ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички


Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Најдобрата емисија на Васко Ефтов
    #2953101 - 15.09.2012 21:19

Турски емисии, риалити шоуа каде луѓе се заклучуваат како во некој мајмунски кафез, кич музика, кич култура - сето тоа што го затапува македонскиот народ.
--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 29518
Re: Најдобрата емисија на Васко Ефтов
    #2953119 - 15.09.2012 22:14 [Re: Пaт]

Цитат:

Турски емисии, риалити шоуа каде луѓе се заклучуваат како во некој мајмунски кафез, кич музика, кич култура - сето тоа што го затапува македонскиот народ.Как да не ви чувствам близки? Всичко това се случва и в България...

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23914
Re: Најдобрата емисија на Васко Ефтов
    #2953133 - 15.09.2012 23:12 [Re: Пaт]

Цитат:

Турски емисии, риалити шоуа каде луѓе се заклучуваат како во некој мајмунски кафез, кич музика, кич култура - сето тоа што го затапува македонскиот народ.
Васко сега на кой канал го пускат, че нещо му загубих вече дирята?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пиринец
Татар
***

Регистриран: 14.12.2011
Мнения: 3497
Re: Најдобрата емисија на Васко Ефтов
    #2953134 - 15.09.2012 23:15 [Re: Пaт]

Факт е, че се затъпява жестоко от тия бълвочи, но има някакво развитие. В България първо дойдоха латиносериалите, даже още в соца. После имаше жесток бум след 2000 година на риалити предаванията, Биг Брадър и прочие повръщини. После леко се преместиха в по-добра посока - музикални формати. Бяха досадни, но по-скоро полезни. Успоредно се заляхме с турски сериали, аз съм против тях. Перат мозъци яко, бабите почнаха да си фантасизират за демократична турска държава със ЗДРАВ морал. След това почнаха и някакви исторически помии да идват от Турция.
Но в един момент имаше огромен бум на български сериали. Стъклен дом и Под Прикритие и аз ги гледах и бяха забавни - не особено дълбокомислени. Сега гледам пак ще пускат Биг Брадър, но успоредно с това вървят яко серияли, надявам се бг-сериалите да изместят турските.
Но има някакво движение, вие в телевизиите май вървите 2-3 години зад нас, съдя по мюзик айдъл, може и да бъркам. Но медиите в България имат пари, а преди кризата имаха повече, отколкото трябваше.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23914
Re: Најдобрата емисија на Васко Ефтов
    #2953136 - 15.09.2012 23:17 [Re: Пиринец]

А в Република Хелветика как е медийната ситуация?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Најдобрата емисија на Васко Ефтов
    #2953169 - 16.09.2012 08:53 [Re: Пиринец]

Тоа за сериите си прав, кај нас ако не се српски (или хрватски) тогаш се турски, т.е. во последно време се само турски. Инаку најголемата перверзија по однос на турските серии (што на некој начин и посакувам да се случи) е Турците да снимат некоја серија за Илинденскиот период, на пример, каде ќе се зборува за лошите бандити и комитаџии кои колат невино население и го нарушуваат редот на империјата, а праведниот султан се бори со сите сили, вклучително и против европските натрапници, да ја врати империјата на вистинскиот пат каде што верниците се секогаш надредени над неверничката раја, а се разбира тоа да не мине без некоја љубовна приказна за девојка од турската аристократија или на пример турска верзија за Цвета и Осман бег. Е, тоа ќе биде вистински сеир.

