ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Защо (вече не) искам в България

Страници: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | >> (покажи всички)
nai74
pirates of the Caribbean
**

Регистриран: 21.03.2011
От: някъде из Бургас
Re: Сравнения или колко съм добре в България
    #3009583 - 29.01.2013 08:48 [Re: filame]

Ми аз се разхождам,сега ако ме накараш да отида до Видин там най вероятно минава 50%
Вчера се разхождах из Бургас после отидох до единия мол после до другия и да ти кажа не видях много просяци по улицата
Не те знам къде живееш и не ме интересува но тук където съм аз бедните дето са на прага на бедността не са много

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
maora
плешив

Регистриран: 12.07.2012
От: Nevada
    #3009593 - 29.01.2013 10:05 [Re: nai74]

Цитат:

Ми аз се разхождам,сега ако ме накараш да отида до Видин там най вероятно минава 50%
Вчера се разхождах из Бургас после отидох до единия мол после до другия и да ти кажа не видях много просяци по улицата
Не те знам къде живееш и не ме интересува но тук където съм аз бедните дето са на прага на бедността не са много

тука в Бургас положението е добро горе долу. Мани го оня малоумник Фараж. Вси4ко е полити4еска игра. Знаем ги какви алкохолици и мизерници са в живота. Империята им ще загине след 50-100 години. Геополити4еската карта ще е друга ама ме е яд 4е няма да мога да го видя. Нищо няма да направят....вси4ко е за пе4елене на вотове. Малоумници. Напълниха си държавата с 4ерни мукамби араби и азиатци а ние сме им проблема.

--------------------
"Life without a string is chaos"
Rudolph Smunz

nai74
pirates of the Caribbean
**

#3009597 - 29.01.2013 10:17 [Re: maora]

Там има места дето е по зле и от гетата тук.Бърз пример,Бристол ямайци бандата с мачететата,тепат без да се замислят.Да те е страх една ганджа да отидеш да си вземеш.

Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
    #3009621 - 29.01.2013 12:56 [Re: nai74]

Добре е да се разхождаш повече, ако имаш възможност. Реалността с МОЛовете не е за цялата страна, даже не е и за половината. И в големите градове не всички са ок. Не знам как може да смяташ, че пенсия от 300 лв е достатъчна за един човек да живее прилично.
Фараж е един смешко, чиито мнения не предизвикват възмущение само у нас, но не е и като да не каза истини. Изчисленията му може да са кукуруку, но бъди сигурен, че ще има едни хора от наш'те сънародници, дето на драго сърце биха легнали на социалната им система. Не е като островитяните да не са се облажили от членството си в ЕС, даже ако се махнат по- добре, съюзът може да се "сплоти", а не само мрънкачи като тях. Може би и ей тая статия трябва да си я чете ежедневно за бенефитите на УК от членството им с ЕС
http://www.euromove.org.uk/index.php?id=15296
Но не мога да си обясня защо хората подскачат при всяко мнение от чужденец, че сме бедни, има мафия и има корупция. Ами така си е, достатъчно е дори да отвориш първите страници на новинарските сайтоиве. Не е казал, че сме изроди или цигани- каза, че сме бедни и че той да е и той би си стегнал куфарите, ако живееше бедно.
Много сме докачливи, даже ненужно за дребни неща. От фейса ето това видео, което намирам за много добро и съвсем непреднамерено, дори гледам успява да накара хората да си мислят, че ни представят като цигани. Ами не, това е нещо, което всеки може да види из Родопите, Пирин, Балкана. И нито е грозно, нито е срамно ( изключвайки мечкарите)

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

ColdLove
студена
**

Регистриран: 06.08.2011
    #3009636 - 29.01.2013 13:37 [Re: filame]

Цитат:

Не е въпрос на мислене, необходимо е просто да се разходиш по улицата, но не само в големите градове, ами и в малките. И ще ти стане ясно колко е прав господина за частта с мизерията тук. Един форум не може да те убеди. Излез навън. И то това не е голямото зло. Мечтата от днес за утре да станеш милионер е в детските комикси. Обидно е да ни се отнема всякоя възможност да водим нормален живот. И под нормален имам предвид такъв, който да се съобразява с някакъв, какъв да е морал...

Това са абсолютно волни съчинения.
Ще ти кажа нещо за "великобританците". Те гледат единствено и само да лапат, да вземат всички облаги на ЕС, като свободен износ и внос без мита, еврофондове и пр., но когато дойде момента да допринесат с нещо, като например да отворят трудовия си пазар за гражданите на същата тази общност (между другото те по презумпция смятат, че техните граждани могат да работят без проблем в една България например, нали, може би щото се имат за нещо много повече от "мизерниците" обитаващи я? ), надават вой до небето. Ами нека да излязат от ЕС - да почнат да плащат износни и вносни мита, да им резнат европарите и тогава ще ги видим каква песен ще запеят. Времената на колониите отминаха, драги. Сега вече се иска яко бачкане и изплащане на кредити.

--------------------
По-лошо от това да не правиш нищо, е да правиш нещо лошо.

