ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
kiBik
злопаметен

Регистриран: 16.11.2011
Вариации на тема "Червената шапчица и четирите лоши вълка"
    #2952342 - 14.09.2012 15:21

Вариация I:
Имало едно време невинно и наивно малко девойче, което носела црвена капа, затоа й викале Црвенкапа. На Црвенкапа се' й било во ред, но не случила на соседи. Сите биле еден по еден многу лоши, толку лоши дека секой од нив чекал да я фане во гората и да я прекара..... А кога се собереле и 4-мата заедно....... играеле белот, я карале Црвенкапа да им вари кафе, да им прави салати, да им носи ракия и на се' одгоре - да пише резултатот.....

Продължението оставям на вас, засега.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен

Re: Вариации на тема "Червената шапчица и четирите лоши вълка"
    #2952367 - 14.09.2012 15:43 [Re: kiBik]

Никой не сака да я продължи. Добро.
Вариация II.
Нежната, очарователна и невинна Црвенкапа си одела преку гората и по едно време го гледа северниот Вук. Не се сдържала, метнала му се на врата и казала: “Искам да ми направиш нещо мръсно… како ми го правеше во периодот мегю двете светски войни” Вучко учуден: “Ама как така не разбирам?” “Абе да да ми направиш нещо много лошо… бъди лош с мен…”
“Добре!” - казал Вук и .... й я гепил за .... црквата....

admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #2952372 - 14.09.2012 15:50 [Re: kiBik]

Има си форум за литература.

--------------------
Why is the rum always running out?

kiBik
злопаметен

#2952406 - 14.09.2012 16:46 [Re: admiral]

Цитат:

Има си форум за литература.

Добре. Закатанчвай я темата тогава. Тъкмо бях стигнал до една много интересна среща на Црвенкапа с Вълчо.
Аз ще отида да се разнообразя в темата за торти и сладкиши.

Esther
психодесен соросоид

Регистриран: 15.04.2012
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
    #2952443 - 14.09.2012 18:01 [Re: kiBik]

Разкажи де, на мен ми стана интересно (ще го минем в раздел народно творчество, хиляда и една приказки и т.н. ).

Пък катинарчето винаги може да се сложи, няма закъде да се бърза

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта

kiBik
злопаметен

#2952577 - 14.09.2012 22:36 [Re: Esther]

Цитат:

Разкажи де, на мен ми стана интересно (ще го минем в раздел народно творчество, хиляда и една приказки и т.н. ).

Пък катинарчето винаги може да се сложи, няма закъде да се бърза

С риск да ме пратят във вечните ловни полета ще ти разкажа една стаааара-престааара история за среща на Црвенкапа с Вълчо:
Та нежната, очарователна и не на последно място невинна Црвенкапа срещнала Вълчо в гората, наречена Балкан. Не издържал той на невинността на Црвенкапа и я попитал, засуквайки опашка:
- Къде си тръгнала ма, сливо заспала?
Отвратена от пошлия език, Црвенкапа отговорила:
- Как не те е срам! Вълкофашист с вълкофашист! Аз не съм слива заспала, аз съм Црвенкапа!Виж, имам црвена капа с дзвездата от вергина!
- А къде ти е капата ма, а дзвездата ма, сливо заспала!?! - мило я попитал Вълчо.
Мислила, мислила Црвенкапа и след сто години отговорила:
- Аууууууу, каква съм слива заспала!
Но било късно.......

niama kak
рекордьор

Регистриран: 18.03.2009
    #2952581 - 14.09.2012 22:40 [Re: kiBik]

Ти си извратен, ве!
ПП Много съм горд, че си ми клонинг.

Esther
психодесен соросоид

#2952613 - 14.09.2012 23:21 [Re: kiBik]

Цитат:

Но било късно.......

За целувка?
Ееее, в една друга приказка, се разказва, че и след 100 години, ако принцесата е орисана от злата орисница, надделяла с проклятието си над добрите, принцът я целуне, ще се събуди.

--------------------

kiBik
злопаметен

#2952617 - 14.09.2012 23:27 [Re: Esther]

Цитат:

Цитат:

Но било късно.......

За целувка?
Ееее, в една друга приказка, се разказва, че и след 100 години, ако принцесата е орисана от злата орисница, надделяла с проклятието си над добрите, принцът я целуне, ще се събуди.

Виж кво! Тва явно с целувка няма да стане! Що да не пробва една свирка?

Esther
психодесен соросоид

#2952621 - 14.09.2012 23:37 [Re: kiBik]

Проклетник

Чакай аз да ти разкажа: Принцът, като отишъл да мери малката обувчица, първи се презентирали да им е по мярка трите грозните сестри. Рязали пръсти, пети...ма тцъ - оттук убива, оттам кърви....

А когато се появила Пепеляшка, колкото и пепелна да била, обувчицата точно й паснала и се разпознали с принца. И три дни яли, пили и веселили, и заживели щастливо.

--------------------

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #2952647 - 15.09.2012 01:08 [Re: kiBik]

Айде и от мен една.
Имало едно време една стара свиня, наречена България. Тя си имала три прасенца. Едното се казвало Мизия, другото Тракия, а последното - Македония. Нямала старата свиня България достатъчно храна за трите прасенца и ги пуснала да си дирят щастието и късмета.
Всяко прасенце си направило своя къщичка и заживяло както то намери за добре. Не щеш ли дошла злата ламя наречена Османка и изплашила свинята България, която избягала далече, далече, а малките прасенца започнали да живеят при злата ламя. Тя ги пърлела редовно с огъня от устата си, но те геройски издържали.
Минали години, дошло ново време. Ново слънце и Нова земя. От голямата гора се пръкнал един млад проскубан лош вълк, който намерил и изял свинята България и в нейна чест се кръстил с името Третотот Българско Царство та дори се нарекъл и лъв - български лъв, а всъщност си бил проскубан вълк.
Усладила му се свинята България и той се зарекъл да изяде и трите прасенца - Мизия, Тракия и Македония...
Понеже приказката е дъъъълга, нека да отидем директно на финала. А края е следния. Прасенцето Македония геройски се изправило срещу лошия български вълк. И докато двете му братчета - изцяло или частично били изядени от българския вълк, то прасенцето Македония не се дало, защото си построило къщичката от два вида здрави камъни. Първия вид камък бил от Шумадия - шумадийските свине помогнали много, Втория вид камък бил от Елада - елинските свине също помогнали. Лошия български вълк така и не успял да събори къщичката на прасенцето Македония построена от здрави шумадийски(сръбски) камъни и още по здрави елински(гръцки) камъни. Дори днес прасенцето Македония е най-голям приятел на ламята Турция - дъщеря на умрялата вече ламя Османка и на шумадийските свине. Но Българския вълк, който днес се нарича Български лъв си останал най-големия душманин на прасенцето Македония, защото не признавал, че прасенцето има розова кожа и малка опашка, а казвал, че това прасенце приличало на него - отвратителния вонящ татарски вълк(с претенции за лъв). Какъв безмерен ужас и кошмар.
Приказката продължава.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #2952657 - 15.09.2012 02:14 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Имало едно време една стара свиня, наречена България ... Нямала старата свиня България ....

Да ме прости г-н Адмирала, ама тази работа горе ми мирише на тежка диагноза!

татар
сеирджия

Регистриран: 25.10.2011
От: Улан Батор
    #2952664 - 15.09.2012 03:07 [Re: kiBik]

Отваа една млада исклесница да носи на бабичката си бръкано белки са затъкне (не наеде са пусти бабишкел-заман требва из теа шуштаци да ода,деебатаастоканегодна!)...Връвела що връвела и из едно трънье скокнал един влък:
-Чекай ти жено юбеша дека си ръгнала из мойта гора?!
-Да връвиш некаде да са напраиш весел!Теа дръвя-сите сто и седамнаесе декари нги врънаа на бабишкела по реституциата!Онаа е реститутка!
-Добре де!Не зей такава-да не са довлече милициата!Как та викат?
-Тарлъчка.
-Чако!Сигур шото ти е шляпава...Маани ги теа!Язе ше ти викам Чръвено кръпе-еш кво ти е добро!
-Добро ми е!Кат' на свинче звънче!Оти си не гледаш работата?!
-Слушай маооо!Теа заби видиш ли ги?Язе като сам рекал нема да си вече Тарлъчка и толко!
Посра са Тарлъчка (шляпавата) и заради едни заби си го смени името на Чръвено кръпе....та до денеска!

--------------------
Антифриза е нехетеросексуален!

Бяло Конче
раванлия

#2952671 - 15.09.2012 05:45 [Re: Негатор]

Цитат:

Цитат:

Имало едно време една стара свиня, наречена България ... Нямала старата свиня България ....

Tова е само една приказна за любовта и нема никаква антибугарска насоченост. Твърденията за това са шпекулации.

