ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички


Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23982
Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3035991 - 10.04.2013 16:38

Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDet...etIzdanie=22852

Цитат:

Бугарскиот европратеник Ковачев во софиските медиуми наведе и личности што Македонија и Бугарија можат да ги слават заедно како дел од помирувањето - цар Самуил, Гоце Делчев, Даме Груев, Кирил и Методиј, браќата Миладиновци, Илинденското востание. Македонските историчари имаат резерва, но велат дека заедничкото славење може да тргне од свети Кирил и Методиј, но како сесловенски, а не како бугарски просветители.
Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6572
От: Дупница
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3035999 - 10.04.2013 16:57 [Re: Негатор]

Ако македонците твърдят че нямат нищо общо с българите не трябва да празнуваме нищо заедно.Заедно можем да почитаме личности и събития само ако македонците признаят че са българи или че сегашните македонци произлизат от българската нация.

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Tanya.

***

Регистриран: 19.10.2008
Мнения: 17130
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036001 - 10.04.2013 17:03 [Re: хан Ацо]

Цитат:

не трябва да празнуваме нищо заедно.
ахааа, ясно:

...Едните да празнуват Кирил,
другите Методий...


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тълмачъ
рекордьор
****

Регистриран: 16.09.2012
Мнения: 3171
От: Варна
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036003 - 10.04.2013 17:09 [Re: хан Ацо]

Виждам друг по-важен момент:
Цитат:


- Резолуцијата содржи делови во кои се вели дека учебниците по историја треба да се засноваат на историската вистина, на историските факти, дека младите луѓе не треба да бидат воспитувани и обучувани во непријателство или во омраза кон своите соседи. Исто така, беше повторена препораката за заемна прослава на заедничката историја, заеднички настани и личности од нашата заедничка историја со Македонија. За жал, немаше никаков напредок во оваа точка во последните години. За нас е важна препораката да се седне на иста маса со академската заедница од двете страни и да се обидеме да најдеме заедничко дефинирање на историјата, а да не ѝ се робува на оваа идеологизирана и митолошка, која датира уште од времето на Коминтерната и од комунистичката историја во сегашната Република Македонија - прецизира бугарскиот пратеник Андреј Ковачев.
--------------------
Където е текло, там пак ще тече.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Simulant
рекордьор
***

Регистриран: 31.03.2012
Мнения: 6370
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036007 - 10.04.2013 17:21 [Re: Негатор]

Цитат:

Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDet...etIzdanie=22852

Цитат:

Бугарскиот европратеник Ковачев во софиските медиуми наведе и личности што Македонија и Бугарија можат да ги слават заедно како дел од помирувањето - цар Самуил, Гоце Делчев, Даме Груев, Кирил и Методиј, браќата Миладиновци, Илинденското востание. Македонските историчари имаат резерва, но велат дека заедничкото славење може да тргне од свети Кирил и Методиј, но како сесловенски, а не како бугарски просветители.Тия явно още не са разбрали, че са притиснати до стената и вече не могат да шикалкавят... В този момент би било най-голямата глупост, ако нашите потдадат и направят някакъв компромис с някоя македонистична простотия...

--------------------
Не разбрав што сакав да кажам, ама се надевам вие да ме разберете.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
admiralМодератор
на андорския флот
***

Регистриран: 24.01.2005
Мнения: 31414
От: Съзаклятието
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036009 - 10.04.2013 17:32 [Re: Tanya.]

Цитат:

Цитат:

не трябва да празнуваме нищо заедно.
ахааа, ясно:

...Едните да празнуват Кирил,
другите Методий...Чоп ли ще хвърляме?

--------------------
Komu Pán Boh, tomu všetci svätí.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Квинт Курций Руф
Античен музовир
****

Регистриран: 18.12.2012
Мнения: 1198
От: Враца- Косталево(над язовиро)
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036010 - 10.04.2013 17:33 [Re: Simulant]

Като гледам ,Райков не им цепи басма...

--------------------
" Човек се ражда уморен и живее, за да си отпочине!"