Но она што ми се допадна во оваа емисија на Васко Ефтов е што човекот се си кажа „право куме в очи“. Дека не поливаат со разни блујаници од српскиот турбо фолк и дека српските турбо-фолк „ѕвезди“ практично кај нас си го вадат лебот; дека нашите учесници во туѓите риалити шоуа се земаат како статисти и да го пополнат просторот при што им се дава некаква сомнителна улога, т.е. да бидат понижени на некој начин, а им се сипува во главата дека божем ја претставувале Македонија. Е тука Ефтов убаво му кажа на Белов кога овој кажа нешто како:„сметам дека достојно ја претставував Македонија“. Му кажа: „Која Македонија ти си претставувал? Мојата Македонија сигурно не. Ти си си претставувал некоја друга, твоја Македонија, бидејќи мојата е поинаква.“ Или за оние клишеа и мантри што ги повторуваат како папагали:„Успеав да издржам три месеци и од тоа излегов како посилна личност“ им плеска в очи:„О, па тоа е навистина храброст. Исто како да си бил на преживување, како да си некој командос и ако Македонија влезе во војна со некоја од соседните држави, можеме да сметаме на тебе.“

Инаку, таков еден обид да се стават Македонци во подредена улога имаше и во бугарскиот Мјузик Ајдол, кога беше оној инцидентот со Гркот, нели - е тогаш, при се што таквите шоуа ако ги гледам, ги гледам само за сеир, тогаш Македонците ме направија горд и достојно ја претставија Македонија со своето однесување. Освен тој дел, кон Македонците главно се однесуваа коректно со оглед на тоа дека никој од нас не очекуваше дека Македонец ќе победи на бугарски Мјузик Ајдол, за разлика од српските такви шоуа кадешто нашите учесници секогаш се во подредена улога, приморани и да пелтечат на српски, бидејќи инаку не ги разбираат.

И пак да се навратам на турбо фолкот, кога бев дете таквите кои слушаа таква музика ги нарекуваа сељаци. А сега насекаде се слуша таа музика што просто не е нормално, а особено со придружната иконографија од силиконски цицки и сл. Од секогаш при судирот на генерации се велело дека има нешто чудно во помладата генерација, но денес нештата се движат кон тотално лудило со тие силиконски лајнарии, површниот материјализам а пак за травеститизмот и да не зборуваме. Се она што е скандално, што е шокантно, што е бизарно и вулгарно се пласира на телевизиските екрани, печатот, па дури и театарот, бидејќи тоа ги буди најниските страсти кај човекот, тоа го враќа кон природата наместо да го приближува кон цивилизацијата кадешто луѓето јадат со нож и вилушка наместо со предните нозе и пијат вода од чаша наместо од локва.

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Најдобрата емисија на Васко Ефтов
    #2953170 - 16.09.2012 08:55 [Re: Негатор]

Е не знам, последен пат мислам дека беше на Алсат.

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 29518
Re: Најдобрата емисија на Васко Ефтов
    #2953173 - 16.09.2012 09:20 [Re: Пaт]

Цитат:


Македонците ме направија горд и достојно ја претставија Македонија со своето однесување. Освен тој дел, кон Македонците главно се однесуваа коректно со оглед на тоа дека никој од нас не очекуваше дека Македонец ќе победи на бугарски Мјузик АјдолВ Българския Мюзик Айдол 3 отлично се представиха македонците Александър Тарабунов и Боян Стойков. Тогава Боян Стойков се класира на Второ място, което никак не е малко...А можеше и да победи - малко му оставаше...Аз тогава гласувах за него...
--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Најдобрата емисија на Васко Ефтов
    #2953178 - 16.09.2012 09:39 [Re: Бяло Конче]

И аз тогава бях за Боян и много ме беше яд, че не спечели

А по темата, де да знам....дали предлагането е според търсенето, или търсенето се появи в резултат на предлагането...

Не знам.

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Yuf Gaskew Junior
непотребен
***

Регистриран: 18.04.2012
Мнения: 1468
Re: Најдобрата емисија на Васко Ефтов
    #2953238 - 16.09.2012 11:00 [Re: Esther]

Тук освен естетически фактори, се намесиха и причини като тези, че българите са в пъти повече от македонците и е нормално да гласуват повече за българския участник, ако щеш само от "патриотизъм"-нищо чудно.

