ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
sheytanovi
неориентиран

Регистриран: 19.12.2012
От: Пловдив, България
Re: Заминали без реален гарант, приятели или роднини в САЩ
    #3026047 - 15.03.2013 13:02 [Re: Clance]

За съжаление аз никога не съм излизала извън Бг, а мъжът ми само за седмица на екскурзия, което не се брой. Аз може да се каже, че знам езика, но все пак в БГ не го практикувам и се забравя. Откакто знам, че ще заминаваме си го преговарям, но пак ще има шок с езиковата бариера и за мен, особено като знам, че от мен ще зависят много неща :-(.
Гарантът в момента живее със съквартирантка, която желае да остане сама после и неможем да се нанесем при нея. Пък и е била особен човек и неможело да се разчита на нея.
Ние сме и двамата на по 25 години. Мъжът ми работи от 6г. като барман, а аз съм работила 4г. като сервитьор, а сега двамата имаме магазин за плодове, зеленчуци, и пак.стоки, в който работя аз.Като цяло сме работливи хора, тук работим по 12 часа, а лятото даже по 14-16. В америка ще търсим всякаква работа, нямаме изискания. Аз съм с висше образование, бакалавър по финанси, и семестриално завърших магистратура Корпоративни финанси /Юни ми е държавния, но явно ще го отложа/, Съпругът ми също е семестриално завършил бакалавър и неговия държавен е Юни.Това е горе- долу за нас.
Нямаме възможност за заминем с много пари, и затова питах горе-долу колко са необходими, и като цяло може би къде е по-евтино и къде може да се намери по-бързо работа / дори и за миене на чинии и пр./
Бих се радвала, ако дочуете за някаква работа да ми пишете на лични. Благодаря.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
sheytanovi
неориентиран

#3026053 - 15.03.2013 13:20 [Re: stoychovska]

Да, посочихме адрес в Чикаго на момичето, което трябваше да е там, но няма да е. На интервюто нямаше никакъв проблем. Зелените карти трябва като се получат на адреса, да ни ги прати друга жена, която живее на този адрес /македонка/, надявам се и с това да нямаме проблем, но в момента мислим за съвсем други работи.

Божката

Регистриран: 10.12.2005
    #3026061 - 15.03.2013 14:17 [Re: sheytanovi]

Скоро бях на хотел но когато го буквах изобщо не се интересувах какъв е.
Residence Inn by Marriott

Оказа се че в стаята има всичко необходимо за пълноценно живеене по БГ стандарт, има кухня с вилици, лъжици, чиний, тигани и въобще всичко, печка съдомиялна.
А аз бях само за една нощувка

--------------------
нямам ламбо Мамо, но ръката ми през джамо

Склададжията
бутилкаджия

Регистриран: 19.05.2012
От: Мазата
    #3026063 - 15.03.2013 14:21 [Re: sheytanovi]

Добре ще бъде да вземете колкото се може повече пари от България, вземете заем от банка, от роднина, от където можете. Винаги излизат непредвидени разходи!

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3026065 - 15.03.2013 14:30 [Re: sheytanovi]

Направи ми впечатление това
Цитат:

Гарантът в момента живее със съквартирантка, която желае да остане сама после и неможем да се нанесем при нея. Пък и е била особен човек и неможело да се разчита на нея.

и след това казваш

Цитат:

Зелените карти трябва като се получат на адреса, да ни ги прати друга жена, която живее на този адрес /македонка/, надявам се и с това да нямаме проблем, но в момента мислим за съвсем други работи.

Ако това е същата жена, бих ви препоръчала да смените адреса. Знам, че това е нещо, което за сега не мислите и не ви тревожи, но може да се окаже проблем.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

sheytanovi
неориентиран

#3026101 - 15.03.2013 16:27 [Re: Nadin]

Да, за една и съща жена става на въпрос. Имаш предвид да не си ги получим ли? За съжаление засега нямаме друг адрес, ще се надяваме на коректността й.