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6572
От: Дупница
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036011 - 10.04.2013 17:35 [Re: Тълмачъ]

Цитат:

Виждам друг по-важен момент:
Цитат:


- Резолуцијата содржи делови во кои се вели дека учебниците по историја треба да се засноваат на историската вистина, на историските факти, дека младите луѓе не треба да бидат воспитувани и обучувани во непријателство или во омраза кон своите соседи. Исто така, беше повторена препораката за заемна прослава на заедничката историја, заеднички настани и личности од нашата заедничка историја со Македонија. За жал, немаше никаков напредок во оваа точка во последните години. За нас е важна препораката да се седне на иста маса со академската заедница од двете страни и да се обидеме да најдеме заедничко дефинирање на историјата, а да не ѝ се робува на оваа идеологизирана и митолошка, која датира уште од времето на Коминтерната и од комунистичката историја во сегашната Република Македонија - прецизира бугарскиот пратеник Андреј Ковачев.А.Ковачев очевидно визира македонските учебници,защото аз не се сещам да има в нашите учебници нещо което да възпитава в омраза българските ученици към Македония.А македонските историчари никога няма да се съгласят да дебатират с нашите историци защото ще трябва да използват аргументи от типа "докази немам,али тврдим".Иначе изказването на А.Ковачев много точно,и той е един от малкото политици на които бих стиснал ръка!

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6572
От: Дупница
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036013 - 10.04.2013 17:39 [Re: Tanya.]

Цитат:

Цитат:

не трябва да празнуваме нищо заедно.
ахааа, ясно:

...Едните да празнуват Кирил,
другите Методий...
Не,македонците може да слават Велимир Прелич,а ние Мара Бунева

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Квинт Курций Руф
Античен музовир
****

Регистриран: 18.12.2012
Мнения: 1198
От: Враца- Косталево(над язовиро)
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036014 - 10.04.2013 17:40 [Re: хан Ацо]

Я виж тука http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&...bvm=bv.44990110 Здружението на историчарите на Република Македонија (ЗИРМ) најенергично протестира во врска со амандманот 8 на Резолуцијата за Република Македонија усвоена од страна на Комитетот за надворешни работи на Европскиот парламент, со кој, всушност, се бара ревидирање на македонската историја.

--------------------
" Човек се ражда уморен и живее, за да си отпочине!"


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6572
От: Дупница
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036015 - 10.04.2013 17:45 [Re: Квинт Курций Руф]


Понатаму се додава дека во македонските учебници по историја што во изминатиов период се применуваат во наставата во Република Македонија е забележлив еден сериозен напредок во поглед на примената на современата научна и образовна методологија во конципирањето како на наставните програми и содржини така и во составувањето на прирачниците.

http://www.makfax.com.mk/307574

Явно напредъка на мак.историчари в последните години се изразява в антиквизацията

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Outcast Macedonia

****

Регистриран: 07.01.2013
Мнения: 964
От: United Macedonia
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036017 - 10.04.2013 17:50 [Re: Квинт Курций Руф]

Цитат:

ЗИРМ: Историјата не смее да биде предмет на политички диктат и влијание
Айде бе Трябваше да освдомят за това фундаментално прозрение Грую, преди да ги направи антички.

Цитат:


Историското помирување на двата народи, како што е наведено во амандманот, не треба да значи проблематизирање на вредностите што се создавани во текот на изминатите векови.
За*би помиряването, важното е да не им се проблематизират юго-комунярските вредности, че без тях за къде са...


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Simulant
рекордьор
***

Регистриран: 31.03.2012
Мнения: 6370
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036018 - 10.04.2013 17:59 [Re: Квинт Курций Руф]

Цитат:

Я виж тука http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&...bvm=bv.44990110 Здружението на историчарите на Република Македонија (ЗИРМ) најенергично протестира во врска со амандманот 8 на Резолуцијата за Република Македонија усвоена од страна на Комитетот за надворешни работи на Европскиот парламент, со кој, всушност, се бара ревидирање на македонската историја.
Ша протестира я. Нали ще им замине хлебеца (и луканката и биричката и уискито...)...

--------------------
Не разбрав што сакав да кажам, ама се надевам вие да ме разберете.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пaт

***

Регистриран: 09.01.2012
Мнения: 17777
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036021 - 10.04.2013 18:23 [Re: хан Ацо]

Што би кажале Србите, ма јебао те Прелич

--------------------
Ridentem dicere verum


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6572
От: Дупница
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036026 - 10.04.2013 18:35 [Re: Пaт]

Цитат:

Што би кажале Србите, ма јебао те Прелич
Не сам те разумео

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Han_Solo
тук-там скачащ харадъгър
***

Регистриран: 18.12.2012
Мнения: 8403
От: София
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036028 - 10.04.2013 18:38 [Re: хан Ацо]

Цитат:

Цитат:

Што би кажале Србите, ма јебао те Прелич
Не сам те разумео
нисам


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Tanya.

