ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
Re: Трябва ли да се помогне на макетата срещу албанците?
    #2954150 - 18.09.2012 13:44 [Re: DIVА]

Цитат:

... от самолет се забелязва, че повечето от хората, които искат такива, нямат българско самосъзнание.

Не може да се очаква от хората, израсли в БЮРМ, да имат същата матрица и да знаят нещата като нас в Свободна България, но това още не значи че нямат БГ самосъзнание!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
DIVА
неопитомена

Регистриран: 01.07.2011
От: Дивия запад
    #2954155 - 18.09.2012 13:49 [Re: Негатор]

Цитат:

Всички отговори в тази тема са си чиста казуистика!
От какъв зор БГ ще спасява една по същество сръбска провинция?

Силно развито чувство на братска обич.

Няма по-големи глупаци от нашите политици. Бай Желю явно очакваше като ги признае под "конституционното" им име, онези да се втурнат към нас с отворени обятия. Но не би. Не се получи и когато се пращаха ваксини и оръжие. Крайно време е да се кротнеме. Да си лягат на това, което са си постлали. Етническият конфликт във Вардарско си е тяхно дело. Да вземат лъжицата и да си сърбат попарата.

DIVА
неопитомена

#2954156 - 18.09.2012 13:52 [Re: Негатор]

Анти, да викат на Васил Левски стадион, че Самуил е македонски цар и че искат бг. гражданство, защото българките били хубави си е обида към нас. Поне аз така го приемам. Повечето от искащите бг. паспорти ги искат, за да ходят на гурбет по Европата, не защото се чувстват българи. Не им вярвам. Скептик съм в това отношение. Истинските българи от Вардарско много отдавна са се изселил в България.

Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #2954162 - 18.09.2012 14:02 [Re: DIVА]

Това с викането на стадиона е нереализуемо и няма как да стане, меко казано! Просто биха изяли здрав пердах!

От друга страна, на никого не е забранено да ухажва хубавите българки - останалото си зависи от самите българки!

А за "либералното поведение" на някои от тези хубавици съвсем не са виновни "новите българи"!

iieee
ветеран

Регистриран: 13.09.2012
    #2954201 - 18.09.2012 15:06 [Re: Негатор]

Не, че викат на стадиона. Един интервюиран кандидат за БГ паспорт като го питаха знае ли кой е Левски каза, че било стадион. Дали липса на знания, дали на култура, дали на уважение или и трите?.....

DIVА
неопитомена

#2954216 - 18.09.2012 15:27 [Re: iieee]

И на трите е липса. Гарнирана с наглост.

Тълмачъ
рекордьор

Регистриран: 16.09.2012
От: Варна
    #2954332 - 18.09.2012 20:11 [Re: DIVА]

Цитат:

Извини ме за любопитството, но ми е интересно защо ги наричаш сънародници! От там ли са ти корените?

Албански българин сум
Шегувам се, DIVA. Не, нямам преки роднини във Вардарско. Макар че кой ли в Мизия или Тракия няма рода от Македония? Една земя сме, за Бога!
Имам обаче вуйчо, от Врачанско, женен за българска македонка в Благоевград. Още помня как ми разправяше, че са ги карали зорлем да се пишат макета до 1956 г. - ама няма значение откъде си, що си, бройката да се попълни там. От това по-голям гаф БКП-то ни не знам да е правило, сравнимо е само с "Възродителния процес" с турците, но докато второто беше антихуманно, първото беше това + национално предателство. Имам и близък роднина, който ми разправя наскоро за първата си братовчедка - от Плевенско, но майка й, сестра на бащата на моя човек, се задомила кай Битола, па братовчедката дошла да си земе "бугарския пасош". Видели се, раздумали се, и тя му вика "па не сум бугарка, вие сте татаре и сакате да ни завладеете". Такива ми работи.
Иначе съм бил преди ок. 18 г. в оня край за около месец, носехме хуманитарни помощи. Имам доста интересни впечатления от тогава, но за това друг път.
А ги наричам "сънародници", защото ги чувствам такива. Наивник ме наречи, но все ми се вярва, че живот и здраве след няколко години ще може да си попеем с момчетата макета от тука свободно в някоя охридска кръчма, примерно онова на "Джендема":

И дядо ми разказа за езика,
как гъркът със топлийка го бодял.
Но дядо ми научил е псалтика,
и винаги на български е пял:
От Дрина до Черно море,
от Дунав до Бяло море,
Марица ми каза, че Вардар е казал:
Където е текло, там пак ще тече.

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.

DIVА
неопитомена

#2954410 - 18.09.2012 23:06 [Re: Тълмачъ]

Благодаря за отговора, Тълмач!

Това, което е направила БКП по отношение на българите, населяващи Пиринския край и тези, преселили се от Вардарско е повече и от национално предателство.

Моят прадядо е един от щастливците, които никой никога не е карал да се пишат македонци. Самият той не се е изживявал като такъв. Името му дори вече не се среща в Битоля. Казваше се Симеон. Може би затова и не чувствам днешните македонци като свои сънародници. Не зная доколко си чел из старите теми, но тук се пусна девето продължение на темата "Коя е била Родината на македонските българи". Имаш ли отговор на този въпрос? Моят е простичък и звучи сигурно много националистически - България. По метода на индукцията си мисля, че това важи за много българи, родени във Вардарско. Не претендирам за правота. Това са си мои разсъждения.

Що се отнася до Възродителния процес - мнението ми е, че той просто беше следствие на причина, която и до днес не е стигнала до широката общественост. Но това не е за този подфорум.

ПП: През далечната 1991г., когато Македония излезе от СФРЮ, първото нещо което казах беше: Няма да минат и 30- тина години и отново ще бъдем един народ. Минаха 21г. и ние не само не сме един народ, но антибългарската политика на официалните власти в Македония граничи с наглостта. Сигурно затова се превърнах в такъв песимист. Плюс това имах нещастието да изслушам тирадата на отявлен македонист (чиято майка се самоопределя като българка, жена му е българка от България) на тема "Няма по-гадни от българите" и то в моя дом.

Извинявам се на по-старите съфорумници за повторението!

Jores
Tester Independent

Регистриран: 15.05.2012
От: Пловдив, България
    #2954697 - 19.09.2012 20:54 [Re: DIVА]

Цитат:

...имах нещастието да изслушам тирадата на отявлен македонист (чиято майка се самоопределя като българка, жена му е българка от България) на тема "Няма по-гадни от българите", и то в моя дом.

Спомнете си еничарите - от невръстни изскубнати из род и корен, с промит разсъдък, душмани и главорези на българското население в империята. Време разделно, няма що да се лъжем!

Кофти е, но по-харно без илюзии спрямо "славните потомци на Александър Македонски", отколкото с таралеж в гащите.

--------------------
Если нельзя, но очень хочется, то можно!

Asparuhov
член

Регистриран: 30.01.2012
    #2954711 - 19.09.2012 21:20 [Re: Jores]

Цитат:

Спомнете си еничарите - от невръстни изскубнати из род и корен, с промит разсъдък, душмани и главорези на българското население в империята. Време разделно, няма що да се лъжем!

Те еничарите, поне са имали смекчаващи вината обстоятелства...

Редактирано от admiral (19.09.2012 23:36)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 41 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2877

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.032 seconds in which 0.01 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.