ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички


Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Македонец
неантички
****

Регистриран: 10.03.2012
Мнения: 1313
От: МКД
"Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957708 - 25.09.2012 20:58

Читав некои интересни коментари и размислувања на оваа тема, па малку ќе ги проанализирам овде на наједноставно можен начин.

Што имаме до пред 1913 година?

Територија Македонија под турско ропство. Во таа Македонија најголемиот дел од Македонците биле основачи на бугарските цркви и училишта во Македонија во коишто се молеле и школувале. Најголемиот дел од нив биле и основачи и поддржувачи на ВМОРО. Од друга страна имало и помала група Македонци нарекувани гркомани коишто се молеле и школувале во грчки цркви и училишта. И сосема мал број Македонци - србомани се приклучиле кон српската пропаганда и оделе во српски училишта.

Што имаме после 1913 година?

Пиринска Македонија - Македонците продолжиле да си одат во истите цркви и истите училишта како и до пред 1913, на ист јазик како и дотогаш. Солунската гимназија во која се школувале скоро сите дејци на ВМОРО/ВМРО се преместува во Пиринска Македонија.

Егејска Македонија - Македонците-гркомани продолжиле да си одат во грчки цркви и училишта. Бугарските цркви и училишта биле затворени, тие што оделе во нив биле убивани и протерувани. Насекаде се наметнал грчкиот јазик и се започнала асимилација. Ние во Р. Македонија тоа го нарекуваме „грчки егзодус врз Македонците“.

Вардарска Македонија - Бугарските цркви и училишта биле затворени, тие што оделе во нив биле убивани и протерувани. Насекаде се наметнал српскиот јазик и се започнала асимилација на Македонците. Македонците дигаат неколку востанија против Србите.

Прашањето е - Кој дел од Македонија бил поробен, а кој ослободен после 1913 година?

--------------------
Ако рече Гарибалди дека - "Создадовме Италија и сега треба да создадеме и Италијанци", ние од дозволата на Европа за самостојна Македонија, создаваме бугаромразци како божемни Македонци. - M. Србиновски


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
bambaa
отварящ очи
***

Регистриран: 24.03.2009
Мнения: 1159
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957710 - 25.09.2012 20:59 [Re: Македонец]

е фиромчето било живо

--------------------
Македония без българи огън да я гори.
Иван Михайлов водач на ВМРО


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
татар
сеирджия
***

Регистриран: 25.10.2011
Мнения: 4357
От: Улан Батор
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957711 - 25.09.2012 21:04 [Re: Македонец]

Задаваш неудобни въпроси!

--------------------
Антифриза е нехетеросексуален!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957712 - 25.09.2012 21:05 [Re: татар]

Затоа ли се збуни ботот над тебе?

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
BMRO
Старо куче от Хунзия
****

Регистриран: 01.03.2011
Мнения: 2123
От: FYROM
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957714 - 25.09.2012 21:08 [Re: Македонец]

Цитат:

Пиринска Македонија - Македонците продолжиле да си одат во истите цркви и истите училишта како и до пред 1913, на ист јазик како и дотогаш. Солунската гимназија во која се школувале скоро сите дејци на ВМОРО/ВМРО се преместува во Пиринска Македонија.

Егејска Македонија - Македонците-гркомани продолжиле да си одат во грчки цркви и училишта. Бугарските цркви и училишта биле затворени, тие што оделе во нив биле убивани и протерувани. Насекаде се наметнал грчкиот јазик и се започнала асимилација. Ние во Р. Македонија тоа го нарекуваме „грчки егзодус врз Македонците“.

Вардарска Македонија - Бугарските цркви и училишта биле затворени, тие што оделе во нив биле убивани и протерувани. Насекаде се наметнал српскиот јазик и се започнала асимилација на Македонците. Македонците дигаат неколку востанија против Србите.

Прашањето е - Кој дел од Македонија бил поробен, а кој ослободен после 1913 година?
Свободен е само този дял:
"В цяла Пиринска Македония от 5 октомври 2012 година започват празниците по повод стогодишнината от освобождението от турско робство. На 5 октомври Българската армия освобождава Горна Джумая, на 9 октомври - Симитли, на 10 октомври - Банско, на 19 октомври - Неврокоп (дн. Гоце Делчев), на 20 октомври Свети Врач (дн. Сандански), на 21 октомври - Петрич."

http://focus-news.net/?id=n1699369

--------------------
“…и ние сме хора и искаме да живеем чо-
вешки, да бъдем свободни, с пълна свобода в
земята ни - там дето живее българинът: в България, Тракия
и Македония…
Васил Левски, в. “Свобода”, 1871 г.

Редактирано от BMRO (25.09.2012 21:10)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
stingers
българинъ родомъ
***

Регистриран: 08.02.2011
Мнения: 2387
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957718 - 25.09.2012 21:17 [Re: BMRO]

Да е честито на всички !!!--------------------
Тешко на тия които се бореха за СВОБОДА а получиха слобода !!!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957722 - 25.09.2012 21:23 [Re: stingers]

Не знам само дали и во Р.Грција ќе има некое празнување какви што ќе има во Р.Бугарија и во Р.Македонија по повод 100 години од ослободувањето на Македонија

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957723 - 25.09.2012 21:33 [Re: Пaт]

Цитат:

Не знам само дали и во Р.Грција ќе има некое празнување какви што ќе има во Р.Бугарија и во Р.Македонија по повод 100 години од ослободувањето на МакедонијаБегай бе! Вие сте осЛободени!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957726 - 25.09.2012 21:36 [Re: kiBik]

Каде да бегам бе? Од кожата ли да си излезам?

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тълмачъ
рекордьор
****

Регистриран: 16.09.2012
Мнения: 3171
От: Варна
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957727 - 25.09.2012 21:36 [Re: Пaт]

Цитат:

Не знам само дали и во Р.Грција ќе има некое празнување какви што ќе има во Р.Бугарија и во Р.Македонија по повод 100 години од ослободувањето на Македонија


Що, вие във Вардарско ще празнувате ли ослободувањето на Македонија? От кого и с кого? Има ли някаква яснота по този въпрос кай вас?
Нищо ми не рече дето ти го пущих вчера стихотворението на Вазов, бтв.

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957730 - 25.09.2012 21:38 [Re: Тълмачъ]

Ќе празнуваме, да. Само ако и Грците не празнуваат, тоа нема да биде тоа. Нема да биде целосна забавата.

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957732 - 25.09.2012 21:39 [Re: Пaт]

Цитат:

Каде да бегам бе? Од кожата ли да си излезам?Не мора. Види како си ти е убаво во ослободената кожа.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957734 - 25.09.2012 21:40 [Re: kiBik]

Ма што знаеш ти за македонската песна. Тоа само Црнците можат да го разберат, бидејќи само уште тие имаат блуз.

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957737 - 25.09.2012 21:43 [Re: Пaт]

Цитат:

Ма што знаеш ти за македонската песна. Тоа само Црнците можат да го разберат, бидејќи само уште тие имаат блуз.Така е. Нищо не знам яс. Мака, т'га, болка и сето тоа за сЛобода?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тълмачъ
рекордьор
****

Регистриран: 16.09.2012
Мнения: 3171
От: Варна
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957738 - 25.09.2012 21:44 [Re: Пaт]

Цитат:

Ќе празнуваме, да. Само ако и Грците не празнуваат, тоа нема да биде тоа. Нема да биде целосна забавата.