--------------------

Esther
психодесен соросоид

#2952682 - 15.09.2012 07:49 [Re: татар]

--------------------

Ана
почетен член

Регистриран: 29.08.2012
    #2952687 - 15.09.2012 08:41 [Re: kiBik]

Цитат:

Вариация I:
Имало едно време невинно и наивно малко девойче, което носела црвена капа, затоа й викале Црвенкапа. На Црвенкапа се' й било во ред, но не случила на соседи. Сите биле еден по еден многу лоши, толку лоши дека секой од нив чекал да я фане во гората и да я прекара..... А кога се собереле и 4-мата заедно....... играеле белот, я карале Црвенкапа да им вари кафе, да им прави салати, да им носи ракия и на се' одгоре - да пише резултатот.....

Продължението оставям на вас, засега.

В оригинала на тази Приказка, която е написана от най-извсетния Македонски писател за детска литература Шаро Перовски е записано, че македонското девойче - Цървената Капица е правела Шопска салата и е носела Балканска сливова ракия на Злите вълци.
А в една Охридска адаптация на тази приказка, от издателство на "Асоциация Радко" и под редакцията на Владимир Панков /по известен с македонския си литературен псевдоним - Пауновски/ е записано, че Злите вълци са пиели Добруджанска кайсиева с Дунавска салата.

Бяло Конче
раванлия

#2952692 - 15.09.2012 08:54 [Re: Ана]

Цитат:

А в една Охридска адаптация на тази приказка, от издателство на "Асоциация Радко" и под редакцията на Владимир Панков /по известен с македонския си литературен псевдоним - Пауновски/ е записано, че Злите вълци са пиели Добруджанска кайсиева с Дунавска салата.

Не бе, това за Добруджанската кайсиева е от Йордан Йовковски, който си живял в с. Долен Извор(Добруджа), но иначе е ранен от злите френско-английски вълци край Дойран(Македония), където бил командир на рота. Пък може и да е открехнал някой македонска Червена Капица на Добруджанска кайсиева. Знаем ли всичко?

--------------------

татар
сеирджия

Регистриран: 25.10.2011
От: Улан Батор
    #2952693 - 15.09.2012 08:57 [Re: Esther]

...Повлекла клефаре по-нататъка момата,ама от нерви нещо я присвил един корем та приклекнала у един шанец до една стара тракторна гума да са "изоди по вапроса"...Била са вдзепала да си не опръска клъките та не усетила кога са довлекал от некаде друг един влък...
-Оооо,кво си яла ма?!Залюте ми на очите от зад връа!Мале ма па си го подквасила!
-Абе от каде са довлекохте толко влъци у на баба му гората?Чвек не моа вече на спокойствие да си я натори!
-На баба ти,ама друг пат!Язе имам документ за покупко-продажба!Таа гора е моа!
-Я дай да вида!
Влъка изкарал едни листи та й ги дал и она фанала та са избръсала с них...

--------------------
Антифриза е нехетеросексуален!

Esther
психодесен соросоид

#2952697 - 15.09.2012 09:08 [Re: kiBik]

От един мнооого стар и мнооого мъдър човек, знам една приказка.

Разказал този мнооого стар и мнооого мъдър човек, който бил и цар, как веднъж при него дошли две жени, които носели едно дете. Едната твърдяла, че детето е нейно родно, тя го е кърмила и гледала и че другата е измамница, която тайно през една нощ, понеже си няма свое дете, й го е откраднала и започнала да го кърми и да го гледа. Другата разказала, че тя е истинската майка, че детето е нейно и ... че онази е измамница и лъже. (Имало и още една жена с майчински претенции, ама мъдрецът, в старостта си, е пропуснал да я спомене). Помолили царя според мъдростта си и справедливостта си, да отсъди право.

Тогава старият и мъдър цар казал на слугите си да му донесат един нож. Донесли му и той се разпоредил: "Разделете на две живото дете, и дайте половината на едната и половината на другата." Тогава онази жена, чието е детето, я заболяло сърцето за него и казала: "О, господарю, дай й го детето на онази жена, нейно е!" А другата казала: "Нито да е мое, нито да е твое, разделете го!".

И така мъдрият и стар цар, разбрал чие е детето.

--------------------

Бяло Конче
раванлия

#2952698 - 15.09.2012 09:10 [Re: татар]

Тръгнала Червената Шапчица да оди у баба си и взела и козата със себе си, че баба и поръчала да я доведе. Ама преди това уууубаво се намахала с боб, люти чушки, репа и кисело зеленце. И тъкмо стигнала в гората, когато я напънало щастието. Няма накъде, ще трябва спешно да се изхожда. Но преди това вързала козата за крака си, за да не избяга. Клекнала Шапчицата и вече привършвала, когато от боба и дошъл як заряд и тя гръмнала, като топчето на Боримечката. Козата се подплашила и рязко се дръпнала, а Червената Шапчица седнала в останките от боба, репата и зелето...Лошия вълк(който преди това изял бабата) случайно минавал наблизо и видял всичко...И толкова се смял, че му гръмнал корема от смях и бабата излязла на бял свят.
Ето как Червената Шапчица спасила баба си.

--------------------

kiBik
злопаметен

#2952952 - 15.09.2012 18:19 [Re: kiBik]

Цитат:

.... ако некој треба да се буни за оваа тема тоа сме јас, Србо, Боко, Андреј, Стојанов, Македонец и Филип. И премногу е јасно зошто.....

И зощо?

Tanya.

Регистриран: 19.10.2008
    #2953061 - 15.09.2012 19:58 [Re: kiBik]

аз "Алиса в Огледалния cвят"
и идвам за малко - на гости ...

В Приказката... ми тоо мноо символика

Гората. Територията на духовните изпитания...
Майката, кой каза нещо за майката - тя е Душата човешка, грижовна и предпазлива.
Бабата. Човешката съвест.
Червената шапчица. Носи червена щапчица на Земните страсти. Hда...
Армаганът – тенденциозно пропускам …щото мноо Обширна тема.
Любопитството. „Ябълката” на познанието за добро и зло.
Вълкът – нам си к,во значело преди. А Сега е.... Принсс с нам си к`ва Ценностна система

kiBik
злопаметен

#2953067 - 15.09.2012 20:20 [Re: Tanya.]

Цитат:

и идвам за малко - на гости ...

В Приказката... ми тоо мноо символика

Гората. Територията на духовните изпитания...
Майката, кой каза нещо за майката - тя е Душата човешка, грижовна и предпазлива.
Бабата. Човешката съвест.
Червената шапчица. Носи червена щапчица на Земните страсти. Hда...
Армаганът – тенденциозно пропускам …щото мноо Обширна тема.
Любопитството. „Ябълката” на познанието за добро и зло.
Вълкът – нам си к,во значело преди. А Сега е.... Принсс с нам си к`ва Ценностна система

Доообре, ето една приказка за тебе тогава:
Върви си Капата на земните страсти през територията на духовните изпитания на път към човешката съвест.
Жега… Слънцето прежуря, а в кошничката си тя носи бутилка истина…
Решава да утоли жаждата си за истина и водена от ябълката на познанието за добро и зло, трясва шишето на екс, пада и заспива в несвяст до пътеката, щот не преценила колко истина може да поеме.
Минава по пътеката една крава, вижда капчиците пот по лицето на Капата на земните страсти и си казва: "Горещо й е невинната Капица на земните страсти. Умира от жажда. Я да я напоя - добро дело да сторя."
Поднася вимето си към лицето на Страстната невинна капица, а тя в просъница изломотва:
- Ой, ой, принцове с н'ам ква си ценностна система, милички! Не всички заедно, не всички заедно!

Ш'го изтълкуваш ли сънят на земните страсти, моля!

Tanya.

#2953083 - 15.09.2012 20:46 [Re: kiBik]

Цитат:

Ш'го изтълкуваш ли сънят на земните страсти, моля!

Абра кадабраа...
Червена шапчица - без шапчица, eто т`ва е фокуса.
Значи - Тя е наясно със себе си. Вече.

oт приказните времена...
http://is.gd/GSbDbt

Боко Тиквата
чистокрвен сељак

Регистриран: 15.02.2012
От: Меѓу Беласица и Огражден
    #2953089 - 15.09.2012 20:51 [Re: kiBik]

- Мамо, мамо! – вика црвенкапа:
- Тргнах накаде баба през шумата, а там дрваре берат дрва, видеа мојта капа и зафанаа да ми прават муабет за секс и да ме чепкаа!
Мајката свалила на момичката црвената капа, ставила си ја на неа и рекла:
- Дрвари, а! Седи дома! Сега мама че им покаже!

Бяло Конче
раванлия

#2953105 - 15.09.2012 21:30 [Re: Боко Тиквата]

Цитат:

- Мамо, мамо! – вика црвенкапа:
- Тргнах накаде баба през шумата, а там дрваре берат дрва, видеа мојта капа и зафанаа да ми прават муабет за секс и да ме чепкаа!
Мајката свалила на момичката црвената капа, ставила си ја на неа и рекла:
- Дрвари, а! Седи дома! Сега мама че им покаже!

