ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Вяра и религия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
бледоликия
бродещия бродяга

Регистриран: 15.08.2004
От: В истинния свят
Второто пришествие-що е то?
    #2981773 - 22.11.2012 22:43

Здравейте
Според официалната църква такова нещо като прераждането не съществува. Как тогава ще се случи пришествието??
Разумни и Здрави

--------------------
Да чуеш цветове и видиш звуци.....

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Hard Rock fan

Регистриран: 07.01.2003
Re: Второто пришествие-що е то?
    #2981849 - 23.11.2012 10:14 [Re: бледоликия]

Най-първо....ще направя едно уточнение. "Официалната църква" не е една. Но да, нито една християнска църква, не намира, че има такова, като прераждане, просто защото подобно няма в Библията.

А християните основават вярата си на Писанието.

А как ще се случи Второто Пришествие, съвсем ясно е отразено и пророкувано на много места в Писанието.

Самият Христос е разказал как точно:

Примерно в Матей 24-та глава:

"14 И това благовестие на царството ще бъде проповядвано по цялата вселена за свидетелство на всичките народи; и тогава ще дойде свършекът.
15 Затова, когато видите мерзостта, която докарва запустение, за която говори пророк Даниил, стояща на светото място, (който чете нека разбира),
16 тогава ония които са в Юдея, нека бягат по планините;
17 който се намери на къщния покрив да не слиза да вземе нещата от къщата си;
18 и който се намери на нива да се не връща назад да вземе дрехата си.
19 А горко на непразните и на кърмещите в ония дни!
20 При това, молете се да се не случи бягането ви зиме или в съботен ден;
21 защото тогава ще има голяма скръб, небивала от началото на света до сега, и каквато не ще има.
22 И ако да не се съкратяха ония дни, не би се избавила ни една твар; но заради избраните, ония дни ще се съкратят.
23 Тогава ако някой ви каже: Ето тук е Христос, или: Тука, не вярвайте;
24 защото ще се появят лъжехристи, и лъжепророци, които ще покажат големи знамения и чудеса, така щото да заблудят, ако е възможно, и избраните.
25 Ето предсказах ви.
26 Прочее, ако ви кажат: Ето, Той е в пустинята; не излизайте; или: Ето Той е във вътрешните стаи; не вярвайте.
27 Защото както светкавицата излиза от изток и се вижда дори до запад, така ще бъде пришествието на Човешкия Син.
28 Дето бъде мършата, там ще се съберат и орлите.
29 А веднага след скръбта на ония дни, слънцето ще потъмнее, луната няма да даде светлината си, звездите ще паднат от небето и небесните сили ще се разклатят.
30 Тогава ще се яви на небето знамението на Човешкия Син; и тогава ще заплачат всички земни племена като видят Човешкия син идещ на небесните облаци със сила и голяма слава.
31 Ще изпрати Своите ангели със силен тръбен глас; и те ще съберат избраните Му от четирите ветрища, от единия край на небето до другия.

32 А научете притчата от смоковницата: Когато клоните й вече омекнат и развият листа, знаете, че е близо лятото.
33 Също така и вие, когато видите всичко това, да знаете, че Той е близо при вратата.
34 Истина ви казвам: Това поколение няма да премине, докле не се сбъдне всичко това.
35 Небето и земята ще преминат, но Моите думи няма да преминат.
36 А за оня ден и час никой не знае, нито небесните ангели, нито Синът, а само Отец.
37 И като бяха Ноевите дни, така ще бъде пришествието на Човешкия Син.
38 Защото, както и в ония дни преди потопа, ядяха и пиеха, женеха се и се омъжваха, до деня до когато Ное влезе в ковчега,
39 и не усетиха, до като дойде потопът и завлече всички, така ще бъде и пришествието на Човешкия Син.
40 Тогава двама ще бъдат на полето; единият се взема, а другият се оставя.
41 Две жени ще мелят на мелницата; едната се взема, а другата се оставя.
42 Затова бдете, защото не знаете в кой ден ще дойде вашият Господ. "

Всъщност първото и второто идване на Христос са обвързани....и това, че е дошъл, както е пророкувано в Писанието първия път, прави християните да не се съмняват, в което казва Писанието и за второ Му идване, както е обещал:
Евреи 9:28 - "така и Христос, като биде принесен веднъж, за да понесе греховете на мнозина, ще се яви втори път, без да има работа с грях, за спасението на ония, които Го очакват."