Това добре, но защо имаш навик да не отговаряш на неудобни въпроси? Аз никога не го правя спрямо тебе. Попитах, с кого ще празнувате и също така какво ти е отношението ето към това стихотворение:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=z066B8A_FuA

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Боко Тиквата
чистокрвен сељак
***

Регистриран: 15.02.2012
Мнения: 2544
От: Меѓу Беласица и Огражден
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957739 - 25.09.2012 21:44 [Re: Пaт]

Бидејќи тиквата не може да ми вдене,за какво празнување станува збор ?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Македонец
неантички
****

Регистриран: 10.03.2012
Мнения: 1313
От: МКД
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957741 - 25.09.2012 21:45 [Re: Тълмачъ]

Цитат:

Що, вие във Вардарско ще празнувате ли ослободувањето на Македонија? От кого и с кого? Има ли някаква яснота по този въпрос кай вас?
Ќе ја празнуваме српската Кумановска битка од 1913 и српската окупација, а Тиквешкото востание од 1913 и стотиците жртви во него не смееме да го спомнеме, а не пак да го празнуваме.

--------------------
Ако рече Гарибалди дека - "Создадовме Италија и сега треба да создадеме и Италијанци", ние од дозволата на Европа за самостојна Македонија, создаваме бугаромразци како божемни Македонци. - M. Србиновски


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Боко Тиквата
чистокрвен сељак
***

Регистриран: 15.02.2012
Мнения: 2544
От: Меѓу Беласица и Огражден
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957742 - 25.09.2012 21:47 [Re: Македонец]

Кој,шо,как,дека ќе празнува ?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
BMRO
Старо куче от Хунзия
****

Регистриран: 01.03.2011
Мнения: 2123
От: FYROM
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957748 - 25.09.2012 21:58 [Re: Боко Тиквата]

Цитат:

Кој,шо,как,дека ќе празнува ?
Бат' Бойко!
Как ке празнувате овой празник в сърбоокупирана ФИРОМ-ия?

--------------------
“…и ние сме хора и искаме да живеем чо-
вешки, да бъдем свободни, с пълна свобода в
земята ни - там дето живее българинът: в България, Тракия
и Македония…
Васил Левски, в. “Свобода”, 1871 г.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Боко Тиквата
чистокрвен сељак
***

Регистриран: 15.02.2012
Мнения: 2544
От: Меѓу Беласица и Огражден
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957750 - 25.09.2012 22:01 [Re: BMRO]

Дека си бе Ано
Викат ќе празнували па питам јас,кој ќе празнува.Знае ли некој или..?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957752 - 25.09.2012 22:02 [Re: Тълмачъ]

Па нели ти се ровиш по антиката? Би требало да знаеш што е лаконско изразување и eironeia.

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
BMRO
Старо куче от Хунзия
****

Регистриран: 01.03.2011
Мнения: 2123
От: FYROM
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957754 - 25.09.2012 22:05 [Re: Боко Тиквата]

Цитат:

Дека си бе Ано
Викат ќе празнували па питам јас,кој ќе празнува.Знае ли некој или..?
Знам!
Ке празнуват само Вистинските Македонци, а античките македонистите - ке лапат мухите!

--------------------
“…и ние сме хора и искаме да живеем чо-
вешки, да бъдем свободни, с пълна свобода в
земята ни - там дето живее българинът: в България, Тракия
и Македония…
Васил Левски, в. “Свобода”, 1871 г.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Боко Тиквата
чистокрвен сељак
***

Регистриран: 15.02.2012
Мнения: 2544
От: Меѓу Беласица и Огражден
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957774 - 25.09.2012 22:23 [Re: BMRO]

Цитат:

Цитат:

Дека си бе Ано
Викат ќе празнували па питам јас,кој ќе празнува.Знае ли некој или..?
Знам!
Ке празнуват само Вистинските Македонци, а античките македонистите - ке лапат мухите!Добро додека не ми каже некој кој ќе празнува ја ти кажи ми, ВМРО,за што имаше клонинг со ник АНА ??


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Evita

*****

Регистриран: 23.09.2012
Мнения: 57
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957777 - 25.09.2012 22:24 [Re: Боко Тиквата]

Цитат:

Кој,шо,как,дека ќе празнува ?
Който, където и каквото иска ще празнува. Който не иска да празнува, може да хваща пътя към Турция. Мостът на дервишите бил голяма атракция.

--------------------
Не се лекувайте по книга! Може да умрете от печатна грешка!


(Марк Твен)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957778 - 25.09.2012 22:25 [Re: Evita]

А така! Еве една србобугарогркинка патриотка.

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Боко Тиквата
чистокрвен сељак
***

Регистриран: 15.02.2012
Мнения: 2544
От: Меѓу Беласица и Огражден
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957782 - 25.09.2012 22:29 [Re: Пaт]

Цитат:

А така! Еве една србобугарогркинка патриотка.Пат ај јас и ти на кладба дека Евита и Дива се исти ?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957786 - 25.09.2012 22:30 [Re: Боко Тиквата]

Нееее бе, нема врска. Во што сакаш да се кладиме?

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Боко Тиквата
чистокрвен сељак
***

Регистриран: 15.02.2012
Мнения: 2544
От: Меѓу Беласица и Огражден
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957789 - 25.09.2012 22:31 [Re: Пaт]

Цитат:

Нееее бе, нема врска. Во што сакаш да се кладиме?Јас оставам една вреќа црвени чушки


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957791 - 25.09.2012 22:32 [Re: Боко Тиквата]

Цитат:


Јас оставам една вреќа црвени чушки
Що е вреќа?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
admiralМодератор
на андорския флот
***

Регистриран: 24.01.2005
Мнения: 31417
От: Съзаклятието
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957793 - 25.09.2012 22:34 [Re: Пaт]

Не му вярвай, той няма вече чушки - всичките ги продаде в Елин Пелин.

--------------------
Komu Pán Boh, tomu všetci svätí.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957796 - 25.09.2012 22:35 [Re: Боко Тиквата]

Одлично. Ќе ми се најдат за зимница. Јас давам шише ж'та од еден пријател од Кавадарци.

Ај сега да ја прашаме неа:

@Евита бејби, ти Дива ли си?

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
admiralМодератор
на андорския флот
***

Регистриран: 24.01.2005
Мнения: 31417
От: Съзаклятието
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957798 - 25.09.2012 22:36 [Re: kiBik]

Цитат:

Що е вреќа?


чувал

--------------------
Komu Pán Boh, tomu všetci svätí.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Боко Тиквата
чистокрвен сељак
***

Регистриран: 15.02.2012
Мнения: 2544
От: Меѓу Беласица и Огражден
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957801 - 25.09.2012 22:37 [Re: kiBik]

Цитат:

Цитат:


Јас оставам една вреќа црвени чушки
Що е вреќа?Вреќа бре(можеби е србизам,знам ли)Едно како мрежесто,не знам как е на Бг


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Evita

*****

Регистриран: 23.09.2012
Мнения: 57
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957802 - 25.09.2012 22:38 [Re: Пaт]

Цитат:

А така! Еве една србобугарогркинка патриотка.
Не ми пиши толкова сложни думи, че трудно ги разчитам.

