ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Кулинарно изкуство

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
Още кулинарни подвизи и опити за такива
    #3008650 - 26.01.2013 22:54

Днес сме на такос ал пастор. Е, не са тези от Мексико Сити, но за това пък доста добри

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

Редактирано от Nadin (27.01.2013 16:36)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
Re: Продължение на кулинарните подвизи
    #3008812 - 27.01.2013 13:34 [Re: MyXa]

Мусака, салата от домати с маслини и мъничко риган за разкош, чиабата с маслини. За десерт спретнах един сладкиш с компот от праскови. Замина (вече).

И съм извадила едно домашно пиленце (последното) от фризера, мисля да направя първо една хубава пилешка супичка (за студеното време), пък от месцето какво ще излезе, ще мисля утре.

Rhiannon
white wolf

Регистриран: 04.11.2003
От: Rivia
    #3008825 - 27.01.2013 14:41 [Re: MyXa]

Муха, може ли рецептата за тези моля.

Днес правих руска и бобена салати, свинско задушено на тиган и пилаф. И току що извадих една тава милинки от фурната и стига толкова.

--------------------
"No word matters. But man forgets reality and remembers words." - Roger Zelazny (Lord of Light)

MyXa
KoHcKa

#3008844 - 27.01.2013 15:29 [Re: Rhiannon]

Може, но продуктите са доста специфични и не знам дали ще можеш да ги намериш на българския пазар

2кг свинско (по възможност от горната част на рамото, без кост но цяло)
четвърт ананас, нарязан на 1 см ленти
За маринатата
2 чушки анчо (тези и долните чушки са специфични за Мексико)
1 чушка guajillo
3/4 чаша анасас
1/2 лук
1 чушка чипотле (в адобо сос) (това също е доста специфично)
1 с.л. адобо сос
1 с.л. оцет
5 скилидки чесън
1 с.л. + 1 ч.л. едра сол
1 1/2 ч.л. канела
1/2 ч.л. риган
1/4 ч.л. ачиоте или 1/2 ч.л. червен пипер

За поднасяне
тортии от царевица (или от брашно)
лук нариазан на кубчета
пресен кориандър
зелен лимон
салса верде

Чушките се продават изсъхнали, за това първо се кипва вода и се заливат за десетина минути да се хидрират. Изистват се от стъблата и семките и заедно с всичко друго от маринатата се слага в кухненски робот и се смила. Слага се в съд и се кипва за 5 мин при постоянно бъркане (така се убиват малко от ензимите на ананаса, за да не направи месото на каша, говорим за пресен ананас). През това време сме сложили месото в камерата, за да може да го нарежем. Обръщаме го със сланината нагоре и го нарязваме както се реже хляб (парчетата да са 1см-1.5см дебели), но не докрая. След това му слагаме маринатата навсякъде. Крайния резултат ще изглежда нещо такова.

След това го слагаме в торбичка, като предварително изкарваме целия въздух и го слагаме в хладилника за най-много час (това, ако се ползва пресен ананас, ако е от консерва се оставя да престои една нощ).
Нагряваме печката до 230С, слагаме месото в тавичка, която е за печене (един вид да има къде да се оттича мазнината, а не месото да плува в нея.) Слагаме малко вода на дъното, за да не пуши като капе. Печем 30 мин. След това намаляваме на 150С и слагаме резаните ананас отгоре, печем около 3 часа докато стане крехко.
Вадим и покриваме с фолио за 20 мин. След това се реже на малки парченца и се сервира с кориандър, лук, салса в тортия.

Рецептата за салса верде:
4 големи томатийос (или 6 малки) - това са вид зелени домати, но нямат вкус на домат.
1/2 лук срязан на полумесеци (дебели)
4 халапеньос
3 скилидки чесън
1/4 часа пресен кориандър
сокът на половин зелен лимон
сол и пипер на вкус

Томатийотата (с направен Х разрез отдолу, за да не гръмнат) , лука, халапеньос (разполовени) и чесана се слагат във фурната на парче фолио на най-горния рафт на фурната. Пускат се реотаните само отгоре и се пече докато загорят леко отгоре, после се обръщат. След като и отдругата страна са запечени се слагат в блендер или кухненски робот с кориандара, сокът от лимон, сол и пипер и всичко се пюрира.

--------------------

~Mark Twain

étoile
завеяна

Регистриран: 12.06.2006
От: по света и у нас
    #3008847 - 27.01.2013 15:34 [Re: Rhiannon]

Днес сме на картофена диета За обяд пържени картофи, зеленчуци на стиймъра и сьомга за милото, за вечеря една тава картофки с подправки.

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3008951 - 27.01.2013 19:02 [Re: MyXa]

Като ревностен почиател на тази кухня, оценявам рецептата по достойнство, но изпълнението си остава подвиг

За днес - телешко задушено по тази рецепта уеб страница, много е добра

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Юнона
разсеяна

Регистриран: 29.03.2006
    #3008954 - 27.01.2013 19:05 [Re: étoile]

Аз пък рядко се сещам за картофи, не знам защо така
Затова днес ги "реабилитирах" - напълних пиле ("Дюк", за повече прилика с домашно) с гъби, бекон, ориз и др., за гарнитура - печени картофи с масло и подправки.
Днес за първи път приготвих борш - преди три месеца на една командировка в Украйна опитах за първи път и безкрайно ми хареса. Едва сега се навих да опитам да приготвя у дома - чудничък се получи
Имаме още зелена салата, пици "Маргарита" от пълнозърнесто тесто и сега смятам да направя едни мини мъфини - най-накрая си купих такива формички, откога си търся точно за мини мъфини! Ще спретна любимия ми вид - с овесени ядки, боровинки и бадеми. Тъкмо ще занеса и на работа, имам малък повод да почерпя колегите

MyXa
KoHcKa

#3008957 - 27.01.2013 19:11 [Re: Nadin]

Ами не знам честно казано, според мен е доста лесно да се приготви всичко, аз дори си правя тортиите

Иначе, че никога няма да е като онези в Мексико няма да е, ама все пак още дюнер (или както се казва приспособлението, на което се прави дюнера) не мога да вкарам вкъщи

--------------------

~Mark Twain

Rhiannon
white wolf

Регистриран: 04.11.2003
От: Rivia
    #3008959 - 27.01.2013 19:15 [Re: MyXa]

2/3-ти от нещата май няма да ги намеря тук . А изглежда толкова апетитно.
Мерси за усилието да ми я напишеш, пък кой знае, може да почнат да внасят някои от изброените от теб продукти в някой момент.

--------------------
"No word matters. But man forgets reality and remembers words." - Roger Zelazny (Lord of Light)

Shogoun
костелив орех

Регистриран: 12.07.2005
От: край морето
    #3009038 - 27.01.2013 20:46 [Re: Rhiannon] Прикрепен файл (47 тегления)

Днес бяха пържени пържолки, картофи и гъби и салата с два цвята зеле, която бях пуснала в темата за рязане на зеле. По програма трябваше да е на скара, но времето беше лошо за навън и стана в тиган. Вчера същата салата, спринг ролс и гъбен сос /снимката е от празниците, но резултата беше съцият/ Тези ролца освен, че ги харесваме, но ми дават възможност да употребя и почти всичко останало в хладилника и най-вече бялото месо от печено предния ден пиле, което иначе не се яде много.

--------------------
Истината съществува, лъжата трябва да се измисля...

Редактирано от Shogoun (27.01.2013 20:47)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6094

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.051 seconds in which 0.029 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.