ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
GStojanov
Македонец
**

Регистриран: 10.03.2011
ДА, да, да! Разбира се, че има македонско малцинство в България!
    #2963695 - 05.10.2012 15:19

ЯН ПИРИНСКИ

Нека да бъда ясен и конкретен. Бих похвалил най-възторжено българската политика, ако България открито пред българската и световната общественост заяви, че като членка на Европейския съюз и подписала Рамковата конвенция ще признае и ще приложи на дело безусловно и цялостно всички клаузи на конвенцията, защитаващи правата и свободите на националните малцинства.

България и досега баламосва, че се дават правата на различните етноси, но всъщност на практика прилага точно обратното. Стреми се тотално да ликвидира и унищожи националните малцинства.

Тази националистическа доктрина най-вече е насочена и към македонците в България, и към македонците край Вардара. Българските шовинисти пропагандират, че населението в Република Македония е с български корени. Демек, няма македонски народ, няма македонска нация, няма македонска история, език и култура, а всичко македонско е българско. Значи и Илинденското въстание е българско, и Гоце, и Яне, и Даме, и другите македонски дейци са българи и затова те да се честват заедно. Защото това било европейски начин да си почитаме общата история!! Безобразна, мръсна наглост!

Цялата тази дивотия се явно демонстрира в България и е богато обявена в българските средства за масова (манипулация) информация.

Защото президенти, премиери, министри, историци, хора с титли на академици, професори и прочие непрекъснато бълват зли лъжи и внушават на българския народ, че македонци няма. Насажда се коварна болест чрез фикс-идея за велика санстефанска България, или дори България на три морета. Настоява се най-цинично Република Македония да признае, че населението й е с български корени, т. е. да приеме това като историческа истина и сама да се унищожи. Това са явни претенции и открита аспирация за обсебване на македонския народ, за заграбване на македонската територия и ликвидиране на македонската държава. Всъщност безумната, бясна антимакедонска пропаганда вече приема характер на открита война против Република Македония пред от(зат)отворените очи на Европейския съюз.

Всъщност Република Македония ли казва, че български народ и нация няма, че населението в Република България е с македонски корени, или обратното? Кой създава „експертни” групички и пита: „Накъде върви Република Македония?” Кой явно пали пожара на Балканите? Кой? Ясно е - недоразвити или луди!

С необуздан шовинизъм са закърмени и българските евродепутати. Примерът с Андрей Ковачев е показателен: пред Канал 5 на въпрос: „Има ли македонско малцинство в България?”, той отговаря: “Не, не, не, не, разбира се, че няма, колко пъти искате да ви кажа това? В България няма такова малцинство. В България няма малцинства!” Нали, чудесно безмозъчно казано!

Господа, защо не предявите пред Гърция същите претенции? Та нали цяла Македония е българска!? Гърция ще ви отговори, че до Дунав всичко е гръцко. Да споменаваме ли за Сърбия и Албания? Това са комшиите на Република Македония. Всички те претендират, че Македония е тяхна.

Но нека да се знае, че днес Република Македония е историческа реалност. Тя е членка на ООН и всякакви претенции към нея заплашват с нов военен конфликт, с невъобразими последици и трагедии.

И как при това положение идните поколения ще може да очакват стабилност на Балканите? Жестоката мегаломанска политика на Република България и на някои други балкански страни към Република Македония отново вещае кървава касапница на народите. Против нея ще трябва да се опълчат всички прогресивни сили в региона, ако желаем днес, а и в бъдеще нашите народи да живеят в спокойствие. Стига балкански войни! Искаме мир!

http://narodnavolja.com/

Редактирано от Nadin (05.10.2012 16:43)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Maria66
мързелива

Регистриран: 14.02.2012
Re: ДА, ДА, ДА, ДА! РАЗБИРА СЕ, ЧЕ ИМА МАКЕДОНСКО МАЛЦИНСТВО В БЪЛГАРИЯ!
    #2963698 - 05.10.2012 15:33 [Re: GStojanov]

Цитат:

ЯН ПИРИНСКИ

Нека да бъда ясен и конкретен. Бих похвалил най-възторжено българската политика, ако България открито пред българската и световната общественост заяви, че като членка на Европейския съюз и подписала Рамковата конвенция ще признае и ще приложи на дело безусловно и цялостно всички клаузи на конвенцията, защитаващи правата и свободите на националните малцинства.

България и досега баламосва, че се дават правата на различните етноси, но всъщност на практика прилага точно обратното. Стреми се тотално да ликвидира и унищожи националните малцинства.