--------------------
Не се лекувайте по книга! Може да умрете от печатна грешка!


(Марк Твен)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
admiralМодератор
на андорския флот
***

Регистриран: 24.01.2005
Мнения: 31417
От: Съзаклятието
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957803 - 25.09.2012 22:38 [Re: Боко Тиквата]

Не е сърбизъм, на словашки е също vrece

--------------------
Komu Pán Boh, tomu všetci svätí.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Боко Тиквата
чистокрвен сељак
***

Регистриран: 15.02.2012
Мнения: 2544
От: Меѓу Беласица и Огражден
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957805 - 25.09.2012 22:39 [Re: admiral]

Цитат:

Не е сърбизъм, на словашки е също vreceНе знаех оти сум знајал и словачки


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957806 - 25.09.2012 22:39 [Re: Боко Тиквата]

Цитат:
Вреќа бре(можеби е србизам,знам ли)Едно како мрежесто,не знам как е на Бг
Еве вакво--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957807 - 25.09.2012 22:40 [Re: admiral]

ахам. фала!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Evita

*****

Регистриран: 23.09.2012
Мнения: 57
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957808 - 25.09.2012 22:40 [Re: Боко Тиквата]

Цитат:

Вреќа бре(можеби е србизам,знам ли)Едно како мрежесто,не знам как е на Бг
Да не е чувал? Може и да е плътен, не само мрежест. За какво са ти толкова много чушки? Зимнина ли ще слагаш?

--------------------
Не се лекувайте по книга! Може да умрете от печатна грешка!


(Марк Твен)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957810 - 25.09.2012 22:41 [Re: admiral]

А чувал на кој јазик е? Старопротобугарски?

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Боко Тиквата
чистокрвен сељак
***

Регистриран: 15.02.2012
Мнения: 2544
От: Меѓу Беласица и Огражден
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957812 - 25.09.2012 22:41 [Re: Пaт]


Пат баш не е такво,да беше такво еехеее,цело време ќе си беше на рамото


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Боко Тиквата
чистокрвен сељак
***

Регистриран: 15.02.2012
Мнения: 2544
От: Меѓу Беласица и Огражден
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957814 - 25.09.2012 22:44 [Re: Evita]

Даа за зимница ,ами за шо друго Нели,сакате лутеница да јадете

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957819 - 25.09.2012 22:46 [Re: Боко Тиквата]

Хехе

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Evita

*****

Регистриран: 23.09.2012
Мнения: 57
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957820 - 25.09.2012 22:46 [Re: Пaт]

Цитат:

Одлично. Ќе ми се најдат за зимница. Јас давам шише ж'та од еден пријател од Кавадарци.

Ај сега да ја прашаме неа:

@Евита бејби, ти Дива ли си?

Не разбирам какво ме питаш. Карай по-бавно, че все още се ориентирам в обстановката и имам чувството, че съм на въртележка. Какво значи да съм дива? Мисля, че не съм те обидила с нищо и се държа прилично.

--------------------
Не се лекувайте по книга! Може да умрете от печатна грешка!


(Марк Твен)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Evita

*****

Регистриран: 23.09.2012
Мнения: 57
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957823 - 25.09.2012 22:48 [Re: Боко Тиквата]

Цитат:

Даа за зимница ,ами за шо друго Нели,сакате лутеница да јадетеЕдро или дребно смляна лютеница ще правиш?
Здравей, Боко!

--------------------
Не се лекувайте по книга! Може да умрете от печатна грешка!


(Марк Твен)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957825 - 25.09.2012 22:48 [Re: Evita]

Цитат:
Не разбирам какво ме питаш. Карай по-бавно, че все още се ориентирам в обстановката и имам чувството, че съм на въртележка. Какво значи да съм дива? Мисля, че не съм те обидила с нищо и се държа прилично.
Ај кажи дека не знаеш српски, бидејќи ова што го напиша ептен е сексипилно, се испотив

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
strawberry
ветеран
***

Регистриран: 24.10.2009
Мнения: 1496
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957831 - 25.09.2012 22:52 [Re: Пaт]

Кога ще ходиш да гледаш филма?

--------------------
"Човек, който не разбира от история и да почни да ти проповедва со нея, това е много смешно! Ние не искахме да влизаме в повече разпри с него и затова го зарезахме."- Васил Чекаларов


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Evita

*****

Регистриран: 23.09.2012
Мнения: 57
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957832 - 25.09.2012 22:53 [Re: Пaт]

Цитат:


Ај кажи дека не знаеш српски, бидејќи ова што го напиша ептен е сексипилно, се испотив
От какъв зор трябва да зная сръбски?

Път, не си прави гаргара с мен! В лайката съм сложила вместо сода бикарбонат, сода каустик. И защо ми се изкиска вчера, че съм написала Тоффифи? Така разчетох ника на този участник. Поправи ме, когато бъркам, а не ми се смей!

--------------------
Не се лекувайте по книга! Може да умрете от печатна грешка!


(Марк Твен)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957833 - 25.09.2012 22:54 [Re: strawberry]

Е не знам, не се брзам. Веројатно ќе биде оваа година, но ќе го гледам. По сета реклама што падна од ваша страна просто ќе биде штета да се пропушти, ти го кажав тоа.

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Боко Тиквата
чистокрвен сељак
***

Регистриран: 15.02.2012
Мнения: 2544
От: Меѓу Беласица и Огражден
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957835 - 25.09.2012 22:55 [Re: Evita]

Здрасти Евита,значи викаш оти не си дупликат,ок,на Пат му должам една вреќа чушки.Ама па за сигурно ќе го питам Адмирал,ама пази ако лажеш ќе има по газенцето,така плас,плас,плас

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957836 - 25.09.2012 22:56 [Re: Боко Тиквата]

Мръстник

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Боко Тиквата
чистокрвен сељак
***

Регистриран: 15.02.2012
Мнения: 2544
От: Меѓу Беласица и Огражден
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957837 - 25.09.2012 22:57 [Re: Пaт]

Цитат:

Мръстник

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Evita

*****

Регистриран: 23.09.2012
Мнения: 57
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957839 - 25.09.2012 22:57 [Re: Пaт]

За кой филм става въпрос?

--------------------
Не се лекувайте по книга! Може да умрете от печатна грешка!


(Марк Твен)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Maria66
мързелива
***

Регистриран: 14.02.2012
Мнения: 160
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957843 - 25.09.2012 23:00 [Re: Македонец]

Цитат:

.....

Што имаме до пред 1913 година?

Територија Македонија под турско ропство. Во таа Македонија најголемиот дел од Македонците биле основачи на бугарските цркви и училишта во Македонија во коишто се молеле и школувале. Најголемиот дел од нив биле и основачи и поддржувачи на ВМОРО. Од друга страна имало и помала група Македонци нарекувани гркомани коишто се молеле и школувале во грчки цркви и училишта. И сосема мал број Македонци - србомани се приклучиле кон српската пропаганда и оделе во српски училишта.

Што имаме после 1913 година?

