ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
stoychovska

Регистриран: 02.05.2012
Заминали без реален гарант, приятели или роднини в САЩ
    #3013568 - 08.02.2013 18:50

На нас тази година ни предстои интервю. Надявам се май или по-вероятно юни. Нямаме гарант, нито получател на зелената карта. Имаме опции за получаване, но за сега още няма нищо сигурно. Но по-интересно ми е какво става когато наближи момента на заминаването. Как да си намерим квартира още докато сме в България? Какви са опциите за закупуване на телефон или отваряне на банкова сметка без кредитна история? За мен основния проблем е намирането на апартамент. Тъй като искам, като пристигнем поне това да не ни е на мисъл, а и на летището да сменя адреса за получаване и да си получим ЗК лично. Все повече започвам да се притеснявам, тъй като направо отиваме в неизвестното За сега сме се насочили към Чикаго. Във форума съм чела още при кандидатствуването разни коментари и сега съм почнала да чета всичко отново. Ако намеря нещо ще го копирам тук за да е от полза и на други, като мен.

Кой как е процедирал? На хотел ли е бил? Успял ли е някой да си намери апартамент още докато е бил в Бг? Има ли начини за закупуване на телефон и др. без кредитна история и т.н. Ще се радвам на всеки съвет, идея или предложение. Благодаря предварително!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
Re: Заминали без реален гарант, приятели или роднини в САЩ
    #3013576 - 08.02.2013 18:58 [Re: stoychovska]

За апартаменти можете да погледнете chicago.craigslist.org. Там вижте секцията за sublets (това са апартаменти за по няколко месеца или седмици зависи), обикновено те ще ви дадат под наем без да имате кредитна история, особено ако можете да платите кеш. Аз не препоръчвам на никой да наема апартамент от България без да го е видял и без да е видял квартала. Мошеници също се намират, така че елате. Може да си уговорите огледи за дните след кацането и тогава да решите.

За телефон не ви трябва кредитна история, ако е предплатен. С други думи можете да си купите предплатена телефонна карта и да си ползвате телефона, който имате стига да е отключен и 4ри бандов. Ако не можете да си купите предплатен телефон отвсякъде за начало. После като се ориентирате или можете да си вземете договор с определена парична гаранция (Т-mobile) или да натрупате кредит и да си отворите нормална линия.
Колкото до банкова сметка ще ви е много трудно да си я отворите, ако нямате постояннен адрес (трябва с нещо да го дожете, примерно сметка за ток) и сошъл секюрите номер. Така, че ще трябва да изчакате няколко седмици (знам, че не всички щати са така, но някой от Чикаго може да каже какво точно трябва или вие почвате да отваряте страниците на банките и да четете какво ви трябва да отворите сметка).

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

Siska_Y

Регистриран: 17.07.2011
От: The Sunshine State
    #3013622 - 08.02.2013 19:45 [Re: stoychovska]

И мен никой не ме посрещна. От България може да си резервирате някой супер евтин мотел за една седмица и през това време да търсите квартира. Мотела да е близо до градски транспорт или си наемете кола с gps от летището. Колата също е добре да я резервирате докато сте в БГ, аз я резервирах от www.bookingcar.com
Нямах проблем да си отворя банкова сметка на вторият ден, но имах вече SSN, а и незнам за Илиноис как стоят нещата. Телефон си взех също веднага от http://www.virginmobileusa.com в BestBuy магазин. Добри тарифни планове и без договори, но може да си купите и предплатена карта към който и да е друг оператор.
Имаше една тема за кварталите в Чикаго, намерете я, поровете се, после в craigslist разгледайте апартаменти, работа и т.н. Много важен момент е да помислите и за придвижването, аз си намерих кола чак на вторият месец, затова е добре да имате градски транспорт в близост до квартирата.

