ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Кулинарно изкуство

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Юнона
разсеяна

Регистриран: 29.03.2006
Re: Готварски истории - нова част
    #2980361 - 17.11.2012 11:22 [Re: Си Ди]

Много ти благодаря, Си Ди
Честно да си кажа, изобщо не знаех какъв тип зърнена култура е елдата, нито пък, че расте и в родината. Мислех, че идва от Русия, сигурно защото в руските романи героите често похапват каша от елда
В последно време чета по форумите, че и тук е популярна и по тази причина е крайно време да се пробвам и аз.
Пък че не харесвала на мъжете тук, едва ли е чаааааак такава изненада По мои впечатления повечето мъже са големи традиционалисти и най-много харесват мръвки, подходящи гарнитури без "изцепки" откъм избор на зеленчуци, салати (тук може да се допусне известна, макар и не неограничена, фантазия), традиционни готвени ястия, от време на време нещо сладичко и това е. Скука
Още не може да ми свикне на киноата Много се старае да е кавалер и да не ми "кърши хатъра", но като го гледам как едва-едва я похапва, моментално се смилявам и вадя от "нормалното" ядене

По темата - днес на обяд ще минем с каквото има, а то има доста и трябва да се довърши. За довечера - паста. За мен с броколи и други зеленчуци, за останалите - със зеленчуци, пилешко филе, сметана. Утре сигурно ще се отдам на по-задълбочени кулинарни занимания, че днес се налага и да поработя от къщи, пък и един майстор чакам.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бистренце
дечко

Регистриран: 28.07.2005
От: София, България
    #2980374 - 17.11.2012 12:04 [Re: Юнона]

Ще ни идват гости днес, тъй че ще се наложи да се повъртя в кухнята. Пратих любимият за вратни пържоли и картофи, щот мойта идея за гарнитура задушени броколи беше тотално отхвърлена. Салати - зелена и цвекло с моркови и ябълка. Последната само аз си я ям. Десерт - плодове, нито имам време, нито желание за нещо врътливо. Мъжът, ако не го мързи, ще прави течен шоколад.
Утре една супа топчета и мисля да абдикирам от кухнята за 1 седмица.

--------------------
Какъв човек е онзи, който не се стреми да направи света по-добър? "Небесно царство"

Hard Rock fanМодератор

Регистриран: 07.01.2003
    #2980387 - 17.11.2012 12:26 [Re: Бистренце]

Аз към свинското с ориз и гъби на фурна, метнах вчера и една зеленчукова супа - с карфиол, картофи, моркови, доматче, брюкселски зелчици, гъбки и задължително готова супа на Маги слагам.

Melita
почетен член

Регистриран: 09.11.2012
    #2980391 - 17.11.2012 13:00 [Re: Hard Rock fan]

Моман, малеее, каква страхотна баница Искааааам! Добре че не съм бременна , че щях да искам да ми пратиш от нея
Явно аз ще си задушавам "тефлоновата" баница по обикновения начин, нямам други тави

И аз тия дни мислех за елда, даже гледах пакетчетата в магазина. Четох че съветват да се купува по-светла на цвят, означавало че е по-малко обработена и съответно с повече полезни съставки
Имам останала каша от елда от щерката и може да пускам по някоя и друга лъжица в супите , да я употребявам.

За днес мусТака

--------------------
Улыбка

étoile
завеяна

Регистриран: 12.06.2006
От: по света и у нас
    #2980431 - 17.11.2012 15:28 [Re: Melita]

За днес картофена яхния за мен и малчо, за милото пиле с картофи и бира на фурна и крем нишасте ванилия за десерт.

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #2980438 - 17.11.2012 16:35 [Re: Hard Rock fan]

Покрай писанията за баници и аз, станала рано-зарана в събота, рекох да спретна една ( добре, че имах кори)
В къщи много се тачи баница с плънка от спанак и сирене, като корите преди това се намазват със смес от разбити яйца, кисело мляко, щипка сода и малко брашно. След това плънката и става страхотно.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Hard Rock fanМодератор

#2980440 - 17.11.2012 16:38 [Re: Nadin]

Супер, че стана въпрос

И у нас много се тачи, но винаги ми става сухичка, когато е със спанак (а веднъж пък - много влажна, щото люснах газирана вода и яйца, като за обикновена със сирене). Ей тва е много добра идея:

Цитат:

корите преди това се намазват със смес от разбити яйца, кисело мляко, щипка сода и малко брашно

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #2980441 - 17.11.2012 16:42 [Re: Hard Rock fan]

Ей таз' е рецептата

Цитат:

- пакет кори за баница
- 1 чаша кисело мляко
- 2-3 яйца
- 1/2 ч.л. сода +няколко капки лимонов сок
- 3 с.л. брашно
- сирене

Киселото мляко, яйцата, содата и брашното се смесват и добре разбъркват в подходящ дълбок съд. С получената смес се намазва кората, поръсва се с натрошеното сирене и ако корите са тънки се завива, като се взимат 2 кори, ако ли са по-дебели ( като домашните) само по една. След като корите биват навити се напръскват със спрей олио или масло, поръсват се с сусамово семе ( това по желание )и се пече в добре загрята фурна в продължение на около 1 час.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Hard Rock fanМодератор

#2980469 - 17.11.2012 17:57 [Re: Nadin]

Мерси!

Тюли
extremely opinionated

Регистриран: 08.05.2008
От: Тюландия
    #2980471 - 17.11.2012 18:03 [Re: Hard Rock fan]

пишете, пишете, че от утре ми почва 90-дневната диета...а аз съм една пишман-готвачка

и първия "умен" въпрос - може да готвя боб, без да го запържвам. ще има ли некъф вкус, демек

--------------------
Sarcasm is always a result of differences in the IQ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6603

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.116 seconds in which 0.097 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.