ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Женски клуб

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Elle*
wrong
**

Регистриран: 15.06.2006
От: София
Ужас!!! Косата ми пада!
    #2972254 - 27.10.2012 12:42

Момичета,
имали ли сте някога косопад?
Как се справяте?

Говорих с лекарИ - цели трима. Някои от домашните маски наистина работят, но по-скоро само поддържат косата, а не лекуват и не предотвратяват проблеми.

--------------------
Ние сме това, на което се правим, така че трябва да внимаваме на какво се правим.

К. Вонегът

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Sol y Sombra
under construction

Регистриран: 12.03.2004
От: Червения килим
Re: Ужас!!! Косата ми пада!
    #2972256 - 27.10.2012 12:54 [Re: Elle*]

Май до голяма степен си е вътрешен проблем, а не на кожата, например хормонален, анемия... Но освен това много жени получават косопад напролет и наесен, може да е просто това. Или пък да е следствие от силен стрес. Дано да се оправи скоро!

Elle*
wrong
**

#2972263 - 27.10.2012 13:03 [Re: Sol y Sombra]

Може да е от стрес, да.
Но споделете от кои продукти сте доволни и най-важното - вършат работа, защото дебрите от шампоани и ампули на необятни.
Сега сестра ми ще ми донесе един шампоан ФИТО-нещо-си. Да видим!

--------------------
Ние сме това, на което се правим, така че трябва да внимаваме на какво се правим.

К. Вонегът

Sol y Sombra
under construction

#2972267 - 27.10.2012 13:09 [Re: Elle*]

Аз досега не съм ползвала, но ми похвалиха някакви ампули на Vichy - според тази приятелка, която ги похвали, били най-доброто на пазара за косопад и тя си взимала всяка есен от години. Но можеш да попиташ и в аптеката какво биха ти препоръчали или поне какво виждат, че се търси

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #2972279 - 27.10.2012 14:27 [Re: Elle*]

Точно миналата година по същото време ( есента), бистрихме същата тема и се установи, че повечето имаме подобен проблем "Есенен косопад", прегледай я и ще видиш как мрънкахме една на друга пък, току-виж и някой от съветите ти бъдат в полза.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
    #2972281 - 27.10.2012 14:32 [Re: Elle*]

Витамини. От сорта на комбинираните коса, кожа, нокти. Аз миналата година нали направих диета, отслабнах 14 кг и след 3 месеца естествено косата ми почна да пада на кълбета (от стреса, на който си бях подложила тялото), та само витамите ме спасиха. 2 месеца ги пих и всичко се оправи.

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2972299 - 27.10.2012 15:24 [Re: Elle*]

Писах, писах, пък го изгубих написаното...Нищо, наново. Моята коса също започна да пада много напоследък и съм си купила нещата на снимките- на L'Oreal и Джон Фрида, като последните ги взех днес и много се зарадвах, защото в Щатите ползвах продукти на Фрида и бях много доволна.

Миналата или по-миналата година, не помня, пиех капсули против косопад на Дюкре- Анакапс май се каваха. Компанията е специалиирана в проблемите на женският косопад и имат и ампули, и шампоани, и капсули. Капсулите трябва да се пият два пъти по три месеца, за да имат ефект. Аз ги спрях, защото имам автоимунно заболяване и ми бяха противопоказани.

Ел, а с тривитаминол маска защо не пробваш?

Ето това съм си взела, ако някоя от вас, момичета е ползвала тези продукти, моля да сподели дали има ефект.

Elle*
wrong
**

#2972320 - 27.10.2012 16:40 [Re: ]

Препоръчаха ми вече продуктите на Дюкре.
В България ли живееш? От аптеките ли се купуват или в козметиките? Кажете някакви подробности за тях.

От 3-4 дни взимам Revalid на капсули- лекарствен продукт, подпомагащ растежа на косата и ноктите. Може и да си внушавам, но като че ли понамаля.
На самата мене ми стана смешно, като ви го написах.
Винаги си ми е падала косата малко повече от нормалното падане, но по принцип си имам и малко повечко коса от нормалното имане. Е, този път е нещо страшно! Пада на кичури. Да не ви описвам какъв ужас е при къпане. Последния път се разплаках. Мислех, че като изсъхне, ще ми се вижда темето. Прахосмукачката я държа в средата на спалнята, където се обличам и реша и непрекъснато я ползвам.
Ако косопадът ми е в резултат на стрес, в момента какъв стрес ми нанася... Получава се затворен кръг - след месец ще пада заради стрес, причинен от косопад.

--------------------

К. Вонегът

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2972325 - 27.10.2012 16:52 [Re: Elle*]

В България съм. Дюкре-от аптеките. Хубаво би било да се консултираш поне с фармацевт, преди да купиш .За 3-4 дни Ревалида не може да ти помогне, трябва си време. За реване след миене на косата- и аз рева. Нещо много любопитно- нашият Гого (котето) много се скубеше. Хранехме го с висококачествени гранули, никога не сме си позволявали евтина храна. След консултация с ветеринар сменихме храната с друга такава- без консерванти и котето спря да се скубе почти напълно, макар и да не вярвах, че от смяна на храната ще се получи...В този ред на мисли- да си сменяла хранителният си режим напоследък?
Аз започвам пак да приемам магнезий, селен и геритамин, да видим дали ще помогнат и за косопада.

Sol y Sombra
under construction

#2972363 - 27.10.2012 18:51 [Re: Elle*]

Ти писа, че си питала лекари, но какви? Дерматолог ли? Мисля си евентуално за консултация с ендокринолог Или поне си пусни една кръвна картина, защото може да имаш някакъв дефицит.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 15 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 28296

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.035 seconds in which 0.016 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.