ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Кулинарно изкуство

Страници: 1
Mimski

Регистриран: 07.03.2008
Crock pot
    #2971234 - 24.10.2012 02:39

Закачам се

Някой ако е ползвал crock pot (slow cooker) и смята, че готви вкусно, може ли да сподели, моля

Някакси ми харесва идеята да се прибереш вкъщи след работа и яденето да ти е готово

Редактирано от Nadin (24.10.2012 16:41)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Raletka
замечтана

Регистриран: 20.03.2005
От: Vancouver, Canada
Re: Готварски истории - нова част
    #2971261 - 24.10.2012 07:34 [Re: Mimski]

Когато преди 6 години го спечелих от новогодишната лотария на компанията бях много въодушевена и го използвах поне 2-3 пъти в седмицата, докато домочадието възропта, че всичкото ядене има вид на гювеч. Приспособих и някои любими рецепти като например зрял фасул, сърми (зелеви и лозови), телешко варено, тас кебаб, кюфтета по чирпански, борш. Зад всичко стоят и няколко неуспешни опита на недоготвено и се доверих на тенджерата под налягане и часовника на печката, след като разбира се знам от опит на моята печка кое за колко се готви. Сега crock pot използвам само в неделните дни, когато на мъжа ми му се яде наистина манджа и ние сме далеч от дома. Опитай, но това е поредния уред, които стои на рафта "от време на време", а при мен те са много. Наистина не са толкова скъпи, но при мен мястот започна да се стеснява.

--------------------
Светът е ваш!!!

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2971316 - 24.10.2012 12:40 [Re: Mimski]

Гювеч Иначе си е безполезен уред, лично мнение. Същата работа е да сложиш продуктите в керамичния гювеч във фурната, да си нагласиш таймера и температурата и гоу ту уърк - разбира се, трябва да си познаваш уреда де.

Milano
твърдоглав чешит

Регистриран: 10.07.2005
От: The Sunshine State
    #2971338 - 24.10.2012 15:04 [Re: Mimski]

Не е само за гювеч, става и за други неща. Аз имам 2-3 готварски книги за crock pot, правя освен гювечестите манджи в него и ребърца, и пълнени чушки, и чили, и други неща. Удобен е, защото забъркваш, мяташ и забравяш. Една година правих в него даже ябълково 'масло', цялата къща миришеше на ябълки и канела Препоръчвам го за заети хора

--------------------
"А днес моят собствен наследник извършва геройски бели.
Не съм се изгубил безследно, щом той ме повтаря, нали?"
- Миряна Башева

Mimski

Регистриран: 07.03.2008
    #2971367 - 24.10.2012 16:30 [Re: Milano]

Благодаря Raletka, Milano, Си Ди

Ще взема да пробвам с някой от по-евтините модели. Домочадието е само мъжо и той много обича точно гювечестите манджи. Аз пък обичам да не съм много заета в кухнята

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #2971370 - 24.10.2012 16:47 [Re: Mimski]

Ето и тук сме разисквали темата уеб страница .
На мен мерака ми мина много бързо, нещо не можах да се привържа към тоз' уред и сега кротко седи на тавана

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Milano
твърдоглав чешит

Регистриран: 10.07.2005
От: The Sunshine State
    #2971376 - 24.10.2012 16:57 [Re: Mimski]

Цитат:

Благодаря Raletka & Milano

Ще взема да пробвам с някой от по-евтините модели. Домочадието е само мъжо и той много обича точно гювечестите манджи. Аз пък обичам да не съм много заета в кухнята

В такъв случай сте идеални кандидати за таз' джаджа Вземи си и книжка с рецепти и почвай наред
П.П. И аз не обичам да се мотам в кухнята, а и нямам много време за което. Готвя не защото ми е кеф, ами защото домочадието трябва да яде Ама гледам да е все нещо не-туткаво. Крок пота ме спасява в това отношение, защото туткането там е сведено до минимум.

--------------------
"А днес моят собствен наследник извършва геройски бели.
Не съм се изгубил безследно, щом той ме повтаря, нали?"
- Миряна Башева

cranberrie
пристрастен

Регистриран: 12.03.2008
Re: Crock pot
    #2973829 - 30.10.2012 20:52 [Re: Mimski]

Зависи какво готвиш и какво обичате да ядете. Примерно, има яденета, които правя само в него - боб, леща, телешко варено, сърми, ребра, всякакъв вид задушено месо, жито. Яденета, които имат повече зеленчуци, включително и картофи, обаче, не ни харесват как стават. От дългото готвене зеленчуците си пускат всички сокове и аромати и освен, че някои ни болят стомасите, просто не ни харесва. Но това е въпрос на вкус.
Моят slow cooker не го ползвам толкова често, колкото си правех сметка, като го купувах, но достатъчно често, за да не го изхвърлям още. Наистина е много удобен, когато вечер имам други ангажименти и се прибирам на готово сготвено ядене. Освен това, няма да се чувствам спокойна, ако оставя фурната или котлона да работят цял ден, без надзор, колкото и добре да си познавам печката.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 778

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.