори. - Все пак - продължи той, като се оживи малко - напоследък не е имало земетресение.

С други думи, Ийоритата са мърморковци. Те вярват в отрицателното, а не в положителното, и са толкова обзети от Tова, което Върви Зле, че Добрите Неща в живота минават край тях незабелязани. Тогава те ли са, които ще ни дадат представа какво е живота. Ако вселената се ръководеше от ийоритата, всичко би пропаднало преди цели еони. Всичко в мирозданието от прелетните птички до въртящите се планети действа на основата, че това може да стане. По думите на Уилям Блейк: "Ако слънцето и луната се Усъмнят, те веднага ще се спрат."

От книгата на Бенджамин Хоф " Дъ-то на Прасчо"

Негатор
Античен вагабонтин

#3089047 - 15.09.2013 11:10 [Re: Tanya.]

Цитат:

С други думи, Ийоритата са мърморковци. Те вярват в отрицателното, а не в положителното, и са толкова обзети от Tова, което Върви Зле, че Добрите Неща в живота минават край тях незабелязани.

Да бе да! Какво положително и добро може да има в "Свинската приказка" на Коня, освен, че е пълна гнусотия и повърня?!

Спри да се занасяш с това, защото нещата стават още по-зле!

Tanya.

#3089050 - 15.09.2013 11:25 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Решението за тотален игнор ще е окончателно и крайно...

И по тази тема има вариации... Ти така, аз иначе мисля. На мен никога не ми е минавало през ум да ползвам опцията "Игнор" за когото и да е било във форума.

Но понеже ти написа в една от темите:

Цитат:

През твоят отговор му прочетох...

Не знам, как да се избегне това? защото на мен не ми се иска да спирам да слагам цитати.
И за да не случва това - през моя отговор да четеш... може би е добре и мен да сложиш на игнор?
Друго като решение - не мога да измисля.

И малко вариации с приказка:

"- Какво каза, че е това? - попита той.
- Тигър.
- Аха! - каза Ийори.
- Току що дойде - обасно Прасчо.
- Аха!- каза Ийори пак.
Той мисли дълго и накрая попита
- Кога си отива?"

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 7 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2707

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.