ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Yuf Gaskew Junior
непотребен

Регистриран: 18.04.2012
Re: Гюргюев пак регистрира минус една точка.
    #2960647 - 30.09.2012 11:45 [Re: nereza]

1. Напълно съм съгласен с тебе.
2. Ще добавя и че ако сега Билян, Биляна, Гюргиефф и пр. е Каснаковски или Каснакоски от миналото, то това е много жалко, защото съм срещал голямо количество разумни и свестни мнения от потребител с този никнейм на времето по форумите, и съм останал с чудесни впечатления от него-явно с времето е еволюирал и той в кофти посока.

3. Иначе, за модалностите простичко казано:
1. Всичко което е действително, заедно с това, винаги е и възможно (защото ако не беше възможно, нямаше да може да стане действително).
2. Не всичко което е възможно обаче, е действително-някои неща така си и остават чисти възможности.
3. Всичко което е необходимо, е действително (иначе ако не беше действително, щеше да е със статут на възможно, а тогава нямаше да е необходимо-това е по дефиниция), а заедно с това е и възможно.

Накратко: възможното (В), действителното (Д) и необходимото (Н) обикновено се аксиоматизират и могат да се изобразят като три концентрични кръга, като най-малкият е Н, средният е Д като Д включва и целия Н, а най-големият е В-и така В включва Д (а Д включва Н), но има и площ от В, която не включва Д (следователно-има площ от В, която не включва поради това и Н).

Редактирано от Zabergan (30.09.2012 11:54)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пѫт1
член

Регистриран: 02.09.2012
    #2960650 - 30.09.2012 11:49 [Re: Yuf Gaskew Junior]

Цитат:

2. Ще добавя и че ако сега Билян, Биляна, Гюргиефф и пр. е Каснаковски или Каснакоски от миналото, то това е много жалко, защото съм срещал голямо количество разумни и свестни мнения от потребител с този никнейм на времето по форумите, и съм останал с чудесни впечатления от него-явно с времето е еволюирал и той в кофти посока.

Оцет?

Yuf Gaskew Junior
непотребен

#2960652 - 30.09.2012 11:54 [Re: Пѫт1]

Ти оня Път с нулев индекс ли си, или не-що сега си с +1 - да не те фана болестта на размножаването и тебе

Иначе-няма лошо да се превръща виното в нещо друго-един качествен коняк: М-м-м-м-м-м-м
Да не говорим пък и за обратния случай, за това: http://www.godrules.net/library/Slavic/bulgarian/bulgarianjoh2.htm

Редактирано от Zabergan (30.09.2012 11:55)

Taridin
Kasnakoski
**

Регистриран: 17.07.2012
Re: Поява на македонската нация по закон на диалектическия материализъм
    #2960655 - 30.09.2012 12:03 [Re: Пaт]

Цитат:

Бе нема врска ти што зборуваш. И Бугарите во однос и на Словените и на протоБугарите се оцет и се така наназад. Пак ти кажувам, ние луѓето сме машини ....

Aaaa, не. Май не си се задълбочил в теорията за виното и оцета.

Българите са един сорт грозде, слявяните са друг сорт грозде. Те са турени в в българска каца и станали българска шира, после започнала ферментацията, която през 19 век била бурна.
Просто вие сте извадени и не сте се стабилизирали като българско вино, а сте станали друго вещество под влияние на факторите /опити за подкиселяване с ябълков оцет /сръбски/ и т.н.

Не казвам, че аналогията ти с машините не е точна. просто моята съответства 1:1 на формирането на македонската нация.

Редактирано от Gueorguieff (30.09.2012 12:04)

sofmak
рекордьор

Регистриран: 20.10.2011
без личностни квалификации, моля
    #2960656 - 30.09.2012 12:03 [Re: Пѫт1]

Цитат:

Оцет?

ти не гледай от мен (защото напоследък само с това се занимавам)

Тълмачъ
рекордьор

Регистриран: 16.09.2012
От: Варна
Re: Поява на македонската нация по закон на диалектическия материализъм
    #2960658 - 30.09.2012 12:06 [Re: Taridin]

Цитат:

ПС - само един двама се обадиха, че са разбрали теорията за виното и оцета, заради това, тука предлагам една по-универсална теория.

ПСС - същата е, само че заради Пат, който не иска да е оцет, я трансформирам.

ПССС - само не разбрах дали Пат иска да бъде вино, ама както и да е.

Не знам кой е вино и кой оцет. Знам обаче, че лозето е едно. И докато ние си плямпаме за деривати, току виж някой друг го обрал...
Между другото, двойно препечената лозова с македонска салата (същата като шопската), с бело вино от Кавадарци и охридска змиорка никак не е зле
Колкото до диалектиката, виж ми подписа.

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.

Taridin
Kasnakoski
**

Регистриран: 17.07.2012
    #2960660 - 30.09.2012 12:08 [Re: Пѫт1]

Цитат:

Цитат:

Оцет?

Заберган е закърмен с великобългарските идеи и всяко отдалечаване от догматиката за него е "кофти посока"

От мене оцет не може да стане, защото тез ферментации са вече приключили.

Има стабилизирани две вещества с различни свойства.
Българско отлежало вино и македонски висококачествен оцет.

Yuf Gaskew Junior
непотребен

#2960662 - 30.09.2012 12:11 [Re: Taridin]

Ти си знаеш най-добре какво ти е шупнало и ферментира тази есен в черепната кутия

Редактирано от Zabergan (30.09.2012 12:13)

nereza
ветеран

Регистриран: 18.02.2012
    #2960664 - 30.09.2012 12:11 [Re: Yuf Gaskew Junior]

Цитат:

Същият тип е, най-пошлата му инкарнация е Таридин от котле. Нещо като мистър Хайд.
"Универсалния" закон е действал очевидно и над него самия - количествено натрупване за общуването с форумни шамани - и качествените изменения - станал е точно като тях.
Народа правилно е описал този частен случай на "универсалния закон" - с каквито се събереш, такъв ставаш

Yuf Gaskew Junior
непотребен

#2960666 - 30.09.2012 12:13 [Re: nereza]

Верно ли този Таридин беше неспасяем полу-идиот, честно да са ми живи и здрави, златни мамини македонистчета само да не досаждат със скука...

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3494

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.