***

Регистриран: 19.10.2008
Мнения: 17130
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036031 - 10.04.2013 18:40 [Re: admiral]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

не трябва да празнуваме нищо заедно.
ахааа, ясно:

...Едните да празнуват Кирил,
другите Методий...Чоп ли ще хвърляме?
как чоп?
...по-скоро наздравици ще има

„Имало една кръчма близо до Колизея току под Сан Клементе, където след мръкване се събирали римските кардинали на по чашка..”


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6572
От: Дупница
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036032 - 10.04.2013 18:44 [Re: Han_Solo]

Ти имаш по голям опит с шумадийския покрай крстарицата

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
TheOnly1
старо куче
*****

Регистриран: 22.12.2012
Мнения: 817
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036074 - 10.04.2013 20:52 [Re: хан Ацо]

Класици

- Нема никаква потреба односите меѓу државите денес да се оптоваруваат со прашања од историјата. Секој може да си има своја историја, без разлика дали таа му се допаѓала некому или не. Затоа јас не сметам дека е неопходно да се усогласиме за да можеме да продолжиме да ги развиваме меѓусебните односи. Но бидејќи се соочуваме со притисок, ќе мора да прифатиме нешто, а Кирил и Методиј се најдобрата основа - истакнува Аџиевски.

--------------------
На тъмносините ни съграждани трябва всекидневно да се повтаря, че на Острова има изобилиe от джелезо, харко, огромни реколти селскостопанска продукция и животни по полята.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6572
От: Дупница
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036077 - 10.04.2013 20:58 [Re: TheOnly1]

Само притисок му е майката

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
татар
сеирджия
***

Регистриран: 25.10.2011
Мнения: 4357
От: Улан Батор
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036156 - 10.04.2013 23:57 [Re: admiral]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

не трябва да празнуваме нищо заедно.
ахааа, ясно:

...Едните да празнуват Кирил,
другите Методий...Чоп ли ще хвърляме?


Няма!Писано е,че Константин-Кирил е учил българския народ,докато Методий си е висял в Морава.Можем да им отпуснем малко Методий (евентуално)


--------------------
Антифриза е нехетеросексуален!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
admiralМодератор
на андорския флот
***

Регистриран: 24.01.2005
Мнения: 31414
От: Съзаклятието
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036158 - 11.04.2013 00:04 [Re: татар]

Цитат:

...докато Методий си е висял в Морава. Можем да им отпуснем малко Методий (евентуално)


Не е 100% ясно коя Морава.

--------------------
Komu Pán Boh, tomu všetci svätí.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
татар
сеирджия
***

Регистриран: 25.10.2011
Мнения: 4357
От: Улан Батор
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036161 - 11.04.2013 00:09 [Re: admiral]

За да е "по-техен" брат'чедите ще обявят,че е сръбска Морава

--------------------
Антифриза е нехетеросексуален!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Квинт Курций Руф
Античен музовир
****

Регистриран: 18.12.2012
Мнения: 1198
От: Враца- Косталево(над язовиро)
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036229 - 11.04.2013 09:42 [Re: татар]

Изпраните мозъци какво общо имат с св.св. К и М та ще го празнуваме с тях???

--------------------
" Човек се ражда уморен и живее, за да си отпочине!"


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036235 - 11.04.2013 10:23 [Re: татар]

Цитат:

За да е "по-техен" брат'чедите ще обявят,че е сръбска МораваИ няма да сгрешат. Нали са второ поколение преселници на балканските простори по славянската им теория, демек са славини заедно със сърбите. А какво общо имат славините с нас, староседелците-анти?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 29631
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036240 - 11.04.2013 10:40 [Re: kiBik]

Цитат:


И няма да сгрешат. Нали са второ поколение преселници на балканските простори по славянската им теория, демек са славини заедно със сърбите. А какво общо имат славините с нас, староседелците-анти?Ан тъй! "Слънце Тракия огрява...!"

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036242 - 11.04.2013 10:55 [Re: kiBik]

Цитат:

староседелците-анти
Ан, така, ан така, давай му поводи на Кончето, шот без повод да ни тракосло(а)ви хич няма и да съ сети

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 29631
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036246 - 11.04.2013 11:00 [Re: Esther]

Цитат:

Цитат:

староседелците-анти
Ан, така, ан така, давай му поводи на Кончето, шот без повод да ни тракосло(а)ви хич няма и да съ сетиНие имаме истински траки в едно съседно село. Така им викат от време оно.
П.П. Обаче им викат траки, заради ами как да го обясня...ние викаме трака на големите хлопци, звънци, които се връзват на кравите и пр, добитък и тракат...Също кукерите си връзват траки...и като ходят та да дрънчи и да бегат злите духове...
Ей затуй ние сме си били винаги траки...