ColdLove
студена
**

Регистриран: 06.08.2011
    #3009640 - 29.01.2013 13:54 [Re: ColdLove]

Освен това, не мога да разбера защо България беше вързана с Румъния? И винаги - Румъния и България - като дори по азбучен ред трябва да се произнася обратното.

И що за глупости ни говорят - дори в момента лекари, медицински сестри, инженери и пр. нямат никакъв проблем да работят в Англия. Ама никакъв! Значи логичния въпрос - защо сега се цупят англичаните? Аааа, ясно, цупят се, че циганите ще напъплят социалната им система. Ами кажете си го в прав текст бе, господа, що ни мислите за толкова тъпи, че не се сещаме за какво е целия този шум? Кой идиот етнически българин ще отиде да легне на социалната им система, след като гетата им са направо опасни за живот, а единствения начин да живееш от социални помощи е да живееш в гетата им и да ядеш ерзац храна...

--------------------
По-лошо от това да не правиш нищо, е да правиш нещо лошо.

nai74
pirates of the Caribbean
**

#3009658 - 29.01.2013 14:57 [Re: Дзвер]

Аз мило зверче повечето съм израснал на село при баба и дядо.Аз се разхождам не само из моловете но този мил англичанин едва ли е идвал да се разхожда из България че да ми дава такива мнения.
За майка ми са и достатъчни е може и повече но няма, разходите и на месец едва ли надхвърлят 100 лв.ток по 30-40 лв кабелна 12лв домашен и мобилен по 30 лв.Така че остават 200 и нещо,верно че ако не е зимнината която лятото е приготвила и е от голям+ но повечето хора на село така живеят.Онзи ден бях на свинска смърт във едно село ами не забелязах хората да са крайно бедни.
Зимнина имат колкото си искаш.

Та в този ред на мисли той от къде знае за тези над 50% бедняци?
Мисля си че е минал през Видин.

Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
    #3009677 - 29.01.2013 15:29 [Re: nai74]

Ами те и във Видин имат прасета предполагам и си гледат чушки и домати за консерви. Но пак 300 лв ми изглеждат супер малко. Може би защото сте близо до майка ти и й помагате по някакъв начин, но как един пенсионер би се придвижвал с тези пари в голям град, или дори на село да отиде до града, на преглед, не дай Боже за лекарства, за някоя дрешка, обувки, сирене, кашкавал, прах за пране, олио, шампоан, паста за зъби, сапун, даже тоалетна хартия (То само тея еждневни необходими от първа нужда неща като ги изчисля и минават 300лв). Нали зимата трябва да се топлиш- ако е на ток, повече от половината пари, ако е на дърва, някой трябва да ги купи, ако е на парно, то само за парното ще отиват.

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

nai74
pirates of the Caribbean
**

#3009680 - 29.01.2013 15:43 [Re: Дзвер]

Забравих да спомена че лятото работи и си докарва някой друг лев за дърва.На мен помоща ми стига до там че понякога и плащам телефона и кабелната.Кокошки и прасета нямаме живеем в квартал където не дават да се гледат домашни животни като изключим кучета и котки.
Май месец започва работа и Октомври свършва там взема 450 лв заплата.
Не казвам че и е леко но не е бедна че и на щерката все нещо ново и купува,и двете все обикалят из роднини във други градове,я до Сливен я до Котел.
Даже преди време когато бях останал без работа на мен помагаше.
Сега нещата малко по малко взеха да се нареждат,преди година много исках да се махна от тук сега вече ми е все тая.

BlueDragonfly
beige

Регистриран: 03.01.2006
От: Melbourne, Australia
    #3009859 - 30.01.2013 00:34 [Re: nai74]

Значи, пенсионираната ти майка, освен пенсията й се налага да работи 6 месеца годишно (със заплата път и половина повече от пенсията) за да може да има някакъв живот (да обикаля роднини, да извежда внучка си) и все пак се налага да прави зимнина + сина й от време на време помага... Прав си, че не е бедна

Глупаво е да се отрича, че доходите в България са ниски, че сме бедни, че съдебната система е корумпирана - като си затворим очите, положението няма да се промени. Колкото и да се замеряме с лични примери, това нищо не значи, аз мога да познавам 10 много добре уредени - това не значи, че цялото население на страната е такова. За тези 50%, които споменава Фараж - нямам идея откъде ги извади, аз не бих могла да коментирам точно колко са, не знам статистиката за това. Все пак е ясно, че процента е голям и не трябва да се забравя, че той включва и почти всички цигани - повечето от тях определено живеят далеч под прага на бедността.

В крайна сметка хората свикват с този живот и си го живеят както навсякъде по света. Човек се нагажда, пък и в БГ не е като да сме познавали друго в последните 60-70 години. Живота си тече, хората се влюбват, женят, раждат деца, градят кариери, щастливи са.
Това, обаче, не пречи да сме бедни в сравнение с развитите страни.

"Мизерници" е много различно "бедни хора".

Страници: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 28468

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.03 seconds in which 0.01 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.