ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
The Third Half - A False Story
    #2953146 - 15.09.2012 23:57

Честито на безДарко и Грую за новия сайт на "Трето полувреме":
http://www.thethirdhalf-movie.com/

The Third Half
A True Story

THE THIRD HALF is a story of several people gathered around the most important thing in the world - football, in the most turbulent time of the world's history - Second World War.

It is a story of the players of FC Macedonia and their German-Jewish coach Rudolph Spitz who leads them towards the champion title of the Nazi football league.

It is a story of the club's founder Dimitry, who has to choose between his love for his team and his loyalty to the New Order.

It is a story of his best striker Kosta, a notorious smuggler who falls in love with a beautiful rich girl.

It is a story of Rebecca, a Jewish princess on the pea, who elopes with her football player to live in his locker-room (and thereby eludes the bitter destiny of her people).

And after all - it is a story about football, a game that in those terrible times became more than just a game: a battlefield between the Good and the Evil!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин

Re: The Third Half - A False Story
    #2953150 - 16.09.2012 00:10 [Re: Негатор]

Закани по живот за режисерот на „Трето полувреме“
http://mkd-news.com/zakani-po-zhivot-za-rezhiserot-na-treto-poluvreme/

,,Ги боли што токму овој филм го потпишува македонски режисер кој по етничка припадност се чувствува и се изјаснува како Македонец,,

... историчарите Спас Ташев, Пламен Павлов и Божидар Димитров, политичарите Красимир Каракачанов, Евгениј Кирилов, Андреј Ковачев, Станимир Илчев и сличните на нив – не постојат Македонци. Ние за нив сме Бугари со говорна маана, луѓе од понизок ред, најобични одроди. И еден таков одрод да направи филм што толку многу ќе им го загорчи животот? Стопати подраго и поприфатливо ќе им беше доколку, навистина, бев Србин, Југословен, Рус или, макар, Евреин.

http://kicevo.mk/zakani-treto-poluvreme/

Негатор
Античен вагабонтин

#2953157 - 16.09.2012 01:00 [Re: Негатор]

Од црвениот тепих на „Браќа Манаки“: отворање со „Трето полувреме“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)
http://www.mkd.mk/59138/kultura/od-crveniot-tepih-na-braka-manaki/#more-59138

На црвениот тепих на отворањето пристигнаа Митревски, режисер и сценарист на „Трето полувреме“, со сопругата Јасна, продуцентот на филмот Роберт Насков, главната глумица Катарина Ивановска, Германецот Рихард Замел, кој го глуми тренерот Шпиц, Сашко Коцев, кој е главниот машки лик, потоа славната француска глумица Кетрин Денев, македонскиот претседател Ѓорге Иванов, директорката на фестивалот Лабина Митевска…

Браво Хорхе, браво юнак!

Негатор
Античен вагабонтин

#2953160 - 16.09.2012 02:22 [Re: Негатор]

Коментари
Ами сега за премиерата в Битоля?