Пиринска Македонија - Македонците продолжиле да си одат во истите цркви и истите училишта како и до пред 1913, на ист јазик како и дотогаш. Солунската гимназија во која се школувале скоро сите дејци на ВМОРО/ВМРО се преместува во Пиринска Македонија.

Егејска Македонија - Македонците-гркомани продолжиле да си одат во грчки цркви и училишта. Бугарските цркви и училишта биле затворени, тие што оделе во нив биле убивани и протерувани. Насекаде се наметнал грчкиот јазик и се започнала асимилација. Ние во Р. Македонија тоа го нарекуваме „грчки егзодус врз Македонците“.

Вардарска Македонија - Бугарските цркви и училишта биле затворени, тие што оделе во нив биле убивани и протерувани. Насекаде се наметнал српскиот јазик и се започнала асимилација на Македонците. Македонците дигаат неколку востанија против Србите.

Прашањето е - Кој дел од Македонија бил поробен, а кој ослободен после 1913 година?Бе гледам никой не се е помъчил да отговори но троленето е яко . Що ли?

--------------------
св. Августин Блаженни:
„Какво е държавата, ако не една голяма банда, и не е ли всяка обикновена банда — една малка държава?“


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957847 - 25.09.2012 23:01 [Re: Evita]

Првин да одговориш три прашања:

а) Кој ти е омилен филмски жанр?
б) Кој ти е омилен актер?
в) Која ти е омилена актерка?

Ај четири нека бидат

Кој македонски филм деновиве е хит во Бугарија?

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957849 - 25.09.2012 23:02 [Re: Maria66]

Јас одговорив.

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Evita

*****

Регистриран: 23.09.2012
Мнения: 57
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957850 - 25.09.2012 23:02 [Re: Боко Тиквата]

Цитат:

Здрасти Евита,значи викаш оти не си дупликат,ок,на Пат му должам една вреќа чушки.Ама па за сигурно ќе го питам Адмирал,ама пази ако лажеш ќе има по газенцето,така плас,плас,плас
Чета те и се пуля, Боко. Какви дубликати, какви чуда ти се привиждат!? Къде беше вчера, да помогнеш, когато се чудех как се маха надписа Неориентиран под ника?
Пляс, пляс, ама по твоето гъзенце и то без да искам разрешение от Адмирала.

--------------------
Не се лекувайте по книга! Може да умрете от печатна грешка!


(Марк Твен)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
strawberry
ветеран
***

Регистриран: 24.10.2009
Мнения: 1496
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957855 - 25.09.2012 23:06 [Re: Пaт]

Е пак добре, че ще е тази година.То май аз ще го гледам преди ти да се наканеш да идеш.

--------------------
"Човек, който не разбира от история и да почни да ти проповедва со нея, това е много смешно! Ние не искахме да влизаме в повече разпри с него и затова го зарезахме."- Васил Чекаларов


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Maria66
мързелива
***

Регистриран: 14.02.2012
Мнения: 160
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957858 - 25.09.2012 23:08 [Re: Пaт]

Цитат:

Цитат:
Вреќа бре(можеби е србизам,знам ли)Едно како мрежесто,не знам как е на БгМи пак я прочетох темата и гледам че това май ти е най смисления пост
Еве вакво


--------------------
св. Августин Блаженни:
„Какво е държавата, ако не една голяма банда, и не е ли всяка обикновена банда — една малка държава?“


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23987
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957871 - 25.09.2012 23:15 [Re: Пaт]

Аман бе - нарочно ли разводнявате хубавата темичка на човека?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957876 - 25.09.2012 23:21 [Re: Maria66]

Не знам, некои велат дека жените повеќе гледаат жени од мажите, но од различни причини.

А овој мој пост можеби ти се чини бесмислен?

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957878 - 25.09.2012 23:23 [Re: strawberry]

Па да се договориме да го гледаме заедно Ете, љубовен филм

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
strawberry
ветеран
***

Регистриран: 24.10.2009
Мнения: 1496
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957881 - 25.09.2012 23:26 [Re: Пaт]

Да това ще бъде нашия филм...

--------------------
"Човек, който не разбира от история и да почни да ти проповедва со нея, това е много смешно! Ние не искахме да влизаме в повече разпри с него и затова го зарезахме."- Васил Чекаларов


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Maria66
мързелива
***

Регистриран: 14.02.2012
Мнения: 160
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957882 - 25.09.2012 23:26 [Re: Пaт]

Цитат:

Не знам, некои велат дека жените повеќе гледаат жени од мажите, но од различни причини.

А овој мој пост можеби ти се чини бесмислен?
Не видях го много добре, но възпитано не исках да ти кажа че шиканираш темата много грозно с него - кой ще слави тия дето проляха повече македонска кръв и от сърбите ли?

--------------------
св. Августин Блаженни:
„Какво е държавата, ако не една голяма банда, и не е ли всяка обикновена банда — една малка държава?“


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Фурия
помитаща
****

Регистриран: 23.09.2012
Мнения: 547
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957892 - 25.09.2012 23:31 [Re: Македонец]

Цитат:

Кој дел од Македонија бил поробен, а кој ослободен после 1913 година?
Кой? Ти като македонец с главна буква, какво мислиш по въпроса?

--------------------
Завършени се раждат само идиотите.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957897 - 25.09.2012 23:36 [Re: Maria66]

Тоа е затоа што сме поминале низ различни историски како и воспитно образовни процеси и традиции и соодветно на тоа имаме различни патриотски чувства. Јас на пример сум раснат на ова:

Една жестока борба, трагедија на еден народ, на една организација и еден убав сон кој веројатно е загубен засекогаш. А вие славете си што имате да славите. И Србите и Грците исто така.

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23987
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957904 - 25.09.2012 23:41 [Re: Пaт]

Цитат:

Јас на пример сум раснат на ова.
Не ти верувам - тие луге со портретите ни во титово време, ни денес се баш популарните херои кай вас!
Говоря за Тодор и Христо, например!Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957908 - 25.09.2012 23:44 [Re: strawberry]

Е добро де, ако не е толку добар, можеме и да излеземе на половина филм

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957911 - 25.09.2012 23:45 [Re: Негатор]

Не те разбирам. Подобро пиши на бугарски.

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23987
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957913 - 25.09.2012 23:47 [Re: Пaт]

Цитат:

Не те разбирам. Подобро пиши на бугарски.
Яз секогаш пишувам на Бугарски!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Maria66
мързелива
***

Регистриран: 14.02.2012
Мнения: 160
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957915 - 25.09.2012 23:47 [Re: Пaт]

Цитат:

Тоа е затоа што сме поминале низ различни историски како и воспитно образовни процеси и традиции и соодветно на тоа имаме различни патриотски чувства. Јас на пример сум раснат на ова:


Една жестока борба, трагедија на еден народ, на една организација и еден убав сон кој веројатно е загубен засекогаш. А вие славете си што имате да славите. И Србите и Грците исто така.Аз ли криво говоря, ти ли не ме разбираш - лично в моя род трима братя на дядо ми са убити от гърците в тази жестока борба, останалите живи сънуваха съня си през целия си живот и го предаваха доколкото могат на деца и внуци- та аз лично имам какво да празнувам, ти също НО айде обясни ми мисълта си "И Србите и Грците исто така" - аз го разбирам че ти ме приравняваш на сърбите и гърците по отношение на Македония дано да съм те разбрала погрешно...

