ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
татар
сеирджия

Регистриран: 25.10.2011
От: Улан Батор
Re: Балканите ще се обединят
    #2957364 - 24.09.2012 23:45 [Re: Бяло Конче]

"Балканите ще се обединят"...на "вЪрба"!

--------------------
Антифриза е нехетеросексуален!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Opk
неясен

Регистриран: 17.09.2008
От: София
    #2957366 - 24.09.2012 23:49 [Re: Бяло Конче]

На сила можеш да вземеш, но насила не можеш да дадеш.
Колкото и добро да направиш на македонците, те просто няма да го видят, а ако хептен не става да си затворят очите, ще те оплюят, че искаш да ги поробиш. Баница може да им дадеш, но акъл - никога.

--------------------
Съглеждам в очите ти страх и омраза. За теб съм чудовище, което дебне в сенките, чудовище, с което плашиш децата. Но вгледай се внимателно в това чудовище. И ще видиш, че ти самият си чудовище.

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #2957368 - 24.09.2012 23:52 [Re: Opk]

Цитат:

Е, ние да опитаме все пак...Да правим каквото трябва...пък да става каквото ще. Умни хора са го казали. Защото обединението(европейското) предполага премахването на проблемите и претенциите...а това е много за балканските държавици...

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Opk
неясен

#2957371 - 24.09.2012 23:59 [Re: Бяло Конче]

Ще изпаднем в ролята на магарето. Колко пъти България им подава ръка?
И тук ще го напиша: не може да си приятел с този, който предава на неизбежна смърт съкварталците(съседите) си евреи, а после го приписва на българите?!
С такива долни хора приятелство е невъзможно.

--------------------
Съглеждам в очите ти страх и омраза. За теб съм чудовище, което дебне в сенките, чудовище, с което плашиш децата. Но вгледай се внимателно в това чудовище. И ще видиш, че ти самият си чудовище.

Бяло Конче
раванлия

#2957376 - 25.09.2012 00:06 [Re: Opk]

Цитат:

Ще изпаднем в ролята на магарето. Колко пъти България им подава ръка?

То Гоце Делчев нали за това е казал:"Но що да правим, като сме си българи."(перифраза)

--------------------

Opk
неясен

#2957380 - 25.09.2012 00:09 [Re: Бяло Конче]

--------------------

soreno
眼镜蛇
**

Регистриран: 05.02.2012
От: Wien
    #2957392 - 25.09.2012 00:41 [Re: Бяло Конче]

Обединение може да има в кръчмата след 4-5 чаши ракия и турбофолк.
В такива ситуации повечето предразсъдаци отиват на заден план ....
Манталитета на сегашните балкански наций е коренно различен.
Особенно интересно е да се наблюдава поведенето им в чужбина....
- Българите - като изключим циганите и българските турци ,които удрят на примитивизъм ,българите като цяло са комплексирани и с ниско самочувствие. Затворени в себе си и изолирани един от друг. Липсва чувството за общтност.Кадърните успявят .....
-Македонците - комплексирани и с ниско самочувствие.Затворен в себе си и изолирани един от друг.Недоверчиви и много подозрителни.
Трябва да внимаваш много ,когато разговаряш с тях ,защото почти винаги търсят навредлив контекст , каквото и да кажеш.По принцип не преуспявят много ...
-Сърбите - високо самочувствие , без покритие,което в повечето случаи избива на простащина. По балкански арогантни , първични и досадни.Като общност задружни и готови да помагат.Като цяло адаптивни и успяват..

В противовес на тях са хърватите - без предразсъдаци(в общи линии) и уравновесени.Без излишно изхвърляне, и досатъчно здържани , когато е необходимо.Любезни...
Приятно впичатлене имам и от босненците - любезни , здържани и толерантни.

