ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1
Glezlichka
глезличка

Регистриран: 07.07.2003
От: Другата България
Първите 40 дни и ваксините
    #301206 - 12.05.2004 19:14

1. Защо в България е забранено/ограничено на родилката и бебето да контактуват с околните и бебчо да не се извежда навън, а в Западна Европа и САЩ/Канада такава забрана няма /веднага след изписване може да се излиза навън и да идват гости/?
2. Има ли разлики във ваксините, които се бият в САЩ/Канада и в БГ на бебенцата?

--------------------
"The happiest people don't have the best of everything. They just make the best of everything."

Live simply. Love generously. Care deeply. Speak kindly.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
tetuncho
почетен член
*

Регистриран: 20.07.2003
От: Sofia
Re: Първите 40 дни и ваксините
    #301416 - 12.05.2004 22:43 [Re: Glezlichka]

Всъщност не бих казала че има някаква абсолютна забрана, просто имунитета на бебчо все още не е достатъчно добре изграден и на тази крехка възраст са по-податливи на заболявания. Затова е препоръчително да се ограничават контактите, но това не бива да се абсолютизира в никакъв случай. По отношение на ваксините мисля, че имунизационния календар поне след раждането е един и същ - веднага след раждането още в родилния дом - БЦЖ /против турбеколоза/ и противохепатитната /против хепатит В/, която ако не се лъжа се слага отново на 1 месец . Разликата е че когато на два, три и четири месеца в България се слагат ваксините полиомиелит / против детски паралич/ и ДТК / дифтерит, тетанус, коклюш/ в САЩ се слага и трета ваксина- т.нар.AdHIB придобила неправилно гражданственост като противоминингитна ваксина. Ако детето се е родило преждевременно обаче се прави т.нареченото корегиране на възрастта, т.е. месеците се изчисляват съообразно възрастта на която би било детето ако се е родило на термин, но това се отнася само за ДТК,полиото и Ад хиб. Освен това ако последният полиомиелит в България се слага на 7 години в САЩ се слага на 5 годиша възраст. За след това обаче не съм запозната и немога да дам никакво инфо.

Sony
разсеяна сънливка

Регистриран: 27.01.2004
От: тук и там
Re: Първите 40 дни и ваксините
    #301441 - 12.05.2004 23:16 [Re: Glezlichka]

На втория въпрос не мога да ти отговоря, нямам никаква идея какви ваксини се бият в САЩ, Канада и Западна Европа. Но по първия: няма такава забрана. По-скоро се опитват да я налагат бабите. Идеята е, че първите 40 дни никой не трябва да идва при майката и бебето, за да не ги урочаса. Понеже моето детенце се роди през зимата, единствено времето навън ми налагаше ограничения за разходките.

--------------------
Ние сме велика нация - кисело млеко, секс и демокрация

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 6 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1256

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.022 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.