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Picky Bugger_ka
Maхнаджийka
****

Регистриран: 11.03.2013
Мнения: 2074
От: "tough city a couple of hours’...
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036250 - 11.04.2013 11:17 [Re: admiral]

Цитат:

Цитат:

...докато Методий си е висял в Морава. Можем да им отпуснем малко Методий (евентуално)


Не е 100% ясно коя Морава.
Интересно предаване по темата - Св. Методий и неговите ученици. Дано успеете да се преборите със сайта на СКАТ, аз успях на 4-я път! На Google Chrome ми тръгна по-добре.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036256 - 11.04.2013 11:25 [Re: Бяло Конче]

Цитат:


Ние имаме истински траки в едно съседно село. Така им викат от време оно.
....
Ей затуй ние сме си били винаги траки...А каква е връзката ви с племето чан?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036257 - 11.04.2013 11:27 [Re: Esther]

Цитат:

Цитат:

староседелците-анти
Ан, така, ан така, давай му поводи на Кончето, шот без повод да ни тракосло(а)ви хич няма и да съ сетиМа къде виждаш ти траки в моя пост? Освен ако не четеш антитраки де.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
admiralМодератор
на андорския флот
***

Регистриран: 24.01.2005
Мнения: 31414
От: Съзаклятието
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036261 - 11.04.2013 11:32 [Re: Квинт Курций Руф]

Цитат:

Изпраните мозъци...
--------------------
Komu Pán Boh, tomu všetci svätí.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036263 - 11.04.2013 11:38 [Re: kiBik]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

староседелците-анти
Ан, така, ан така, давай му поводи на Кончето, шот без повод да ни тракосло(а)ви хич няма и да съ сетиМа къде виждаш ти траки в моя пост? Освен ако не четеш антитраки де.
Не е важно аз какво виждам. Виж какъв трако-ентусиазъм провокира

Цитат:

А каква е връзката ви с племето чан?


--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта

Редактирано от Esther (11.04.2013 11:41)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Квинт Курций Руф
Античен музовир
****

Регистриран: 18.12.2012
Мнения: 1198
От: Враца- Косталево(над язовиро)
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036264 - 11.04.2013 11:39 [Re: admiral]

Като ма вкараш в кауша(не дай боже ),поне напиши за колко дена , щот много се депресирам.Не знаех че чистото пране е навредливо

--------------------
" Човек се ражда уморен и живее, за да си отпочине!"


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036266 - 11.04.2013 11:44 [Re: Квинт Курций Руф]

Цитат:

Като ма вкараш в кауша(не дай боже ),поне напиши за колко дена , щот много се депресирам.Не знаех че чистото пране е навредливо
Цитат:

Счита се, че около 10 души на всеки 100 от общото население преживява депресивно състояние в някаква част от живота си. Това е огромна цифра!
Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 29631
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036271 - 11.04.2013 12:01 [Re: kiBik]

Цитат:


А каква е връзката ви с племето чан?Виждаш, че всичко е извъртяно - за траките ти казах. Чановете са си вид трака(по-малка).
Племето Беси например в действителност се е наричало Баси (много викали "Баси мааМу"...
Племето Даки всъщност е Даги (Те пък викали "Да ги е.."
Гетите носили гети, Одрисите (от одери си), Трибалите са три пъти ...бали и т.н.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036272 - 11.04.2013 12:05 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Цитат:


А каква е връзката ви с племето чан?Виждаш, че всичко е извъртяно - за траките ти казах. Чановете са си вид трака(по-малка).
Племето Беси например в действителност се е наричало Баси (много викали "Баси мааМу"...
Племето Даки всъщност е Даги (Те пък викали "Да ги е.."
Гетите носили гети, Одрисите (от одери си), Трибалите са три пъти ...бали и т.н.
А за етнонима на гегите нещо да знаеш?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Квинт Курций Руф
Античен музовир
****

Регистриран: 18.12.2012
Мнения: 1198
От: Враца- Косталево(над язовиро)
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036273 - 11.04.2013 12:05 [Re: Бяло Конче]

Разбрах,Ал Банди е албанец

--------------------
" Човек се ражда уморен и живее, за да си отпочине!"