За пръв път го чувам.

--------------------

kiBik
злопаметен

#2953194 - 16.09.2012 10:02 [Re: Tanya.]

Цитат:

.....

Звинете, вчера не съм обърнал фнимание на това предложение.
Значи предлагате, в резултат на натрупания чувстен опит със съседите, Црвенкапа да я прекръстим на Алис?

Бяло Конче
раванлия

#2953200 - 16.09.2012 10:09 [Re: kiBik]

Цитат:

Значи предлагате, в резултат на натрупания чувстен опит със съседите, Црвенкапа да я прекръстим на Алис?

Само да не е Азис...

--------------------

kiBik
злопаметен

#2953205 - 16.09.2012 10:15 [Re: Боко Тиквата]

Чекай да приложа същия пиниз, за да е разбираемо и за Таня:

Цитат:

- Душо човешка, грижовна и предпазлива! – вика Капицата на земните страсти:
- Тргнах накаде човешката съвест през територията на човешките изпитания, а там принцове с н'ам к'ва си ценностна система берат дрва, видеа земните ми страсти и зафанаа да ми прават предложение за сливане на човешките души и телесно да ме пожелават!
Душата човешка, грижовна и предпазлива свалила на невинността Капата на земните страсти, поставила си ја на неа и рекла:
- Принцове с н'ам ква си ценностна система, а! Седи дома! Сега Душата човешка, грижовна и предпазлива че им покаже!

kiBik
злопаметен

#2953206 - 16.09.2012 10:17 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Цитат:

Само да не е Азис...

Бе тва са мераците на Ликос (южния вълк), ама сега - не можем да угодим на всички.

velinski
пристрастен

Регистриран: 04.08.2012
    #2953208 - 16.09.2012 10:20 [Re: kiBik]

Тръгнала Црвенкапа из гората и си мислела:"Трябва да отида при дъртата.Нали всичко е приписала на мен.Само де не е променила завещанието.И не се знае още колко ще живее.Не й се мре.Трябва да измисля нещо".И тъкмо си мислела,насреща й вълка:
-Де си тръгнала,ма,Црвенкапа?
-При баба,обаче имам проблем.Ти ще ми свършиш работа.Нали си мужкарец.Трябва да наследя къщичката в гората и всичко от баба,ама тая дърта кучка не ще да мре.Сега ще ти кажа къде е къщичката.Тръгваш по прекия път.Аз заобикалям и закъснявам.Ти влизаш в къщичката и изяждаш баба,а аз като дойда,цялата ме гълташ.За алиби.Да не би ловецът да заподозре нещо.Ако не ме повърнеш,без мен загиваш.Нямаш необходимия интелектуален потенциал,за да довършиш играта сам...

Който иска,нека напише продължението.

Съвпадението с реални събития и лица съвсем не е случайно.

Tanya.

#2953333 - 16.09.2012 14:43 [Re: kiBik]

Червената шапчица без шапчица... да е Алиса?

Цитат:

....Црвенкапа да я прекръстим на Алис?

"...сега си зная поне името — каза тя. — Това е доста утешително. Алиса… Алиса… Няма да го забравя никога вече… А сега въпросът е, коя от тези две стрелки трябва да следвам?“ На този въпрос не беше много трудно да се отговори, понеже през гората имаше само един път и двете стрелки сочеха него…."

kiBik
злопаметен

#2953724 - 17.09.2012 10:52 [Re: Tanya.]

Оооо, мъдро ми омайно биле! Значи Црвенкапа без капа - безпътната Алиса, за която всички посоки водят към единствения път!

А кво правим с четирите лоши вълка? Да ги направим магьосници, ма тогава безпътната Алиса, за която всички посоки водят към единствения път и която тъкмо си е научила и запомнила името тряа пак да я прекръстим:
Цитат:

— О, не! Това е голяма грешка. Имаше само четири магьосници в цялата земя на Оз. Две от тях — тази, която живее на Север, и тази, която живее на Юг, са добри магьосници. Зная, че това е така, защото аз съм една от тях и не мога да греша. Тези, които живеят на Изток и на Запад, действително са зли магьосници.....

Е, тука понятията за добро и зло не прилягат съвсем, но...

kiBik
злопаметен

#2953738 - 17.09.2012 12:14 [Re: velinski]

Цитат:

Тръгнала Црвенкапа из гората и си мислела:"Трябва да отида при дъртата.Нали всичко е приписала на мен.Само де не е променила завещанието.И не се знае още колко ще живее.Не й се мре.Трябва да измисля нещо".И тъкмо си мислела,насреща й вълка:
-Де си тръгнала,ма,Црвенкапа?
-При баба,обаче имам проблем.Ти ще ми свършиш работа.Нали си мужкарец.Трябва да наследя къщичката в гората и всичко от баба,ама тая дърта кучка не ще да мре.Сега ще ти кажа къде е къщичката.Тръгваш по прекия път.Аз заобикалям и закъснявам.Ти влизаш в къщичката и изяждаш баба,а аз като дойда,цялата ме гълташ.За алиби.Да не би ловецът да заподозре нещо.Ако не ме повърнеш,без мен загиваш.Нямаш необходимия интелектуален потенциал,за да довършиш играта сам...

Който иска,нека напише продължението.

Съвпадението с реални събития и лица съвсем не е случайно.

Свършил Вълчо квот било планирано, но се направил на селски тарикат и отишъл да полее обилно яденето в горската кръчма. Ударил една водка, а вътре Црвенкапа пита:
- Аз съм Црвенкапа а.к.а. Алис. Ти кой си?
- Първата водка на Вълчо! - отговорила водката.
След малко пак същото и така до н'ам коя си водка.
Не издържала Црвенкапа да бъде поливана с руска водка, щот предпочитала шливовица, и с погнуса изскочила от устата на Вълчо с вик:
- Кво правиш ти бе? Умори ме вътре! Къде са парите на баба?
Вълчо сладко й отговорил:
- Споко ма! Фффсичко е наред! Купих ти слооон!
- Какъв слон бе, вълкофашист с алкохоломонархист! - побесняла прекараната Црвенкапа.
Вълчо извадил левия си джоб и й казал:
- Тва е лявооото ухоооо!
Извадил десния си джоб:
- А тва е дясното ухоооо!.... А хоботът знаеш къде ееее!
И пак онова с 18 + и заживели по старому.

Esther
психодесен соросоид

Бърканица в приказките
    #2953741 - 17.09.2012 12:34 [Re: kiBik]

Ама не моя, а на Джани Родари.

— Имало едно време едно момиченце, което се наричало Жълтата Шапчица.

— Не, Червената!

— А, да, Червената. Майка й я извикала и й казала: Слушай Зелена шапчице:

— Ама не, Червена!

— А, да, Червена. Иди при леля Диомира да й занесеш тази обелка от картоф.

— Не: върви при баба си да й занесеш тази пшеничена питка.

— Добре: момиченцето отишло в гората и срещнало един жираф.

— Каква бъркотия! Срещнала вълк, не жираф.

— И вълкът я попитал: Колко прави шест по осем?

— Нищо подобно. Вълкът я попитал: Къде отиваш?

— Имаш право. И Черната шапчица отговорила:

— Червената шапчица, Червената, Червената!

— Да, и отговорила: Отивам на пазар да купя доматено пюре.

— И на сън не й минало това през ума: отивам при баба, която е болна, но не мога да си спомня пътя.

— Точно така и конят казал:

— Какъв кон? Това бил вълкът.

— Да. И казал така: вземи трамвай номер 65, слез на площада на катедралата, завий на дясно, ще видиш три стъпала и една паричка на земята, остави на мира стъпалата, вземи паричката и си купи дъвка.

— Дядо, ти изобщо не знаеш да разказваш приказки, всичко объркваш. А дъвка пак ще си купя.

— Добре, ето ти паричка.

И дядо отново зачел вестника си.

--------------------

kiBik
злопаметен

Re: Бърканица в приказките
    #2953743 - 17.09.2012 12:41 [Re: Esther]

Верно се получи айрян от приказки. Но, нищо, ние пак ше си купим дъвка.

sofmak
рекордьор

Регистриран: 20.10.2011
може да е смешно, но аз съм го преживял
    #2953752 - 17.09.2012 13:07 [Re: Esther]

Цитат:

Ама не моя, а на Джани Родари.

Имало едно време в България режим на тока. Като спре тока, спира и помпата в мазето на блока. И започва да става студено. Аз, като добър баща, събирам децата под завивките и започвам: Ще ви разправям за "Ну, погоди". И понеже съм демократ: Коя серия. И като се развихря, чувам от аудиторията: Не беше така. И те(децата) продължаваха с версия много по-близка до истинската от моята

Esther
психодесен соросоид

#2953757 - 17.09.2012 13:23 [Re: kiBik]

--------------------

Tanya.

