ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Андреј
рекордьор
**

Регистриран: 16.12.2011
Re: Македония отново фалшифицира - Турция я била признала първа!
    #2963754 - 05.10.2012 17:37 [Re: Негатор]

Цитат:

Турция е първата държава, която призна Република Македония със своето конституционно име и нейния национален идентитет

Што е тука фалсификат... Или само се работи за манипулација на луѓето во Скопје кои немаат друга работа ....

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тълмачъ
рекордьор

Регистриран: 16.09.2012
От: Варна
    #2963758 - 05.10.2012 17:45 [Re: Андреј]

Цитат:

Цитат:

Турция е първата държава, която призна Република Македония със своето конституционно име и нейния национален идентитет

Што е тука фалсификат... Или само се работи за манипулација на луѓето во Скопје кои немаат друга работа ....

Андрей. Вече го обясних по-назад, макар че не обичам да се самоцитирам:
Цитат:

В международния правен мир няма такова нещо като "признаване на национален идентитет" на държава. Признава се суверенитетът й. Националната идентичност е лично състояние.

Цитат:

National identity is the person's identity and sense of belonging to one state or to one nation, a feeling one shares with a group of people, regardless of one's citizenship status.

http://en.wikipedia.org/wiki/National_identity

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.

Андреј
рекордьор
**

#2963760 - 05.10.2012 17:51 [Re: Тълмачъ]

Точно де ... Не се признава ама се спори ....

А турците ја признаа РМ и НИШТО не спорат ... За разлика од вас... И што е тука фалсификат...

Ако напишеш дека Барселона е првата екипа која го победила Реал во Мадрид, дали е тоа прва екипа која го победила ...???

Ама изгледа дека некој зема пари за ништо во Скопје па ај да се најде некоја глупост за да се бранува морето ...

Тълмачъ
рекордьор

Регистриран: 16.09.2012
От: Варна
    #2963765 - 05.10.2012 18:06 [Re: Андреј]

Цитат:

Точно де ... Не се признава ама се спори ....

А турците ја признаа РМ и НИШТО не спорат ... За разлика од вас... И што е тука фалсификат...

Ако напишеш дека Барселона е првата екипа која го победила Реал во Мадрид, дали е тоа прва екипа која го победила ...???

Ама изгледа дека некој зема пари за ништо во Скопје па ај да се најде некоја глупост за да се бранува морето ...

Нашите възражения са по изкривяването на историята. И, разбира се, за личното право на всеки гражданин в РМ на национален идентитет. Както ти, Югича и Път се чувствате македонци, така и всеки, който се чувства българин, да не бъде притесняван от това - нищо повече. Суверенитетът ви никой не оспорва.
За другото си прав: новинарите грешат навсякъде, и тук понякога пишат големи глупости.

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.

Asparuhov
член

Регистриран: 30.01.2012
    #2963766 - 05.10.2012 18:07 [Re: Андреј]

Ти наистина ли вярваш, че някой от България плаща за да има повод да се плюеме като идиоти?

Simulant
рекордьор

Регистриран: 31.03.2012
    #2963791 - 05.10.2012 19:01 [Re: Тълмачъ]

Цитат:

Цитат:

Между признаването на БГ и това на Турция няма никаква разлика, освен че признаването от БГ е 3-4 седмици по-рано!
Кой какво "пущил в пространството" преди или след това няма никакво значение!

Действително, Анти в случая е по-скоро прав.
1. Текстовете поне в двата вестника са абсолютно идентични, т.е. излезли от една ръка.
2. И в двата вестника липсва каквото и да е уточнение кой първи е признал РМ.
3. Цитатът от македонските вестници е:
Цитат:

Турција е првата држава која ја призна Република Македонија со своето уставно име и со нејзиниот национален идентитет.

Което, казано от Давутоглу или не, си е пълен нонсенс, защото такова животно "признаване на национален идентитет" на държава нема:
Цитат:

National identity is the person's identity and sense of belonging to one state or to one nation

А, именно. Тука е закопан заjокот. Ама там нарочно им перат окосмените мозъци, че признаването на дършавата върви в комплект со идентитетот, jазикот, Самоиловото царство, Ацко Педерацко и милениумското им постоjенье од барем 77000 години (патент на Васил Ильов). Нещо като 3 в 1 или all inclusive. Както ви се хареса.

--------------------
Не разбрав што сакав да кажам, ама се надевам вие да ме разберете.

Андреј
рекордьор
**

#2963817 - 05.10.2012 19:40 [Re: Тълмачъ]

Ама сега се правиме луди нели ....

Јазикот и историјата сакале вие или не се дел од СЕЧИИ национален идентитет .... А за вас ние сме бугари по потекло и со бугарски јазик ...

Оттука вашето признавање е повеќе формално, признавате правен субјект држава Македонија но не и народ јазик и историја ....

Кај турците тоа го нема и ТИЕ се првите кои не признале, колку и да не ви се допаѓа тоа ...

Андреј
рекордьор
**

#2963819 - 05.10.2012 19:40 [Re: Asparuhov]

Не бе Македонската влада го плаќа БКК ...

nereza
ветеран

Регистриран: 18.02.2012
    #2963831 - 05.10.2012 19:53 [Re: Андреј]

Цитат:

Кај турците тоа го нема и ТИЕ се првите кои не признале, колку и да не ви се допаѓа тоа ...

Искаш да кажеш, че на такива отявлени българомразци като тебе не им допада факта, че България първа призна Македония...

Андреј
рекордьор
**

#2963832 - 05.10.2012 19:55 [Re: nereza]

Каде виде дека ЈАС некаде сум рекол дека Бугарија прва ја признала Македонија.... Бугарија признале нешто виртуелно а тоа реалнот не го признава ... Оттука лично сметам дека Бугарија НИКОГАШ не ја признала Македонија ...

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 6 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3508

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.