ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Защо (вече не) искам в България

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
100 хубави думи за България
    #2994003 - 26.12.2012 22:24

Дойче веле започнаха рубрика "100 хубави думи за България", в която читателите им могат да пишат за всичко хубаво в България, което видят, чуят, вкусят, прочетат. Тук: http://m.dw.de/bulgarian/mobile.A-16064879-10257.html .

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Mimski

Регистриран: 07.03.2008
Re: 100 хубави думи за България
    #2994060 - 27.12.2012 02:37 [Re: canon]

Ние тук си бистрим темата и анти-темата от много време вече
Тез малко са закъснели

За съжаление, първото, което идва в съзнанието ми е държавата България, а за нея почти само лошо. Хайде, може 5 хубави думи и да намеря. Знам ли.

Родината България е зачезващото усещане, живеещо в далечните ми детски спомени. Тя отдавна не съществува, нищо, че съм само от няколко години в чужбина. Ако не бяха роднините ми в БГ и няколко приятели, нямаше да има нищо в нея за мен.

Това не означава, че съм абсолютно щастлива, където съм в момента. България, обаче, ми създава изключително празно усещане за човек, живял доста време в нея.

На някой може да му се пишат патосни есета за БГ, аз приключих с тях в началното училище.

ColdLove
студена
**

Регистриран: 06.08.2011
    #2994100 - 27.12.2012 10:42 [Re: Mimski]

Цитат:

За съжаление, първото, което идва в съзнанието ми е държавата България, а за нея почти само лошо. Хайде, може 5 хубави думи и да намеря. Знам ли.

Хайде да поанализираме малко тези твои думи. Кое и е толкова лошото на държавата България?

--------------------
По-лошо от това да не правиш нищо, е да правиш нещо лошо.

canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
    #2994113 - 27.12.2012 11:49 [Re: Mimski]

Цитат:

Ако не бяха роднините ми в БГ и няколко приятели, нямаше да има нищо в нея за мен.

Aми ето една добра отправна точка. Хората правят държавата и тя е тяхно огледално отражение.

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

ColdLove
студена
**

#2994198 - 27.12.2012 16:53 [Re: canon]

Цитат:

Цитат:

Ако не бяха роднините ми в БГ и няколко приятели, нямаше да има нищо в нея за мен.

Aми ето една добра отправна точка. Хората правят държавата и тя е тяхно огледално отражение.

Мда, ама нали знаеш, че всеки се има за изключение от правилото. Обаче лошата новина е, че всъщност...не е.

--------------------

Кукера©
борец на капитализма

Регистриран: 21.05.2005
От: ШикагоуЛенд
    #2994434 - 28.12.2012 00:25 [Re: canon]

Цитат:

Много хора казват така.

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

Mimski

Регистриран: 07.03.2008
    #2994466 - 28.12.2012 02:01 [Re: ColdLove]

Напротив, мисля, че съм част от мнозинството и потвърждавам правилото.

Ти, обаче, съдейки по себе си най-вероятно, си мислиш, че всеки се стреми да бъде изключение или по твои разсъждения, специален

И тъй като съм останала с впечатление, че работиш в държавната администрация или нещо от сорта, кажи си добрата приказка за държавата, за да има за какво да спорим.

ColdLove
студена
**

#2994502 - 28.12.2012 09:37 [Re: Mimski]

Цитат:

Напротив, мисля, че съм част от мнозинството и потвърждавам правилото.

Ти, обаче, съдейки по себе си най-вероятно, си мислиш, че всеки се стреми да бъде изключение или по твои разсъждения, специален

И тъй като съм останала с впечатление, че работиш в държавната администрация или нещо от сорта, кажи си добрата приказка за държавата, за да има за какво да спорим.

С грешно впечатление си останала.
Исках ако може да изясниш каква е разликата между родината България и държавата България. Винаги съм се чудела на това клише, не ми е много ясно какво имаш ти и други, които го използват, предвид?

--------------------

Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
    #2994529 - 28.12.2012 12:09 [Re: canon]

Цитат:

Цитат:

Хората правят държавата и тя е тяхно огледално отражение.

Абсолютно. Ще пропусна лошите думи ( да има за някоя от антитемите ). Но този път случих на няколко неща, които вчера сутринта само дето не ме просълзиха, честно.
- на един от големите софийски булеварди нямаше светофар, а само пешеходна пътека. Движението беше типично за през деня. Не бях тръгнала да пресичам още, само си седях на тротоара и 4 идващи коли спряха! Спряха и шофьорите с усмивка и ръка ми дадоха път да пресека. И четиримата! / това си е събитие на фона на Гр, където на пешеходна рядко да ти спрат/
- на летището за пръв път имаше ненамръщени служители, които пожелаваха весели празници и приятен път ( досега все съм случвала на неговорещи и намръщени)
- градовете в които бях, поне централните им части, стават все по- чисти ( изключвам разбитите и грозни фасади на сградите и грозните блокове и въпреки сивотата си през зимата- такива са ни климатичните условия все пак)
- като се прибрах разказвах случката с шофьорите на мъжо и той ме пита " Още ли хората карат с фарове?" (лятото бяхме в БГ като въведоха този закон и той беше впечатлен как още на другия ден всички били с включени фарове). Викам му " Да". И той " Вие можете да спазвате законите, само закони ви липсват и по- твърда ръка". Той харесва ББ наричайки го " Матрицата"

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

nai74
pirates of the Caribbean
**

Регистриран: 21.03.2011
От: някъде из Бургас
    #2994601 - 28.12.2012 19:08 [Re: Дзвер]

Е зверче тука няма как да не се съглася със теб,наистина има тенденция вече много от водачите да спират на пешеходни пътеки,за фаровете също.Само за служителите не мога много да се съглася ама все пак ДА има и доста усмихнати от тях.Родината ни е прекрасна държавата е скапана.
Само Б.Б ще успее малко да ни вкара в правия път,само време му трябва.Червената сган не трябва да се допускат пак до властта.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 11322

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.314 seconds in which 0.3 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.