ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Кулинарно изкуство

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
Re: Готварски истории - нова част
    #2981662 - 22.11.2012 17:43 [Re: Тюли]

Аз от 2 дена съм на тема мексиканска кухня (айде да кажем Кали Мекс), та за телешко много добра марината.
За около 2 килограма телешко:
сокът на 1 зелен лимон
1/4 ч.ч. зехтин
1/4 ч.ч. силантро
1-2 серано чушки (да се разбира люти чушки, зелени)
1 ч.л. чесън
1 ч.л. захар
1/2 ч.л. кориандър
1/2 ч.л. риган
1/4 ч.л. кимион
2 ч.л. едра сол, по-малко, ако ползвате обиковена.
черен пипер на вкис
1 киви

Всичко това се слага в комбайн/блендер и се прави на пюре. Намазва се телешкото и се оставя в хладилника поне 2 часа. Имайте впредвид, че ако го оставите повече от 4 часа в зависимост колко е дебело месото ще се разкашка заради кивито. Ако искате да го оставите цяла нощ, не слагайте кивито.
След това изваждате месото остъргвате маринатата от него и го печете както си знаете

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
étoile
завеяна

Регистриран: 12.06.2006
От: по света и у нас
    #2981671 - 22.11.2012 18:17 [Re: MyXa]

Аз днес направих гювеч на фурна с каквото намерих в хладилника: картофи, моркови, тиквичка, лук, пащърнак, зелен боб, бамя, домати, целинка, магданоз, мислех и грах да слагам, ама се оказа, че се е развалил и отиде в коша... Друго днес няма да готвя ще пробвам и 3-мата да ядем една манджа, пък да видим

deamon
emmeleia dancer

Регистриран: 26.08.2005
От: Blue Winds
    #2981758 - 22.11.2012 21:51 [Re: ]

Цитат:

Когато човек е настинал и кашлюка, е хубаво да се избягват млечни продукти .

Не образува ли само необработеното мляко слуз - напр. прясното, докато киселото и сирената са минали някаква бактериална намеса или пък сирищниците не са точно бактерии?
Слава богу не се разболя човекът, само кашля с много досадна суха почти хронична кашлица, която му се появява зимата. Не че е по-гот, де...

За тази вечер омлети със сирене и салата от червено цвекло, карфиол, моркови, краставици, чесън, кимион, копър, лимон и зехтин.
Печената тиква остава за сутрешна закуска с прилично много канела и орехи. Мед не й трябва или поне на кръшната ми напоследък фигура не й е нужен

--------------------
From the depths of my emptiness
Comes a feeling of inner bliss

ravekitty
Thunderstorm

Регистриран: 24.03.2007
От: Oz
    #2981857 - 23.11.2012 11:14 [Re: deamon]

След работа за вечеря не ми се занимаваше с дълги готвения, затова спретнах една баница със сирене (с готови кори ) и един айрян. Лесно и вкусно

А за баницата са виновни колежките от форума, че напоследък все за баница се говореше и аз .... ми дояде ми се

--------------------
Най-безнадеждното нещо е да убеждаваш хората в нещо… Всеки трябва да стига до своята истина сам, за да повярва в нея...
Павел Вежинов

Alys
********* :)))

Регистриран: 09.09.2005
    #2981929 - 23.11.2012 16:31 [Re: ravekitty]

С тези баници... не давате спокойствие на лакомията ми, но нямам време сега. Набързо сготвих миш-маш и варени картофи. Друг път повече. Е, ще има тиква, салата от зеле и моркови, малко боб...

Hard Rock fanМодератор

Регистриран: 07.01.2003
    #2981947 - 23.11.2012 18:13 [Re: Alys]

Една супа само успях днес (че и мен ме тръшна вирус някакъв и главата ми ше се пръсне, наред с други екстри, като гърлоболи и т.н.).

Иначе съм намислила лозови сърми.

deamon
emmeleia dancer

Регистриран: 26.08.2005
От: Blue Winds
    #2981955 - 23.11.2012 19:50 [Re: Hard Rock fan]

За обяд зелева салата с краставици, копър и чесън, за допълнително филийки хряб 6 зърна с душманско количество маслинов пастет. Отдавна не бях попадала на толкова крехко и хубаво зеле.

За вечеря гъби на фурна по метода с риган и само със зехтин, който научих оттук. Много вкусни стават така приготвени зеленчуците! Допълнителното - разни млечни като извара, козе кашкавал и краве сирене поръсено с изот пипер.

--------------------
From the depths of my emptiness
Comes a feeling of inner bliss

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2981957 - 23.11.2012 19:52 [Re: Hard Rock fan]

Даже не знам на кой свят се намирам. Главоспук и носоглъх, а днес вече и ушите ме болят. Естествено - петък е. Надявам се утре да е по-добре, но толкова ме боли лицето от синузита, че не знам.
Надявам се при теб да мине по-леко.
За утре - агнешко! Мятам го в тавата заранта, като се излюпя, и във фурната на бавен огин - когато стане.
Имах идеи да пека канелени сладкиши или нещо такова, но не съм сигурна, че ще стигна до тях.
Приказките за баница също са много вдъхновяващи. Аз не умея, признавам. Всеки път ми показват, като правя с някого - няма проблем, ама опре ли да съм насаме с корите ... нещо все прецаквам. Всичките ми роднини и приятели ми се смеят, /на шега/, защото е "най-елементарното нещо", като кюфтетата /говорим за пържени кюфтета/, ама на - на мен тези "прости" на прочит неща не ми са се получили в някакъв момент и след това - "страх лозе пази".
Твърдо съм решила обаче "да се кача на седлото" и да опитам отново. Казано!
Отивам да си смъркам чая. Лека вечер

Vianne Rocher
Нерегистриран

#2981974 - 23.11.2012 20:51 [Re: Си Ди]

Момичета, капете си разредена с вода клеева тинктура в нослетата- помага. За гърло мен ме спасяват напоследък едни билкови бонбонки- Хербитусин.

Аз такава баница опекох (пак) снощи, чее... . За втори път в рамките на месец го правя този номер- без да искам включвам фурната само на горен реотан, а пък една съседка беше дошла и...като нарязах баницата, че като се разтегли онова сурово тесто . Иначе днес пица за мъжо, аз нагъвам варени кестени и правих един десерт, който сама си ядох- пюрирани банани, заквасена сметан, малко захар, какао и разтворих едно пакетче желатин. Разбърках всичко това, насипах в чаши и в хладилника. Много ми хареса, леко и приятно, почти като мус се получи.

Щях да правя днес едни сладки, но ремонтираме малко и не остана време. Ако ги издокарам утре, ще покажа.

Rhiannon
white wolf

Регистриран: 04.11.2003
От: Rivia
    #2982007 - 23.11.2012 23:24 [Re: ]

Днес дояждахме прясното зеле от вчера. Утре смятам да правя кюфтета (голи сарми) в доматен сос за обяд и панирано свинско бон филе с някаква салата за вечеря. В неделя ще правя пица и от там нататък - не знам.
На всички болни дами пожелавам бързо оздравяване. И ние карахме някакъв неприятен вирус преди 2 седмици, ама го преборихме успешно с повечко чесън и витамини под формата на плодове.

--------------------
"No word matters. But man forgets reality and remembers words." - Roger Zelazny (Lord of Light)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6603

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.039 seconds in which 0.02 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.