ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички


Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
embes
ветеран
****

Регистриран: 05.01.2010
Мнения: 1294
Re: Без България няма Пиринска Македония!
    #2958468 - 26.09.2012 17:11 [Re: Андреј]

Ние сме име без народ , а вие сте народ без име .

Бай Андро взимай си короната на цар Петър и беги си подай документите ,че като гледам накъде одат сервитьорите ,може да останеш без пенсия.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тълмачъ
рекордьор
****

Регистриран: 16.09.2012
Мнения: 3171
От: Варна
Re: Без България няма Пиринска Македония!
    #2958469 - 26.09.2012 17:12 [Re: Андреј]

Цитат:

И Татар што ако е блгарскоме роду ... Василиј тема Бугарија ја нарекол територијата која немала никаква врска со дотогашните бугари ...За Василий Boulgarofonos (Българоубиец) ли си говорим? Той на темата ли е бил убиец или на българи? Покажи някакъв документ, че Самуил е македонец.
И бай-дъ-уей, не ми отговори лъжеше ли какво е писал Микулчич или не знаеше?

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Без България няма Пиринска Македония!
    #2958473 - 26.09.2012 17:14 [Re: Тълмачъ]

Цитат:

За Василий Boulgarofonos (Българоубиец) ли си говорим? Той на темата ли е бил убиец или на българи? Покажи някакъв документ, че Самуил е македонец.
И бай-дъ-уей, не ми отговори лъжеше ли какво е писал Микулчич или не знаеше?
Phoney Baloney

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
embes
ветеран
****

Регистриран: 05.01.2010
Мнения: 1294
Re: Без България няма Пиринска Македония!
    #2958475 - 26.09.2012 17:18 [Re: Андреј]

Василиј тема Бугарија ја нарекол територијата која немала никаква врска со дотогашните бугари ...

Епа от дека ке има връзка со Бугария , она пред тоа била 52 -от щат на USA.

Боже,колко мъка има по тоя свят ,Боже !


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тълмачъ
рекордьор
****

Регистриран: 16.09.2012
Мнения: 3171
От: Варна
Re: Без България няма Пиринска Македония!
    #2958477 - 26.09.2012 17:21 [Re: Пaт]

Цитат:

Цитат:

За Василий Boulgarofonos (Българоубиец) ли си говорим? Той на темата ли е бил убиец или на българи? Покажи някакъв документ, че Самуил е македонец.
И бай-дъ-уей, не ми отговори лъжеше ли какво е писал Микулчич или не знаеше?
Phoney Baloney


фонос, ктонос - се тая гр. foneuw - убивам. Но да, приемам забележката.

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Андреј
рекордьор
**

Регистриран: 16.12.2011
Мнения: 5182
Re: Без България няма Пиринска Македония!
    #2958488 - 26.09.2012 17:45 [Re: Тълмачъ]

Василиј го добил името блгароубиец 150 години ПОСЛЕ неговата смрт ...

А кој бугари ги убивал ти одреди си ... Со сиурност не протобугарите ... Тие со Самоил имаат исто онолку колку со англискиот крал ...

Што се однесува до Микулчич тој говори за кутигири ако не се лажам ... А кутигирите се само една сосотојка од бугарите кои дошле на балканот ... Ама се состојка и од бугарите во волжка бугарија па прашање е за кој бугари се работи ....

За Самоил никаде не сум рекол дека е Македонец ... Тој по сите досегашни податоци највеќе е ерменец доселен во Македонија... Но оние кои стојат позади Самоил и кој се борат со него се словени од територијата на Македонија ....

Инаку Микулчич не е библија, уште помалку историчар па неговите забелешки за историја вредат исто колку и тоалетната хартија која утрово си ја употребил ... Податоците ги земал од Златарски и мислам дека тоа е некаде во фуснотите ...

Кубер ми е толку отрцана тема да нема смисол да се дискутриа за него... Има врска со денешна Македонија помалку или исто како Александар велики

Редактирано от Андреј (26.09.2012 17:50)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Андреј
рекордьор
**

Регистриран: 16.12.2011
Мнения: 5182
Re: Без България няма Пиринска Македония!
    #2958489 - 26.09.2012 17:49 [Re: embes]

Не е до бог, до историјата е ... Затоа земи читај место да се молиш ...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Андреј
рекордьор
**

Регистриран: 16.12.2011
Мнения: 5182
Re: Без България няма Пиринска Македония!
    #2958490 - 26.09.2012 17:52 [Re: embes]

Сигурен си дека се вика Борис и дека е кнез ...???

Има податоци само за Михаил, има податоци за богорис, бориша и како се уште не... Борис го нарекол чича Златарски ....


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
embes
ветеран
****

Регистриран: 05.01.2010
Мнения: 1294
Re: Без България няма Пиринска Македония!
    #2958491 - 26.09.2012 17:54 [Re: Андреј]

А ти после 1000 години си най-наясно , така ли.? И то само ти си наясно.
Значи наследниците на Василий ІІ ,след 150 години незнаели с кой е воювал , а ти наследника на Александър след 1000 знаеш.

Можеби ще покажеш извори и докази или- "едно си баба знае едно си баба бае".


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Андреј
рекордьор
**

Регистриран: 16.12.2011
Мнения: 5182
Re: Без България няма Пиринска Македония!
    #2958497 - 26.09.2012 18:02 [Re: embes]

А од каде знаеле ... Отишле во лоаклните новини и гледале архива...???
Или седнале на интернет и со гуглето пронашле ....???

За нив 150 години подоцна постои само ЕДНА Бугарија и тоа е темата Бугарија ... Од каде тие би знаеле за нешто друго ...???


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)Допълнителна информация
0 регистрирани и 7 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5440

Мнението ти за темата:

Прехвърли се вALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.