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 29631
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036278 - 11.04.2013 12:14 [Re: kiBik]

Цитат:


А за етнонима на гегите нещо да знаеш?За тях, както и за арбанасите, мидритите, тоските и косоварите трябва да питаме колегите от Македония - те са по-близко...и по-запознати...

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
admiralМодератор
на андорския флот
***

Регистриран: 24.01.2005
Мнения: 31414
От: Съзаклятието
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036280 - 11.04.2013 12:18 [Re: Квинт Курций Руф]

Цитат:

Като ма вкараш в кауша(не дай боже )


Престани да ми се кланяш, ще ми излезе име.

Цитат:

поне напиши за колко дена , щот много се депресирам.


Гъзинка не щеш ли?

--------------------
Komu Pán Boh, tomu všetci svätí.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Квинт Курций Руф
Античен музовир
****

Регистриран: 18.12.2012
Мнения: 1198
От: Враца- Косталево(над язовиро)
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036281 - 11.04.2013 12:24 [Re: admiral]

Щем,щем....

--------------------
" Човек се ражда уморен и живее, за да си отпочине!"


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036288 - 11.04.2013 13:04 [Re: Бяло Конче]

Конче, чай ся да ти дам малко антика и ше ги удрим у земята по античност.

Може да си избираш измежду потомците на Арес (1) или синовете на Ной (2)

1.
Цитат:

In Greek mythology, Thrax (by his name simply the quintessential Thracian) was regarded as one of the reputed sons of Ares.[1] In the Alcestis, Euripides mentions that one of the names of Ares himself was Thrax since he was regarded as the patron of Thrace (his golden or gilded shield was kept in his temple at Bistonia in Thrace).[2]
2.
"У сыновей Ноя были потомки, в честь которых лица, завладевавшие какою-либо страною, называли ее население. У Ноева сына Яфета было семь сыновей ...........
Фирас же назвал тирянами подвластное себе племя, имя которого греки переделали в фракийцев" (Йосиф Флавий, Юдейски древности).

"Яфетови синове: Гомер, Магог, Мадай, Яван, Тувал, Мосох и Тирас." (Битие 10:2).


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Pitagor
ориентиран
****

Регистриран: 09.07.2004
Мнения: 565
От: София
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036293 - 11.04.2013 13:24 [Re: Esther]

"Здружението на историчарите на Република Македонија (ЗИРМ) најенергично протестира во врска со амандманот 8 на Резолуцијата за Република Македонија усвоена од страна на Комитетот за надворешни работи на Европскиот парламент, со кој, всушност, се бара ревидирање на македонската историја."

На тези дори през ум не им минава, че уеднаквяване на учебниците по история може да засегне и българските и гръцките учебници. Очевидно прекрасно си знаят кои учебници са за най-големо ревидиране...


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
татар
сеирджия
***

Регистриран: 25.10.2011
Мнения: 4357
От: Улан Батор
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036297 - 11.04.2013 13:35 [Re: admiral]

Цитат:

...Гъзинка не щеш ли?


Уфф...Не съм от тия,ама...като ти е за даване-давай!

--------------------
Антифриза е нехетеросексуален!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036305 - 11.04.2013 14:04 [Re: Esther]

Цитат:Може да си избираш измежду потомците на Арес (1) или синовете на Ной (2)
....
Избирам опция (1). Арес а.к.а. Марс. В този случай мое да изкярим и Марсилия, и Марс и т.н. И ша бъдем марсианци, а не лунатици кат братчедите!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036307 - 11.04.2013 14:06 [Re: татар]

Цитат:

Цитат:

...Гъзинка не щеш ли?


Уфф...Не съм от тия,ама...като ти е за даване-давай!И адмиралска гъзинка да е, аванта да е! А?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036310 - 11.04.2013 14:18 [Re: kiBik]Цитат:

Избирам опция (1). Арес а.к.а. Марс.
Военолюбец такъв

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
jn100st
кроманьонец
****

Регистриран: 17.03.2013
Мнения: 258
От: Грахово полье
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036320 - 11.04.2013 14:49 [Re: kiBik]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

...Гъзинка не щеш ли?


Уфф...Не съм от тия,ама...като ти е за даване-давай!И адмиралска гъзинка да е, аванта да е! А?Ееееееей !!! Ке го налютите !!!!!!!!!

