ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Женски клуб

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Maggie
~The black rose~

Регистриран: 05.11.2003
От: ~Melbourne, Australia ~
Дами, как се справяте с момента когато децата стават самостоятелни
    #2972600 - 28.10.2012 11:32

Здравейте дами,

Доста дни се чудех дали да е подхвана тази тема тьй като в момента тя е много актуална за мен, тя е по-скоро за тези от вас които имат деца на тази вьзраст в която децата решават да разперят крилете си и опитат колко далеко могат да летят.
Как се справяте психически? Тези които са в Бьлгария,бих искала да чуя как е в Бьлгария в момента? Има ли такава тенденция, децата да се отделят и да живеят отделно от родителите си и ако да, на каква вьзраст? Тези които живеят навьн, как е при вас?
Аз току що изпратих моят син на летището, от две седмици е в Сидни, повярвайте ми пьрвата седмица просто бях абсолютен парцал. Сьрцето ми беше свито и една буца имах в гьрлото. Не мога да повярвам,че няма да го видя всяка вечер в кьщи. Той е на 24 и половина (достатьчно е голям), отиде от работата си, по-добра позиция, това е за което е мечтал да се занимава и т.н. вьобще нямам сьмнение, че това е добре за него професионално, но на мен ми е много мьчно и трудно.. като майка.
Много ми липсва.
Та, как е при вас момичета, които сте в подобна ситуация?

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
LecithinPerfect
Silky

Регистриран: 27.04.2004
Re: Дами, как се справяте с момента когато децата стават самостоятелни
    #2972619 - 28.10.2012 12:15 [Re: Maggie]

За мен това ще е актуално след 15 години, но ти съчувствам искренно.

Maggie
~The black rose~

Регистриран: 05.11.2003
От: ~Melbourne, Australia ~
    #2972624 - 28.10.2012 12:27 [Re: LecithinPerfect]

Благодаря ти RedMerlot,

Трудно е да се обясни, на интелектуално ниво разбирам и дори се радвам, че децата са достатьчно подготвени за този не така лесен живот, но на емоционално ниво ми е трудно.
Смятам сьщо, че тези от нас които отгледахме децата си навьн се сбльскваме и с други по-типични очаквания в обществата в които сме. Прешата децата да са самостоятелни е много по-голяма и се приема за нормално развитие.
Едно сьс сигурност разбирам сега, аз на годините на моят син не само, че напуснах дома си и майка си да отида в друг град, аз заминах на другият край на света. Сега разбирам, колко болка сьм и причинила.
Кьм теб един сьвет, преживявай и оценявай всяка секунда с децата си, годините летят много бьрзо и времето не може да се вьрне назад.

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

Редактирано от Maggie (28.10.2012 12:33)

LecithinPerfect
Silky

Регистриран: 27.04.2004
    #2972626 - 28.10.2012 12:34 [Re: Maggie]

Цитат:

Благодаря ти RedMerlot,
Едно сьс сигурност разбирам сега, аз на годините на моят син не само, че напуснах дома си и майка си да отида в друг град, аз заминах на другият край на света. Сега разбирам, колко болка сьм и причинила.

И аз така, даже взех, че се и ожених ops: Какво да правиш, такъв е животът. Стискай зъби.

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: Chicago area
    #2972686 - 28.10.2012 16:33 [Re: Maggie]

В неделя заран, темата ме бухна, като парен влак.

От известно време този въпрос някак си протяга коварните си пипала и аха-аха да ме сграбчи, но за сега се държа.
Не съм в твоето положение, но рано или късно и при мен ще се получи същото. Знам, че това е нормалния ход на нещата, така е било, така и ще бъде и т.н. но само мисълта за това ми къса сърцето. Предполагам, че при мен ще бъде по-драматично, първо, защото имам само едно дете, второ, защото останалите ни роднини са далеч (не знам при теб как е) и трето, защото дори не знам дали ще остане в същия град/щат, та дори и страна.
Разбирам как се чувстваш, хубаво е, че споделяш дано ти поолекне.

Казала си нещо много вярно
Цитат:

аз на годините на моят син не само, че напуснах дома си и майка си да отида в друг град, аз заминах на другият край на света. Сега разбирам, колко болка сьм и причинила.

което предполагам важи за повечето от нас, които сме избрали този път в живота. За жалост аз не съм го осъзнала тогава, осъзнах го преди няколко години, когато детето ми взе да пораства.

ПП Положителния момент при мен е, че всичките ми близки приятели (абсолютно всички) тук, са с малки деца, от бебе на няколко месеца до детенце на 4, та това понякога ме кара да забравя къде съм аз

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Hard Rock fanМодератор

Регистриран: 07.01.2003
    #2972692 - 28.10.2012 16:45 [Re: Nadin]

Мдаам. И аз споделям подобни чувства.

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2972738 - 28.10.2012 17:49 [Re: Maggie]

Мисля, че това е най-най-естественото нещо и дай, боже, всекиму. Защото когато това стане, значи сме си свършили работата както трябва.
Дъщеря ми е на 23 и половина, засега учи, но аз искам да дойде момента, в който птичето ще се престраши да напусне окончателно гнездото. За мен това ще означава, че тя е успяла, че е добила вътрешната самоувереност в собствените сили и способности - не знам как да го обясня. Няма проблем да помогнеш, да се погрижиш, но самочувствието сам да отговаряш за живота си е чувство, което искам за децата си.
ПП Все пак, на нейната възраст учех и се грижех за нея. Предпочитам, разбира се, първо да опознае света, но когато каквото дойде - добре дошло.