Pavel_V
неориентиран

Регистриран: 17.02.2013
От: София, България
    #3016476 - 17.02.2013 11:23 [Re: stoychovska]

Имам подобни въпроси. Не съм сигурен дали тук е точната тема да ги задам, но ще опитам.
Според движението на cut-off номерата очаквам да ме извикат на интервю през май месец. Проблема, е че за града в който бих искал да отидем (Сиатъл) не мога да посоча адрес на гарант, там не познавам никой. И имам следните две групи въпроси.
1. Някой знае ли дали може да се мине през интервюто без да се дава адрес на гарант? И каква е процедурата в този случай след като се пристигне в Щатите? Ясно ми е, че без човек който да ми даде някои насоки ще ми бъде доста трудно в началото, но ако успея да си наема постоянна квартира в рамките на няколко дни след пристигането дали ще мога да ползвам нейния адрес при откриване на банкова сметка и прочие?
2. Този въпрос е малко в страни от темата, но все пак. Дали има начин, чрез този или друг сайт да се свържа с човек от Сиатъл, който да ми стане гарант. Наистина нямам намерение да го натоварвам допълнително, нямам намерение да живея у тях, бих искал просто да мога да кажа адреса му на интервюто и като пристигна да ми даде някои насоки от рода - тук можеш да си извадиш SSN, в тази банка можеш да си откриеш банкова сметка, еди кои си квартали са добри за живеене. Аз съм на 31 години, по професия съм програмист, от около 7 години работя това. Женен съм с 1 дете на 2.5 години. Смятам да замина първо сам, и като/ако успея до 2-3-4 месеца да стабилизирам положението там, да дойдат жена ми и детето ми.

Бих оценил всякаква информация по двете групи въпроси.

MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
    #3016504 - 17.02.2013 14:15 [Re: Pavel_V]

Не ти трябва човек в Сиатъл. Трябва ти адрес, на които някой да получи зелената ти карта, без такъв не можеш да минеш през интервюто, няма значение къде се намира в САЩ (на летището може да смениш адреса, но пак ти трябва адрес) и той да ти я препрати като се установиш.
Колкото до банката, в повечето щати е невъзможно да си отвориш банкова сметка без да имаш ССН, а той отнема 1-2 седмици.
Иначе погледни във форум "Зелена Карта", там тези въпроси са обсъждани многократно.

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

Borisio
Нямам представа какъв

Регистриран: 13.09.2009
От: САЩ
    #3016576 - 17.02.2013 17:54 [Re: Pavel_V]

Ако не може да намериш никой, може да дадеш моето име и адрес. Аз ще ти изпратя зелената карта там където имаш адрес.

plain
Flâneur

Регистриран: 06.05.2008
От: 02467
    #3016624 - 17.02.2013 19:50 [Re: Pavel_V]

Малко встрани от твоя въпрос. Интересно ми е след, като не познаваш никого в Сиатъл, защо си избрал точно този град? Има поне още няколко места, където работите за програмисти са в изобилие.
След като си програмист, работа може да почнеш да търсиш (и е напълно възможно да намериш) още от България. Задължително отбележи, че имаш ЗК. Ако не се ограничиш само със Сиатъл, шансовете да намериш работа нарастват многократно.

--------------------
C'est vraiment dégueulasse.

Pavel_V
неориентиран

#3016665 - 17.02.2013 21:13 [Re: MyXa]

Мерси за информацията. Ще проверя

Pavel_V
неориентиран

#3016666 - 17.02.2013 21:15 [Re: Borisio]

Много благодаря. Все още търсим адрес, който да дадем, ако не успеем да намерим може да се свържа с теб.

Botev Plovdiv

**

Регистриран: 25.01.2007
От: Seattle
    #3017257 - 19.02.2013 20:47 [Re: Pavel_V]

Мога да ти дам адрес за зелената карта и като дойдеш ще ти покажа къде се изкарва ССН, дебитни карти, книжки и т.н.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 43 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 10640

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.036 seconds in which 0.019 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.