ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
vikiterina
новак

Регистриран: 03.07.2009
От: София
Re: брак с притежател на зелена карта
    #3122273 - 03.01.2014 04:35 [Re: MyXa]

Внимавайте с оригиналите! Ние бяхме изпратили оригинали+копия и на интервюто не ни върнаха нищо

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
    #3122275 - 03.01.2014 04:37 [Re: vikiterina]

Поискате си ги. Напишете имейл до София (консулстото) ще ви пратят оригиналите по пощата.

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

Mufata
Оптимист

Регистриран: 19.05.2010
От: Garden state
    #3122459 - 03.01.2014 20:30 [Re: MyXa]

Благодаря

--------------------
“When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace.” - Jimi Hendrix

petiavt
член

Регистриран: 08.02.2010
    #3124942 - 12.01.2014 07:39 [Re: Mufata]

Аз бях на интервю през март, за НВС изпратих дубликати на акта за раждане и на акта за брак - преведени и легализирани. Оригиналите ги носих на самото интервю в София, поискаха ми за сверяване. Документа за семейно положние занесох в посолството, не го бях изпращала не знаех. Направете си за интервюто допълнителни копия на всички документи. Успех

Малинка
много ориентиран

Регистриран: 20.01.2014
    #3127499 - 20.01.2014 20:41 [Re: petiavt]

Здравейте,много се радвам ,че намерих тази тема ,защото съм в безизходица .Моят приятел получи зелена карта август 2013г,майка му и брат му са в Америка вече почти 20год.и чрез майка му получи зелена карта с цел събиране на семейство .Бяхме много щастливи и радостни,смятахме след три месеца да се оженим и след 5-6мес.и аз да отида в Америка , но вчера моят приятел разбрал ,че след като е със зелена карта няма право да подаде документи и да сме заедно.Ние много се обичаме заедно сме от почти девет години и не можем един без друг,трябва да има начин да сме заедно .Много,много моля помогнете ми ще съм ви безкрайно благодарна!

MyXa
KoHcKa

#3127500 - 20.01.2014 20:45 [Re: Малинка]

Вече ви отговорих в другият форум. Поне следете къде ви отговарят.

--------------------

~Mark Twain

Малинка
много ориентиран

Регистриран: 20.01.2014
    #3127502 - 20.01.2014 21:08 [Re: MyXa]

Много се извинявам, след като писах там открих точната тема.Ще потърся отговора ей сега .

Sunshine9
неориентиран

Регистриран: 09.01.2013
    #3246698 - 22.01.2015 01:01 [Re: Малинка]

Здравейте,

от доста време не съм писала в темата. Но сега се изправих пред друг проблем. На кратко имаме зелена карта, жиея в БГ и посещавам САЩ за 1 месец всяка година, за да поддържам картата. Юни 2014 се омъжих и август 2014 пуснахме I130 за съпруга ми. До момента съм получила само 1 писмо, че документите се обработват.Проблемът е, че когато тази година дойдох за поредното ми посещение в САЩ емиграциооните ми казаха, че повече не мога да посещавам страната за 1 месец и трябва да остана да живя в САЩ и чак тогава може да издърпам съпруга ми. Обясниха ми че ако не се преместя до няколко месеца в САЩ, трябва да се обадя в БГ посолство и да се откажа от зелената кара и да питам каква е процедирата за тур виза. Аз не искам да живея в САЩ без съпруга ми, не знам колко време ще отнеме процедурата за I130 и исках да попитам дали има някакви вратички и въобще какво може да се направи в такава ситуация. Зелената ми карта изтича май 2016 и в момента е с моминското ми име. Ще съм ви много благодарна ако може да ми дадете някакъв съвет.

MyXa
KoHcKa

#3246701 - 22.01.2015 01:09 [Re: Sunshine9]

Честно казано аз от цялата одисея не разбирам за какво ви е тази зелена карта като вие живеете в БГ?

Нали сте наясно, че трябва покажате определен доход, за да докажете, че имате достатъчно пари, за да го издържате. Което на мен не ми е ясно как ще го направите, ако вие никога не сте попълвали данъчна декларация в САЩ. Също е много вероятно да трябва да подновите зелената си карта, а като ви видят, че не сте стояли изобщо в САЩ вероятно ще ви дадат на имиграционен съд (това може и да се случи следващия път като се опитате да влезете) и да си загубите зелената карта.

В случая нищо не можете да направите освен да почнете да живеете в САЩ, а колко дълго ще отнеме излизането на неговата.. никой не знае.

--------------------

~Mark Twain

Sunshine9
неориентиран

Регистриран: 09.01.2013
    #3246707 - 22.01.2015 01:28 [Re: MyXa]

Благодаря ви много за бързия отговор. Исках да попитам и за белия пастор, който дава право да не влизаш в страната 2 години, само веднъж ли може да се извади? И къде точно можеше да следя до къде са стигнали с обработката на документите за i130 в съответния офис.Oтносно доходите, мислех че има опция за гарант, които да гарантира определена сума. A защо ми е злената карта, защото другата част от семесйтовто ми живее в САЩ, и аз не мога да взема решение къде точно да се установя толкова години...

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 22 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 13330

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.035 seconds in which 0.014 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.