ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Автомобили

Страници: 1
tormoza
неориентиран

Регистриран: 30.01.2013
датчик
    #3010090 - 30.01.2013 19:41

здравейте искам да попитам каде се намира температурния датчик на еку-то на кадет гси 1.8Е 87год.проблемьт ми е че гори мн и мокри свещите когато е топьл двигателя и няма палене и мн пуши.моля помагаите

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
илчо
ентусиаст

Регистриран: 26.11.2007
От: ориента
Re: датчик
    #3010373 - 31.01.2013 15:56 [Re: tormoza]

И защо си мислиш,че температурния датчик има връзка, който би трябвало да е на корпуса на термостата...
Най-добре влез в Опел форум бг(http://www.opelclub.bg/)и там ще намериш отговор...

--------------------
Искам само да помогна

tormoza
неориентиран

#3010475 - 31.01.2013 20:10 [Re: илчо]

Говорих с майстор по тела и след като му обясних какъв ми е проблема ми каза че е температурния датчик на компа и му изпраща сигнал че двигателя е студен и компа пуска повече гориво,един колега ми каза същото и затова мисля така.Твоето мнение какво е?Благодаря за отделеното време

илчо
ентусиаст

Регистриран: 26.11.2007
От: ориента
    #3010924 - 02.02.2013 08:29 [Re: tormoza]

Аз карам само дизели,но при по-новите дизели с ел управление на мотора, се взимат данни от всички места-температура, скорост на движение, изгорели газове и т.н., та и при теб е същата история и ако някой датчик не сработи и компа се шашка и дава грешки...
Щом майстор е казал,че може да е датчик на температура...ок, но не съм сигурен дали не са два, един за таблото,а дрг за компа, а може да се ползва един, но поне при мен този датчик се намира в тялото на термостата...
ЗА Опел фопум ти дадох идея,че там има много подобни или същия като твоя проблем и ако се разровиш, може да намериш отговорите, които търсиш,а ако няма точно каквото търсиш, може да попиташ, все някой ще ти отговори...
Аз толкова мога да помогна....

--------------------
Искам само да помогна

tormoza
неориентиран

#3011626 - 04.02.2013 18:16 [Re: илчо]

Мерси за форума,поразрових се но неоткрих нещто поне да е сходно.Моят проблем е малко по различен,смених двигателя на астрата 1.6 с този от кадет гси и имам един излишен кабел,но мисля,че е за щеката на маслото защото на кадета таблото е дигитално а моето си е обикновенно.А нещото което неми работи е ел.смукач да ли той не шашка нещо компа незнам.И така ще я закарам на майстор и дано да я направи,благодарности все пак,че се отзова.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 635

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.023 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.