Редактирано от Zabergan (16.09.2012 11:01)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
iieee
ветеран
****

Регистриран: 13.09.2012
Мнения: 1247
Re: Најдобрата емисија на Васко Ефтов
    #2953248 - 16.09.2012 11:19 [Re: Пaт]

Какъв беше проблема в мюзикайдъл? Аз си спомням само, че не искаха да пеят гръцка песен.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Најдобрата емисија на Васко Ефтов
    #2953255 - 16.09.2012 11:44 [Re: Yuf Gaskew Junior]

Цитат:

Тук освен естетически фактори, се намесиха и причини като тези, че българите са в пъти повече от македонците и е нормално да гласуват повече за българския участник, ако щеш само от "патриотизъм"-нищо чудно.


В " " (препинателните знаци) е ключът от палатката.

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: Најдобрата емисија на Васко Ефтов
    #2953258 - 16.09.2012 11:48 [Re: Esther]

Цитат:

Цитат:

Тук освен естетически фактори, се намесиха и причини като тези, че българите са в пъти повече от македонците и е нормално да гласуват повече за българския участник, ако щеш само от "патриотизъм"-нищо чудно.


В " " (препинателните знаци) е ключът от палатката.Бе интересно ми е. Доколкото си спомням на финала бяха равностойни финалисти - Маги и Боян.
Дали е имало гласове в полза на Маги оттаде ридо?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Најдобрата емисија на Васко Ефтов
    #2953260 - 16.09.2012 12:10 [Re: kiBik]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Тук освен естетически фактори, се намесиха и причини като тези, че българите са в пъти повече от македонците и е нормално да гласуват повече за българския участник, ако щеш само от "патриотизъм"-нищо чудно.


В " " (препинателните знаци) е ключът от палатката.Бе интересно ми е. Доколкото си спомням на финала бяха равностойни финалисти - Маги и Боян.
Дали е имало гласове в полза на Маги оттаде ридо?
Това няма как да знам (допускам, че не - не е имало гласове за нея в Македония заради препинателния знак), но лично за мен (разбира се, без какви да е претенции да съм музикален капацитет и изобщо какъв да е критерий, затова нека го наречем просто вкус), дори да приема, че са били равностойни, то личната ми преценка за Маги е не отсъствие на талант (глас) - пееше си момичето, но....безличност, да не казвам (що пък да не) - посредственост. За мен, от музикална гл. точка беше необяснимо, че тя спечели. Даже не помнех, че името й е Маги - ти сега ми го припомни. Казано с две думи - не ме беше впечатлила никак.

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта

Редактирано от Esther (16.09.2012 12:12)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: Најдобрата емисија на Васко Ефтов
    #2953261 - 16.09.2012 12:13 [Re: Esther]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Тук освен естетически фактори, се намесиха и причини като тези, че българите са в пъти повече от македонците и е нормално да гласуват повече за българския участник, ако щеш само от "патриотизъм"-нищо чудно.


В " " (препинателните знаци) е ключът от палатката.Бе интересно ми е. Доколкото си спомням на финала бяха равностойни финалисти - Маги и Боян.
Дали е имало гласове в полза на Маги оттаде ридо?
Това няма как да знам (допускам, че не - не е имало гласове за нея в Македония заради препинателния знак), но лично за мен (разбира се, без какви да е претенции да съм музикален капацитет и изобщо какъв да е критерий, затова нека го наречем просто вкус), дори да приема, че са били равностойни, то личната ми преценка за Маги е не отсъствие на талант (глас) - пееше си момичето, но....безличност, да не казвам (що пък да не) - посредственост. За мен, от музикална гл. точка беше необяснимо, че тя спечели. Даже не помнех, че името й беше Маги - ти сега ми го припомни. Казано с две думи - не ме беше впечатлила никак.Чакай сега ше потърся финала, за да си опресня нешата.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Најдобрата емисија на Васко Ефтов
    #2953262 - 16.09.2012 12:24 [Re: kiBik]

Аз и нямам предвид само финала, а цялостното представяне, но ето какво открих (то и аз нямам ясни спомени):