--------------------
Истината - това е събитие потвърдено поне от две съседки .


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Picky Bugger_ka
Maхнаджийka
****

Регистриран: 11.03.2013
Мнения: 2074
От: "tough city a couple of hours’...
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036323 - 11.04.2013 14:51 [Re: kiBik]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

...Гъзинка не щеш ли?


Уфф...Не съм от тия,ама...като ти е за даване-давай!И адмиралска гъзинка да е, аванта да е! А?

Сега разбрах какво липсва на този форум..Трябват ни македонкки да ви вкарат в правия път!
Работите отиват на зле!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036332 - 11.04.2013 15:09 [Re: Esther]

Цитат:Цитат:

Избирам опция (1). Арес а.к.а. Марс.
Военолюбец такъв
Ама божествен!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036333 - 11.04.2013 15:11 [Re: Picky Bugger_ka]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Цитат:

...Гъзинка не щеш ли?


Уфф...Не съм от тия,ама...като ти е за даване-давай!И адмиралска гъзинка да е, аванта да е! А?

Сега разбрах какво липсва на този форум..Трябват ни македонкки да ви вкарат в правия път!
Работите отиват на зле!Ма аз съм невинен! Аз го порицах с всичките си сили тоз мераклия!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Picky Bugger_ka
Maхнаджийka
****

Регистриран: 11.03.2013
Мнения: 2074
От: "tough city a couple of hours’...
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036335 - 11.04.2013 15:15 [Re: kiBik]

Адмиралът не спазва собствените си съвети..Таквиз работи-на лични!

Няма да ни излагате пред чужденците!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036338 - 11.04.2013 15:22 [Re: Picky Bugger_ka]

Цитат:

Адмиралът не спазва собствените си съвети..Таквиз работи-на лични!

Няма да ни излагате пред чужденците!Мани, мани! Брука и резил!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036339 - 11.04.2013 15:23 [Re: kiBik]

Цитат:

Ама божествен!
О, Арес!

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Picky Bugger_ka
Maхнаджийka
****

Регистриран: 11.03.2013
Мнения: 2074
От: "tough city a couple of hours’...
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036341 - 11.04.2013 15:25 [Re: admiral]

Цитат:

Гъзинка не щеш ли?Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036342 - 11.04.2013 15:26 [Re: Esther]

Цитат:

Цитат:

Ама божествен!
О, Арес!Кажи, чадо Тирасово!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036349 - 11.04.2013 15:36 [Re: kiBik]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Ама божествен!
О, Арес!Кажи, чадо Тирасово!


--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 29631
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036433 - 11.04.2013 18:24 [Re: Esther]

Цитат:

Конче, чай ся да ти дам малко антика и ше ги удрим у земята по античност.

Може да си избираш измежду потомците на Арес (1) или синовете на Ной (2)
Нье и нье...Таквиз гърчки щуротии ни не требат...Ний тракити си имами наши си...Ма за това подоцна...

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 29631
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036481 - 11.04.2013 21:04 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Цитат:

Конче, чай ся да ти дам малко антика и ше ги удрим у земята по античност.

Може да си избираш измежду потомците на Арес (1) или синовете на Ной (2)
Нье и нье...Таквиз гърчки щуротии ни не требат...Ний тракити си имами наши си...Ма за това подоцна...Всъщност на второ четене Арес може да излезе тракийски бог - но истинското му име на тракийски език е Ярост...
Иначе по-любим ми е бог Загрей(тракийски бог на слънцето, веселието и виното)...Гърчолята му викат Дионисий...
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%B0%D0%B3%D1%80%D0%B5%D0%B9
http://www.protobulgarians.com/Statii%20...0drevnostta.htm

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тълмачъ
рекордьор
****

Регистриран: 16.09.2012
Мнения: 3171
От: Варна
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036526 - 11.04.2013 22:10 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Всъщност на второ четене Арес може да излезе тракийски бог - но истинското му име на тракийски език е Ярост...
Иначе по-любим ми е бог Загрей(тракийски бог на слънцето, веселието и виното)...Гърчолята му викат Дионисий...
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%B0%D0%B3%D1%80%D0%B5%D0%B9
http://www.protobulgarians.com/Statii%20...0drevnostta.htmАрес Е тракийски бог, или поне елините го асоциират с траките.
Бог Дионисий няма. Богът е Дионис(ос), Дионисий (Дионисиос) означава "Син на Дионис"

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036536 - 11.04.2013 22:24 [Re: Тълмачъ]

Цитат:


...
Арес Е тракийски бог, или поне елините го асоциират с траките.
...Малко повече информация, плийз!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ToffeeTwr-Нострадамус
Нострадамус
****

Регистриран: 04.10.2011
Мнения: 3972
От: Vienna
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036540 - 11.04.2013 22:36 [Re: Esther]

Цитат:

Конче, чай ся да ти дам малко антика и ше ги удрим у земята по античност.