#2953804 - 17.09.2012 14:52 [Re: kiBik]

вероятно заради огледалата...

Цитат:

Е, тука понятията за добро и зло не прилягат съвсем, но...

... по правилата на играта: " мармалад утре и мармалад вчера, мармалад днес - никога...." . .

kiBik
злопаметен

#2953818 - 17.09.2012 15:14 [Re: Tanya.]

- Не ви разбирам - каза Алиса - ужасно е объркано.

kiBik
злопаметен

#2953821 - 17.09.2012 15:16 [Re: Esther]

Кво праи тоз дълбокопурпурен, а всъщност многоцветен, а може би повечечерен маймун на стари години?

Esther
психодесен соросоид

#2953841 - 17.09.2012 16:12 [Re: kiBik]

Цитат:

Кво праи тоз дълбокопурпурен, а всъщност многоцветен, а може би повечечерен маймун на стари години?

Нали?
Радва се на млада, хубава, руса булка, която нежно му пее.

Something like this:

--------------------

Esther
психодесен соросоид

Re: може да е смешно, но аз съм го преживял
    #2953851 - 17.09.2012 17:19 [Re: sofmak]

Мда, децата са много паметливи. Моята дъщеря, като беше доста мъничка, чета й Хензел и Гретел, ама не от томовете на Братя Грим, а от една друга книжка, изостанала от моето детство, чешка (имаше едни такива картонени с 3D картинки, дето се отваряха нагоре) и там - приказката на Братя Грим, ама патриотично разказана, и децата наречени - Хонзик и Марушка.
Преценявам аз, че не мога да споделям чешкия патриотизъм - и да създавам погрешни представи относно националността на героите и затва: чета от книжката, щото е с по-интересни картинки, ама си именувам, като както си е редно - Хензел и Гретел. Обаче, понякога - примерно вечер, спи ми се, ама кандърми за приказката и чета и се заплесвам и без да се усетя, автоматично чета: "Хонзик и Марушка".
Следва бурна реакция: "Не Хонзик и Маюшка (!), Хензел и Гетел! "

--------------------

Бяло Конче
раванлия

#2953855 - 17.09.2012 17:45 [Re: kiBik]

Цитат:

- O, Йори! - повтори Кристофър Робин, като чувстваше, че вече съжалява.

--------------------

Tanya.

#2953909 - 17.09.2012 20:51 [Re: kiBik]

Цитат:

Да разкажа тогава

"...и да ти кажа, случва ми се да повярвам в цели шест невъзможни неща, още преди закуска"

kiBik
злопаметен

#2953969 - 17.09.2012 22:27 [Re: Tanya.]

Цитат:

Цитат:

Да разкажа тогава

"...и да ти кажа, случва ми се да повярвам в цели шест невъзможни неща, още преди закуска"

Цитат:

— Не, наистина, това е отвратително! — извика Хъмпти-Дъмпти, обхванат от внезапен гняв. — Ти си подслушвала по врати и зад дървета, и през комини! Иначе не можеше да знаеш това!

kiBik
злопаметен

#2953979 - 17.09.2012 22:36 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Цитат:

- O, Йори! - повтори Кристофър Робин, като чувстваше, че вече съжалява.

Цитат:

— Защо вървиш заднишком?
— Защо вървя заднишком ли? — възкликна Пипи. — Не живеем ли в свободна страна? Човек не може ли да върви както си иска?"

Esther
психодесен соросоид

#2954007 - 17.09.2012 23:13 [Re: kiBik]

Цитат:

— Защо вървя заднишком ли? — възкликна Пипи. — Не живеем ли в свободна страна? Човек не може ли да върви както си иска?"

Цитат:

Има три начина за укротяване на Носорози — обясни Карлсон: — човек може да ги гнервира, да ги разиграва или да ги фигурира.
.....

Сега ще видим колко лоши могат да станат те всъщност — заяви Карлсон. — Ще направя последен опит с добро, но след това ще започна да гнервирам без милост и пощада.

--------------------

Бяло Конче
раванлия

#2954010 - 17.09.2012 23:26 [Re: Esther]

Цитат:

Има три начина за укротяване на Носорози — обясни Карлсон: — човек може да ги гнервира, да ги разиграва или да ги фигурира.
.....

Сега ще видим колко лоши могат да станат те всъщност — заяви Карлсон. — Ще направя последен опит с добро, но след това ще започна да гнервирам без милост и пощада.

Цитат:

И всъщност не може да се каже, че Емил беше лош. Той много обичаше както Ида, така и котката. Но просто беше принуден да ощипе Ида, иначе нямаше да му даде своята филийка със сладко, а котката подгони съвсем приятелски, само за да види дали може да тича толкова бързо като котка. Обаче котката не можеше да разбере това, нали!

--------------------

admiralМодератор
на андорския флот

#2954011 - 17.09.2012 23:29 [Re: Esther]

Абе вие в тази тема... какво пиете?

--------------------

Бяло Конче
раванлия

#2954016 - 17.09.2012 23:33 [Re: admiral]

Цитат:

Аз съм на домашна кайсиева. За другите не знам. Но я пия повече заради аромата, не заради друго...

--------------------

Esther
психодесен соросоид

#2954079 - 18.09.2012 09:30 [Re: admiral]

Цитат:

Аз лично - гаргара с метанол.

Цитат:

Не шалю, никого не трогаю, починяю примус.

И си припомням защо толкова обичам Пипи и Карлсон - най-симпатичните анархисти и гнервители на носорози на света.

--------------------

Редактирано от Esther (18.09.2012 09:53)

kiBik
злопаметен

#2954090 - 18.09.2012 10:42 [Re: admiral]

Цитат:

Що? Искаш да почерпиш ли?

kiBik
злопаметен

#2954095 - 18.09.2012 11:01 [Re: kiBik]

Na koi sosedi? Mizi da te lazam, pa cel svet znae koj sosed,. Ni eden arno ne ni misli, ete tie se sosedite nasi. Kako i da igras nema da im se dopadne oroto Makedonsko, na site im smeta, a narod pokrotok i miroljubiv nema na Balkanot, mozebi i tuka e problemot, sto ne sme fanaticni, ektremni, ne se velicame dovolno, i uste mnogu drugi falinki. Znaci pak topkata e vo nasa sredina i nie sme pak tie krivcite. Nema pravda koga si mal, nemame ni Evropsko a nitu pak svetsko lobi koe bi go socuval nasiot obraz, koj non stop trpi samari, od koj ke stigne, a nie treba da kazeme udrete i povece. Nema pravda, taa e vistinata, a tesko onaj koj ja vodi taa nametnata politika. So sreka

Редактирано от kiBik (18.09.2012 11:04)

Бяло Конче
раванлия

#2954298 - 18.09.2012 18:13 [Re: kiBik]

Цитат:

Na koi sosedi? Mizi da te lazam, pa cel svet znae koj sosed,. Ni eden arno ne ni misli, ete tie se sosedite nasi. Kako i da igras nema da im se dopadne oroto Makedonsko, na site im smeta, a narod pokrotok i miroljubiv nema na Balkanot, mozebi i tuka e problemot, sto ne sme fanaticni, ektremni, ne se velicame dovolno, i uste mnogu drugi falinki. Znaci pak topkata e vo nasa sredina i nie sme pak tie krivcite. Nema pravda koga si mal, nemame ni Evropsko a nitu pak svetsko lobi koe bi go socuval nasiot obraz, koj non stop trpi samari, od koj ke stigne, a nie treba da kazeme udrete i povece. Nema pravda, taa e vistinata, a tesko onaj koj ja vodi taa nametnata politika. So sreka

Поне е прав за едно: Мижи да те лажим.

--------------------

ToffeeTwr-Нострадамус
Нострадамус

Регистриран: 04.10.2011
От: Vienna
    #2954302 - 18.09.2012 18:26 [Re: Бяло Конче]

Коментарите по темата къртят, югомузеят и образователната му система са дали своя отпечатък. Това е пътят напред, оставете ги тия фашисти от ЕУ, не ви требват.

--------------------
"Ваша великорусская мечта, сидя по горло в дерьме, затащить туда всех остальных. Это и есть Русизм"

Esther
психодесен соросоид

#2954303 - 18.09.2012 18:28 [Re: Бяло Конче]

На мене ми е интересно относно един коментар: дали е майтап, или сериозен:

Цитат:

Треба да се направи уште еден филм за Татарите

--------------------

ToffeeTwr-Нострадамус
Нострадамус

#2954306 - 18.09.2012 18:43 [Re: Esther]

Патака може да познае дали е от българин или не

--------------------
"Ваша великорусская мечта, сидя по горло в дерьме, затащить туда всех остальных. Это и есть Русизм"

Esther
психодесен соросоид

#2954310 - 18.09.2012 18:52 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

Цитат:

Патака може да познае дали е от българин или не

Очаквам да каже.

