ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Maria66
мързелива

Регистриран: 14.02.2012
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957915 - 25.09.2012 23:47 [Re: Пaт]

Цитат:

Тоа е затоа што сме поминале низ различни историски како и воспитно образовни процеси и традиции и соодветно на тоа имаме различни патриотски чувства. Јас на пример сум раснат на ова:

Една жестока борба, трагедија на еден народ, на една организација и еден убав сон кој веројатно е загубен засекогаш. А вие славете си што имате да славите. И Србите и Грците исто така.

Аз ли криво говоря, ти ли не ме разбираш - лично в моя род трима братя на дядо ми са убити от гърците в тази жестока борба, останалите живи сънуваха съня си през целия си живот и го предаваха доколкото могат на деца и внуци- та аз лично имам какво да празнувам, ти също НО айде обясни ми мисълта си "И Србите и Грците исто така" - аз го разбирам че ти ме приравняваш на сърбите и гърците по отношение на Македония дано да съм те разбрала погрешно...

--------------------
св. Августин Блаженни:
„Какво е държавата, ако не една голяма банда, и не е ли всяка обикновена банда — една малка държава?“

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

Регистриран: 09.01.2012
    #2957917 - 25.09.2012 23:48 [Re: Негатор]

Па тогаш пишуваш на лош бугарски, бидејќи јас сметам дека бугарскиот го знам доста добро, ама тебе не те разбирам. Тоа прашање е дали и ти самиот се разбираш, ама нејсе. Програма си е програма

--------------------
Ridentem dicere verum

Фурия
помитаща

Регистриран: 23.09.2012
    #2957919 - 25.09.2012 23:51 [Re: Пaт]

Нямате ли си торент-тракери, от където да дръпнеш прелестния филм, та ще ходите чак до киното?

Защо надписите на снимките, които си показал са на български език? Къде ви е бил македонският език по това време, та сте писали на български?

--------------------
Завършени се раждат само идиотите.

Пaт

#2957920 - 25.09.2012 23:52 [Re: Maria66]

Па не, не тебе, ниту Софмак ниту било кој Македонец, македонец, мАКЕДОНЕЦ, мАкЕдОнЕц или сите други можни комбинации. Туку едноставно иронизирам, бидејќи сонот бил нешто сосема четврто од ова што го имаме денес во сите три дела, а ете, се празнува некакво ослободување...

--------------------
Ridentem dicere verum

Пaт

#2957924 - 25.09.2012 23:53 [Re: Фурия]

Мора ли секогаш да ме замараш со елементарни прашања. Можеш ли барем еднаш да ме прескокнеш?

--------------------
Ridentem dicere verum

Тълмачъ
рекордьор

Регистриран: 16.09.2012
От: Варна
    #2957925 - 25.09.2012 23:54 [Re: Негатор]

Път, гледам, че картата дето си раснал с нея включва Разлог, Банско, Неврокоп, Петрич и пр. Не бих те посъветвал теб или друго македонско юначе да ходи да им обяснява какви са "македонци", най-искрено
Ке ви пати главата. Специално в Банско съм им чел архивите на ВМРО - малий, па кви са "македонци" - немаш си на представа Тия повечето фамилии си знаят родословието от 16 в, мойто момче. И си имат родови хроники Та с Пиринска Македония кротичко така, па и на Андрейчо му кажи тихичко на л.с.

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.

Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #2957926 - 25.09.2012 23:54 [Re: Maria66]

Цитат:

... НО айде обясни ми мисълта си "И Србите и Грците исто така" - аз го разбирам че ти ме приравняваш на сърбите и гърците по отношение на Македония дано да съм те разбрала погрешно...

Наистина погрешно си го разбрала, както се надяваш, но той не те приравнява със сърбите и гърците, а те слага по-долу (поне от сърбите със сигурност)!

Пиринец
Татар

Регистриран: 14.12.2011
    #2957927 - 25.09.2012 23:55 [Re: Пaт]

Първо и трите дела не са под турско, което е напредък.
Второ, когато Македония влезе в ЕС, ще има демократично обединение. Ако се укроти и пропагандата, проблеми няма да има ...

Фурия
помитаща

Регистриран: 23.09.2012
    #2957928 - 25.09.2012 23:56 [Re: Пaт]

Нямам спомен да съм те питала за нещо. Въпросът ми не е елементарен. Такъв е само за тези, на които отговорът не им харесва.

--------------------
Завършени се раждат само идиотите.

Пaт

#2957929 - 25.09.2012 23:56 [Re: Тълмачъ]

Истото што му го кажав на црниот јарец важи и за тебе. А и имате интересна навика да зборувате во името на луѓето од Пиринско. Небаре ќе ги заведеме ние против вас. Ќе ги заразиме со фиромизам, нели...

--------------------
Ridentem dicere verum

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 38 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3449

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.