--------------------
св. Августин Блаженни:
„Какво е държавата, ако не една голяма банда, и не е ли всяка обикновена банда — една малка държава?“


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957917 - 25.09.2012 23:48 [Re: Негатор]

Па тогаш пишуваш на лош бугарски, бидејќи јас сметам дека бугарскиот го знам доста добро, ама тебе не те разбирам. Тоа прашање е дали и ти самиот се разбираш, ама нејсе. Програма си е програма

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Фурия
помитаща
****

Регистриран: 23.09.2012
Мнения: 547
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957919 - 25.09.2012 23:51 [Re: Пaт]

Нямате ли си торент-тракери, от където да дръпнеш прелестния филм, та ще ходите чак до киното?

Защо надписите на снимките, които си показал са на български език? Къде ви е бил македонският език по това време, та сте писали на български?

--------------------
Завършени се раждат само идиотите.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957920 - 25.09.2012 23:52 [Re: Maria66]

Па не, не тебе, ниту Софмак ниту било кој Македонец, македонец, мАКЕДОНЕЦ, мАкЕдОнЕц или сите други можни комбинации. Туку едноставно иронизирам, бидејќи сонот бил нешто сосема четврто од ова што го имаме денес во сите три дела, а ете, се празнува некакво ослободување...

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957924 - 25.09.2012 23:53 [Re: Фурия]

Мора ли секогаш да ме замараш со елементарни прашања. Можеш ли барем еднаш да ме прескокнеш?

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тълмачъ
рекордьор
****

Регистриран: 16.09.2012
Мнения: 3171
От: Варна
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957925 - 25.09.2012 23:54 [Re: Негатор]

Път, гледам, че картата дето си раснал с нея включва Разлог, Банско, Неврокоп, Петрич и пр. Не бих те посъветвал теб или друго македонско юначе да ходи да им обяснява какви са "македонци", най-искрено
Ке ви пати главата. Специално в Банско съм им чел архивите на ВМРО - малий, па кви са "македонци" - немаш си на представа Тия повечето фамилии си знаят родословието от 16 в, мойто момче. И си имат родови хроники Та с Пиринска Македония кротичко така, па и на Андрейчо му кажи тихичко на л.с.

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23987
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957926 - 25.09.2012 23:54 [Re: Maria66]

Цитат:

... НО айде обясни ми мисълта си "И Србите и Грците исто така" - аз го разбирам че ти ме приравняваш на сърбите и гърците по отношение на Македония дано да съм те разбрала погрешно...
Наистина погрешно си го разбрала, както се надяваш, но той не те приравнява със сърбите и гърците, а те слага по-долу (поне от сърбите със сигурност)!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пиринец
Татар
***

Регистриран: 14.12.2011
Мнения: 3497
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957927 - 25.09.2012 23:55 [Re: Пaт]

Първо и трите дела не са под турско, което е напредък.
Второ, когато Македония влезе в ЕС, ще има демократично обединение. Ако се укроти и пропагандата, проблеми няма да има ...


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Фурия
помитаща
****

Регистриран: 23.09.2012
Мнения: 547
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957928 - 25.09.2012 23:56 [Re: Пaт]

Нямам спомен да съм те питала за нещо. Въпросът ми не е елементарен. Такъв е само за тези, на които отговорът не им харесва.

--------------------
Завършени се раждат само идиотите.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957929 - 25.09.2012 23:56 [Re: Тълмачъ]

Истото што му го кажав на црниот јарец важи и за тебе. А и имате интересна навика да зборувате во името на луѓето од Пиринско. Небаре ќе ги заведеме ние против вас. Ќе ги заразиме со фиромизам, нели...

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пиринец
Татар
***

Регистриран: 14.12.2011
Мнения: 3497
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957931 - 25.09.2012 23:57 [Re: Пaт]

Ей ме тука, си говорим от мое име. Но що Пиринско, най-много македонци са по черноморието, заселвани са масово там след войните, че имало земя. Гледай селата и кварталите около Варна, интересни имена имат.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23987
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957932 - 25.09.2012 23:58 [Re: Пaт]

Цитат:

Истото што му го кажав на црниот јарец важи и за тебе. А и имате интересна навика да зборувате во името на луѓето од Пиринско. Небаре ќе ги заведеме ние против вас. Ќе ги заразиме со фиромизам, нели...
Кои се тие бе, що зборуват од нивно име?
Трябва да свикнеш с мисълта, че ние сме истинските македонци!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23987
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957933 - 25.09.2012 23:59 [Re: Пиринец]

Цитат:

Ей ме тука, си говорим от мое име. Но що Пиринско, най-много македонци са по черноморието, заселвани са масово там след войните, че имало земя. Гледай селата и кварталите около Варна, интересни имена имат.
Мдааа - им се допага на Македонците татарската престолнина Варна!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957934 - 26.09.2012 00:00 [Re: Негатор]

Знам бе. Нели и Божо и Павлов имаа некаква теорија дека Бугарите се потомци на бракот помеѓу Александар и Роксана. А днешните Македонци? О не, те са си фиромци

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957935 - 26.09.2012 00:01 [Re: Пиринец]

Знам.

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Фурия
помитаща
****

Регистриран: 23.09.2012
Мнения: 547
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957937 - 26.09.2012 00:02 [Re: Пaт]

Овенът е женски. Написах си го в подписа, да не се бъркаш, защото като те чета много объркано ми звучиш. Просто съм тази зодия, затова сложих такъв ник.

По темата. Не ми отговори на елементарния според теб въпрос, който ти зададох. Кой по-точно има интересен навик да говори от името на хората от Пиринска Македония?

Освобождаването от турско робство не е ли повод за празнуване? Без значение с кое знаме и с коя карта си израсъл.

--------------------
Завършени се раждат само идиотите.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тълмачъ
рекордьор
****

Регистриран: 16.09.2012
Мнения: 3171
От: Варна
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957943 - 26.09.2012 00:11 [Re: Пaт]

Път, гледам, че картата дето си раснал с нея включва Разлог, Банско, Неврокоп, Петрич и пр. Не бих те посъветвал теб или друго македонско юначе да ходи да им обяснява какви са "македонци", най-искрено
Ке ви пати главата. Специално в Банско съм им чел архивите на ВМРО - малий, па кви са "македонци" - немаш си на представа Тия повечето фамилии си знаят родословието от 16 в, мойто момче. И си имат родови хроники. Та с Пиринска Македония кротко така, па и на Андрейчо му кажи тихичко на л.с.