--------------------

admiralМодератор
на андорския флот

#2954311 - 18.09.2012 18:54 [Re: Esther]

Патака отиде в ъгъла да се срамува.

--------------------

ToffeeTwr-Нострадамус
Нострадамус

#2954312 - 18.09.2012 18:57 [Re: admiral]

Цитат:

Патака отиде в ъгъла да се срамува.

Ми то ти от два дни си много сензиблен станал както казват Македонците...

--------------------

Esther
психодесен соросоид

#2954314 - 18.09.2012 19:04 [Re: admiral]

Ааа, да отложи срамуването, или да доди тук в тва кюшенце в компания да се срамува и даде мнение за коментара

ПС: Аз, като аматьор преводач се усъмних

--------------------

Редактирано от Esther (18.09.2012 19:22)

Tanya.

#2954317 - 18.09.2012 19:20 [Re: kiBik]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Да разкажа тогава

Цитат:

— Не, наистина, това е отвратително! — извика Хъмпти-Дъмпти, обхванат от внезапен гняв. — Ти си подслушвала по врати и зад дървета, и през комини! Иначе не можеше да знаеш това!

"- Не съм, честна дума! — каза кротко Алиса. — Има го написано в една книга..." ... http://is.gd/xLErE5

Гай Баньо
комшията

Регистриран: 01.02.2011
От: Журче
    #2954334 - 18.09.2012 20:17 [Re: Esther]

За шо сум потребен, деца мои?

Esther
психодесен соросоид

#2954336 - 18.09.2012 20:20 [Re: Гай Баньо]

За компетентно мнение

Има един коментар:

Цитат:

Треба да се направи уште еден филм за Татарите

под тази статия:

http://dnevnik.mk/?ItemID=6A61EE595A28EC4D87D80C3BE54C03CE

Коментарът на мен ми звучи, като да не е писан от македонец

Те молам за морфемно-семантико-граматичен и секакъв такъв лингвистичен анализ

Редактирано от Esther (18.09.2012 20:30)

Гай Баньо
комшията

#2954338 - 18.09.2012 20:32 [Re: Esther]

Миййй след обстойни анализи, бих казал, че всякакъв може да го е написал. Чак и македонец.

Esther
психодесен соросоид

#2954341 - 18.09.2012 20:35 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Миййй след обстойни анализи, бих казал, че всякакъв може да го е написал. Чак и македонец.

Зареждам едни пуканки

--------------------

kiBik
злопаметен

#2954350 - 18.09.2012 21:05 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Здрасти,

Да те потсетам за Џџ, Jу, Ja, a?

Редактирано от kiBik (18.09.2012 21:07)

ToffeeTwr-Нострадамус
Нострадамус

#2954355 - 18.09.2012 21:17 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

translator

Коментарът е мой, пробвал съм 5-6 пъти да напиша някакви коментари в македонски медии, в които да има факти или обосновка, но никога досега не ги бяха пускали. Днес използвах кодовата дума татари малко двусмислен коментар, пренаредих думите от чичко гугъл, че не им знам правописа да не ме хванат и стана.

P.S. Радвам се, че Патака не можа да ме хване

--------------------

Гай Баньо
комшията

#2954356 - 18.09.2012 21:20 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

Е няма как да те хвана на радара с такова кратко изречение. Пробвай се с по-дълъг коментар и ще няма къде да бягаш, пиле.

Гай Баньо
комшията

#2954357 - 18.09.2012 21:21 [Re: kiBik]

Цитат:

Цитат:

Здрасти,

Да те потсетам за Џџ, Jу, Ja, a?

Верно Џ, са ше ажурирам.

ToffeeTwr-Нострадамус
Нострадамус

#2954359 - 18.09.2012 21:23 [Re: Гай Баньо]

Въпроса е, че трябва и да го публикуват, но ще се пробвам.

--------------------

Esther
психодесен соросоид

#2954387 - 18.09.2012 22:18 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

Херот некъде нещо споменуваше за инутиция морфологично-семантико-граматико-лексикална

Нямаше как да знам, че Тофи стои зад таз работа, обаче, щом го съзрях тоз коментар, бях готова да се обзаложа, че:
1. е писан от българин.
2. авторът има нещо общо с ол. бг.

Третият вариант беше да е Стоянов

Ей, майтапя се, някой да не ми се върже

Но наистина ми звучеше много съмнително.

--------------------

admiralМодератор
на андорския флот

#2954409 - 18.09.2012 23:04 [Re: Esther]

Цитат:

Те молам за морфемно-семантико-граматичен и секакъв такъв лингвистичен анализ

Стига си говорила неприлични неща, шта банна!

--------------------

Esther
психодесен соросоид

#2954417 - 18.09.2012 23:27 [Re: admiral]

Лексикалната ми обремененост и менталният флексибилитет на церебралното са отговорни за тез глупости, Хер

--------------------

admiralМодератор
на андорския флот

#2954419 - 18.09.2012 23:32 [Re: Esther]

Толкова млада и такива проблеми...

--------------------

Esther
психодесен соросоид

#2954420 - 18.09.2012 23:38 [Re: admiral] Прикрепен файл (8 тегления)

Цитат:

Редактирано от Esther (19.09.2012 00:22)

kiBik
злопаметен

#2954485 - 19.09.2012 09:29 [Re: Esther]

Цитат:

Цитат:

Esther
психодесен соросоид

#2954488 - 19.09.2012 09:45 [Re: kiBik] Прикрепен файл (6 тегления)

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Ела, моля в темата за препевациите, че да помагаш. Пробвам се (по-точно казано: излагам се ) с едни стихчета от български на македонски.

Редактирано от Esther (19.09.2012 10:45)

Esther
психодесен соросоид

#2954509 - 19.09.2012 11:37 [Re: kiBik]

--------------------

kiBik
злопаметен

#2954553 - 19.09.2012 13:53 [Re: Esther]

Мътни са сълзите,
сякаш от мастика,
пълнят ми очите,
пътя си не виждам.(х2)
а-а-а-а-а-а-а
Пълнят ми очите,
пътя си не виждам.

Ходя без да спирам,
никъде не стигам,
нищо не намирам,
никого не искам.(х2)
а-а-а-а-а-а-а
Нищо не намирам,
никого не искам.

Аз ли съм - не съм ли,
на ръка си гледам,(х2)
пътя си не виждам.
Бягам и се връщам,
все една и съща -
шапката червена,
а душата черна.
а-а-а-а-а-а-а.
Шапката червена,
а душата черна.

а-а-а-а-а-а-а.
Шапката червена,
а душата черна.(х2)

kiBik
злопаметен

#2954577 - 19.09.2012 15:14 [Re: kiBik]

„Клетата“ Македонија и „кутрите“ и' соседи

Мдаа. Няма вълк, който да не е лош. А капата - црвенааа.
Естествено, имаме и Блудница Вавилонска в приказката.

Редактирано от kiBik (19.09.2012 15:15)

Esther
психодесен соросоид

#2954579 - 19.09.2012 15:19 [Re: kiBik]

--------------------

Тълмачъ
рекордьор

Регистриран: 16.09.2012
От: Варна
    #2954593 - 19.09.2012 15:47 [Re: kiBik]

Цитат:

„Клетата“ Македонија и „кутрите“ и' соседи

Мдаа. Няма вълк, който да не е лош. А капата - црвенааа.
Естествено, имаме и Блудница Вавилонска в приказката.

Цитат:

Не само Македонците туку и Грците и Власите од Албанија беа ставени во небрано да решаваат дали ќе се изјаснат како Албанци или, пак, ќе го бојкотираат пописот.

Авторката изглежда "не знае", че славяноезичните в Албания се самоопределят като българи (ок. 50 000 на брой).
Цитат:

Сали Бериша през 2000 г. пръв от албанските политици заявява, че българите в пределите на държавата са около 50 000 души. Тези данни са потвърдени на база оценки на различни учени и международни организации, както и по данни на Екзархията, доклади на Българското консулство в Албания, книгата на Светлозар Елдъров "Българите в Албания" и други.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%B....BD.D0.B8.D1.8F

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.

Редактирано от Тълмачъ (19.09.2012 15:51)

kiBik
злопаметен

#2954622 - 19.09.2012 17:09 [Re: Тълмачъ]

Цитат:

Авторката изглежда "не знае", че славяноезичните в Албания се самоопределят като българи (ок. 50 000 на брой).
Цитат:

Сали Бериша през 2000 г. пръв от албанските политици заявява, че българите в пределите на държавата са около 50 000 души. Тези данни са потвърдени на база оценки на различни учени и международни организации, както и по данни на Екзархията, доклади на Българското консулство в Албания, книгата на Светлозар Елдъров "Българите в Албания" и други.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%B....BD.D0.B8.D1.8F

Здравей, преводачо!
Не знам какво знае и какво не знае авторката и не съм сигурен как се определят някои в Албания, но знам, че там има официално признат македонски език и официално признато малцинство - македонци, а няма официално признат български като мацинствен и съответно - официално признати българи като малцинство, което по никакъв начин не ми се връзва със самоопределянето на 50 000 човека. Не знам и мколко са българските паспорти в Албания.
Политиката е курва, нъл знайш?

