ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Защо (вече не) искам в България

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
Българите са четвърти в ЕС по харчене на пари за туризъм
    #2974875 - 01.11.2012 21:19

Чудя се да се радвам или да се смея на националната статистика ( защото Евростат просто сумира данните , които и подават статистическите организации на 27-те страни членки)

Българите са четвърти в ЕС по харчене на пари за туризъм
http://dnes.dir.bg/news/turizam-turisti-evrostat-evropeyski-sauz-razhodi-12295057?nt=4

Да , със сигурност има вече много българи които пътуват по света , но още по-сигурно е , че поне 2/3 от всички пътуващи стигат до Турция и Северна Гърция. Та тая цифра от средно 2100 евро похарчени за почивка ме оставя дълбоко замислен

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Opk
неясен

Регистриран: 17.09.2008
От: София
Re: Българите са четвърти в ЕС по харчене на пари за туризъм
    #2974880 - 01.11.2012 21:23 [Re: canon]

Един баровец яде две пържоли в ресторант. През прозореца го гледа друг човек и само преглъща.
Според статистиката на всеки човек се пада по пържола

--------------------
Съглеждам в очите ти страх и омраза. За теб съм чудовище, което дебне в сенките, чудовище, с което плашиш децата. Но вгледай се внимателно в това чудовище. И ще видиш, че ти самият си чудовище.

skyline

Регистриран: 12.05.2006
От: в джунглата
    #2974892 - 01.11.2012 21:30 [Re: canon]

А, колко от тези туристи са всъшност хора които работят в друга държава? Водят се туристи, ама нямат нищо общо със зяпачите с камера в ръка.

canon
На изток от рая

#2974911 - 01.11.2012 21:47 [Re: skyline]

Е все пак статистиката е за туристически пътувания , а не за харчовете на българи зад граница

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Opk
неясен

Регистриран: 17.09.2008
От: София
    #2974912 - 01.11.2012 21:51 [Re: canon]

един човек е ходил 6 пъти а 11 човека не са ходили.
Статистиката казва: 50% от българите са ходили в чужбина

--------------------
Съглеждам в очите ти страх и омраза. За теб съм чудовище, което дебне в сенките, чудовище, с което плашиш децата. Но вгледай се внимателно в това чудовище. И ще видиш, че ти самият си чудовище.

canon
На изток от рая

#2974942 - 01.11.2012 22:48 [Re: Opk]

Да де , но като вземем предвид , че от 11 германци в чужбина са ходили 10 .
Най-много по мои наблюдения пътуват скандинавците , германците , италианците и англичаните

П.С. Мен ми е ясно , че тая статистика е повече от смешна - румънците дето са на нашия хал харчили по 160 евро , а българите по 2100
Затова и темата е в тоя раздел - показва начина по който в България се прави статистика. Толкова може да вярваме и на данните за безработицата , растежа на икономиката и прочие ...

Редактирано от canon (01.11.2012 22:52)

ColdLove
студена
**

Регистриран: 06.08.2011
    #2974967 - 02.11.2012 00:16 [Re: canon]

Сега е сезона за Новогодишните резервации. Обърни внимание на цената на пакетите и ще разбереш, че българите наистина харчат много пари. Най-евтините двудневни пакети започват от 200 лв. на човек, с включена закуска и е късмет, ако намериш включена Новогодишната вечеря и това са хотели с 2 звезди... Обикновено се доплаща около 100 лв. за възрастен и 80 лв. за дете и вярвай ми, вече някои от хотелите са напълно разпродадени.

--------------------
По-лошо от това да не правиш нищо, е да правиш нещо лошо.

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #2974970 - 02.11.2012 00:26 [Re: ColdLove]

За хотели в България или извън става дума?

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

flyfisher

Регистриран: 19.10.2010
От: TX
    #2974979 - 02.11.2012 01:12 [Re: ColdLove]

Това че цените са такива не значи че Българите ги плащат. Цените са такива защото Българина не може да се мери с доходите на чужденците, особено по празниците, когато всичко в БГ е фраш от чужденци. Това дето хотелите с 2-3 зведи били пълни е нормално, защото повечето Българи не могат да си позволят хотели с повече звезди, т.е. при евтините хотели най-трудно се намират места поради голямото търсене. Чужденците са тези дето вдигат цените на туристическите услуги в БГ. Затова на Българите се казва 1-2 месеца преди празниците, че всичко е пълно за да може когато чужденеца се накани 5 дена преди празниците да дойде с големите пари, да има места за него. При тях това е нормално, затова имат нещо наречено last minute offer, а българина трябва да резервира от лятото за зимата и обратно.

В тази криза в Бг останаха 2 икономически сектора да "крепят" родната икономика - земеделието и...туризма. Туризма едва ли щеше да е това което е ако не се инвестираше яко, при това повечето пари въобще не са от програми на ЕС. Нали мечтата на всеки Българин е да си направи хотел-че па ако може едно на море и едно на планина...

Редактирано от flyfisher (02.11.2012 01:22)

nita
тихичка

Регистриран: 28.06.2009
    #2975064 - 02.11.2012 12:25 [Re: canon]

Цитат:

Евростат публикува нова версия на изследването си за почивките на гражданите на ЕС през миналата година, в която данните за България са премахнати. Под линия е отбелязано, че те липсват, защото "не са налични или не са достоверни".

http://www.dnevnik.bg/biznes/2012/11/02/1938480_evrostat_zalichi_dannite_za_turistite_ot_bulgariia/

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1609

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.