http://www.duma.bg/duma/node/39326

Зорница Илиева
15. Септември 2012, брой 214

В Битоля, легнал на сърцето на всички българи не само с една македонска песен, се състоя премиера на филма "Трето полувреме" на Дарко Митровски. Там се прави някакъв фестивал и този филм не само бе представен пред публиката, но той е и предложен от македонска страна и за кандидат за "Оскар". Е, може и да е само "подгряваща" информация с различни цели, но е факт, че независимо от многото коментари в нашата преса и най-вече от страна на някои наши евродепутати, Македония не намира съществени причини да се отклони от поетия път на странна конфронтация с България - в исторически аспект, а вече и на политическата сцена. За филма у нас се знае от разкази, но е достатъчно акцентирането върху "активното участие на българите" при депортирането на евреите от днешните земи на Македония по време на Втората световна война и ужасяващата им съдба в концентрационните лагери. Бурно историческо време, смърт и несправедливост, милиони жертви и много, много спекулации с днешна дата. Въпросът е не само в тази премиера и свързаната с нея пресконференция, на която присъстваха официални македонски управляващи като министъра на културата. Подобно настроение се създаде и когато в Скопие се откри музеят на Холокоста, една импозантна сграда редом до Исторически музей и онези огромни паметници на предимно наши исторически личности. Въпросът е, че нашите официални власти не успяват да намерят верния тон, да открият онзи път към управляващите в нашата съседка, който да позволи решаването на конфликти, недоразумения или наслоения от миналото, които да осигурят нормалното ни европейско съжителство в ЕС. Някои последни изказвания именно в ЕС говорят, че отношенията ни с Македония в момента, нашите спорове относно "езика на омразата" и "кражбата на история" не се разбират еднозначно. Великите сили винаги са имали тук интереси, които, особено днес в условията на криза, най-често не са съвпадали с нашите. Това, че в Битоля са отишли 30 наши журналисти с какво помага на нашата политика в това отношение, освен че предизвика насмешливи коментари в някои македонски медии, които дори предположиха какво ще се пише в София. Какво стана с нашите еврейски приятели? Някои от тях са в Скопие и дават изявления, които, меко казано, не са в наша полза. Дали е въпрос на пари, или отново става дума за някакво размесване на карти не е много ясно. По-скоро първото. Но не е ли време да се действа изпреварващо, да не се оставя реакцията само в Брюксел и най-после да се координират действията. Иначе мирише на аматьорство, а светът отдавна не го допуска. Справка - Близкият изток.

Yuf Gaskew Junior
непотребен

Регистриран: 18.04.2012
    #2953219 - 16.09.2012 10:32 [Re: Негатор]

E, па да им е официално честита на македонците премиерата на новото гениално филмче за бугарскиот окупатор тогава-аз против нямам, все пак.
Имат право да правят филми, имат право и да си ги гледат, че и да канят гости на фестивали.

Само да не се чудят сега и по-късно на българските реакции, в които от мислени за наши братя, вече се превръщат в отвратни сърбокомунярски недоразумения за нас*. Тука няма, разбира се, нищо анти-македонско, просто и само още една "любовна история", нали така

Все пак и ние имаме право да преценяваме: каквото повикало, такова се обадило, и то с наказателните лихви (то такава им е и скритата цел всъщност, но както е тръгнало, ще я постигнат).
Евалла!

*Защото българите (като всички хора по света) във всекидневието си нямат време от грижи да влизат в подробности и индивидуални философски размишления върху филми, които не са гледали, те реагират първосигнално и топтан, като стадо-ние всичките от една страна, ония всичките от друга страна...ние българите сме обвинени че сме били фашисти от едни днешни лъжци и фиромисти...така се разсъждава и се е разсъждавало при групови мероприятия откакто свят светува. Това е и същността на пропагандата.

Редактирано от Zabergan (16.09.2012 10:41)

Пиринец
Татар

Регистриран: 14.12.2011
    #2953271 - 16.09.2012 12:45 [Re: Yuf Gaskew Junior]

Може да имам корени от Македония, но едно нещо не го разбирам в Македония. 2001 година албанците слезнаха от Косово и почнаха да колят и избиват Македонци. Ние им дадохме оръжие на Македонците и те успяха да ги спрат. Договорът е пораженчески, ама поне спря избиването. 11 години по-късно - тия албанци, които бяха убийци са във властта, имат паметници и този терористичен акт над суверенна държава се води национално освобождение. Под паметници - говоря огромни комплекси със знамена и прочие.
Ние, които им дадохме оръжие, продължаваме да сме лошите, гадните, провокаторите и негаторите. Какво сме направили от 2001 до 2012 година, което така да промени нещата и с какво албанците заслужиха тая почит в Македония?

Asparuhov
член

Регистриран: 30.01.2012
    #2953277 - 16.09.2012 12:57 [Re: Пиринец]

Цитат:

Може да имам корени от Македония, но едно нещо не го разбирам в Македония. 2001 година албанците слезнаха от Косово и почнаха да колят и избиват Македонци. Ние им дадохме оръжие на Македонците и те успяха да ги спрат. Договорът е пораженчески, ама поне спря избиването. 11 години по-късно - тия албанци, които бяха убийци са във властта, имат паметници и този терористичен акт над суверенна държава се води национално освобождение. Под паметници - говоря огромни комплекси със знамена и прочие.
Ние, които им дадохме оръжие, продължаваме да сме лошите, гадните, провокаторите и негаторите. Какво сме направили от 2001 до 2012 година, което така да промени нещата и с какво албанците заслужиха тая почит в Македония?