Юнона
разсеяна

Регистриран: 29.03.2006
    #2972756 - 28.10.2012 18:05 [Re: Maggie]

Как да се справя с този момент, е въпросът, който не ми дава мира от няколко месеца насам...
Голямата дъщеря е последна година в гимназията, оглеждаме университети, след Нова година ще кандидатства в Германия, а след бала - и в София. Това, второто, за всеки случай, че не се знае дали ще я приемат в Германия, а и тя май както беше твърда, че иска да учи там, напоследък нещо ми изглежда разколебана, макар и да не го признава открито. Както и да е, за мен е важно, че след една година детето ми вече няма да живее вкъщи. И в София да е, надали ще я виждам по-често от веднъж месечно и то за малко. Нe знам как ще се справя. От малки ги уча да са силни и самостоятелни, не съм от типа на майката орлица, която е до тях и за най-дребното нещо, но това никак не намалява душевните ми терзания. Започнали сме да събираме лесни, бързи и нескъпи рецепти в една папка - да има идеи какво и как да си сготви, когато живее сама, че да не яде глупости от нямане на време за готвене... Много си говорим по темата, тя лично няма търпение да изхвръкне от дома , а аз допреди 2-3 години бях най-силната привърженичка на идеята, че след 18 г. за самите деца не е добре да живеят с мама и тате. Аз самата "излязох" от къщи на 17. С ума си все още мисля така, но сърцето друго казва... Не знам.
И това, че имам още едно момиче, не ми е утеха. Просто всяко дете е за себе си и всяко поотделно се "къса" от мен...
Ама... да са живи и здрави, да имат късмет и да се надяваме, че сме си свършили работата като родители. За другото - да помага Бог

Мечето :)

Регистриран: 02.05.2012
От: Чикаго
    #2972763 - 28.10.2012 18:15 [Re: Си Ди]

Аз се извинявам, че се намесвам в темата, обаче докато ви четях и чак ми се насълзиха очите... защото си мисля за моята майка, с която имам много силна връзка и тя е единственият човек, заради когото не искам да замина (спечелихме зелена карта).Та замислих се как ние ще си бием шута на края на света, сигурно ще останем да живеем там, ще имаме дете там, а тя ще си стои тук и ще чака да се прибираме я за Коледа, я за лятото... оххх стана ми много мъчно, не се бях замисляла за самата нея, колко ще и е тежко.Тя ми казва, че хем иска да заминем и да си уредим живота, хем не иска, защото ще сме далече. Все си мисля за мен и за това как няма да я чувам постоянно,като се зачудя как се готви мусака и как се прави бисквитена торта или просто като ми е мъчно и искам да я чуя, пиша и си давам сметка, че аз и звъня за всяко нещо, хубаво или лошо - на момента го споделям.Сега я виждам събота или неделя и едвам издържам... оххх пак се извинявам на авторката, че не е по темата, но май като си сподели човек и му става леко на душата, особено с непознати, много по-лесно е

--------------------
Прасчо: "Знаеш ли, Пух, мислех си..."
"Това е добър навик, Прасчо!" - прекъсвайки го, каза Пух.
Из "Мечо Пух"

deputatkata
влюбена в Дянков!

Регистриран: 04.05.2006
    #2972791 - 28.10.2012 19:09 [Re: Maggie]

Отговарям като лично преживяла такъв момент. Големият ми син замина миналата година да учи в друг град, беше на 20 /аз пък съм заминала на 17/. Беше ми много мъчно, точно защото осъзнавах, че това е отлитане от дома и вече ще си идва само на гости. Тогава обаче бях улисана с избори, а и малките не ме оставят никак да скучая, та нямах време да изпадам в никакви униния. Но и досега като вляза в стаята му и я видя празна...Винаги си оставям една негова тениска неизпрана и си я мириша, както и възглавницата му, за което ми се смеят тайничко другите мъже у нас Знам, че е отишъл да учи и е за добро, и че това е нормалният ход на живота, така че съм се опитала да не драматизирам. Понеже си е бил винаги готованец, притесненията ми бяха как ще се справя сам за пране, храна, чистене и от този род битовизми. Оказва се, че децата са много адаптивни, нямаше никакви затруднения, само един път звъня да давам инструкции за пералнята и това беше. За пръв път миналия месец съм му посетила квартирата и бях много приятно изненадана. Поддържат си апартамента чист с другото момче, готвят си, въобще се оправят перфектно. Не ми даде един път да сервирам или да измия нещо, просто бях изумена колко се е променил. Така че няма страшно. Има скайп, телефони... Аз не му звъня, не искам да го притеснявам в неудобен момент или да досаждам като квачка, той сам си се обажда редовно.
Предполагам, че по-трудно се преодолява ако е само едно дете. Имаме една комшийка във входа, миналата година направо се беше депресирала и отслабнала неузнаваемо. Дъшеря й замина и тя в Пловдив, чак след година някъде се пооправи. Честно казано ми се вижда прекалено, но всеки е различен...

--------------------
Добре фиксираният пациент...не се нуждае от упойка!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 6 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 1420

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.039 seconds in which 0.025 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.