ToffeeTwr-Нострадамус
Нострадамус

Регистриран: 04.10.2011
От: Vienna
    #2957393 - 25.09.2012 00:42 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Цитат:

Е, ние да опитаме все пак...Да правим каквото трябва...пък да става каквото ще. Умни хора са го казали. Защото обединението(европейското) предполага премахването на проблемите и претенциите...а това е много за балканските държавици...

Да не дава Господ някога, някой от нашите политици да стигне до това ниво на мислене, че просто не знам. Някои хора живеят по-скоро на Марс и Луната, но при всички положения не и на Земята.

Преди по-малко от 20години шибаните сърби кой ги подтикна към война, кой ги накара да изпратят 3ш 000 армия срещу Вуковар, защитаван от само от 2000 хървати обсадени в продължение на 3 месеца, Вуковар който беше буквално сринат. За виковете "Милошевич, прати ни салата, месо не ни трябва имаме хървати"."Slobodane, Slobodane, šalji nam salate, biće mesa, biće mesa, klaćemo Hrvate!"

Кой ги подтикна към клането в Серебреница, кой, пак ли Запада, пак ли руснаците?!?!?!?

Като започнаха на правят "Македонската" нация при Тито и хвърляха българите в концентрационни лагери, кой ги подтикваше? Бях пуснал тук страхотен линк към разказа на една българка, минала през Голи Оток, за "интелектуалци" като теб е. Само докато го четях и се чувствах омерзен.

За плана Милошевич-Мицотакис пак ли някой ги "подтикна", това че си избраха президент националист пак ли някой ги подтикна?!?!?

Имам приятелка босненка, живееща във Виена - преживяла е обсадата на Тузла, тя не говори с първите си братовчеди - наполовина сърби, дори не я питам както е преживяла във войната. Видял съм само една като дете на която си играе с останки от граната в едно мазе.

Цяла цивилизована Европа е игнорирала сърбите, някои хора тук отварят дискусионна тема за съюз с тях?!?!?!?

Какви са твоите реални доводи за съюз със Сърбия? Освен те не могат да ни ев@т толкова колкото ние може да носим друг не видях - ми да им подадем пак ръка, да бъдем добри, да опитаме?!?!?!?

--------------------
"Ваша великорусская мечта, сидя по горло в дерьме, затащить туда всех остальных. Это и есть Русизм"

Редактирано от ToffeeTwr (25.09.2012 01:04)

Фурия
помитаща

Регистриран: 23.09.2012
    #2957398 - 25.09.2012 01:11 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

Цитат:

Не бе пич не съм краен като ви харесва свят голям - ей ви пътя, ей ви Белград. Няма държава, която да е навредила и да продължава да вреди на България в новата и история повече от Сърбия.

Кое те кара да мислиш, че съм пич?

Не съм привърженик на такова обединение. Изрично написах, че е абсурдно. По отношение на могъществото на Сърбия, Асегаде го е написала много добре. Можем да се сърдим на този, който дава, не на този, който взема. Коя от съсените ни страни не се облажила от наша територия? Аз не се сещам за такава.

--------------------
Завършени се раждат само идиотите.

Бяло Конче
раванлия

#2957402 - 25.09.2012 01:38 [Re: soreno]

Цитат:

-Македонците - комплексирани и с ниско самочувствие.Затворен в себе си и изолирани един от друг.Недоверчиви и много подозрителни.
Трябва да внимаваш много ,когато разговаряш с тях ,защото почти винаги търсят навредлив контекст , каквото и да кажеш.По принцип не преуспявят много ...

Защо така за македонците? Това, което съм виждал с очите си е, че те са много добре разположени към нас в чужбина и се радват да ни срещат. Взаимно си помагаме. Така е и със сърбите, когато могат - помагат. Иначе е вярно, че сърбите са по задружни и организирани, докато българите и македонците са по единаци, но както при българите, така и при македонците - кадърните успяват. Явно и в чужбина сме близки по манталитет повече с македонци, от колкото със сърбите(разбираемо е). За румънците нищо не каза, но да се повторя, че те като манталитет са почти като нас. За хърватите е ясно.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 30 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2134

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.