Едно и също се повтаря вече 100 години, героите са различни,но потърпевшите са едни и същи.Явно на "някои" и "техните" наследници много им "върви зарът".До кога ще продължи това един Господ знае.

Гай Баньо
комшията

Регистриран: 01.02.2011
От: Журче
    #2953281 - 16.09.2012 13:00 [Re: Пиринец]

Почит???!!! Западот е на нивна страна, уште тогаш (во 2001) се воздржуваа да ги наречат "терористи" и беше јасно накаде дува ветрот. Секогаш кога имаше пукање, знаеш ли која беше најчестата реченица на претставниците на НАТО, ЕУ и САД? "Ги повикуваме двете страни на воздржаност од агресија". Значи "планинарите" уште тогаш од Западот беа признати за легитимна страна која ја подготвуваат и за официјален фактор во државата. Но кантарот за "прекумерна употреба на сила" и "непотребно провоцирање" секогаш мереше само за легитимните безбедносни сили - полицијата и армијата. Албанците од тоа се охрабрени, а ние од истото сме обесхрабрени, бидејќи што и да направиме, од Запад (заеби Запад, главниот фактор се САД) постојано ни висат над главата со предупредувања.

Пaт

Регистриран: 09.01.2012
    #2953286 - 16.09.2012 13:01 [Re: Гай Баньо]

Само еден збор ќе кажам после којшто секое објаснување ќе биде излишно - Арачиново.

--------------------
Ridentem dicere verum

Пиринец
Татар

Регистриран: 14.12.2011
    #2953297 - 16.09.2012 13:22 [Re: Гай Баньо]

Добре, значи виж го от нашата камбанария. Тогава България се бореше да влезе в НАТО, преговорите напредваха, дадохме коридор над Сърбия, който мнозинството българи бяха против и това костваше от рейтинга на Иван Косто. Ти не гледай по форуми, където се дипли Македония, в България Сърбия е на голяма почит особено от по-левите избиратели и сърбите си живеят като дома тука и няма никакви грижи, а националисти пък си гугукат със сръбските националисти и си горят заедно мюсулмански символи и се наричат православни братя. Раснал съм и сред скинари, защото бях футболен фен, не съм бил никога бръснат кретен, но познавам в изобилие и им знам начинът на мислене.
С едно изречение, ние рискувахме приемането ни в НАТО, а сме в ЕУ заради НАТО и САЩ - тука няма две мнения. Няма българин, който ще ти каже, че икономически сме били за ЕУ, на всеки му е ясно, че те искаха бази на Черно море, а ние достъп до европейските пазари на труда и до фондовете.
Значи ние сложихме цялото ни евроатлантическо бъдеще на карта, за да ви помогнем и пак сега сме лошите и пак по нас се плюка наравно со гърците. Не виня теб и Път много ясно и вашата позиция е много различна, фактът, че сте на български форум и търпите да ви хулят за глупости е доказателство, че търсите диалог с българи.
Но бога ми в дни, като този, в който Георги Иванов отива на премиера на филм от национално значение на Македония, в който българи правят масови разстрели по улиците във Вардарско ... се чудя вашите политици мислят ли с главите си или не. Тази премиера става в същата седмица, в която в Чеир маала се бутат паметници на Вапцаров и прочие.
Може би съм романтичен, ама откакто сте независими - ЕДИНСТВЕНИЯТ ви съсед, който е показал добросъседство на правителствено ниво, който ви е подкрепял в изграждане на институции и откъсване от Югославия - сме ние, а винаги сме в топ 2 на най-мразените и хулени държави в Македония, в остра конкуренция с Гърция, които толкова ви мразят, че ако имаха ядрена бомба щяха първо на вас да я пуснат ...

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 44 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5045

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.036 seconds in which 0.017 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.