Clance
потребен
**

Регистриран: 08.04.2006
От: Северозападен Чикаго събърбс
    #3026195 - 15.03.2013 20:04 [Re: sheytanovi]

Ок,ако решите да смените адреса,аз съм готова да ви предоставя моя.Живеем в самостоятелна къща,няма проблем да ги получим и да Ви ги предам или препратя където трябва
Друго ,поемам да Ви осигуря и транспорта от летището до където сте резервирали мотел,квартира или каквото и да няма проблем да Ви чакаме на летището.
Пишете ми на лични.
Вижте по БГ вестниците тука на сайтовете им ,малките обяви има стаи
обикновенно давани от българи,можете да се уговорите по-лесно.
БГ вестниците са "България сега","България" и "БГ войс"
В нашата махала в заведение за хранене набират в момента,но до май незная дали ще има още,че учениците после започват да заемат такива позиций през лятото.

tania3
член

Регистриран: 13.09.2012
    #3027022 - 18.03.2013 09:53 [Re: Clance]

Аз само искам да поздравя Clance за предложената помощ на тези хора. Представям си как се чувстват и какво ще значи за тях тази подадена ръка. Аз съм само "страничен наблюдател" така да се каже, но това ми направи много силно впечатление.Дано и занапред има такива хора!

Clance
потребен
**

Регистриран: 08.04.2006
От: Северозападен Чикаго събърбс
    #3027412 - 19.03.2013 05:22 [Re: tania3]

Благодаря Таня3,Не правя това за благодарности ,не и за първи път и винаги ще помагам ако мога и това е минимума което мога да направя.
Хората които работят и живеят тук и са заети ежедневието,те знаят какво е да отделиш от времето си/няма да обядваш или вечеряш или няма да се прибереш у дома да видиш дечица, и т.н/
Ако имах повече време свободно,бих помагала на всички,но е невъзможно поне на този етап,но това което мога да предоставя като пощощ ще бъде..

m3n7alsnak3

Регистриран: 05.05.2016
    #3405641 - 22.06.2017 12:02 [Re: Clance]

Здравейте и от мен. Да изтупам малко прахта от тази тема - на мен и съпругата ми, ни се очертава да заминем септември месец към Ел Ей, но сме на същото положение - не познаваме никой и отиваме сами. Добрата страна е, че за сега нямаме деца, и ще сме по-спокойни в това отношения. Доста съм чел и проучвал по темата, но някоя друга насока или акъл от някой вече патил би ми бил от полза.

Малко за нас, за да добиете представа за ситуацията. И двмата сме на по 26 години с висше (не знам дали ще е от полза в Щатите но да си кажа) и смея да кажа приличен английски - аз говоря средно по 2-3ч на ден (по работа), жената е учила и се справя.

Та към въпросите:
1ви и основен - тъй като нямаме познат човек там, възможно ли е SSN-a да дойде на адрес в някой хотел (ще го сменя на летището, за сега е засилен към Пенсилвания, но отпада като опция за пристигане там).

2ри въпрос - добри места за живеене около Ел Ей. Подсказаха ми за Mission Viejo, Lake Forest и района там. Anaheim също. Някой може ли да потвърди/допълни този списък?

За жилище - възможно ли е още от тук да си запазим някой апартамент и ако да - graigslist и zillow ли са опциите и за колко наема да се подготвя като депозит.

Ако жилището не е възможно/препоръчително да се запази от тук - съвет за някой хотел или верига хотели, които се знаят че са ок? Четох за ExtendedStay като опция - добре ли е?

За кола - добър вариант ли е да се наеме още от летището някаква кола за 2-3 седмици и в последствие да се търси нещо друго, и това другото - ше може ли да се вземе веднага на кредит? Идеята ми е че ще имам парите кеш, но искам 1во да ги позапазя и 2ро да трупам кредитна история чрез колата.

За телефона - предполагам предплатена карта мога да си взема от всеки втори ъгъл във всеки един квартал.

Сега сигурно се чудите защо сме се ориентирали точно към Калифорния. Програмист съм и имам приятели/колеги, които преди години са живели там с работни визи и ми го препоръчват като добро място. Проблема е, че те вече не са там от около 8г - някакви неразбории с работните визи не съм задълбавал в питанията.

Защо избирам OC пред Бей Ейрията - една идея по-евтин начин на живот (поне според проучванията ми, моля да ме поправите ако греша).

Като цяло от сега търся и работа, но повечето отговори са - търсим човек на място, но се обади като дойдеш.

Ами това е общо взето, че стана доста дълго. Много ще съм благодарен за всякакви съвети

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 19 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 10610

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.04 seconds in which 0.017 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.