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Maria66
мързелива
***

Регистриран: 14.02.2012
Мнения: 160
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957949 - 26.09.2012 00:17 [Re: Пaт]

Цитат:

...., бидејќи сонот бил нешто сосема четврто од ова што го имаме денес во сите три дела, а ете, се празнува некакво ослободување...И тук да те върна на твоята мисъл "Тоа е затоа што сме поминале низ различни историски како и воспитно образовни процеси и традиции и соодветно на тоа имаме различни патриотски чувства. Јас на пример сум раснат на ова:" повечето наследници на бегълчите от беломорието и вардарско също сме расли с това НО както казваш ти двата клона на рода се разделят някъде до към 1923-4г. и започват различните процеси. Аз твърдя че при нас никога не е крита нито знамето нита картата, запазили сме си самосъзнанието - не случайно дедовците и бабите ни са бягали към България, докато при Вас доста промитичко Ви се дава дори и днес

--------------------
св. Августин Блаженни:
„Какво е държавата, ако не една голяма банда, и не е ли всяка обикновена банда — една малка държава?“


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
татар
сеирджия
***

Регистриран: 25.10.2011
Мнения: 4357
От: Улан Батор
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2957951 - 26.09.2012 00:19 [Re: Тълмачъ]

Варна-Македонския дом--------------------
Антифриза е нехетеросексуален!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958033 - 26.09.2012 10:57 [Re: Пaт]

Цитат:

Мора ли секогаш.....
Е, што прашаш (или поточно си найдал кой да го прашаш)?!
Новите юзери мора да си го кажуват кажуването и да си го прашат прашанието. 26+ (аре, да не съм с предразсъдъци, мое и минус )

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958042 - 26.09.2012 11:09 [Re: Esther]

Цитат:

Цитат:

Мора ли секогаш.....
Е, што прашаш (или поточно си найдал кой да го прашаш)?!
Новите юзери мора да си го кажуват кажуването и да си го прашат прашанието. 26+ (аре, да не съм с предразсъдъци, мое и минус )
- прашуваш
- нашол
- кажат
--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958050 - 26.09.2012 11:14 [Re: Тълмачъ]

Зацикли плочата, а?

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958052 - 26.09.2012 11:15 [Re: Пaт]

10X (ги имав некои несигурности ).

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тълмачъ
рекордьор
****

Регистриран: 16.09.2012
Мнения: 3171
От: Варна
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958078 - 26.09.2012 11:59 [Re: Пaт]

Цитат:

Зацикли плочата, а?


Не бе, ходих да си пия дневната доза Black Ram
Естир в своето добросърдечие просто е направила "македонския" по-различен от българския, отколкото всъщност е

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 7165
От: Журче
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958081 - 26.09.2012 12:04 [Re: Тълмачъ]

Цитат:

"македонския"Колко простодушно противоречие само от инат.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958228 - 26.09.2012 14:11 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Цитат:

"македонския"Колко простодушно противоречие само от инат.Може да я наричаме противоречивата втора норма, зар не?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958250 - 26.09.2012 14:23 [Re: Тълмачъ]

Цитат:

Естир в своето добросърдечие ....
Мне, во Естир не постои добро срце, просто се двоуми за некои зборови и граматички посебности и понекогаш (секой пат) се збунува.

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 7165
От: Журче
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958269 - 26.09.2012 14:38 [Re: kiBik]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

"македонския"Колко простодушно противоречие само от инат.Може да я наричаме противоречивата втора норма, зар не?Ех, желателни виртуални реалности.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958272 - 26.09.2012 14:40 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Цитат:

"македонския"Колко простодушно противоречие само от инат.Може да я наричаме противоречивата втора норма, зар не?Ех, желателни виртуални реалности.Не бе. Не са желателни! Ако решим ще ги направим задължителни!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 7165
От: Журче
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958274 - 26.09.2012 14:43 [Re: kiBik]

Шо ве спречува да решите?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958277 - 26.09.2012 14:46 [Re: Esther]

Цитат:

Цитат:

Естир в своето добросърдечие ....
... просто се двоуми за некои зборови .....Ич да не ти пука! Кога не ги знаеш зборовите ке оиш на Гугл транслейторот от бугарски на српски и ке ги снайдиш... Сето останато се синоними.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958287 - 26.09.2012 14:57 [Re: kiBik]

Сум ти велила, дека си бро....ник?

Сериозно: ти нямаш грешка в изразяването аз все ги оплитам

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта

Редактирано от Esther (26.09.2012 15:06)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958292 - 26.09.2012 15:02 [Re: Esther]

Цитат:

Сум ти велила, дека си бро....ник?Зощо сеа вака пак? Ако мене не ми веруваш, па еве, прашай го Югосрб.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958309 - 26.09.2012 15:17 [Re: kiBik]

Сум се едитирала.

Цитат:

Зощо сеа вака пак?
Бро....ник, ужасително, при тоа.

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958315 - 26.09.2012 15:21 [Re: Esther]

Цитат:

Сум се едитирала.

Цитат:

Зощо сеа вака пак?
Види, ке ти споделам една формула:
Пробация и едитация - вискока степен на едукация!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958321 - 26.09.2012 15:25 [Re: kiBik]

Одново сум се едитирала.

Цитат:

Види, ке ти споделам една формула:
Пробация и едитация - вискока степен на едукация!
Вака е тоа. (Правилно ли казвам, искам да кажа "така е то".)

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Фурия
помитаща
****

Регистриран: 23.09.2012
Мнения: 547
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958326 - 26.09.2012 15:26 [Re: Тълмачъ]

Цитат:

Не бе, ходих да си пия дневната доза Black Ram

На гладно или яде преди това?

--------------------
Завършени се раждат само идиотите.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958330 - 26.09.2012 15:30 [Re: Esther]

Цитат:

Одново сум се едитирала.

Цитат:

Види, ке ти споделам една формула:
Пробация и едитация - вискока степен на едукация!
Вака е тоа. (Правилно ли казвам, искам да кажа "така е то".)Па не знам. Србоюг да каже!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 7165
От: Журче
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958334 - 26.09.2012 15:34 [Re: kiBik]

Чиби чан, од уста не ме изваде.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958337 - 26.09.2012 15:35 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Чиби чан, од уста не ме изваде.Ма вместо да тропаш ни врели, ни кипели, одговори на дамата де!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 7165
От: Журче
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958343 - 26.09.2012 15:39 [Re: Esther]

Цитат:

Вака е тоа. (Правилно ли казвам, искам да кажа "така е то".)Речи само "тАка е то" и си готова за битолчанка.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тълмачъ
рекордьор
****

Регистриран: 16.09.2012
Мнения: 3171
От: Варна
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958347 - 26.09.2012 15:40 [Re: Фурия]

Цитат:

Цитат:

Не бе, ходих да си пия дневната доза Black Ram

На гладно или яде преди това?


С бира, много върви.

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
татар
сеирджия
***

Регистриран: 25.10.2011
Мнения: 4357
От: Улан Батор
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958351 - 26.09.2012 15:43 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Цитат:

Вака е тоа. (Правилно ли казвам, искам да кажа "така е то".)Речи само "тАка е то" и си готова за битолчанка.


Дай нещо по-куул...тва е много селско

--------------------
Антифриза е нехетеросексуален!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958382 - 26.09.2012 15:55 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Цитат:

Вака е тоа. (Правилно ли казвам, искам да кажа "така е то".)Речи само "тАка е то" и си готова за битолчанка.
Па така речи, бе. Аз верно саде го усуквам.

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958384 - 26.09.2012 15:56 [Re: татар]

Мойто беши по-куул.

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 7165
От: Журче
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958394 - 26.09.2012 15:59 [Re: Esther]

Цитат:

Цитат:

Речи само "тАка е то" и си готова за битолчанка.Па така речи, бе. Аз верно саде го усуквам.Хаха, откога не бех чул това "саде", и ние го имаме.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
татар
сеирджия
***

Регистриран: 25.10.2011
Мнения: 4357
От: Улан Батор
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958400 - 26.09.2012 16:02 [Re: Гай Баньо]

музевире!

