ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Пиринец
Татар

Регистриран: 14.12.2011
Re: Без България няма Пиринска Македония!
    #2958205 - 26.09.2012 13:58 [Re: Андреј]

Не съм бил там сред селяните, просто гледам статистиките и щом турците са ги делили, сигурно е имало някакъв начин, защото ти си виждал документите. Та, когато църквата е една - гръчка, а словените са разделени на сърби и бугари, и географски тия понятия бегло съвпадат със средновековните държави, ми се струва логично да има разлика между тях.
А в средновековието разликата е ясна - Душан цар на бугари и сърби, Калоян - владетел на бугари и власи, оти ге делят тия? География ли мислиш или по професия? Калоян владетел на селяните и власите?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тълмачъ
рекордьор

Регистриран: 16.09.2012
От: Варна
    #2958208 - 26.09.2012 13:59 [Re: Андреј]

Цитат:

Цитат:

Ова протобугарско племе, под водство на Кубер, а како потчинето на аварскиот каган во Панонија, околу 680 г. се одметнало од Аварите и тргнало кон Солун. Кубер ги повел со себе и Сермесијаните, (околу 70.000 на број), во нивната стара татковина. Сермесијаните биле Ромеи, жители на балканските провинции што Аварите ги заробиле еден век порано и ги населиле во Западна Панонија, да работат за нив. На Кубер му била доверена управата врз нив.

Па тоа и ти го говорам .... Подтокот за Кубер е ЕДИНСТВЕН нема друг...

Чакай сега. Не те питам за твоята трактовка. Приведох мнението на вашия професор историк Микулчич и ти ми каза следното, цитирам:
Цитат:

Па кажи му на авторот повторно да го прочита Микулчич и да види дали тој некаде спомнува во книгата ПРОТОБУГАРИ ....

Значи, Микулчич уж не спомнуваше во книгата си за ПРОТОБУГАРИ, а после се оказа, че спомнува? Значи или си излъгал, или говориш без да знаеш.

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.

DIVА
неопитомена

Регистриран: 01.07.2011
От: Дивия запад
    #2958216 - 26.09.2012 14:03 [Re: Пaт]

Вярвам ти, де. То и с ръце може да се разбереш с някого, та какво остава като му заговориш на....сърбохърватски.

Подобни изявления бях чела само на едно място до сега. И втората част на въпросния език беше пропусната да се упомене.

Esther
психодесен соросоид

Регистриран: 15.04.2012
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
    #2958219 - 26.09.2012 14:06 [Re: Пиринец]

Цитат:

Калоян владетел на селяните и власите?

Ся шти каже, че тва е политички поим, а селяните не са се осекали народностно

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта

Пaт

Регистриран: 09.01.2012
    #2958221 - 26.09.2012 14:06 [Re: DIVА]

Ех те влече тебе тоа твое срце кон Шумадија па не те пушта Па нели ти кажав, мешав јазици затоа што на говорештите на падежни словенски јазици нашите безпадежни верзии им звучат нелогично и тешко разбираат кој на кого што му работи во реченицата.

--------------------
Ridentem dicere verum

DIVА
неопитомена

#2958227 - 26.09.2012 14:10 [Re: Пaт]

Мани я Шумадия! Далече ми е.

Чете ли на онова място, за което ти пуснах линк? Там бяха написали, че ако знаеш сръбски спокойно може да се разбереш с всички народи по света.

Аз още ръкомахам като говоря с чуждоезични, поради щото не зная сръбски.

Пaт

Регистриран: 09.01.2012
    #2958229 - 26.09.2012 14:12 [Re: DIVА]

Е што да читам? Таму освен модераторите другите пишуваат ли, или сите се чешате на лични

--------------------
Ridentem dicere verum

embes
ветеран

Регистриран: 05.01.2010
    #2958244 - 26.09.2012 14:19 [Re: Андреј]

Од каде протобугари на таа територија .... Кога веќе ја спомнуваш Кутмичевица мислиш на протобугари ....

КОГА дошле.... Еден историски податок ...???

Кви протобългари те гонят по време на комитат Кутмичевица бре джанъм.
Никога не е имало "прото-българи" както и "византийци". Имало е българи и такива дето са се присъединявали към тях.
Защо не цитираш дословно състава на народа на Кубер , а искаш да му извадиме досието с ЕГН и № на паспорта и етническо самоопределение. Това да не е историята на БЮРМ -дето за всичко има документ с подпис и печат. И пак такива като тебе не ги признават за докази ,ако се пише некой българин . -Он така се писал оти му требвало паре , па работа па не му дали да се пише посешен , па дрън ,дрън приказки за малоумни.
Разликата е ,че така наречените "прото-българи" участват активно в създаването на следващите българи. Демек при нас има всички степени на метаморфозата при пеперудата /образно казано/,- яйце-ларва-какавида-пеперуда.

А при ваз се получава пеперуда директно от яйце .
При това яйцата , по всичко личи ,че не са от тая пеперуда дека вие сакате.
Анадъмо ли бре Андреич.

DIVА
неопитомена

#2958245 - 26.09.2012 14:20 [Re: Пaт]

Цитат:

Е што да читам? Таму освен модераторите другите пишуваат ли, или сите се чешате на лични

Не обиждай, Кръстник! Нищо не си прочел. Погледни и най-отделе да видиш посещаемостта на форума. И всеки пише където си поиска. Подфоруми много. Явно не си чел в един от най-забавните.

татар
сеирджия

Регистриран: 25.10.2011
От: Улан Батор
    #2958322 - 26.09.2012 15:25 [Re: Андреј]

Цитат:

Блгари не било име на народ .... Чича Златарски сакал така ама многу факти го негираат ...

Българи не е име на народ,а на род (...и в память блъгарскому роду...)

--------------------
Антифриза е нехетеросексуален!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 24 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4764

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.