Как ще случи Второ идване пак е описано на много места (освен в Матей 24-та глава):

"Тоя Исус, Който се възнесе от вас на небето, така ще дойде както Го видяхте да отива на небето." (Деяния 1:11)

"Сам Господ ще слезе от небето с повелителен вик, при глас на архангел и при Божия тръба" (1Сол. 4:16).

"Ето, иде с облаците; и ще Го види всяко око, и ония, които го прободоха; и всички земни племена ще възридаят за Него. Така е. Амин" (Откровение 1:7)

И това далеч не са всички стихове, които описват Второ пришествие, но доволно, за да дадат впечатление като как ще бъде.

toto2
от маалата

Регистриран: 03.05.2008
    #2981850 - 23.11.2012 10:21 [Re: бледоликия]

Цитат:

Според официалната църква такова нещо като прераждането не съществува.

Сериозно
Я дай някакво доказателство с официалноцърковен произход!

ElliaМодератор
яхнала метлата

Регистриран: 19.07.2004
От: hic et ubique
    #2981853 - 23.11.2012 10:47 [Re: toto2]

Сайтът на БПЦ

--------------------
"Contra impudentem stulta est nimia ingenuitas" Syrus

toto2
от маалата

#2981855 - 23.11.2012 10:56 [Re: Ellia]

Цитат:

Сайтът на БПЦ

Покрусен съм
Обаче има и нещо успокоително:

Цитат:

Вярно е, че Библията никъде не отрича прераждането.

Да живее Библията

Hard Rock fan

#2981858 - 23.11.2012 11:15 [Re: toto2]

Цитат:

Цитат:

Сайтът на БПЦ

Покрусен съм
Обаче има и нещо успокоително:

Цитат:

Вярно е, че Библията никъде не отрича прераждането.

Да живее Библията

Всъщност, Библията изобщо не се занимава с идеята за "прераждане", просто защото подобна (идея), й е напълно чужда.
Аз хубаво цитирах един стих от Евреи по повод второто пришествие, но пропуснах стиха над него ("И тъй като е определено на човеците веднъж да умрат..."), който, спокойно може да се приеме, като "отричащ" прераждането (пак казвам, за "отричане" е абсурдно да се говори, просто защото, не се отрича мисъл (идея), каквато отсъства изобщо).

toto2
от маалата

#2981859 - 23.11.2012 11:18 [Re: Hard Rock fan]

Цитат:

Всъщност, Библията изобщо не се занимава с идеята за "прераждане", просто защото подобна (идея), й е напълно чужда.

Каке, кое е "чуждо" на Библията и кое - не, може да каже единствено Създателя й. Нека не го заместваме в тази му функция

Hard Rock fan

#2981860 - 23.11.2012 11:27 [Re: toto2]

Е, ама Писанието е предоставено от Създателя Си на нас, за да го четем, изследваме и изучаваме.

Тааа, ако човек е достатъчно запознат, може да види (не е трудно), че подобна идея отсъства изобщо в Писанието.

Даже, ако си стори труд, може да намери достатъчно моменти, които много ясно отразяват, че човек умира веднъж и бива възкресен веднъж. Това поне, доволно е описано.

звездна

Регистриран: 08.04.2007
    #2982037 - 24.11.2012 03:29 [Re: toto2]

Цитат:

Цитат:

Според официалната църква такова нещо като прераждането не съществува.

Сериозно
Я дай някакво доказателство с официалноцърковен произход!

Тото, ти не беше ли християнин? Или бъркам?

Щото ако си християнин, би трябвало да знаеш, че учението за прераждането и християнството нямат допирна точка, даже вазаимно се изключват.

--------------------
Sola scriptura

cveteto70
novata
**

Регистриран: 20.08.2012
От: софия
    #2982054 - 24.11.2012 09:13 [Re: бледоликия]

аз вярвам в прераждането.вече има много доказателства за това.и въобще не ме интересува църквата какво мисли по този въпрос.там са най големите дяволи.самата баба ванга не ги долюбваше.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Ellia, libra 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 10287

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.013 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.