Примерно това, не е от финала:
--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: Најдобрата емисија на Васко Ефтов
    #2953266 - 16.09.2012 12:33 [Re: Esther]

Мдааа. Всеки от двамата е имал и силни моменти, но на финала, ми се струва, че момата е равностойна (дори го води с две гърди)!
Мнение от лаик, разбира се!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Најдобрата емисија на Васко Ефтов
    #2953268 - 16.09.2012 12:36 [Re: iieee]

Па така нешто беше, ама мислам дека имаше и некој Грк вмешано, но не се сеќавам. И да беше само грчка песна, местенката беше доста видлива и со голо око.

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 7165
От: Журче
Re: Најдобрата емисија на Васко Ефтов
    #2953275 - 16.09.2012 12:50 [Re: Esther]

Не верувам дека во финалето имало значителен број на гласови од Македонија за Маги. Ако беше некој Македонец од чиешто претставување не бевме задоволни, тогаш веројатно гласовите ќе беа поделени 50/50 меѓу оние што по секоја цена гласаат за "својот" и оние коишто гласаат за оној којшто им оставил подобар впечаток. Со оглед на тоа што бевме презадоволни од Бојан како претставник од Македонија и го сметавме за подобар од Маги, мислам дека македонските гласови беа меѓу 95% и 100% за него. Јас лично тогаш повеќе сакав Александар Таралежов () да влезе во финалето. Инаку, минатата година Бојан и Соња Мембрењо настапија заедно на еден македонски фестивал (песна како песна, лоша поп тралалајка - гледна точка на рок/метал freak), во последните две години живеат заедно во Битола. Ме "мачи" љубопитност да чујам дали Соња научила македонски. Лажам, многу пољубопитен сум да чујам како стои со битолскиот сленг. Инаку, Сакис Рувас беше грчкиот пејач, кој по некоја случајност е педер.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Најдобрата емисија на Васко Ефтов
    #2953276 - 16.09.2012 12:57 [Re: Гай Баньо]

И аз исках Александър да продължи напред (той си беше рокаджийче и ме впечатли още на кастингите), точно както на предния МА, бях за Тома.

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Најдобрата емисија на Васко Ефтов
    #2953287 - 16.09.2012 13:01 [Re: kiBik]

То и мойто е лаишко: просто Магито не можа да ме спечели с представянето си (цялостно), ако и да не отричам, че има глас.

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пиринец
Татар
***

Регистриран: 14.12.2011
Мнения: 3497
Re: Најдобрата емисија на Васко Ефтов
    #2953302 - 16.09.2012 13:29 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Сакис Рувас беше грчкиот пејач, кој по некоја случајност е педер.
Ама античен или съвременен педер, тия много държат да се разграничават у Гръция.
Имам да работя цял ден глупости, а ми се гледа Васко Ефтов, а после и Всяка неделя с арменчето ...


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23914
Re: Најдобрата емисија на Васко Ефтов
    #2953322 - 16.09.2012 14:28 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Ме "мачи" љубопитност да чујам дали Соња научила македонски. Лажам, многу пољубопитен сум да чујам како стои со битолскиот сленг.
Па битолският на мене ми звучи като да е пловдивски или от района наоколо ... Иначе тая Соня имала майка-българка и татко-латиноамериканец - затова се вика Мембреньо!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23914
Re: Најдобрата емисија на Васко Ефтов
    #2953325 - 16.09.2012 14:32 [Re: Esther]

Цитат:

И аз исках Александър да продължи напред (той си беше рокаджийче и ме впечатли още на кастингите), точно както на предния МА, бях за Тома.
А това е една песенчица на Тарабунов-старши, който бил тръгнал да "освобождава" Пиринот!

