ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
Балканите ще се обединят
    #2957096 - 24.09.2012 17:13

Нека разискваме малко и обединението на Балканските държави - въпрос винаги вълнувал нашите предшественици. Дали е възможно и под каква форма? Има много пророчества, които казват, че Балканските държави ще се обединят, като ядрото на това обединение ще са България, Македония и Сърбия. Интересно, нали. Разбира се не пророчествата са главното тук, но те придават екзотичен привкус.
http://www.otizvora.com/2011/04/2762/

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Фурия
помитаща

Регистриран: 23.09.2012
Re: Балканите ще се обединят
    #2957127 - 24.09.2012 18:25 [Re: Бяло Конче]

Обединение между България, Македония и Сърбия звучи абсурдно.

--------------------
Завършени се раждат само идиотите.

асегаде:)
ми аз съм си

Регистриран: 20.01.2012
От: Maina Town
    #2957144 - 24.09.2012 18:51 [Re: Фурия]

Никак не ми е абсурдно, общото между тези страни е много повече от разликите. Обаче без прощаване с миналото бъдещето е в крив макарон.
Хубавото е, че от никоя държава няма да се иска да прави някакви специални жертви (в смисъл само тя), такива компромиси трябва да направят и трите в що- годе еднаква степен. А това случи ли се, успеем ли да надрастнем това, което пречи.... супер държава ще си имаме, защото не всеки притежава такава зрелост, каквато ще покажем.
Засега като мечта и утопия, но животът ме научи, че невъзможни неща няма. Само сърце да иска

--------------------
Оти да се косим, като че ми мине.

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #2957158 - 24.09.2012 19:19 [Re: Фурия]

Цитат:

Обединение между България, Македония и Сърбия звучи абсурдно.

Едно съм разбрал - никога не казвай никога. Прави ми впечетление, че на политическо такова ниво - ние българите плюем сърбите, като предатели, обаче на народно ниво, въпреки тези войни(братоубийствени, както ги наричат и в двете държави) се разбираме много добре.
Например, когато беше войната в Югославия - сърбите не можеха да играят мачове на техните стадиони и тогава Цървена Звезда идва да играе мач в стадиона на "Народна Армия", а също така и в стадиона на Левски "Георги Аспарухов". На Армията - звездашите играха срещу Сампдория, а на Г. Аспарухов срещу някакъв френски отбор. Бях и на двата мача. Българите, които бяхме там навивахме за сърбите. Бях седнал до някакви сърби и единия се обади до Белград до приятел и му каза, като че за него е чудо, че в България българите не подкрепят французи и италианци, а сърби. Беше удивен, а за мен си е напълно нормално. Разбира се много са случките, дори в най-черните ни години на вражда българи и сърби на ниво - народ да се покрепят. Много са примерите...Иначе да и аз признавам, че има различие в манталитета, но като че ли не чак толкова голяма, колкото на нас ни се иска. Сърбите казват, че те били по-добрите европейци, ние, разбира се, че не те, а ние...но разликата наистина ми се струва, че не е голяма...И все пак лично за мен по манталитет ми се струва, че сме най-близки с румънците...в сравнение с всички други(македонците ги изключвам).

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

ToffeeTwr-Нострадамус
Нострадамус

Регистриран: 04.10.2011
От: Vienna
    #2957163 - 24.09.2012 19:25 [Re: асегаде:)]

Коньо + асегаде

Все съм виждал утописти ама това избива чак на глупост, питайте босненци, хървати и словенци как се живее със сърбите и как после мирно ги пускат да си тръгнат - проочетете за Вуковар, Серебреница, Войната се завръща на Пози.

Ако някога стане съюз между България и Сърбия, лично се отказвам от българското си поданство.

--------------------
"Ваша великорусская мечта, сидя по горло в дерьме, затащить туда всех остальных. Это и есть Русизм"

Фурия
помитаща

#2957171 - 24.09.2012 19:42 [Re: асегаде:)]

Когато политиката има думата, сърцата остават безмълвни.

--------------------

асегаде:)
ми аз съм си

Регистриран: 20.01.2012
От: Maina Town
    #2957173 - 24.09.2012 19:44 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

Тофи, успокой топката. Никой не е говорил за още една Югославия, нито пък за ръководна роля на Сърбия. Говорим за балансирана държава все пак.
Трябва да има условия, които да се изпълнят, иначе такава държава няма да се създаде.
И после- не го приемай като да го искаме и да се подлагаме, за да стане. Говорим за това какво би станало, ако идеята е обща.

--------------------
Оти да се косим, като че ми мине.

Фурия
помитаща

#2957176 - 24.09.2012 19:47 [Re: Бяло Конче]

Различия в манталитета има и между хора от една етническа общност, та какво остава за хора от различни народи.

И не това различие прави абстрактно обединението на трите държави. Има нещо по-голямо и силно от обикновените човешки емоции.

--------------------

Фурия
помитаща

#2957178 - 24.09.2012 19:48 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

Цитат:

Коньо + асегаде

Все съм виждал утописти ама това избива чак на глупост, питайте босненци, хървати и словенци как се живее със сърбите и как после мирно ги пускат да си тръгнат - проочетете за Вуковар, Серебреница, Войната се завръща на Пози.

Ако някога стане съюз между България и Сърбия, лично се отказвам от българското си поданство.

Защо си толкова краен?

--------------------

Тълмачъ
рекордьор

Регистриран: 16.09.2012
От: Варна
    #2957186 - 24.09.2012 20:02 [Re: Фурия]

Разсъжденията за "обединение" са си чиста утопия, да ме прощава Конче.
Просто държавичките, които още не са в ЕС (или населенията им по-точно) ще трябва да си свършат работата и да влязат. ЕС може да се тресе в момента, но няма да се разпадне, тъкмо напротив - ЕСЩ е на хоризонта и децата на повечето хора тук ще живеят в него. Тогава национално-историческо-езиковите спорове ще се сведат до дърления в пъбове и замервания с димки между футболни фенове. Но няма да е скоро, де.

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 31 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2135

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.