Тази националистическа доктрина най-вече е насочена и към македонците в България, и към македонците край Вардара. Българските шовинисти пропагандират, че населението в Република Македония е с български корени. Демек, няма македонски народ, няма македонска нация, няма македонска история, език и култура, а всичко македонско е българско. Значи и Илинденското въстание е българско, и Гоце, и Яне, и Даме, и другите македонски дейци са българи и затова те да се честват заедно. Защото това било европейски начин да си почитаме общата история!! Безобразна, мръсна наглост!

Цялата тази дивотия се явно демонстрира в България и е богато обявена в българските средства за масова (манипулация) информация.

Защото президенти, премиери, министри, историци, хора с титли на академици, професори и прочие непрекъснато бълват зли лъжи и внушават на българския народ, че македонци няма. Насажда се коварна болест чрез фикс-идея за велика санстефанска България, или дори България на три морета. Настоява се най-цинично Република Македония да признае, че населението й е с български корени, т. е. да приеме това като историческа истина и сама да се унищожи. Това са явни претенции и открита аспирация за обсебване на македонския народ, за заграбване на македонската територия и ликвидиране на македонската държава. Всъщност безумната, бясна антимакедонска пропаганда вече приема характер на открита война против Република Македония пред от(зат)отворените очи на Европейския съюз.

Всъщност Република Македония ли казва, че български народ и нация няма, че населението в Република България е с македонски корени, или обратното? Кой създава „експертни” групички и пита: „Накъде върви Република Македония?” Кой явно пали пожара на Балканите? Кой? Ясно е - недоразвити или луди!

С необуздан шовинизъм са закърмени и българските евродепутати. Примерът с Андрей Ковачев е показателен: пред Канал 5 на въпрос: „Има ли македонско малцинство в България?”, той отговаря: “Не, не, не, не, разбира се, че няма, колко пъти искате да ви кажа това? В България няма такова малцинство. В България няма малцинства!” Нали, чудесно безмозъчно казано!

Господа, защо не предявите пред Гърция същите претенции? Та нали цяла Македония е българска!? Гърция ще ви отговори, че до Дунав всичко е гръцко. Да споменаваме ли за Сърбия и Албания? Това са комшиите на Република Македония. Всички те претендират, че Македония е тяхна.

Но нека да се знае, че днес Република Македония е историческа реалност. Тя е членка на ООН и всякакви претенции към нея заплашват с нов военен конфликт, с невъобразими последици и трагедии.

И как при това положение идните поколения ще може да очакват стабилност на Балканите? Жестоката мегаломанска политика на Република България и на някои други балкански страни към Република Македония отново вещае кървава касапница на народите. Против нея ще трябва да се опълчат всички прогресивни сили в региона, ако желаем днес, а и в бъдеще нашите народи да живеят в спокойствие. Стига балкански войни! Искаме мир!

http://narodnavolja.com/

Добре дошли и честита 1949година или "1984" или ...... но не си струва да се пише за нещо което и за вътрешна употреба не става. Жалко.

--------------------
св. Августин Блаженни:
„Какво е държавата, ако не една голяма банда, и не е ли всяка обикновена банда — една малка държава?“

Редактирано от Maria66 (05.10.2012 15:37)

Тълмачъ
рекордьор

Регистриран: 16.09.2012
От: Варна
Re: ДА, ДА, ДА, ДА! РАЗБИРА СЕ, ЧЕ ЯН ПИРИНСКИ
    #2963702 - 05.10.2012 15:40 [Re: GStojanov]

Цитат:

Георги Стоев Христов с псевдоним Ян Пирински е публицист и поет от България, с македонско национално съзнание, агент на Държавна сигурност.
Биография
Роден е на 17 май 1931 година в село Яново, община Сандански. Работи като управител на почивна станция, служител в Окръжния народен съвет на Благоевград, учител по български език и литература, окръжен социален инспектор и други. Пише стихове, някои от тях са публикувани във вестник „Пиринско дело“.
Бил е вербуван от служител на ДС, когато е бил 24-годишен (1955 г.), работил е с агентурни имена Руси и Слави. Секретната му дейност се е водила на отчет в Районното управление на МВР в Сандански, Областното управление на МВР във Варна и в структурите на Държавна сигурност в Благоевград.
От 1992 година е главен редактор на вестника с подчертана македонистка ориентация „Народна воля“. Живее в Благоевград.
Негов брат е журналистът Александър Христов.
Александър Стоев Христов е журналист от България, с македонско национално съзнание, един от основателите и пръв главен редактор на вестника с македонистка ориентация „Народна воля“, поет.
Биография
Роден е в село Яново в 1929 година. Политически имигрант. Работи в ЮНЕСКО в Париж и в Лондон, като машинописец в българската редакция на BBC. През 1980 година в Австралия заедно с Ангеле Вретовски, Георги Чочков, Митре Мойсоски и други македонисти, слага началото на вестник „Народна воля“. Заради издаваното от него анархо-македонисткото списание „Народна воля“, многократно е заплашван с уволнение и отстраняван от работа от ръководството на ВВС.
Негов брат е журналистът Георги Христов, известен като Ян Пирински.

