ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички


Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Tanya.

***

Регистриран: 19.10.2008
Мнения: 17083
Re: а защо трябва да доказваме?
    #2957547 - 25.09.2012 14:54 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

Цитат:

Цитат:

За Пулевски и сие. можеш да пишеш каквото си искаш. Това тук обаче:
Цитат:

достижението на ФИРОМ-ския интелект и потенциал


... е обида спрямо юзъри тук.
Предупреден си.
Коя е обидата тук интелект или потенциал или може би ФИРОМ?
достижението?

.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ToffeeTwr-Нострадамус
Нострадамус
****

Регистриран: 04.10.2011
Мнения: 3970
От: Vienna
Re: а защо трябва да доказваме?
    #2957567 - 25.09.2012 15:37 [Re: Tanya.]

Цитат:


Цитат:

достижението на ФИРОМ-ския интелект и потенциал
достижението?

.
Толкова могъл човекът толкова направил - достижението му е да пише на "македонски" със сръбската азбука - ерго национален герой във ФИРОМ.

някой да оспорва?

--------------------
"Ваша великорусская мечта, сидя по горло в дерьме, затащить туда всех остальных. Это и есть Русизм"


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Андреј
рекордьор
**

Регистриран: 16.12.2011
Мнения: 5182
Re: а защо трябва да доказваме?
    #2957686 - 25.09.2012 20:26 [Re: sofmak]

Па никој не ти оспорува дека си Македонец како и многу други во Бугарија .... За жал националистите тоа никако да го разберат ...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Андреј
рекордьор
**

Регистриран: 16.12.2011
Мнения: 5182
Re: Без България няма Пиринска Македония!
    #2957688 - 25.09.2012 20:28 [Re: stingers]

Шлемче тоа малку потешко со вакви докази ке го направите....

Земи си географијата од 1835 година и види КАДЕ била Бугарија ... Па ке ти биде јасно дека Пиринска Македонија е додадена на Бугарија од Македонија на Берлинскиот конгрес ...

Земи одлуките на Константиополската конференција па ке видиш дека Пиринска Македонија е додадена на денешна Бугарија од Македонија ...

Тоа си се историски факти, а твоите желби може некоја бајачка ке ти ги исполни ....


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Без България няма Пиринска Македония!
    #2957691 - 25.09.2012 20:38 [Re: Андреј]

Мислиш со Букурешкиот договор. Бидејќи со Берлинскиот конгрес се поништува Сан-стефанскиот договор и Македонија во целост се враќа под владеење на Османлиите.

Едит: ОК, лошо сум те разбрал.

--------------------
Ridentem dicere verum

Редактирано от Пѫт (25.09.2012 21:03)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
татар
сеирджия
***

Регистриран: 25.10.2011
Мнения: 4357
От: Улан Батор
Re: а защо трябва да доказваме?
    #2957705 - 25.09.2012 20:56 [Re: Андреј]

Цитат:

Па никој не ти оспорува дека си Македонец како и многу други во Бугарија .... За жал националистите тоа никако да го разберат ...


В грешка си!Точно в България никой не му оспорва,че е македонец!

--------------------
Антифриза е нехетеросексуален!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
татар
сеирджия
***

Регистриран: 25.10.2011
Мнения: 4357
От: Улан Батор
Re: Без България няма Пиринска Македония!
    #2957709 - 25.09.2012 20:59 [Re: Андреј]

Цитат:


Земи си географијата од 1835 година и види КАДЕ била Бугарија ... Па ке ти биде јасно дека Пиринска Македонија е додадена на Бугарија од Македонија на Берлинскиот конгрес ...

Земи одлуките на Константиополската конференција па ке видиш дека Пиринска Македонија е додадена на денешна Бугарија од Македонија ...Добре!Ама защо?

--------------------
Антифриза е нехетеросексуален!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
bambaa
отварящ очи
***

Регистриран: 24.03.2009
Мнения: 1140
Re: а защо трябва да доказваме?
    #2957719 - 25.09.2012 21:17 [Re: admiral]

Цитат:

За Пулевски и сие. можеш да пишеш каквото си искаш. Това тук обаче:
Цитат:

достижението на ФИРОМ-ския интелект и потенциал


... е обида спрямо юзъри тук.
Предупреден си.
не виждам обида

--------------------
Македония без българи огън да я гори.
Иван Михайлов водач на ВМРО


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
stingers
българинъ родомъ
***

Регистриран: 08.02.2011
Мнения: 2387
Re: а защо трябва да доказваме?
    #2957720 - 25.09.2012 21:18 [Re: bambaa]--------------------
Тешко на тия които се бореха за СВОБОДА а получиха слобода !!!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Андреј
рекордьор
**

Регистриран: 16.12.2011
Мнения: 5182
Re: Без България няма Пиринска Македония!
    #2957787 - 25.09.2012 22:30 [Re: Пaт]

Не ...

Токму мислам на Берлинскиот конгрес ...

Лага е дека на него е поништен Сан Стефанскиот договор ... Вистината за него е дека султанот во Сан Стефано го потпишал договорот но рускиот цар го сменил називот на договорот и потпишал ПРЕЛИМИНАРЕ договор ... Со тоа овој договор нема легитимитет на званичен договор и е само основа за разговори на Берлинскиот конгрес без никакво правно дејство ... Тоа е само еден голем сон на русите, кој подоцна станува и сон на бугарските националисти ....

Берлинскиот конгрес ги ревидира одлуките на Константиополската конференција ... Наједен е компромис со кој на источната бугарска автономна покраина и се додаваат словенски делови од западната (за да словените во бугарија бидат мнозинство) а западната без тие делови е вратена на отоманското царство ....

Ваквото решение кај Македонската интелегенција повлекува протести, па се напишани неколку манифести околу ова ....

Значи на територијата на Бугарија дефинирана во географијата (взџушност тоа си е делот на иницијалната Мизија) се додадени словенските длови од Пиринска Македонија .... Значи додадени се Македонци....


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)Допълнителна информация
0 регистрирани и 7 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5362

Мнението ти за темата:

Прехвърли се вALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.