--------------------
Антифриза е нехетеросексуален!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тълмачъ
рекордьор
****

Регистриран: 16.09.2012
Мнения: 3171
От: Варна
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958403 - 26.09.2012 16:04 [Re: татар]

Цитат:

музевире!


Е това вече трябва да е на татарски. И аз не го разбрах

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
татар
сеирджия
***

Регистриран: 25.10.2011
Мнения: 4357
От: Улан Батор
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958405 - 26.09.2012 16:07 [Re: Тълмачъ]

музевири,музовири, мюзовири, мюзевири

--------------------
Антифриза е нехетеросексуален!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958409 - 26.09.2012 16:08 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Речи само "тАка е то" и си готова за битолчанка.Па така речи, бе. Аз верно саде го усуквам.Хаха, откога не бех чул това "саде", и ние го имаме.Кай вас сАде или садЕ е?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Фурия
помитаща
****

Регистриран: 23.09.2012
Мнения: 547
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958414 - 26.09.2012 16:11 [Re: Тълмачъ]

Цитат:

С бира, много върви.
Тя е за десерт.

--------------------
Завършени се раждат само идиотите.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958456 - 26.09.2012 16:56 [Re: татар]

Цитат:

музевири,музовири, мюзовири, мюзевири
Хм.

Цитат:

Човек със серт характер, от Враца и региона
Демек вир што музе, што молзе т.е. Многу влашки бе ова, така ли е Толмачев

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тълмачъ
рекордьор
****

Регистриран: 16.09.2012
Мнения: 3171
От: Варна
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958463 - 26.09.2012 17:07 [Re: Пaт]

Цитат:

Демек вир што музе, што молзе т.е. Многу влашки бе ова, така ли е Толмачев


Може и влашко да е, нема лошо. Това е жаргон някакъв. А и във влашкия около половината лексика е българска, нормално.

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 29631
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958464 - 26.09.2012 17:08 [Re: Пaт]

Цитат:

Цитат:

музевири,музовири, мюзовири, мюзевири
Хм.

Цитат:

Човек със серт характер, от Враца и региона
Демек вир што музе, што молзе т.е. Многу влашки бе ова, така ли е ТолмачевТова и аз за пръв път го чувам. Абе нали сме северозападнали и североизточени. Само дето югозапада ни не е западнал, поне така чувам, та май и югоизтока...И глей кво нещо...като чета историята - там пише, че така е било и преди 1000 години...Севера бил само гори и варвари с бръснати глави (с по един перчем на главата)в тези гори. Тези варвари фраскали здраво медовина и препускали на коне(ама в тези гори как не са се блъскали из дърветата не знам). А на юг - цивилизация - кеф ти елини, кеф ти римляни, кеф ти македонци, кеф ти пеонци...и тук таме мирмидонци... И разбира се за всички тези имало сервитьори(серви, сърби), които да им лъскат обувките, да подковават конете им и да ги обслужват и обгрижват. Лошото е, че тези серви видели, че по-добре да си имаш собствена държва и да нападаш другите от колкото да ги обслужваш и се самоуволнили и отцепили. Море каква неблагодарност.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958466 - 26.09.2012 17:08 [Re: Гай Баньо]

Цитат:


Хаха, откога не бех чул това "саде", и ние го имаме.Evet, biz bu sozcugu var, ancak bizim degil

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958467 - 26.09.2012 17:09 [Re: Пaт]

Цитат:

Цитат:


Хаха, откога не бех чул това "саде", и ние го имаме.Evet, biz bu sozcugu var, ancak bizim degil
Често казано, не бях се сетила.

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 29631
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958471 - 26.09.2012 17:14 [Re: Пaт]

Цитат:

Цитат:


Хаха, откога не бех чул това "саде", и ние го имаме.Evet, biz bu sozcugu var, ancak bizim degilУхааа...Направо оригинален татарски от Велики Болгар... Ама ако перифразирам един наш известен македонец - на този език нашите царе говорили само с конете си.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958476 - 26.09.2012 17:20 [Re: Бяло Конче]At, sadece Bulgarlari Turklerin oldugunu soyledi, ve ben, m yaziyorum her yerde sizi savunmuk

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 29631
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958480 - 26.09.2012 17:26 [Re: Пaт]

Цитат:At, sadece Bulgarlari Turklerin oldugunu soyledi, ve ben, m yaziyorum her yerde sizi savunmukОоо, брат ми:
Татарлар лы халык.Татар элекн ыр яраткан.Шатлыктан да ырлаган, кайгыдан да ырлаган. Кеше тормышында, кызганычка каршы, шатлыкка караганда кайгы була.Шатлык килд кит, тиз онытыла. чен татар халык ырларындап


--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958481 - 26.09.2012 17:29 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Цитат:At, sadece Bulgarlari Turklerin oldugunu soyledi, ve ben, m yaziyorum her yerde sizi savunmukОоо, брат ми:
Татарлар лы халык.Татар элекн ыр яраткан.Шатлыктан да ырлаган, кайгыдан да ырлаган. Кеше тормышында, кызганычка каршы, шатлыкка караганда кайгы була.Шатлык килд кит, тиз онытыла. чен татар халык ырларындап

Ко си говорите, бе

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958484 - 26.09.2012 17:38 [Re: Бяло Конче]

Цитат:


Ооо, брат ми:
Татарлар лы халык.Татар элекн ыр яраткан.Шатлыктан да ырлаган, кайгыдан да ырлаган. Кеше тормышында, кызганычка каршы, шатлыкка караганда кайгы була.Шатлык килд кит, тиз онытыла. чен татар халык ырларындап

Татар теленде терле массакулэ мэгълумат чаралары эшли. Телевидениогэ гилгэндэм тулысынча татарча тапшыручы телеканаллар юк

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958509 - 26.09.2012 18:21 [Re: Пaт]

Цитат:

Цитат:


Ооо, брат ми:
Татарлар лы халык.Татар элекн ыр яраткан.Шатлыктан да ырлаган, кайгыдан да ырлаган. Кеше тормышында, кызганычка каршы, шатлыкка караганда кайгы була.Шатлык килд кит, тиз онытыла. чен татар халык ырларындап

Татар теленде терле массакулэ мэгълумат чаралары эшли. Телевидениогэ гилгэндэм тулысынча татарча тапшыручы телеканаллар юк
Mit 2 guegyoeg itt, ke'rem?

Редактирано от kiBik (26.09.2012 18:23)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958521 - 26.09.2012 18:32 [Re: kiBik]

Шул тебеккэ генэ хас, гомумхалы теленэ кермэгэн эдэби телнен нигезе та урта. Тартык авазларынын сангырау парларына нигезе алмашынуы; Пыел урашай полса ярар иде Кайберэулар, кубесенче чит иллэрдэ да куллана.