Покрай синчето обаче, старият Тарабунов също получил оферти да пее във Варна и по други места из БГ. Естествено, пред Пиринот, човекът предпочел един добър БГ хонорар и добрососедските односи билЕ уредени своевременно!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Најдобрата емисија на Васко Ефтов
    #2953328 - 16.09.2012 14:35 [Re: Негатор]

Да бе. Софија:Пловдив = Скопје:Битола или Софија х Битола = Пловдив х Скопје, т.е. хм, па во равенкава нема непознати

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 7165
От: Журче
Re: Најдобрата емисија на Васко Ефтов
    #2953329 - 16.09.2012 14:35 [Re: Негатор]

Ја знам песната, ама не ми се преслушува пак. Точно кој стих ти боде очи?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23914
Re: Најдобрата емисија на Васко Ефтов
    #2953330 - 16.09.2012 14:36 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

И нека да се разберем, аналофърчилото не обижда, нищо че е трудолюбив в дейността.
Фиромизмът е манталитет!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23914
Re: Најдобрата емисија на Васко Ефтов
    #2953331 - 16.09.2012 14:39 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Ја знам песната, ама не ми се преслушува пак. Точно кој стих ти боде очи?
Добре го знаеш стиха! А тази ми е фаворит!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 7165
От: Журче
Re: Најдобрата емисија на Васко Ефтов
    #2953336 - 16.09.2012 14:46 [Re: Негатор]

Цитат:

Цитат:

Ме "мачи" љубопитност да чујам дали Соња научила македонски. Лажам, многу пољубопитен сум да чујам како стои со битолскиот сленг.
Па битолският на мене ми звучи като да е пловдивски или от района наоколо ... Иначе тая Соня имала майка-българка и татко-латиноамериканец - затова се вика Мембреньо!Сонцето е поблиску до Земјата, отколку ова - до реалноста.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 7165
От: Журче
Re: Најдобрата емисија на Васко Ефтов
    #2953338 - 16.09.2012 14:47 [Re: Негатор]

Чудесно е како не знаеш ни 2 и 2 да ги собереш, но секогаш знаеш кога се говори за тебе.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23914
Re: Најдобрата емисија на Васко Ефтов
    #2953340 - 16.09.2012 14:51 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Чудесно е како не знаеш ни 2 и 2 да ги собереш, но секогаш знаеш кога се говори за тебе.
Не бе, абстрактно си говориме, нали така!
А за пловдивско-битолският баш ти ще ми кажеш?!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 7165
От: Журче
Re: Најдобрата емисија на Васко Ефтов
    #2953341 - 16.09.2012 14:51 [Re: Негатор]

Цитат:

Добре го знаеш стиха!Не го помнев текстот, морав да се потсетам. Тоа ти е, сега знаеме зошто Таралежов не стигна во финалето и кому Бојан треба да биде благодарен.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23914
Re: Најдобрата емисија на Васко Ефтов
    #2953342 - 16.09.2012 14:52 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Цитат:

Добре го знаеш стиха!Не го помнев текстот, морав да се потсетам. Тоа ти е, сега знаеме зошто Таралежов не стигна во финалето и кому Бојан треба да биде благодарен.
Боянчо си е по-добър певец и по-интелигентен като човек от Таралежов!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 7165
От: Журче
Re: Најдобрата емисија на Васко Ефтов
    #2953344 - 16.09.2012 14:56 [Re: Негатор]

Цитат:

А за пловдивско-битолският баш ти ще ми кажеш?!Ќе ми беше многу јако/интересно ако беше прав за конкретното, најсериозно ти кажувам. Така што се отфрла варијантата за борба за "посебност".

Цитат:

Боянчо си е по-добър певец и по-интелигентен като човек от Таралежов!Да, од денешна дистанца кога ќе погледнам, и јас мислам така.

Редактирано от Срррбослав Југић (16.09.2012 14:58)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Најдобрата емисија на Васко Ефтов
    #2953374 - 16.09.2012 15:45 [Re: Гай Баньо]

Като разглеждах разни клипчета за МА, ми попадна тоз бисер :

А личния ми фаворит:

Омега, Омега, какво направиха с момичето ти с перли в косите

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1207

Мнението ти за темата:

Прехвърли се вALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.041 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.