Тълмачъ
рекордьор

Регистриран: 16.09.2012
От: Варна
    #2954688 - 19.09.2012 20:20 [Re: kiBik]

Здрасти. Темата с Балканската диаспора наистина е доста интересна, но е офтопик тука, да. Може да я пусна утре (ако не е обсъждана), но сега ме мързи.

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.

Esther
психодесен соросоид

#2954702 - 19.09.2012 21:00 [Re: kiBik]

Цитат:

Шапката червена,
а душата черна

Аз пък се разхождам с шапка на цветни петна:

--------------------

Esther
психодесен соросоид

#2954715 - 19.09.2012 21:32 [Re: kiBik]

http://vbox7.com/play:b3acdd560b

--------------------

kiBik
злопаметен

#2954720 - 19.09.2012 21:43 [Re: Тълмачъ]

Цитат:

Здрасти. Темата с Балканската диаспора наистина е доста интересна, но е офтопик тука, да. Може да я пусна утре (ако не е обсъждана), но сега ме мързи.

kiBik
злопаметен

#2954729 - 19.09.2012 21:49 [Re: Esther]

Цитат:

Цитат:

Шапката червена,
а душата черна

Аз пък се разхождам с шапка на цветни петна:

....

А за душъта нещо да си кажеш?

Esther
психодесен соросоид

#2954736 - 19.09.2012 21:53 [Re: kiBik]

Понякога е бяла и добра. Как рядко й се случва да е бяла

--------------------

kiBik
злопаметен

#2954750 - 19.09.2012 22:02 [Re: Esther]

Цитат:

...
И вените ти, сплетени в гора,
ти търсят ново, благородно име...

Esther
психодесен соросоид

#2954760 - 19.09.2012 22:08 [Re: kiBik]

Цитат:

Цитат:

...

Казвала ли съм ти, че си проклетник?

--------------------

kiBik
злопаметен

#2954785 - 19.09.2012 22:22 [Re: Esther]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

...

Казвала ли съм ти, че си проклетник?

Няколку пъти ми постави тъз диагноза! Ш'тъ кажа на Херот!

Esther
психодесен соросоид

#2954794 - 19.09.2012 22:32 [Re: kiBik]

Нидей, че само туй ми трябва, наред с мойте неприлични работи, дето ги приказвам

--------------------

Негатор
Античен вагабонтин

#3088939 - 14.09.2013 20:39 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Айде и от мен една.
Имало едно време една стара свиня, наречена България. Тя си имала три прасенца. Едното се казвало Мизия, другото Тракия, а последното - Македония. Нямала старата свиня България достатъчно храна за трите прасенца и ги пуснала да си дирят щастието и късмета.
Всяко прасенце си направило своя къщичка и заживяло както то намери за добре. Не щеш ли дошла злата ламя наречена Османка и изплашила свинята България, която избягала далече, далече, а малките прасенца започнали да живеят при злата ламя. Тя ги пърлела редовно с огъня от устата си, но те геройски издържали.
Минали години, дошло ново време. Ново слънце и Нова земя. От голямата гора се пръкнал един млад проскубан лош вълк, който намерил и изял свинята България и в нейна чест се кръстил с името Третотот Българско Царство та дори се нарекъл и лъв - български лъв, а всъщност си бил проскубан вълк.
Усладила му се свинята България и той се зарекъл да изяде и трите прасенца - Мизия, Тракия и Македония...
Понеже приказката е дъъъълга, нека да отидем директно на финала. А края е следния. Прасенцето Македония геройски се изправило срещу лошия български вълк. И докато двете му братчета - изцяло или частично били изядени от българския вълк, то прасенцето Македония не се дало, защото си построило къщичката от два вида здрави камъни. Първия вид камък бил от Шумадия - шумадийските свине помогнали много, Втория вид камък бил от Елада - елинските свине също помогнали. Лошия български вълк така и не успял да събори къщичката на прасенцето Македония построена от здрави шумадийски(сръбски) камъни и още по здрави елински(гръцки) камъни. Дори днес прасенцето Македония е най-голям приятел на ламята Турция - дъщеря на умрялата вече ламя Османка и на шумадийските свине. Но Българския вълк, който днес се нарича Български лъв си останал най-големия душманин на прасенцето Македония, защото не признавал, че прасенцето има розова кожа и малка опашка, а казвал, че това прасенце приличало на него - отвратителния вонящ татарски вълк(с претенции за лъв). Какъв безмерен ужас и кошмар.
Приказката продължава.

Цитат:

Цитат:

Май не било диагноза, а предложение за нов девиз на форума?!

Tanya.

#3088947 - 14.09.2013 20:55 [Re: Негатор]

Цитат:

Приказката продължава.

Цитат:

Имало едно време ...
предложение за нов девиз на форума?!

В приказките обикновено има много символика..
Докато се четат на малките деца, се препрочитат от възрастните...

Ти писал ли си приказки?
Аз не. Но ме радват тези, които са опитали.

Някои хора дори превръщат живота си в приказка.
Някои народи също...
и то в приказки със щастлив край.

Негатор
Античен вагабонтин

#3088953 - 14.09.2013 21:06 [Re: Tanya.]

Цитат:

Но ме радват тези, които са опитали.

Съдържанието на горното пасквилче със "свинята" радва ли те?

Tanya.

#3088956 - 14.09.2013 21:26 [Re: Негатор]

Цитат:

пасквилче

Ще си позволя да те поправя.
Приказка е. Приказка.
Според мен - ти се привиждат муслони.

"То създава във въображението проблеми, които още не съществуват...
То преувеличава проблемите, които вече са налице...
То превръща срещите в Сблъсък, очакванията - в Ужас, възможността - в Опасност, а камъните през брода в препъникамък."

Та и в българо-македонските отношения - не бива да има Муслони.

Негатор
Античен вагабонтин

#3088961 - 14.09.2013 21:42 [Re: Tanya.]

За срещи от 3-тия вид ли говориш по-горе?

Щом проблемът е само привиден, как би ти звучало, ако поставиш своето собствено име на мястото на България?

Цитат:

Май не би било приятно, нали?

Tanya.

#3088964 - 14.09.2013 21:51 [Re: Негатор]

Цитат:

За срещи от 3-тия вид ли говориш по-горе?

...Май не би било приятно, нали?

Гледал ли си "13-та годеница на Принца"?

Негатор
Античен вагабонтин

#3088968 - 14.09.2013 22:06 [Re: Tanya.]

Нищо общо със "свинята" по-горе!

Tanya.

#3088975 - 14.09.2013 22:35 [Re: Негатор]

Цитат:

Нищо общо ...

иммма, нямммма...

"Казва ли ти някой, и смееш ли да питаш"

Вариации на тема...
допустими са.

Негатор
Античен вагабонтин

#3088998 - 15.09.2013 00:04 [Re: Tanya.]

Такива паранормални мисловни упражнения ги разбира само г-н Конски, така че можеш да се обръщаш директно към този уважаван експерт за консултации. И без това си комуникирате активно!

Цитат:

Заради Таня те отблокирах. Обясниха ти и останалите и за свинята и за Трети Март...Ако си разбрал, разбрал...Аз не съм пенсионер и времето ми е скъпо. Толкоз. Оди си отворяй темички...Разбирането,няма как да ти го дам...Сам трябва да се потрдиш...

Tanya.

#3089007 - 15.09.2013 00:44 [Re: Негатор]

Цитат:

Такива паранормални мисловни упражнения ...

Не мисля като теб.
Вариациите в мисленето по една или друга тема... мисля че е съвсем нормално.
Какво ще рече паранормално?

Бяло Конче
раванлия

#3089020 - 15.09.2013 04:03 [Re: Tanya.]