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958524 - 26.09.2012 18:34 [Re: Пaт]

Цитат:

Шул тебеккэ генэ хас, гомумхалы теленэ кермэгэн эдэби телнен нигезе та урта. Тартык авазларынын сангырау парларына нигезе алмашынуы; Пыел урашай полса ярар иде Кайберэулар, кубесенче чит иллэрдэ да куллана.Nem е'rtem, a tatа'rok tatа'rok!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958534 - 26.09.2012 18:42 [Re: kiBik]

Цитат:

Цитат:

Шул тебеккэ генэ хас, гомумхалы теленэ кермэгэн эдэби телнен нигезе та урта. Тартык авазларынын сангырау парларына нигезе алмашынуы; Пыел урашай полса ярар иде Кайберэулар, кубесенче чит иллэрдэ да куллана.Nem е'rtem, a tatа'rok tatа'rok!


Полиглоти такви, кво муабетите? Таман чилячка научи туги зборови, тие подхванат на татарски, та не мож' им разбра.

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958537 - 26.09.2012 18:45 [Re: kiBik]

Монда нэрса бар? Монда хэреф бар.

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958543 - 26.09.2012 18:49 [Re: Esther]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Шул тебеккэ генэ хас, гомумхалы теленэ кермэгэн эдэби телнен нигезе та урта. Тартык авазларынын сангырау парларына нигезе алмашынуы; Пыел урашай полса ярар иде Кайберэулар, кубесенче чит иллэрдэ да куллана.Nem е'rtem, a tatа'rok tatа'rok!


Полиглоти такви, кво муабетите? Таман чилячка научи туги зборови, тие подхванат на татарски, та не мож' им разбра.По-добре Път да каже кви мръсотии говори, аз мъй срам!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958551 - 26.09.2012 18:54 [Re: kiBik]

Е Коњче прв почна

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958555 - 26.09.2012 18:56 [Re: kiBik]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Шул тебеккэ генэ хас, гомумхалы теленэ кермэгэн эдэби телнен нигезе та урта. Тартык авазларынын сангырау парларына нигезе алмашынуы; Пыел урашай полса ярар иде Кайберэулар, кубесенче чит иллэрдэ да куллана.Nem е'rtem, a tatа'rok tatа'rok!


Полиглоти такви, кво муабетите? Таман чилячка научи туги зборови, тие подхванат на татарски, та не мож' им разбра.По-добре Път да каже кви мръсотии говори, аз мъй срам!
Цитат:

Е Коњче прв почна
Ясно, ясно

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 29631
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958818 - 26.09.2012 22:34 [Re: Esther]

Цитат:


Ооо, брат ми:
Татарлар лы халык.Татар элекн ыр яраткан.Шатлыктан да ырлаган, кайгыдан да ырлаган. Кеше тормышында, кызганычка каршы, шатлыкка караганда кайгы була.Шатлык килд кит, тиз онытыла. чен татар халык ырларындап

Ко си говорите, беГоворим си на татарски. Копнах едно текстче от некакъв реферат от Татарстан. Не ми излизат всички букви, но никой не разбра. Остава си в тайна. Така, че и истински татароговорящ не би разбрал нещо.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 29631
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958822 - 26.09.2012 22:37 [Re: Пaт]

Цитат:

Шул тебеккэ генэ хас, гомумхалы теленэ кермэгэн эдэби телнен нигезе та урта. Тартык авазларынын сангырау парларына нигезе алмашынуы; Пыел урашай полса ярар иде Кайберэулар, кубесенче чит иллэрдэ да куллана.Малиии, ти го говориш татарскиот по-добре и от мен! Иначе татарския си е много мелодичен, много повече от турския. Наралде бу кикириде тралала, дъра бъра сто чадъра...

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958828 - 26.09.2012 22:43 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Цитат:


Ооо, брат ми:
Татарлар лы халык.Татар элекн ыр яраткан.Шатлыктан да ырлаган, кайгыдан да ырлаган. Кеше тормышында, кызганычка каршы, шатлыкка караганда кайгы була.Шатлык килд кит, тиз онытыла. чен татар халык ырларындап

Ко си говорите, беГоворим си на татарски. Копнах едно текстче от некакъв реферат от Татарстан. Не ми излизат всички букви, но никой не разбра. Остава си в тайна. Така, че и истински татароговорящ не би разбрал нещо.А виждаш ли аз кат говорих на унгарски колко добре си се разбрахме с Път, а?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 29631
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958929 - 27.09.2012 01:16 [Re: kiBik]

Цитат:


А виждаш ли аз кат говорих на унгарски колко добре си се разбрахме с Път, а?Предполагам. Нещо много езици ги пишат за тюркски, ама тюрците не ги разбират. То баш истинските, оригинални тюрки все още се самонаричат уйгури и живеят в Китай. Татари, унгарци и турци трудничко ще се разберат. Бу не?(мъча се тука с една орехова ракия, че ме чака път(в смисъл не нашия Път, а истински път).

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ToffeeTwr-Нострадамус
Нострадамус
****

Регистриран: 04.10.2011
Мнения: 3972
От: Vienna
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958930 - 27.09.2012 01:17 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Бу не?(мъча се тука с една орехова ракия, че ме чака път(в смисъл не нашия Път, а истински път).
Ei takava ne bqh 4uval

--------------------
"Ваша великорусская мечта, сидя по горло в дерьме, затащить туда всех остальных. Это и есть Русизм"


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 29631
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958933 - 27.09.2012 01:26 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

Цитат:

Цитат:

Бу не?(мъча се тука с една орехова ракия, че ме чака път(в смисъл не нашия Път, а истински път).
Ei takava ne bqh 4uvalОрехова ракия е не ракия от орехи, а представлява каквато и да е ракия в която са киснати малки зелени орехчета поне месец. Така ракията става черна с аромат на орехи и се води вече полезна(разбира се в съответното количество) в смисъл, че в нея има екстрахирани доста полезни неща...от орехчетата...

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958985 - 27.09.2012 09:42 [Re: kiBik]

Цитат:

А виждаш ли аз кат говорих на унгарски колко добре си се разбрахме с Път, а?

Ей, кiitos! Ей затоа sinna еn ymmаrra.

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958986 - 27.09.2012 09:43 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Орехова ракия е не ракия от орехи, а представлява каквато и да е ракия в която са киснати малки зелени орехчета поне месец. Така ракията става черна с аромат на орехи и се води вече полезна(разбира се в съответното количество) в смисъл, че в нея има екстрахирани доста полезни неща...от орехчетата...
Кибиче, да въртя ли на 112?

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ToffeeTwr-Нострадамус
Нострадамус
****

Регистриран: 04.10.2011
Мнения: 3972
От: Vienna
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958991 - 27.09.2012 10:26 [Re: Esther]

Цитат:

Кибиче, да въртя ли на 112?
Кака от сутринта си се омотала - цитираш Кончето, викаш му Кибиче Снощи и при теб не е било лесно

--------------------
"Ваша великорусская мечта, сидя по горло в дерьме, затащить туда всех остальных. Это и есть Русизм"


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: "Поробена" или "ослободена" Македонија?
    #2958997 - 27.09.2012 10:42 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

Аааа, тцъ, тцъ. Не е объркване и нито е махмурлийско.

Кончето явно разполага с богат арсенал биологични оръжия - тва е някъв нов вид, а аз алармирам--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)Допълнителна информация
0 регистрирани и 17 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4255

Мнението ти за темата:

Прехвърли се вALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.108 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.