ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Пaт

Регистриран: 09.01.2012
Re: EУ ја советува Бугарија да тужи за филмот Трето полувреме?
    #2957336 - 24.09.2012 22:32 [Re: Негатор]

Абе добро, тоа е општо познато. Ова е поинтересно

Цитат:

Сличностите на источномакедонскиот дијалект со бугарскиот јазик, објаснува Ќупева, се само поради географската близина и мешањето на двата народи на тој простор. Според неа, ако беа исти, тогаш и другите дијалекти на македонскиот јазик ќе беа слични со бугарскиот јазик.

Чудно, ама Блаже Конески во својата Историја на македонскиот јазик воопшто не се согласува со неа.

--------------------
Ridentem dicere verum

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията

Регистриран: 01.02.2011
От: Журче
    #2957498 - 25.09.2012 12:49 [Re: Негатор]

Цитат:

Цитат:

Со една разлика - тој не се јавува во ролја на журналист, туку им напоменува на журналистите за нивната професионална должност. Тој се изјаснува јасно дека не харесва тоа што го видел и прочитал во промотивниот материјал и медиумите, а не дека не харесва филм којшто не го гледал. Има разлика.

Какво значи "професионален журналист"? Който има диплома за такъв или който пише и говори по медиите?

Професионален журналист по принцип е този с дипломата, но там, където си ме цитирал говоря за професионалните задължения на всеки работещ (пишещ/говорещ в някоя медия) като журналист, независимо дали притежава диплома или други квалификации за тази професия.

Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #2957502 - 25.09.2012 13:01 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Професионален журналист по принцип е този с дипломата, но там, където си ме цитирал говоря за професионалните задължения на всеки работещ като журналист, независимо дали притежава диплома или други квалификации за тази професия.

Само в бившия източен блок има специалност "журналистика" и се издават дипломи за журналисти! В останалия свят - няма!

Да не искаш да закараш всички БГ журналисти под строй да гледат "Трето полувреме" и след това да им наредиш какво да пишат?

strawberry
ветеран

Регистриран: 24.10.2009
    #2957503 - 25.09.2012 13:03 [Re: Гай Баньо]

Не бе, само тия които членуват в съюза на българските журналисти са "професионални".

--------------------
"Човек, който не разбира от история и да почни да ти проповедва со нея, това е много смешно! Ние не искахме да влизаме в повече разпри с него и затова го зарезахме."- Васил Чекаларов

Тълмачъ
рекордьор

Регистриран: 16.09.2012
От: Варна
    #2957507 - 25.09.2012 13:11 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Со една разлика - тој не се јавува во ролја на журналист, туку им напоменува на журналистите за нивната професионална должност. Тој се изјаснува јасно дека не харесва тоа што го видел и прочитал во промотивниот материјал и медиумите, а не дека не харесва филм којшто не го гледал. Има разлика.

Що? Та Иво Инджов, експерт по масови комуникации, виден публицист и преподавател по журналистика, сътрудник на ИК "Изток-Запад", субсидирана от Фондация "Отворено Общество" на Дж. Сорос, толкова ли не намери пари да прескочи до Битоля и да поправи грешката на цялата ни журналистическа гилдия? Да зададе съответните въпроси или просто да види сам филма и да пусне рецензия в качеството си на експерт? Хайде де.
А ако просто е бил възпрепятстван - не е късно да го направи на официалната премиера в Скопие. На мен ще ми е интересно да прочета неговата рецензия.

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.

Esther
психодесен соросоид

Регистриран: 15.04.2012
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
    #2957508 - 25.09.2012 13:21 [Re: Негатор]

Цитат:

Да не искаш да закараш всички БГ журналисти под строй да гледат "Трето полувреме" и след това да им наредиш какво да пишат?

Твойта неспособност да четеш с разбиране е наистина много сериозна.

Става дума за следното: професионално отношение към работата означава: когато се пише материал върху някаква тема, пишещият, най-малкото, се запознава с темата, а не разчита на чуто оттук и оттам и на ръсене на клишета и лозунги.

Щото, до момента, най-смисленото, което съм прочела по темата из медиите, е на председателя на Шалом. Но човекът не е журналист.

И за друго става въпрос, което спомена и Софмак. +1 към казаното от него.

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта

Редактирано от Esther (25.09.2012 13:24)

Гай Баньо
комшията

Регистриран: 01.02.2011
От: Журче
    #2957510 - 25.09.2012 13:24 [Re: Тълмачъ]

Цитат:

Що? Та Иво Инджов, експерт по масови комуникации, виден публицист и преподавател по журналистика, сътрудник на ИК "Изток-Запад", субсидирана от Фондация "Отворено Общество" на Дж. Сорос, толкова ли не намери пари да прескочи до Битоля и да поправи грешката на цялата ни журналистическа гилдия? Да зададе съответните въпроси или просто да види сам филма и да пусне рецензия в качеството си на експерт? Хайде де.

И ти си прав.

Негатор
Античен вагабонтин

#2957513 - 25.09.2012 13:28 [Re: Esther]

Цитат:

Става дума за следното: професионално отношение към работата означава: когато се пише материал върху някаква тема, пишещият, най-малкото, се запознава с темата, а не разчита на чуто оттук и оттам и на ръсене на клишета и лозунги.

Сега остава да ни открехнеш кои са тия лошите журналисти дето пишат така незапознато?!

Esther
психодесен соросоид

Регистриран: 15.04.2012
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
    #2957517 - 25.09.2012 13:36 [Re: Негатор]

Ами факт: писания за филма из медиите има колкото щеш, а журналисти на премиерата, да го видят въпросния филм - тцъ.

Ето: прочети за какво иде реч (ако успееш да вдянеш, де).

http://world.actualno.com/Makedonija-Nikakvi-bylgari-v-Bitolja-na-Treto-poluvreme-news_400427.html

Ето затова говори и Иво Инджев. За професионална адекватност в реакцията от страна на медиите в България.

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта

Редактирано от Esther (25.09.2012 13:41)

Негатор
Античен вагабонтин

#2957519 - 25.09.2012 13:41 [Re: Esther]

Да не си кандидат да им платиш командировките?

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 57 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2031

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.