Може да си избираш измежду потомците на Арес (1) или синовете на Ной (2)

Ти не беше ли от весталките в Тракийската империя?!?!?!?
Дорде Коня ме цанеше мене за министър и жрец на Дионисий - недоволствие, стачки, интриги, туй-онуй.

Ся откакто Кончето се върна и не хвърлям толкова око на форума, чак до Ной стигна, ша ми изстине мястото май...--------------------
"Ваша великорусская мечта, сидя по горло в дерьме, затащить туда всех остальных. Это и есть Русизм"


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тълмачъ
рекордьор
****

Регистриран: 16.09.2012
Мнения: 3171
От: Варна
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036542 - 11.04.2013 22:39 [Re: kiBik]

Цитат:

Цитат:


...
Арес Е тракийски бог, или поне елините го асоциират с траките.
...Малко повече информация, плийз!


Малко по-ясен аватар покажи първо, преди да знам на кого се обяснявам, плийз!
Ами, Херодот говори, че Арес е един от най-почитаните богове сред траките, а Софокъл го нарича "роден в Тракия".
Ясно е, че става дума за функцията.

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036543 - 11.04.2013 22:40 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

Аз съм от хъшовете емигранти в свободната зона на Север

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ToffeeTwr-Нострадамус
Нострадамус
****

Регистриран: 04.10.2011
Мнения: 3972
От: Vienna
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036545 - 11.04.2013 22:44 [Re: Esther]

Ясно, анархист като тия на "Орлов мост"- емигранти, свободни зони,т.н. - амархията не води до нищо добро.

П.С. да не ме чуе Заберган

--------------------
"Ваша великорусская мечта, сидя по горло в дерьме, затащить туда всех остальных. Это и есть Русизм"


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тълмачъ
рекордьор
****

Регистриран: 16.09.2012
Мнения: 3171
От: Варна
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036546 - 11.04.2013 22:47 [Re: Esther]

Цитат:

Аз съм от хъшовете емигранти в свободната зона на Север


Некъде към Браила
--------------------
Където е текло, там пак ще тече.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036548 - 11.04.2013 22:52 [Re: Тълмачъ]

Цитат:

Ами, Херодот говори, че Арес е един от най-почитаните богове сред траките, а Софокъл го нарича "роден в Тракия".
Ясно е, че става дума за функцията.
Именно. Не били елинизирани? Да, бе. Оазис.

@Кибиче, в "Одисея", когато Одисей е при "феаките", се споменава как "А песнопевецът (феак , б.м.) дрънна и почна пленителна песен – за любовта на бог Арес и с челния накит Киприда, как те се срещнаха първо в палата на Хефест потайно, нея той щедро дари, оскверни пък на властника Хефест ложе и бражна постеля. .......

и т.н.

......Тъй на това земетръсецът бог Посейдон отговори:
„Ако дори се измъкне могъщият Арес от плата,
след като тайно избяга, дълга му сам аз ще ти връча.”
С тия думи отвърна прочутият хром огневластник:
„Твоята воля не дръзвам и редно не е да отблъсна!”
Рече така, и разкъса веригите мощният Хефест.
Освободени и бог, и богиня от здравите връзки,
скочиха двамата живо. Към Тракия той се завтече,
а Афродита политна с усмивка към Кипър, към Пафос,
гдето сред лес е въздигнат за нея олтар благовонен.
...........................
Ей за това знаменит песнопевецът пя. Одисей пък
сети наслада в сърце. Насладиха се още и всички
веслолюбиви феаки, прочути чада на морето."


http://bogdanbogdanov.net/pdf/171.pdf

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D1%80%D0%B5%D1%81

Мен ако питаш, съвсем гръцки бог си е, а траките, че са го почитали, както казва Тълмачъ, е функция....


