ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
maora
плешив

Регистриран: 12.07.2012
От: Nevada
има ли хора от Денвър Колорадо
    #2991020 - 19.12.2012 17:54

Има ли някой във форума от Денвър да даде малко инфо за положението хихихихихи наеми работа и т.н Един мой познат от Бургас е там от мнооооого години и се чудя дали да не ходя там.

--------------------
"Life without a string is chaos"
Rudolph Smunz

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
pechoto NJ
Leatherworker
**

Регистриран: 02.05.2005
От: няма значение вече
Re: има ли хора от Денвър Колорадо
    #2991026 - 19.12.2012 18:08 [Re: maora]

Е,този твой познат,като е там...неможе ли,да ти даде информация...

maora
плешив

#2991028 - 19.12.2012 18:13 [Re: pechoto NJ]

хахаххаха голям майтап.Абе колега аз какво питам ......ти какво ми казваш. Имам някакво инфо ама искам да получа от повече хора достоверна информация!!! Моля ако има някой да се включи , благодаря предварително.

--------------------
Rudolph Smunz

Кукера©
борец на капитализма

Регистриран: 21.05.2005
От: ШикагоуЛенд
    #2991041 - 19.12.2012 18:42 [Re: maora]

Провери си сам:

craigslist.org

Още ли се каниш да идваш, ама не знаеш къде?!?

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

Independent
Alive
**

Регистриран: 21.07.2012
От: The Dark Side Of The Moon
    #2991537 - 20.12.2012 07:44 [Re: maora]

Сигурно има, ама нещо не те вземат насериозно. Дай сега тема за някой друг град. Може и някой де се хване.

--------------------
In God Only I Trust!

Drain The Swamp!

maora
плешив

#2992276 - 21.12.2012 21:10 [Re: Кукера©]

хахаха абе аз се каня ........а информация мога да взема от Нета. Искам инфо от наши хора. За това питам. Иначе информации много. Чудя се наистина и още не съм взел решение. Има време. Който иска да дава съвети )))

--------------------
Rudolph Smunz

maora
плешив

#2992282 - 21.12.2012 21:22 [Re: Independent]

абе колега ти май си мислиш че аз съм седнал ей така и си правя майтап. Има хиляди сайтове в Нета с много информация.Искам инфо от Българи за да сравня тяхното виждане с другите нации. Интересно ми е.Не ми се ходи като гламав из разни щати ,за това че не съм направил правилен избор в началото. Има много такива случаи. Който иска да отговаря, нали? Изобщо не ми пука кой ме е взел на сериозно или не да ти кажа. Просто си мислех че като има форуми те не са само за да се пишат идиотщини а да си помагаме. Сигурно някъде из форумите го има това което го търся. Помислих че тук ще го намеря. Уви.....Не мога да отрека,че има и много хубава информация и полезна. Както и да е. Няма да пиша повече. Каквото ми трябва очевидно както винаги ще си го търся сам. Желая на всички успех. Все пак преминахме края на света.

--------------------
Rudolph Smunz

Bubals
мечтател :)

Регистриран: 08.09.2010
    #2992364 - 21.12.2012 22:51 [Re: maora]

да не си помислиш ,че те нападам или нещо такова ,но много не си прав защото дето се вика различни хора, различни идеали.Примерно има хора където им харесва по живите места ,купона да кипи и така нататъка ,други пък обичат спокойни места...Така и в твоя случай някой хора се кефат на Денвър други не не можеш да слушаш напълно хората за такива неща

borsalino69
старо куче

Регистриран: 03.06.2005
От: NC/SC
    #2992464 - 22.12.2012 01:46 [Re: maora]

Гледам, че никой от Денвър не е писал толкова време... Може и да няма във форума, кой знае.
Аз не съм живял в Денвър, но имам близка роднина там и съм бил на гости за известно време. Така, че, ще ти кажа малко лични впечатления и разкази от първа ръка.

Като цяло, Денвър е много хубав град. Един от малкото големи градове, в които съм бил, който в доунтауна наистина прилича на европейски град. Можеш да си седнеш на кафе, ресторант и т.н. на теферич, много хора се мотат пеша, нещо, с което съм отвикнал. Лично на мен много ми хреса да се мотам там. Трафикът не е зле. Структурата на населението ми харесва. Изобщо, аз лично съм само с хубави впечателения (повечето туристически).

Другото характерно за Денвър е, че времето е много променливо. За един ден могат да се сменят и четирите сезона. Наблизо има страхотни планини и ски писти, ако си падаш по това. Има езера, където могат да се карат лодки и канута. Доста добре е развит туризма, стига да искаш да ходиш.

Вече за работа, това няма как да ти кажа, защото това зависи ти каква професия имаш и къде искаш да се реализираш. Но ако успееш да дръпнеш и да се адаптираш, Денвър определено ще ти хареса много и няма да имаш нужда да се местиш.

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #2992465 - 22.12.2012 01:50 [Re: maora]

Цитат:

Каквото ми трябва очевидно както винаги ще си го търся сам.

Най-после да си дойдем на думата!
Казваш, че си около 40 годишен, казваш, че си живял по света, а в същото време разсъждаваш като стар комунистически кадър - търсиш наши хора и градски.
Ако действително си живял достатъчно в чужбина би трябвало да знаеш, че няма по-ценно от това сам да си постигнеш и намериш желаното.

Коментирано е многократно, че в САЩ се отива при познат, който да те ориентира и помогне според възможностите си, ако нямаш такъв трябва да си с конвертируема професия, отличен английски и достатъчно пари, за да се спасяваш сам.
Ама кой град, щат, квартал, паланка няма грам значение, това му е чара на този континент, че когато ти скимне на калимявката си събираш бохчите и отиваш на "по-доброто" място.

Моля те престани да търсиш "наши хора", в този форум ще ти се помогне, ако си конкретен-каква професия, колко ти е езика, колко човека сте тръгнали, с колко пари....и моля те спести си "аз ще почерпя", че убивам българин изрекъл тази фраза.

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 10 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5454

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.