ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
Важно, смяна на адресна регистрация!
    #3025975 - 15.03.2013 00:53

Има ново изискване за смяна на адрес до 10 дни от стъпването ви на Американска земя.
Независимо, че сте дали адрес в посолството или на летището се налага да подадете форма AR-11.
Може и онлайн.
Зачестиха тази година случаите със закъснели зелени карти и съответно проблеми с работа, банки и други институции, така че не го забравяйте.

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/m...00045f3d6a1RCRD

Цитат:

This online application will allow you to process your AR11 address change for your Green Card/Alien Visa. For almost all non US citizens in the US for over 29 days, you are required to notify DHS of any address change within 10 days.

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

Редактирано от Nadin (15.03.2013 12:31)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
aptana

Регистриран: 17.02.2010
От: nyc
Re: Важно, смяна на адресна регистрация!
    #3026005 - 15.03.2013 07:45 [Re: gaiety]

Първият посочен адрес не е официален и препоръчвам да го изтриеш, за не да подвеждаш хората да го използват. Най-обикновен скам - замаскиран като официална услуга, за която искат пари.

Цитат:

We do charge a small fee of $9.99 for processing this applicaiton rather than using a lawyer that will charge over $100.00.

Това е от първият сайт - глупости са, не се плаща за да се изпрати тази форма.

Отделно - не е никакво ново изискване да си репортнеш адреса 10 дни след като влезеш в Щатите. Всъщност такова нещо няма, а нещото което винаги е имало се отнася за репортване на новият адрес до 10 дни, когато се преместиш на него, някога.

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3026045 - 15.03.2013 12:55 [Re: aptana]

Не съм поглеждала скоро тази страница, но такова изискване внаги е имало ( не помня срока) и важи, когато човек си сменя адреса, когато вече се е установил в САЩ. Както писах и в другата тема, аз поне, не мисля, че е свързано със закъснението на зелените карти и т.н.

За протокола- местила съм се, но тази форма, така и не съм попълвала, това не значи, че не се попълва, просто при мен така се получи. Всички ме убеждаваха, че ще имам проблеми на интеревюто за гражданство, но такива нямах.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

gaiety
ZаплЕ$

#3026067 - 15.03.2013 14:44 [Re: aptana]

че какво му имаше на линка , просто страницата от където тръгва формата https://egov.uscis.gov/crisgwi/go?action=coa.Terms

Човека от другия форум ме насочи да търся причината за забавянето на картите и виждам абсолютно логична причина поради някаква грешка по веригата, затова препоръчвам да се подава форма за смяна на адрес, не струва нищо, просто ще спести излишни тревоги.

От другият форум
Цитат:

Аз ходих днес на място,бях си направил инфо пас апойнтмант,и служителката ми каза,че зелената ми карта е била готова за около месец.Но понеже не се бях регистрирал в пощенската кутия на адреса,който бях дал и те са я върнали,като са видели ,че името ми не фигурира там.

--------------------

Редактирано от gaiety (15.03.2013 14:50)

MyXa
KoHcKa

Регистриран: 06.01.2006
От: the point of no return
    #3026073 - 15.03.2013 15:03 [Re: gaiety]

О, когато става дума за USCIS, там няма никаква логика, ама никаква. Мен са ми губили те карта и без да съм си сменяла адреса Изобщо не дойде То за това във форма и-90 има графа, че никога не е дошла
Иначе в конкретния случай с човека от другия форум, проблемът не е бил в адреса, а че името му не е било на пощенската кутия. В МА също не доставят, ако ти няма името.

--------------------
"Тravel is fatal to prejudice, bigotry and narrow-mindedness.”

~Mark Twain

gaiety
ZаплЕ$

#3026075 - 15.03.2013 15:07 [Re: Nadin]

Надин, винаги е съществувала тази форма чрез пощите, подавала съм 3 пъти, никога чрез емиграционните, ето от кога им е последната дата Last updated:12/13/2011

А това е от November 27, 2011
http://www.dhs.gov/teleconference-recap-change-address-how-it-working-you

Изобщо не ме вълнува дали някой ще си подава или не, нека си носят измислените писма от гаранти и да си чакат после с месеци зелените карти и да се оплакват, че не могат една банкова сметка да си отворят, което всъщност и на мен се случи.

--------------------

aptana

Регистриран: 17.02.2010
От: nyc
    #3026077 - 15.03.2013 15:12 [Re: Nadin]

Цитат:

Не съм поглеждала скоро тази страница, но такова изискване внаги е имало ( не помня срока) и важи, когато човек си сменя адреса

Съгласен съм с това - формата я имало винаги и трябва да се попълва когато човек си смени адреса след като вече е живял в Щатите - т.е. ако си живял някъде година и се местиш в нов квартал, подаваш формата.

Цитат:

Има ново изискване за смяна на адрес до 10 дни от стъпването ви на Американска земя. Независимо, че сте дали адрес в посолството или на летището се налага да подадете форма AR-11.

Но според gaiety всеки който стъпи за първи път в Щатите още в първите 10 дни задължително трябва да подаде тази форма, което не е вярно и само ще хвърли в допълнителни притеснения новопристигналите хора.

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3026078 - 15.03.2013 15:16 [Re: gaiety]

И тази през емиграционните винаги е съществувала. Аз, лично не мисля, че това е проблем, свързан със забавянето на зелените карти от съседната тема.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

gaiety
ZаплЕ$

#3026079 - 15.03.2013 15:16 [Re: aptana]

моят английски е много лош, как превеждаш това:
Цитат:

within 10 days of moving within the United States or its territories

--------------------

gaiety
ZаплЕ$

#3026080 - 15.03.2013 15:18 [Re: Nadin]

а не ти ли си струва, че тази година са повече оплакващите се? започнаха от рано да се обаждат

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 10 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5476

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.