ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
nereza
ветеран

Регистриран: 18.02.2012
Re: Македония отново фалшифицира - Турция я била признала първа!
    #2964035 - 05.10.2012 22:50 [Re: Taridin]

Цитат:

Учредителното, де.

понеже си супер буквояд и нямаш никакво уважение към българския народ да ти обясня - ако българите толкова не искаха да имат самостоятелна държава по съвсем демократичен път щяха да си изберат велико народно събрание, което щеше да промени конституцията и щеше да приеме връщането на България в пределите на Османската империя.
И сега пак към АСНОМ - каква част от македонския народ овласти последния да го включи в състава на Югославия?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
toto2
от маалата

Регистриран: 03.05.2008
    #2964037 - 05.10.2012 22:52 [Re: Андреј]

Цитат:

Ј
Македонија во 1991 година има карактер на НАЦИОНАЛНА ДРЖАВА ... Во Уставот е дефинирана како држава на МАКЕДОНСКИОТ НАРОД ....

Само за протокола - няма такова животно "македонски народ". Той трябваше да се случи като сплав между македонските българи, албанците, сърби и власи в Македония, но не би - нашенците в МК си го присвоиха названието и сега берат плодовете на македонизма!
Винаги съм умирал от смях, когато фиромците кретенски скандират лозунгът на Гладстон "Македония на македонците!", искрено вярвайки, че английската лисица е имала предвид именно тях, а не ВСИЧКИ коренни жители на областта

Taridin
Kasnakoski
**

Регистриран: 17.07.2012
    #2964038 - 05.10.2012 22:54 [Re: nereza]

Ами то и македонците ако не искаха да имат федерална единица в Югослвия щяха да вдигнат въстание, ама на. Харесало им.

За първи път почувствали, че живеят в своя държава, говорели на свой език и т.н.

Андреј
рекордьор
**

Регистриран: 16.12.2011
    #2964041 - 05.10.2012 22:57 [Re: Asparuhov]

Затоа што вашиот закон за поданство им го овозможувал тоа .... Секој бега од лошо нели ... А што е лошо е индивидуална работа ...

По мене побегнале на полошо, ама тие си бирале ...

nereza
ветеран

#2964047 - 05.10.2012 23:02 [Re: Taridin]

Цитат:

Ами то и македонците ако не искаха да имат федерална единица в Югослвия щяха да вдигнат въстание, ама на. Харесало им.

За първи път почувствали, че живеят в своя държава, говорели на свой език и т.н.

Да, да, да, колко жалък манипулатор си. Хубавото е едно обаче - че лъсна как плещиш едни и същи глупости като приятелчето ти шаман Андрей.
Айде сега да докажеш точка по точка как македонците почуствали, че живеят в собствена държава (Югославия), как с радост възприели сърбизирането на езика, който им зчучал съвсем роден (по свидетелства на П. Шатев) и най-вече защо не вдигнали въстание.
Особено се концентрирай върху последното и защо например не вдигнали въстание срещу сръбската власт между двете световни войни (предполагам, че според господин Каснакоски ще се окаже, че те били радостни да живеят под сръбско!).
Защо македонският народ не упражнил демократичното си право на въстание 1918-1941 и след 1944?

Андреј
рекордьор
**

#2964050 - 05.10.2012 23:05 [Re: nereza]

Па истот тој народ не дигнал востание ни под турско ...

Јака ракија печеле и им било поубаво ракија да пијат и салата да мезат отколку да трчаат по планини и мечки да се прават ...

Чекале русите да ти ослободат како што ве ослободиле и вас... А тие тоа и го ветувале ама не им одело од рака.... Австријците не се давале лесно ...

Редактирано от Андреј (05.10.2012 23:07)

татар
сеирджия

Регистриран: 25.10.2011
От: Улан Батор
    #2964051 - 05.10.2012 23:06 [Re: Андреј]

Всъщност Андрей в грешка си с Конституцията и народа-до началото на осемдесетте имаше в зелените паспорти графа "народност"-турчин,циганин,арменец...Гражданство-българско,а народност-каквато ти е кеф...

ПП Щом беше българско гражданство какви бяха селяните?

--------------------
Антифриза е нехетеросексуален!

nereza
ветеран

#2964054 - 05.10.2012 23:09 [Re: Андреј]

Цитат:

Па истот тој народ не дигнал востание ни под турско ...

Јака ракија печеле и им било поубаво ракија да пијат и салата да мезат отколку да трчаат по планини и мечки да се прават ...

Чекале русите да ти ослободат како што ве ослободиле и вас... А тие тоа и го ветувале ама не им одело од рака.... Австријците не се давале лесно ...

мда, всъщност си прав. Нали илинденското въстание беше българско. А македонските дейци си стоели на топло в Санкт Петербург и Одеса ...

Андреј
рекордьор
**

#2964055 - 05.10.2012 23:10 [Re: татар]

Па уште во Уставот од 1947 на Ѓорѓи Димитров, кој е одобрен од Москва, стои бугарски народ.... Не знам што сум грешка... Единствено што тој Устав не дефинира малцинства кои ги спомнува во делот на образование... Но мислам дека причина за тоа е турското малцинство и Македонското кои се побугарчуваат во тој период ...

Андреј
рекордьор
**

#2964058 - 05.10.2012 23:11 [Re: nereza]

Па Илинденското востание е иницирано од Бугарија, а учество земале и многу заблудени луѓе кои мислеле дека е тоа општо Македонско востание.... Од оваа дистанца се гледа дека Гоце бил во право кога бил против дигање востание но затоа и го предале...

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 36 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3499

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.