ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
plain
Flâneur

Регистриран: 06.05.2008
От: 02467
Re: Заминали без реален гарант, приятели или роднини в САЩ
    #3020144 - 27.02.2013 02:52 [Re: gaiety]

Така е, ама ако никой не може насила да те изкара от блатото, ако и ти нямаш желание и воля да го направиш.

--------------------
C'est vraiment dégueulasse.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Botev Plovdiv

**

Регистриран: 25.01.2007
От: Seattle
    #3020202 - 27.02.2013 08:16 [Re: NVU]

Цитат:

(брее, като се прочетох, сякаш не съм го писал аз това...)

а ти сигурен ли си, че ти си го писал?

sheytanovi
неориентиран

Регистриран: 19.12.2012
От: Пловдив, България
    #3025786 - 14.03.2013 16:53 [Re: Botev Plovdiv]

Здравейте, на 4 Май летя заедно със съпруга ми за Чикаго, и тъй като нямаме познат там, който да ни помогне или поне да ни каже към кои квартали е по-добре да се запътим като нас - нови зеленокартовци/особено, че мъжът ми не знае английски/, бихте ли ни помогнали с малко информация. Къде е по-добре да търсим квартира, работа как се намира / чрез craigslist, както четох по-нагоре или на място/. Също така колко вървят наемите за едноспален апартамент и колко депозити искат? Извинявам се за многото въпроси, просто ни оставя много малко време, а се притесняваме да не останем на улицата :-(

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3025818 - 14.03.2013 17:48 [Re: sheytanovi]

Както си го описала, летите само със съпругът ти, което значи, че или нямате деца или те не идват с вас.
Ако е първото е по-лесно, можете да се установите, където искате, ако децата ще дойдат по-късно и са в училищна възраст, се налага ( от моя гледна точка) да се съобразите с училищата в района.
Надявам се, че сте посъбрали информация за Чикаго и сателитените събърби, иначе не ми се мисли как това би станало за времето, което ви остава.
Съжалявам да чуя, че няма кой да ви поеме, това би спестило главоболия, време и нерви.
Ако искате да сте сред българи, събърби, в които има голямо средоточаване на българи са (особено първите два) Franklin Park, Schiller Park, Bensenville, Wheeling, Arlington Heights, Montrose, Des Plaines и т.н. За Чикаго не се наемам да давам инфо.
Относно наемите, варират съответно събърба. При липса на кредитна история, обикновено искат първия и последния наем.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

sheytanovi
неориентиран

Регистриран: 19.12.2012
От: Пловдив, България
    #3025826 - 14.03.2013 18:07 [Re: Nadin]

Само двамата сме, нямаме деца. За съжаление нямаме информация за кварталите, защото първо имаше човек, който да ни посрещне но той ще се завръща към БГ.
Тъй като не сме запознати с кварталите и се опасяваме да не попаднем в някакво гето. Трябват ли някакви документи от наши банки за кредитното ни досие, които да показваме на наемодателите?
И последен въпрос, тъй като четох различни мнения - горе долу колко пари ще са ни нужди за 2 възрастни за поне 2 месеца, ако не можем през това време да си намерим работа / квартири, телефон, за откриване на сметки ако искат, ток, вода, храна, приблизително/.

NadinАдминистратор
Charmed

#3025843 - 14.03.2013 18:26 [Re: sheytanovi]

Много лошо стечение на обстоятелствата.
Нямам представа дали кредитно ви досие от България, би свършило работа тук, по-скоро ми се струва, че не, но може и да греша.
Да приемем, че наема на жилището ще бъде около $1000 (може и да е по-малко), около 2К отиват веднага за жилище. Кола, на първо време поне една, тук не се наемам да давам съвети, но около 2-3К, застраховката за колата също си е перо или поне в началото. Обзавеждане, най-необходимото. Сметките за първия месец - телефони мобилни (около $40-60), зависи дали отоплението в включено в наема или не. Зависи дали е на ток или газ също. Храна - зависи от вкусове, предпочитанията, магазините и т.н.
Не се наемам да правя сметки, но за да не сте притиснати и да сте по-спокойни, според мен, за 2 месеца е добре да имате поне 6-7-8К

--------------------

NVU
Legend

Регистриран: 09.08.2002
От: USA
    #3025851 - 14.03.2013 18:52 [Re: Nadin]

Добре си им отговорила. Дано знаят езика поне.

Аз бих препоръчал с една Visa Electron да си направят резервация още от България за някой хотел. Поне ще могат да потърсят по-ниски цени и по-добра част на града, примерно в близост до градски транспорт. Иначе ако от летището трябва да тръгнеш с такси да обикалаш по хотелите не е за препоръчване.

NadinАдминистратор
Charmed

#3025855 - 14.03.2013 18:58 [Re: NVU]

Бих добавила по-добре мотел. Някои имат по-ниски цени, ако наемеш стая за седмица. Опитвам се да си спомня за нещо около летището и се сещам само за Motel6.
В район около летището, в случая аз ползвах Norridge, IL, цената за седмица изелезе около $320.

--------------------

Clance
потребен
**

Регистриран: 08.04.2006
От: Северозападен Чикаго събърбс
    #3026001 - 15.03.2013 06:10 [Re: sheytanovi]

Кофти ситуация....били ли сте поне извън БГ,някакъв опит зад граница,Вие знаете ли английски поне/понеже казвате че съпругът Ви не знае/,някаква бригада в Америка поне....Ооох,верно се натажих като видях поста Ви.Какво означава това ,че т.н гарант си отива в БГ,не може ли да Ви остави да живеете у тях?
Напишете за себе си повече,какво работите,какво ще търсите,с какви пари евентуално можете да сте...Много ще е трудно да започнете/Надин Ви е дала горе-долу/минимума от сумата за първите месец-два/като ориентир,но без никога да сте идвали и никой да Ви чака ще е мооого гадно и трудно..

stoychovska

Регистриран: 02.05.2012
    #3026044 - 15.03.2013 12:52 [Re: Clance]

Като чета поста и знам, че и ние към края на лятото ще сме в същото положение... не ми се мисли. Ние сме на интервю на 20.05 и в момента търсим гарант или поне адрес за получаване на ЗК. И ние мислим да сме в някой мотел/хотел докато си намерим квартира. Кой ще ви поличи ЗК? Посочили ли сте адрес на който смятате да живеете? Ако не сте имаше ли проблем на интервюто? Пожелавам ви успех и дано всичко да се нареди. Ако имате възможност пишете после какво е станало. Успех!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 13 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 10640

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.032 seconds in which 0.013 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.