ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Гай Баньо
комшията

Регистриран: 01.02.2011
От: Журче
Re: Трябва ли да се помогне на макетата срещу албанците?
    #2953687 - 17.09.2012 02:25 [Re: асегаде:)]

Цитат:

Странно, но имам чувството, че нас също ни подготвят. Да приемем това, което има да става ли, що ли? По отношение на Македония медиите ни се фокусират учудващо еднотипно, липсват ми различните гледни точки. Че оттатък ридо нещата не са китка за мирисане, е видно и без очила, но защо не ме напуска усещането, че и нас ни "помпат"?

Алелуя.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #2953693 - 17.09.2012 04:13 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Цитат:

Странно, но имам чувството, че нас също ни подготвят. Да приемем това, което има да става ли, що ли? По отношение на Македония медиите ни се фокусират учудващо еднотипно, липсват ми различните гледни точки. Че оттатък ридо нещата не са китка за мирисане, е видно и без очила, но защо не ме напуска усещането, че и нас ни "помпат"?

Алелуя.

Кой пък може да знае защо асегаде има такова усещане?!

admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #2953729 - 17.09.2012 11:06 [Re: Негатор]

Не подценявай женския усет.
Шо се отнася до еднотипността, тя може да се дължи на много други неща: Безразличие от страна на широк кръг читатели, липса на информация и пр.

--------------------
Komu Pán Boh, tomu všetci svätí.

Редактирано от admiral (17.09.2012 11:08)

Тълмачъ
рекордьор

Регистриран: 16.09.2012
От: Варна
    #2953868 - 17.09.2012 19:13 [Re: admiral]

Разбира се, че помощта ще е хуманитарна. Бих ли могъл на свой роден племенник, ако много е закъсал, дойде и ми каже "съжалявам, чичо, сбърках, но все пак рода сме, помогни ми" да му откажа? Да не дава Господ това, разбира се. Но ако все пак се стигне до по-сериозен конфликт в следващите 5 г., както се боя, ние бездруго ще трябва да се намесим и вероятно НАТО ще ни повери ролята на умиротворители.
И тогава какво правим? Пращаш си момчетата, за да го опазиш, а онова отсреща те псува на "окупатор"? Не, ситуацията със сънародниците ми западно от Кюстендил наистина е нелепа засега.

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.

DIVА
неопитомена

Регистриран: 01.07.2011
От: Дивия запад
    #2953998 - 17.09.2012 22:54 [Re: Тълмачъ]

Сигурен ли си, че "племеникът" ти ще каже: "съжалявам, чичо, сбърках, но все пак рода сме, помогни ми"?
И ако го каже, по каква логика "онова отсреща" ще псува нашите момчета на "окупатор"?

Извинявай Тълмачъ, ама не виждам логика в това!

Тълмачъ
рекордьор

Регистриран: 16.09.2012
От: Варна
    #2954020 - 17.09.2012 23:47 [Re: DIVА]

Цитат:

Сигурен ли си, че "племеникът" ти ще каже: "съжалявам, чичо, сбърках, но все пак рода сме, помогни ми"?
И ако го каже, по каква логика "онова отсреща" ще псува нашите момчета на "окупатор"?

Извинявай Тълмачъ, ама не виждам логика в това!

Не, не съм, DIVA. И разбира се, че в много неща (около роднинството) и аз имам проблем с логиката. Да ги признаеш първи, да им дадеш военна техника и да им помогнеш дискретно да се справят временно с един проблем, само за да ти се качат на главата с куп глупости след това - няма логика, естествено. Но от друга страна - сънародници са ми. Така го чувствам. Освен ако не се постараят много упорито да ме убедят в обратното. Засега предпочитам да приемам глупостите им като детинщини.

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.

DIVА
неопитомена

#2954028 - 18.09.2012 00:29 [Re: Тълмачъ]

Цитат:

Не, не съм, DIVA. И разбира се, че в много неща (около роднинството) и аз имам проблем с логиката. Да ги признаеш първи, да им дадеш военна техника и да им помогнеш дискретно да се справят временно с един проблем, само за да ти се качат на главата с куп глупости след това - няма логика, естествено. Но от друга страна - сънародници са ми. Така го чувствам. Освен ако не се постараят много упорито да ме убедят в обратното. Засега предпочитам да приемам глупостите им като детинщини.

Ти си оптимист, Тълмач. Аз съм черноглед песимист. Антибългаризмът е пуснал дълбоки корени по тези земи. Не приемам за детинщини официалната политика, която води тази държава спрямо нас. Може да ти се струва крайно, но съм привърженик по-скоро на рязане на квитанциите, отколкото на "Храни куче, да те лае".

Извини ме за любопитството, но ми е интересно защо ги наричаш сънародници! От там ли са ти корените?

Единият от прадядовците ми е родом от Битоля, но не бих нарекла днешните македонци свои сънародници.

DIVА
неопитомена

#2954031 - 18.09.2012 00:34 [Re: admiral]

Шефе, извинявай, ама и женският усет не винаги работи! От каквато и точка да го гледаш, черното си е все черно. И чернее все повече, не благодарение на нашите медии.

Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #2954033 - 18.09.2012 00:37 [Re: admiral]

Цитат:

Не подценявай женския усет.
Шо се отнася до еднотипността, тя може да се дължи на много други неща: Безразличие от страна на широк кръг читатели, липса на информация и пр.

Сега остава да каже направо кои точно "различни" гледни точки й липсват, но изобщо не се съмнявам, че става дума за про-фиромските!

асегаде:)
ми аз съм си

Регистриран: 20.01.2012
От: Maina Town
    #2954064 - 18.09.2012 07:43 [Re: Негатор]

Цитат:

Кой пък може да знае защо асегаде има такова усещане?!

Ами аз.
Забелязала съм, че когато хората изпитват силна емоция, те стават лесно управляеми в посока емоцията и трудни за спиране. Щом аз съм го забелязала, какво остава за тези, които се занимават с манипулации. И докато на мен за нищо няма да ми послужи,за тях е начин на действие.
Когато намериш начин да събличаш емоцията от себе си, започваш да виждаш кога и как те хранят с нея. Не ми липсват толкова другите гледни точки (мога сама да си ги намирам до тази степен, до която съм се научила да ги виждам), с изречението исках да кажа, че нас също ни захранват.

--------------------
Оти да се косим, като че ми мине.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 104 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2884

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.034 seconds in which 0.013 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.