ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
Re: един виц от края на Втората световна
    #2957579 - 25.09.2012 16:00 [Re: admiral]

Цитат:

— Сега вече наистина не мога да разбера какво казвате. Говорите като луд.

— Но живея като здравомислещ. Бях фашист, когато Мусолини беше на власт; сега съм антифашист, понеже той беше свален. Бях фанатичен германофил, когато германците бяха тук, за да ни пазят от американците; а сега, когато американците са тук, за да ни пазят от германците, аз съм фанатичен американофил. Уверявам ви, мой възмутени приятелю, хитрите, изпълнени с презрение очи на стареца заблестяха все по-възбудено, колкото повече заекваше и се ужасяваше Нейтли, — че вие и вашата страна няма да имате по-верен поддръжник от мен в Италия… но само докато сте в Италия.

Ами ето. Какво ни обвиняват, че все посрещаме разни освободители с хляб и сол. Ама как иначе. Въпрос на оцеляване. Нали "Освободителите" влизат тук въоръжени до зъби и с огромни армии.
Цитат:

– А-а – Андрешко... Хитрец си ти-и-и! Всички станахте такива. Лукави станахте вие, селяците. Знаете само да лъжете и да хитрувате... И как се преструвате! Гледам ги в съдилището... Овчичка, такъв, глупав, пък той цял вълк! Играят си със съдията.
– Прост народ сме ние, господине, само ни навикват. На вас така ви се чини, ама то не е така. От простотия хитруват нашите селяни. От простотия и от сиромашия.
– А-а-а – от сиромашия, от сиромашия... Пусто дърво недодялано! От сиромашия се оплакват, а пиянствуват като скотове.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
iieee
ветеран

Регистриран: 13.09.2012
Re: един виц от края на Втората световна
    #2957605 - 25.09.2012 17:02 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Цитат:

— Сега вече наистина не мога да разбера какво казвате. Говорите като луд.

— Но живея като здравомислещ. Бях фашист, когато Мусолини беше на власт; сега съм антифашист, понеже той беше свален. Бях фанатичен германофил, когато германците бяха тук, за да ни пазят от американците; а сега, когато американците са тук, за да ни пазят от германците, аз съм фанатичен американофил. Уверявам ви, мой възмутени приятелю, хитрите, изпълнени с презрение очи на стареца заблестяха все по-възбудено, колкото повече заекваше и се ужасяваше Нейтли, — че вие и вашата страна няма да имате по-верен поддръжник от мен в Италия… но само докато сте в Италия.

Ами ето. Какво ни обвиняват, че все посрещаме разни освободители с хляб и сол. Ама как иначе. Въпрос на оцеляване. Нали "Освободителите" влизат тук въоръжени до зъби и с огромни армии.
Цитат:

– А-а – Андрешко... Хитрец си ти-и-и! Всички станахте такива. Лукави станахте вие, селяците. Знаете само да лъжете и да хитрувате... И как се преструвате! Гледам ги в съдилището... Овчичка, такъв, глупав, пък той цял вълк! Играят си със съдията.
– Прост народ сме ние, господине, само ни навикват. На вас така ви се чини, ама то не е така. От простотия хитруват нашите селяни. От простотия и от сиромашия.
– А-а-а – от сиромашия, от сиромашия... Пусто дърво недодялано! От сиромашия се оплакват, а пиянствуват като скотове.

Чак пък и все? Аз знам само за два такива случая. Единият с хляб и сол през 1877 русите, а другият през 1941 с леб и сол - бугарите.

Evita

Регистриран: 23.09.2012
Re: Балканите ще се обединят
    #2957661 - 25.09.2012 19:18 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Имам предвид обединението на всички балкански държави. Засега друга работеща формула освен Европейския съюз няма. Но приемането на която и да е нова страна членка - изисква премахване на спорове със съседите и предполага обединение. Както казах пророчествата ги дадох само за екзотика, но точно пък те станаха основната тема, защото там някъде и някой беше казал, че обединението на България, Сърбия и Македония ще е основата на обединението на Балканите. Аз не съм го казал това, но го обсъждаме. Моето скромно мнение, което не веднъж съм го излагал е, че обединението на Балканите трябва да стане в рамките на Европа.

Нещо като Балкански съюз в рамките на ЕС?

Разбирам чисто човешките ти намерения, но цялостен Балкански съюз ми изглежда по-утопичен дори от съюз между България, Македония и Сърбия.

--------------------
Не се лекувайте по книга! Може да умрете от печатна грешка!

(Марк Твен)

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
Re: Балканите ще се обединят
    #2957668 - 25.09.2012 19:43 [Re: Evita]

Цитат:

Нещо като Балкански съюз в рамките на ЕС?

Разбирам чисто човешките ти намерения, но цялостен Балкански съюз ми изглежда по-утопичен дори от съюз между България, Македония и Сърбия.

Всъщност темата не е "Балкански съюз", а "Балканите ще се обединят". Не е задължително обединението да е в някакъв Балкански съюз. Това не ми се струва възможно, но обединение в рамките на Европейски съюз е напълно възможно. В какво се изразява това - премахване на граници и митници, единна валута, взаимно зачитане и липса на претенции, свободно движение на стоки и капитали. Така или иначе нашата роля в тази"Божествена Комедия" ще е от стратегическо значение за нашите неприети съседи и те така или иначе ще трябва да се съобразяват с нас доколкото и ние играем по правилата на играта.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 17 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1975

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.023 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.