ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Защо (вече не) искам в България

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Raletka
замечтана

Регистриран: 20.03.2005
От: Vancouver, Canada
Re: Сравнения или колко съм добре в България
    #2981345 - 21.11.2012 07:58 [Re: Dragunov]

Стига толкова кариеризъм Драгунов - тези бригади и сервизи ще те издържат. Време е, майка, да се върнеш към образованието - ама към онова първоначалното, където се изучава елементарен правопис и словоред, пък и след това малко и история. И да не бягаш мама от часовете!! Стига вече си трупал капитал!

--------------------
Светът е ваш!!!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #2981367 - 21.11.2012 12:03 [Re: Raletka]

Това е брилянтно. и толкова точно.

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

Акад. Неделчев
смехурко

Регистриран: 30.04.2009
От: Св. Америка
    #2981426 - 21.11.2012 18:08 [Re: Raletka]

Той човека дойде пусна няколко фишека и бега...

--------------------
Keep calm and Digi fonf.

Хайди
ентусиаст

Регистриран: 16.06.2005
От: The City That Works
    #2982432 - 25.11.2012 20:17 [Re: Dragunov]

Цитат:

Честно да ви кажа вие сте ми много смешни всичките.
''България е блато'', ''само на крокодилите им харесвало в блатото'' и Т.Н.
Мен лично ме е срам че с вас ме част от един народ.Колкото и да се опитвам не мога дави разбера, мога да разбера само ония чийто живот е бил застрашен и са напуснали България, а вас които търсите пари и повече пари не мога. Не могат хора който са обърнали гръб на род и родина заради финансово благоденствие да обиждат хора който са решили да останат в родината си и да се борят за нейното благоденствие след като те са избягали (''плъховете първи напускат потъващия кораб'' ).
Нямате право да плюете нас който сме осъзнали че във вените ни тече кръвта на великото българско племе от което цяла Европа и Азия са треперили. Нямате право да се гаврите с паметта на МЪЖЕ,ЖЕНИ,МАЛКИ ДЕЦА който са дали живота си за за вярата българска и не са навели глава под ударите на ятагана на башибозука ,след като вие поклонници на зеления долар при най малката трудност сте си ''били камшика''.

Чета през какви ''героични трудности '' сте преминали за да си намерите работа и квартира и да ''успеете''.И какво това ли е успеха да работиш за друг и да му лижеш газа само и само да не си в България ? Да не се лъжем 95% от всички от вас работят като миячи чистачи и Т.Н. Работят на по 3/4 места и какво за да се каже че живеят в САЩ и не могат да съберат пари за самолетен билет да се върнат на погребението на баща си това ли е целта живот където и да е само не в България? Вие ако бяхте хвърлили 1/3 от труда да успеете на майкинтаси го бяхте хвърлили тук в България не можех ме ви стигне ме. Но проблема е там че вие сте рая и чакате на готово някой дави даде работа и рая ще си останете. "Не питай какво може да направи страната ти за теб, а какво можеш ти да направиш за нея" нали знаете кой го е казал това ? А Аз казвам ''като няма работа за теб създай си'' и аз така правя от 15 годишен ходя по строителните обекти всяко лято с баща ми на 15 години бях завършен зидаро-мазач и кофражист, на 15 години си изкарвах по 100/150 лв на ден.На 18 вече абсолютно всичко и си докарвах на ден 300/350 лв. Днес съм на 21г. занимавам се с внос на автомобили, с всякъкъв ремонт на автомобили, наемам строителни обекти и пращам бригади в момента имам 6 бригади от по 15 души. и сега започвам да се занимавам с земеделие Така че не ми говорете колко е черна България и как нищо не става от не я и от нас с труд,желание и труд всичко се постига .

А и не лъжете горките хора че вие си живеете кой знае колко по добре сигурен съм че имате заеми който и децата ви ще плащат.

...така си ги почувствали нещата, толкова можеш . Финансовите успехи на много от хората в България се крепят на 'здраво мошеничество', това даже е повод за възхищение у много хора...и както някой каза тук във форума някой си чеше крастата, да се покаже колко е велик...няма нужда... да много от емигрантите да не кажа всички са започнали от нулата и не малко от тях са успели, но не според твоите критерии. А гледайки програмите на Бг телевизия всичко е плагиатствано , копирано от някъде зад граница , възхищенията и новините ви се въртят около други държави ..но вас ви дразни, ако ви се покаже с какво се различавате ,огледайте се и слезте на земята ...защо търсите световно известни марки за всичко , ами карайте си български автомобили, носете българсите си дрешки , а и да не забравим за всичкият този хай тек дето гордо поставяте по масите в кафенетаата...Успех ! Криворазбрани сме със сигурност, но ви обичаме!

Metallica
делфинче

Регистриран: 14.08.2005
От: looks like heaven but could be...
    #2982442 - 25.11.2012 20:54 [Re: Хайди]

Само се хващам за да разведря малко темата. Има едно предаване по БТВ- Такъв е животът- Героите на България. Та там разказват за българи които са успели по един или друг начин в Б-я, имат си собствен бизнес и се развиват добре.Не знам дали всичко в предаването е 100 % истина, вероятно не, но го препоръчвам ,има какво да се научи Мен най-много ме впечатли една жена която е построила училище, по-скоро летен лагер в планината, имала си е мечтата, взела е заеми и самичка всичко прави. Много лъчезарна жена, и децата грееха около нея, поколон пред такива хора!

--------------------
Аз искам слънце цял живот да имам и дланите ми винаги да парят, да нося дъх на слънце негасимо
и буйно да горя, да не догарям.

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #2982469 - 25.11.2012 21:28 [Re: Хайди]

Цитат:

Финансовите успехи на много от хората в България се крепят на 'здраво мошеничество',

Това със сигурност може да се каже и за Швейцария , Люксембург , Германия , САЩ , Русия , Китай , Северна Корея и почти всяко друго място по света. Няма чисто голямо богатство.
Лошото , че у нас повечето хора живеят на границата на бедността и такива неща правят по-голямо впечатление.
Въпроса е , че в България по-малко хора могат да постигнат богат живот без мошеничество , но не може да поставим всички под един знаменател.

Редактирано от canon (25.11.2012 21:37)

Хайди
ентусиаст

Регистриран: 16.06.2005
От: The City That Works
    #2982505 - 25.11.2012 22:46 [Re: canon]

Цитат:

не може да поставим всички под един знаменател.

....открихте топлата вода !

canon
На изток от рая

#2982538 - 25.11.2012 23:58 [Re: Хайди]

Ние или вие ?

Аз и преди съм го писал - в България добре живеят само мошениците и най-кадърните . Хората които не са бандити или не са особено талантливи , работливи, и кадърни живеят много по-лошо от тези с тяхното ниво на Запад. Там се дава възможност и нормалния средностатистически човек да живее добре , а пред тези които и в БГ са добре там е само небето

Редактирано от canon (26.11.2012 00:03)

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #2982551 - 26.11.2012 00:55 [Re: canon]

За мошениците е ясно, но за най-кадьрните мисля, че навьн имат много по-добьр шанс и поле / вьзможности за реализация..професионална

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

canon
На изток от рая

#2982571 - 26.11.2012 07:45 [Re: venturer]

Само казвам , че и в България имат добър живот. В чужбина ясно , че ще е може да е още по-добър.
Говоря за хора с образование и за такива без , но просто кадърни - ако искаш един фаянсаджия за пример...

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Редактирано от canon (26.11.2012 07:46)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 27764

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.