ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
Re: Вариации на тема "Червената шапчица и четирите лоши вълка"
    #3089052 - 15.09.2013 11:40 [Re: Tanya.]

Ето как Конят изобщо не чете постинги на "игнорираните"!

Нали?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен

Регистриран: 16.11.2011
    #3089053 - 15.09.2013 11:44 [Re: kiBik]

Божеее! Бях забравил кво умно копеле съм!!!

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3089054 - 15.09.2013 11:51 [Re: Tanya.]

Съжалявам, че така се получава спрямо теб. Цитирай, не е опасно...Всъщност в живота ни правим същото. Избираме си приятелите и с кого да говорим. Ако нямаме избор, то тогава е в реда на нещата да защитаваме себе си и ценностите си от посегателства. И като микробиолог ще поясня, че когато в един организъм навлезе болестотворен микроорганизъм, то имунната защита се задейства, защото иначе поразеният организъм боледува, а може и изходът да е летален. Това е причината за самозащитата и неутрализирането на микроба.
Но ти си доста приятен събеседник, та спрямо теб такава реакция е невъзможна.
Негаторът си имаше шансовете поне две години...Е няма да получи гърненце...Съжалявам...

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #3089058 - 15.09.2013 12:02 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Негаторът си имаше шансовете поне две години...Е няма да получи гърненце...Съжалявам...

Автор: Водно конче, Издателство: ALL.BG, Всички права запазени (c)
Цитат:

Айде и от мен една.
Имало едно време една стара свиня, наречена България. Тя си имала три прасенца. Едното се казвало Мизия, другото Тракия, а последното - Македония. Нямала старата свиня България достатъчно храна за трите прасенца и ги пуснала да си дирят щастието и късмета.
Всяко прасенце си направило своя къщичка и заживяло както то намери за добре. Не щеш ли дошла злата ламя наречена Османка и изплашила свинята България, която избягала далече, далече, а малките прасенца започнали да живеят при злата ламя. Тя ги пърлела редовно с огъня от устата си, но те геройски издържали.
Минали години, дошло ново време. Ново слънце и Нова земя. От голямата гора се пръкнал един млад проскубан лош вълк, който намерил и изял свинята България и в нейна чест се кръстил с името Третотот Българско Царство та дори се нарекъл и лъв - български лъв, а всъщност си бил проскубан вълк.
Усладила му се свинята България и той се зарекъл да изяде и трите прасенца - Мизия, Тракия и Македония...
Понеже приказката е дъъъълга, нека да отидем директно на финала. А края е следния. Прасенцето Македония геройски се изправило срещу лошия български вълк. И докато двете му братчета - изцяло или частично били изядени от българския вълк, то прасенцето Македония не се дало, защото си построило къщичката от два вида здрави камъни. Първия вид камък бил от Шумадия - шумадийските свине помогнали много, Втория вид камък бил от Елада - елинските свине също помогнали. Лошия български вълк така и не успял да събори къщичката на прасенцето Македония построена от здрави шумадийски(сръбски) камъни и още по здрави елински(гръцки) камъни. Дори днес прасенцето Македония е най-голям приятел на ламята Турция - дъщеря на умрялата вече ламя Османка и на шумадийските свине. Но Българския вълк, който днес се нарича Български лъв си останал най-големия душманин на прасенцето Македония, защото не признавал, че прасенцето има розова кожа и малка опашка, а казвал, че това прасенце приличало на него - отвратителния вонящ татарски вълк (с претенции за лъв). Какъв безмерен ужас и кошмар.
Приказката продължава.

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3089059 - 15.09.2013 12:07 [Re: Tanya.]

И най-интересното е, че за толкова време във форума - този и два македонски, и при толкова ожесточени спорове, дори не ми е минавала през главата мисълта за игнор. Спорим и толкова...Но тук имаме работа с висша класа на Йори. Негаторът не спори по същество, никога, той просто напада опонента си директно и персонално...Напомня ми на...но хайде достатъчно за него наистина...по-добре да се възползвам от препоръката на Адмирлски за игнор.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

kiBik
злопаметен

#3089060 - 15.09.2013 12:08 [Re: Негатор]

Цитат:

Казал ли съм ти да не пиеш толкова? Глей кви ги вършиш! Оповръща ми темата!!!

Tanya.

Регистриран: 19.10.2008
    #3089063 - 15.09.2013 12:20 [Re: kiBik]

Цитат:

Божеее! Бях забравил кво умно копеле съм!!!

.

" Драги Господине,
Забелязах, че във Вашата незначителна книга "Дао-то на Пух", Вие не успявате да споменете нито едно положително качество на най-чаровния от героите на Алън Милн.* Естествено говоря за обичливия Ийори. Извън споcобностите ми е да разбера как може някой да не забележи достoйнствата на приветливия радостен неопетнен Ийори. Неговият ум и разум могат да служат за пример на всички е тези тъмни дни, които ни обграждат.

- Тъмни - каза Пух, като погледна през прозореца.- Къде?
- Това е само образен израз, Пух.
- О, един от онези!
- Трябва да е бил на тъмно когато го е писал – каза Прасчо като изучаваше писмото.
- Имаш предвид почерка ли? Наистина е ужасен. Но да продължа:

...Да в тези времена на отегчение и плиткоумност е освежително- и насърчително - да знаеш, че накъде съществува нещо такова стойностно, възхитително и скромно животно като Ийори.
Приятел
пп. Не го прави пак "

* миленко?

stingers
българинъ родомъ

Регистриран: 08.02.2011
    #3089066 - 15.09.2013 12:31 [Re: Tanya.]

Брей една стара свиня наречена ....... това е евъргрийн на извращението !!!

--------------------
Тешко на тия които се бореха за СВОБОДА а получиха слобода !!!

kiBik
злопаметен

#3089067 - 15.09.2013 12:33 [Re: Tanya.]

Такова ми е едно повърхностно и чудесно с'а. Добър сън, добро утро, хубаво слънце, ветрец, все още зелено.... Цигарка, кафенце...
Много ми е рано за мъдрост...

Tanya.

Регистриран: 19.10.2008
    #3089073 - 15.09.2013 12:48 [Re: Негатор]

Цитат:

... защото нещата стават още по-зле!

Така и така съм отворила книгата още един цитат
тематичен разбира се:

" Нека се огледаме за Ийоритата околко нас. Ще започнем с Негативноновинарските Медии. Както пише Хенри Дейвид Тото в "Уолдън":Сигурен съм, че никога не съм прочел новина във вестник заслужаваща запомняне...

Днес благодарение на Негативноновинаторските Медии сме преинформирани по проблеми, по които може да направим малко или съвсем малко. Въпреки големия шум около тези проблеми малко от тях имат нещо общо с нашия живот. Когато опре до онези които имат... Странно. Негативноновинарските Медии рядко информират за проблеми. за които може да направим нещо, и никога не казват какво може да направим. Тъй като това би ни дало известно предимство, предполагаме.
Негативноновинарските Медии се подсмиват саркастияно на всичко и на всеки, а наричат това Обективност. При все, че има смели, добронамерени изследователи и комуникатори в новинарския бизнес, прекалено много от останалите ...
...Всичко това за вестници, слухове и подобни неща ни довежда до класическите Ийорита - Сърдитковци и Мърморковжи, известни като Критикарите. Знаете ги какви са, независимо дали това е Професионалния Рушител на Репутации или Старият Свадлив Съсед....
Критикарите могат да бъдат доста застрашителни разбира се..."

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 7 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2707

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.