Привет! Съжалявам, но не мога да изпълня твоята препоръка относно Негатор. Опитах, но не стаава. Решението за тотален игнор ще е окончателно и крайно. И да се обоснова. Това е заради неговата демагогия, лицемерие и самоуправство. Доказателствата.Преди той да долети тук от топлите страни на този форум се водеше ожесточена полемика между македонци, македонисти от Република Македония и ние - българите от България. Те ни казваха, че сме турци и татари, и че сме им открднали историята, а ние им доказавахме, че каквито сме ние, такива са и те, защото са наследници на българи. При поредният дебат с тях, реших да опиша във вид на приказка, колко грозно изглежда очернянето на България от тях, които са също наследници на нашата история и народ. Затова и написах тази приказка, като пародия, като думи изречени от македонист, мразещ страната ни, който е формиран от сръбската и гръцка омраза към нас през време на конфликтите ни. Затова там е спомената Шумадия - това е сръбска област в която от край време отглеждат свине и точно тя поражда грозната аналогия и също съм споменал Елада...Всичко това, неразбрано и извадено от контекст изглежда грозно. И новодошлият Антифиромизатор, както се наричаше използва това и отвори тема в която вменяваше, че съм наричал България свиня, вадейки думите ми от първончалният замисъл и контекст. Приказката беше насочена срещу маедонистите, за да им покаже, какво предстаавлява през нашите очи, погледът им към България. Аз в своите постове съм се доказал, че си обичам и защитаваам Родината и нейната история. Та Негаторът, който още с идването си започна да прави забележки и да да се опитва да моделира нещата по негов вкус и комуто пречеха нашите разговори на по обширни теми, които той нарича разводняване използва това и заапочна да го повтаря и повтаря две и повече години...Една лъжа повторена много пъти може и да стане истина според Гьобелс, но ние на форума се знаеме много добре, така че никой не му се и върза, но идват нови, незапознати хора, а той си върти и върти и върти...Е, стига толкова, наистина...опитах се да съм добър с него, но не става. Толкова. Свраката кацала от кол на кол, докато накрая един кол и се забил в задника. Така и Негаторът се нахендри Успя да си спечели всефорумното игнориране...Но така е, който копае трап другиму, сам пада в него...Мога да продължа с поговорките, но стига. Премного време му отделих на господинът, който сигурно е плакал наа смъртта на другаря Сталин. Херот беше уведомен със специална и официална нота. Игнорирането на този човек вече не подлежи на обяснение и внимание...

--------------------

Негатор
Античен вагабонтин

#3089022 - 15.09.2013 05:04 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Затова и написах тази приказка, като пародия, като думи изречени от македонист, мразещ страната ни, който е формиран от сръбската и гръцка омраза към нас през време на конфликтите ни. Затова там е спомената Шумадия - това е сръбска област в която от край време отглеждат свине и точно тя поражда грозната аналогия и също съм споменал Елада...Всичко това, неразбрано и извадено от контекст изглежда грозно. И новодошлият Антифиромизатор, както се наричаше използва това и отвори тема в която вменяваше, че съм наричал България свиня, вадейки думите ми от първончалният замисъл и контекст.

Бля бля! Я да видим дали е така!

Цитат:

Айде и от мен една.
Понеже приказката е дъъъълга, нека да отидем директно на финала. А края е следния. Прасенцето Македония геройски се изправило срещу лошия български вълк. И докато двете му братчета - изцяло или частично били изядени от българския вълк, то прасенцето Македония не се дало, защото си построило къщичката от два вида здрави камъни. Първия вид камък бил от Шумадия - шумадийските свине помогнали много, Втория вид камък бил от Елада - елинските свине също помогнали. Лошия български вълк така и не успял да събори къщичката на прасенцето Македония построена от здрави шумадийски(сръбски) камъни и още по здрави елински(гръцки) камъни. Дори днес прасенцето Македония е най-голям приятел на ламята Турция - дъщеря на умрялата вече ламя Османка и на шумадийските свине. Но Българския вълк, който днес се нарича Български лъв си останал най-големия душманин на прасенцето Македония, защото не признавал, че прасенцето има розова кожа и малка опашка, а казвал, че това прасенце приличало на него - отвратителния вонящ татарски вълк (с претенции за лъв). Какъв безмерен ужас и кошмар.
Приказката продължава.

Какво вадене от контекста бе, аланкоолу? Освен "свинята България", персонаж е и "отвратителният, вонящ и проскубан български вълк"! Страхотна басничка, няма що! Ама че гнусно пасквилче! Айде да те предложим за литературна награда, а? Ама ако не беше анонимността, нямаше да смееш да излезеш пред хората с такова пасквилче, нали?!

Цитат:

Приказката беше насочена срещу маедонистите, за да им покаже, какво предстаавлява през нашите очи, погледът им към България.

А ха ха хох!

Цитат:

Аз в своите постове съм се доказал, че си обичам и защитаваам Родината и нейната история.

Ганчоценовската история, нали г-н Конски? Останалите БГ историци били изперкали догматици, които само Конят можел да ги конвертира в правата вяра - ха ха ха!

Докато има хора, за които е нормално, естествено и морално да наричат родината си "свиня" и докато има техни поддръжници, адмиратори и защитници, никакви въпроси около Македония или каквото и да било още не могат и няма начин да бъдат решени!

Tanya.

#3089046 - 15.09.2013 10:53 [Re: Негатор]

Цитат:

Докато има хора, за които е...
никакви въпроси около Македония или каквото и да било още не могат и няма начин да бъдат решени!

на въпросите се отговаря...
А отговорите могат да бъдат различни.
Едни са доволни от отговорите, които получават. Друго не.

И част от приказка да сложа, в подкрепа на думите ми, а и за да не се отклоня от стила на темата:

"
- Здравей, Ийори - каза Кристофър Робин, като отвори вратата и излезе навън. - Как си?
- Още вали сняг - каза Ийори печално.
- Да, наистина.
- И е мразовото.
- Така ли?
- Да - отвърна Ийори. - Все пак - продължи той, като се оживи малко - напоследък не е имало земетресение.

С други думи, Ийоритата са мърморковци. Те вярват в отрицателното, а не в положителното, и са толкова обзети от Tова, което Върви Зле, че Добрите Неща в живота минават край тях незабелязани. Тогава те ли са, които ще ни дадат представа какво е живота. Ако вселената се ръководеше от ийоритата, всичко би пропаднало преди цели еони. Всичко в мирозданието от прелетните птички до въртящите се планети действа на основата, че това може да стане. По думите на Уилям Блейк: "Ако слънцето и луната се Усъмнят, те веднага ще се спрат."

От книгата на Бенджамин Хоф " Дъ-то на Прасчо"

Негатор
Античен вагабонтин

#3089047 - 15.09.2013 11:10 [Re: Tanya.]

Цитат:

С други думи, Ийоритата са мърморковци. Те вярват в отрицателното, а не в положителното, и са толкова обзети от Tова, което Върви Зле, че Добрите Неща в живота минават край тях незабелязани.

Да бе да! Какво положително и добро може да има в "Свинската приказка" на Коня, освен, че е пълна гнусотия и повърня?!

Спри да се занасяш с това, защото нещата стават още по-зле!

Tanya.

#3089050 - 15.09.2013 11:25 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Решението за тотален игнор ще е окончателно и крайно...

И по тази тема има вариации... Ти така, аз иначе мисля. На мен никога не ми е минавало през ум да ползвам опцията "Игнор" за когото и да е било във форума.

Но понеже ти написа в една от темите:

Цитат:

През твоят отговор му прочетох...

Не знам, как да се избегне това? защото на мен не ми се иска да спирам да слагам цитати.
И за да не случва това - през моя отговор да четеш... може би е добре и мен да сложиш на игнор?
Друго като решение - не мога да измисля.

И малко вариации с приказка:

"- Какво каза, че е това? - попита той.
- Тигър.
- Аха! - каза Ийори.
- Току що дойде - обасно Прасчо.
- Аха!- каза Ийори пак.
Той мисли дълго и накрая попита
- Кога си отива?"

Негатор
Античен вагабонтин

#3089052 - 15.09.2013 11:40 [Re: Tanya.]

Ето как Конят изобщо не чете постинги на "игнорираните"!

Нали?

kiBik
злопаметен

#3089053 - 15.09.2013 11:44 [Re: kiBik]

Божеее! Бях забравил кво умно копеле съм!!!

Бяло Конче
раванлия

#3089054 - 15.09.2013 11:51 [Re: Tanya.]

Съжалявам, че така се получава спрямо теб. Цитирай, не е опасно...Всъщност в живота ни правим същото. Избираме си приятелите и с кого да говорим. Ако нямаме избор, то тогава е в реда на нещата да защитаваме себе си и ценностите си от посегателства. И като микробиолог ще поясня, че когато в един организъм навлезе болестотворен микроорганизъм, то имунната защита се задейства, защото иначе поразеният организъм боледува, а може и изходът да е летален. Това е причината за самозащитата и неутрализирането на микроба.
Но ти си доста приятен събеседник, та спрямо теб такава реакция е невъзможна.
Негаторът си имаше шансовете поне две години...Е няма да получи гърненце...Съжалявам...

--------------------

Негатор
Античен вагабонтин

#3089058 - 15.09.2013 12:02 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Негаторът си имаше шансовете поне две години...Е няма да получи гърненце...Съжалявам...