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.

Taridin
Kasnakoski
**

Регистриран: 17.07.2012
    #2963705 - 05.10.2012 15:42 [Re: GStojanov]

Всъщност дядото е казал от какво се плаши македонизма.

Цитат:

Настоява се най-цинично Република Македония да признае, че населението й е с български корени, т. е. да приеме това като историческа истина и сама да се унищожи.

Как историческата истина би могла да унищожи Република Македония?
Никак.
Би могла да унищожи доктрината, от която и дядо Георги се изхранва до ден днешен.

Maria66
мързелива

Регистриран: 14.02.2012
    #2963711 - 05.10.2012 15:59 [Re: Taridin]

Цитат:

Всъщност дядото е казал от какво се плаши македонизма.

Цитат:

Настоява се най-цинично Република Македония да признае, че населението й е с български корени, т. е. да приеме това като историческа истина и сама да се унищожи.

Зошто се плашиме од сојузништвото со Софија?
Май като се замислиш нищо случайно няма

Как историческата истина би могла да унищожи Република Македония?
Никак.
Би могла да унищожи доктрината, от която и дядо Георги се изхранва до ден днешен.

--------------------
св. Августин Блаженни:
„Какво е държавата, ако не една голяма банда, и не е ли всяка обикновена банда — една малка държава?“

sofmak
рекордьор

Регистриран: 20.10.2011
ГСтоянов, дай да четем заедно
    #2963712 - 05.10.2012 16:00 [Re: GStojanov]

Цитат:

ЯН ПИРИНСКИ

Ян Пирински е малцинство. Да, има го. Той има същите права, каквито имам и аз.
Аз имам висше и имам същите права, които има един неграмотен.
Аз имам съшите права, каквито има един източноправославен, католик, мюсюлманин и т.н.
Аз имам същите права като един турчин, руснак, македонец, евреин, арменец с български паспорт.
Малцинствата имат същите права и задължения като мен. Би трябвало да си плащат тока

Esther
психодесен соросоид

Регистриран: 15.04.2012
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
    #2963714 - 05.10.2012 16:03 [Re: GStojanov]

Стоянов, тоз брилянт на мисълта и словото, дето си го постнал, как го намираш ти самият?

Му веруваш, како да е патот, и вистината, и животот?

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта

татар
сеирджия

Регистриран: 25.10.2011
От: Улан Батор
Re: ГСтоянов, дай да четем заедно
    #2963716 - 05.10.2012 16:10 [Re: sofmak]

Цитат:

...Малцинствата имат същите права и задължения като мен. Би трябвало да си плащат тока

Ти нямаш право да не си плащаш тока!Ти си обезправен!Почни да пишеш за "Народна воля"!

--------------------
Антифриза е нехетеросексуален!

татар
сеирджия

Регистриран: 25.10.2011
От: Улан Батор
    #2963720 - 05.10.2012 16:18 [Re: татар]

ДА!ДА!ДА!ДА!РАЗБИРА СЕ,ЧЕ ИМА ИНДИАНСКО МАЛЦИНСТВО В БЪЛГАРИЯ!

Цитат:

“Да си индианец, не означава червен цвят на кожата, а определен начин на мислене", казва съвременният духовен водач и политически активист на ирокезите тускарора Били Майлз. Според това правило индианците в България са поне тридесетина - членовете на Българското индианско общество "Орловият кръг".

СВОБОДА ЗА ИРОКЕЗИТЕ В БЪЛГАРИЯ!!

Хау!

--------------------
Антифриза е нехетеросексуален!

ToffeeTwr-Нострадамус
Нострадамус

Регистриран: 04.10.2011
От: Vienna
    #2963722 - 05.10.2012 16:25 [Re: татар]

А бре, да те прашам теб ти едно малцинство на татари и уйгури кога ще направиш, вие и без това у Северозапада БКЕ го нямата за нищо. Както си и в Испания 100% процента и на тен си го докарал

--------------------
"Ваша великорусская мечта, сидя по горло в дерьме, затащить туда всех остальных. Это и есть Русизм"

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 57 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3345

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.