Автор: Водно конче, Издателство: ALL.BG, Всички права запазени (c)
Цитат:

Айде и от мен една.
Понеже приказката е дъъъълга, нека да отидем директно на финала. А края е следния. Прасенцето Македония геройски се изправило срещу лошия български вълк. И докато двете му братчета - изцяло или частично били изядени от българския вълк, то прасенцето Македония не се дало, защото си построило къщичката от два вида здрави камъни. Първия вид камък бил от Шумадия - шумадийските свине помогнали много, Втория вид камък бил от Елада - елинските свине също помогнали. Лошия български вълк така и не успял да събори къщичката на прасенцето Македония построена от здрави шумадийски(сръбски) камъни и още по здрави елински(гръцки) камъни. Дори днес прасенцето Македония е най-голям приятел на ламята Турция - дъщеря на умрялата вече ламя Османка и на шумадийските свине. Но Българския вълк, който днес се нарича Български лъв си останал най-големия душманин на прасенцето Македония, защото не признавал, че прасенцето има розова кожа и малка опашка, а казвал, че това прасенце приличало на него - отвратителния вонящ татарски вълк (с претенции за лъв). Какъв безмерен ужас и кошмар.
Приказката продължава.

Бяло Конче
раванлия

#3089059 - 15.09.2013 12:07 [Re: Tanya.]

И най-интересното е, че за толкова време във форума - този и два македонски, и при толкова ожесточени спорове, дори не ми е минавала през главата мисълта за игнор. Спорим и толкова...Но тук имаме работа с висша класа на Йори. Негаторът не спори по същество, никога, той просто напада опонента си директно и персонално...Напомня ми на...но хайде достатъчно за него наистина...по-добре да се възползвам от препоръката на Адмирлски за игнор.

--------------------

kiBik
злопаметен

#3089060 - 15.09.2013 12:08 [Re: Негатор]

Цитат:

Казал ли съм ти да не пиеш толкова? Глей кви ги вършиш! Оповръща ми темата!!!

Tanya.

#3089063 - 15.09.2013 12:20 [Re: kiBik]

Цитат:

.

" Драги Господине,
Забелязах, че във Вашата незначителна книга "Дао-то на Пух", Вие не успявате да споменете нито едно положително качество на най-чаровния от героите на Алън Милн.* Естествено говоря за обичливия Ийори. Извън споcобностите ми е да разбера как може някой да не забележи достoйнствата на приветливия радостен неопетнен Ийори. Неговият ум и разум могат да служат за пример на всички е тези тъмни дни, които ни обграждат.

- Тъмни - каза Пух, като погледна през прозореца.- Къде?
- Това е само образен израз, Пух.
- О, един от онези!
- Трябва да е бил на тъмно когато го е писал – каза Прасчо като изучаваше писмото.
- Имаш предвид почерка ли? Наистина е ужасен. Но да продължа:

...Да в тези времена на отегчение и плиткоумност е освежително- и насърчително - да знаеш, че накъде съществува нещо такова стойностно, възхитително и скромно животно като Ийори.
Приятел
пп. Не го прави пак "

* миленко?

stingers
българинъ родомъ

Регистриран: 08.02.2011
    #3089066 - 15.09.2013 12:31 [Re: Tanya.]

Брей една стара свиня наречена ....... това е евъргрийн на извращението !!!

--------------------
Тешко на тия които се бореха за СВОБОДА а получиха слобода !!!

kiBik
злопаметен

#3089067 - 15.09.2013 12:33 [Re: Tanya.]

Такова ми е едно повърхностно и чудесно с'а. Добър сън, добро утро, хубаво слънце, ветрец, все още зелено.... Цигарка, кафенце...
Много ми е рано за мъдрост...

Tanya.

#3089073 - 15.09.2013 12:48 [Re: Негатор]

Цитат:

... защото нещата стават още по-зле!

Така и така съм отворила книгата още един цитат
тематичен разбира се:

" Нека се огледаме за Ийоритата околко нас. Ще започнем с Негативноновинарските Медии. Както пише Хенри Дейвид Тото в "Уолдън":Сигурен съм, че никога не съм прочел новина във вестник заслужаваща запомняне...

Днес благодарение на Негативноновинаторските Медии сме преинформирани по проблеми, по които може да направим малко или съвсем малко. Въпреки големия шум около тези проблеми малко от тях имат нещо общо с нашия живот. Когато опре до онези които имат... Странно. Негативноновинарските Медии рядко информират за проблеми. за които може да направим нещо, и никога не казват какво може да направим. Тъй като това би ни дало известно предимство, предполагаме.
Негативноновинарските Медии се подсмиват саркастияно на всичко и на всеки, а наричат това Обективност. При все, че има смели, добронамерени изследователи и комуникатори в новинарския бизнес, прекалено много от останалите ...
...Всичко това за вестници, слухове и подобни неща ни довежда до класическите Ийорита - Сърдитковци и Мърморковжи, известни като Критикарите. Знаете ги какви са, независимо дали това е Професионалния Рушител на Репутации или Старият Свадлив Съсед....
Критикарите могат да бъдат доста застрашителни разбира се..."

Tanya.

#3089074 - 15.09.2013 13:05 [Re: kiBik]

Цитат:

Такова ми е едно повърхностно и чудесно с'а. Добър сън, добро утро....

" Като се събудиш сутрин Пух - каза най-после Прасчо, - какво е първото което си казваш?
- Какво има за закуска? - отвърна Пух. - А ти какво си казваш Прасчо?
- Какво ли вълнуващо ще ми се случи днес? - рече Прасчо.
Пух кимна замислено
- Че то е същото - каза той"

"За хубава бъркотия са нужни всякакви работи"

Бяло Конче
раванлия

#3089076 - 15.09.2013 14:11 [Re: stingers]

Цитат:

Брей една стара свиня наречена ....... това е евъргрийн на извращението !!!

Не можеш да четеш или да разбираш? Кое от двете? Ясно обясних...мнооого пъти...Не си прави труда да ми отговаряш...Моля!

--------------------

Tanya.

#3089080 - 15.09.2013 14:22 [Re: Негатор]

.. изгледах клипа

Ще прочетеш ли?

" В началото на септември излезе новата книга на Любен Дилов-син „Faceбуки III том. Житейските възгледи на дремещата в мен свиня“. Третият том от поредицата отново предлага забавни постинги.

Към добре познатото оформление този път прибавихме друга цветова тоналност, а, на корицата присъства нов герой – Дремещата свиня, добре позната от предаването „Пуснете водата“.

То разкрива основното предназначение на всяка телевизия да държи населението в състояние на постоянно развеселен идиот. В предаването пълноправен ко-водещ на Любен Дилов-син е Дремещата в него свиня.

Той смята, че у всеки човек дреме поне една свиня и е редно, толерантно и политически коректно тя да бъде изваждана на показ, без цензура и уговорки. Книгата ще Ви разкаже и някои от любимите приказки на свинята: До Чикаго и назад (през Белград), Полунощни истории, Кучешки живот, Приказка за трудолюбивите пчели, Българският титанизъм, Добра новина, лоша новина, за да научите в края, че във всеки от нас дреме по една свиня.

”Повечето хора избягват да си признават този факт. Аз обаче не само я открих, докато разчиствах в себе си, но открих и че мога да живея в разбирателството със свинята, която дреме в мен“, споделя Люен Дилов."

Цитатът от сайта на българските журналисти
http://www.sbj-bg.eu/index.php?t=20025

Бяло Конче
раванлия

#3089086 - 15.09.2013 14:29 [Re: Tanya.]

Хаха! А Бай Алеко е казал, че по добре е да е недоволен човек, отколкото доволна свиня. Изобщо свинята е ужасителен образ за нашите недостатъци...с които съвместяваме поривите си за всеобхватна Любов...

--------------------

Tanya.

#3089094 - 15.09.2013 14:41 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Хаха! А Бай Алеко е казал, че по добре е да е недоволен човек, отколкото доволна свиня. Изобщо свинята е ужасителен образ за нашите недостатъци...с които съвместяваме поривите си за всеобхватна Любов...

... и благотворителност

Ето още една приказка:

"Един богаташ попитал приятеля си:
- Защо ме упрекват в алчност, когато е известно, че съм се разпоредил след смъртта ми всичко да бъде предадено за благотворителност?
- В отговор – казал приятелят му – ще си позволя да разкажа за това, как свинята се жалвала на кравата, че с нея се отнасят зле: "Хората винаги говорят за твоята доброта и нежни очи. Разбира се, ти им даваш мляко и масло, но пък аз им давам повече: салам, сланина, пържоли, кожа и четина, даже крачетата ми варят! И въпреки това никой не ме обича. Защо е така?" Кравата се замислила малко и отговорила: "Може би, защото всичко, което давам, аз го давам приживе?"

Бяло Конче
раванлия

#3089110 - 15.09.2013 15:44 [Re: Tanya.]

Така си е...Това ми напомня репликата от един български филм: "Ще ти купя колело, ама друг път..."

--------------------

admiralМодератор
на андорския флот

#3089296 - 15.09.2013 22:46 [Re: kiBik]

Цитат:

Умря циганката, дет тъ фалеше, а?

--------------------

Tanya.

#3089308 - 15.09.2013 22:59 [Re: admiral]

Цитат:

Цитат:

Умря циганката, дет тъ фалеше, а?

Жива съм.
Нали му викам - Готин.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2705

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.101 seconds in which 0.012 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.