--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036550 - 11.04.2013 22:54 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

Цитат:

Ясно, анархист като тия на "Орлов мост"- емигранти, свободни зони,т.н
Да не те чуе Татарят , той ми обеща политическо убежище на Север

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ToffeeTwr-Нострадамус
Нострадамус
****

Регистриран: 04.10.2011
Мнения: 3972
От: Vienna
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036551 - 11.04.2013 22:59 [Re: Esther]

Цитат:

Цитат:

Ясно, анархист като тия на "Орлов мост"- емигранти, свободни зони,т.н
Да не те чуе Татарят , той ми обеща политическо убежище на Север
Знам, откакто ти го обеща и забегна далеко на юг


--------------------
"Ваша великорусская мечта, сидя по горло в дерьме, затащить туда всех остальных. Это и есть Русизм"


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036552 - 11.04.2013 23:03 [Re: ToffeeTwr-Нострадамус]

Ма то засега няма опасност, все още сме си България, кат вземе да ставаме Тракия...

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тълмачъ
рекордьор
****

Регистриран: 16.09.2012
Мнения: 3171
От: Варна
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036559 - 11.04.2013 23:15 [Re: Esther]

Цитат:

Мен ако питаш, съвсем гръцки бог си е, а траките, че са го почитали, както казва Тълмачъ, е функция....Естир, да сме наясно. Въпросът с елинизазията е доста сложен.
Севт II знае перфектно елинската реч, но когато преговаря с наемниците на Ксенофонт, използва преводач.
Демонстративно.
Той е цар на одрисите.
Царете на македонците не правят това.

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036565 - 11.04.2013 23:30 [Re: Тълмачъ]

Говорех за малко по-късен момент. Елинизират се. И е видно.

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тълмачъ
рекордьор
****

Регистриран: 16.09.2012
Мнения: 3171
От: Варна
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036574 - 11.04.2013 23:39 [Re: Esther]

Цитат:

Говорех за малко по-късен момент. Елинизират се. И е видно.


Така е - в градските центрове и по крайбрежието. За хинтерланда не можем да кажем. Елинизирането, впрочем, е синтез - нямаш нещо, което се излъчва като "цивилизовано елинство" от центъра към периферията - Елинизмът е по-скоро културно явление, сравнимо с днешната глобализация: примерно развяваш трибагреник, направен в Китай.

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036693 - 12.04.2013 08:49 [Re: Тълмачъ]

Да, така е

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 29631
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036698 - 12.04.2013 09:27 [Re: Esther]

Цитат:

Да, така еСега се сетих всъщност, че проф. д-р на историческите науки Ганчо Ценов определя прабългарите, като хуни, но според него хуните всъщност са тракийски племена, а не монголски с дръпнати очета:

Както виждате хунският език се говори и днес от нас българите, защото се касае за тракийско наречие. Митът за алтайският произход на предците ни е сътворен с помощта на манипулации и лъжи. Премълчани са сведенията на старите автори, сравнение на хунски с тракийски не е правено изобщо. Не се споменава, че хунските погребения в Азия са от тракийски тип. Никой не отронва дума, че изкуствената черепна деформация на хуните е практикувана и от траките, като произходът на този обичай е в черноморските степи. Бръснатата глава и киката на хуните не са типични за азиатците, а за древните мизи ( наречени още българи), също и за пеласгите, както научаваме от Плутарх.
http://sparotok.blog.bg/politika/2009/12/23/ezikyt-na-hunite.460402

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 29631
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036701 - 12.04.2013 09:35 [Re: Тълмачъ]

Цитат:

Цитат:

Говорех за малко по-късен момент. Елинизират се. И е видно.


Така е - в градските центрове и по крайбрежието. За хинтерланда не можем да кажем. Елинизирането, впрочем, е синтез - нямаш нещо, което се излъчва като "цивилизовано елинство" от центъра към периферията - Елинизмът е по-скоро културно явление, сравнимо с днешната глобализация: примерно развяваш трибагреник, направен в Китай.Така е и най-интересното е, че тази елинизация продължава и в Първото Българско царство - намерените старобългарски надписи издялни по разни камъни са на елински език(елински букви). Нашите царе са говорели и гръцки и дори се стига до там - най-великият ни цар(Симеон 1-ви) да е наричан полугрък...И още още по интересното е, че опасността от гърцизация(или латинизация) продължава чак до 19-ти век...Нека си спомним фанариотите и тяхното дело...Та античността (от траките) до 19-ти век - елинизация и латинизация до дупка. Отговорът - славяно-българизация.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036710 - 12.04.2013 10:21 [Re: Тълмачъ]

Цитат:


Малко по-ясен аватар покажи първо, преди да знам на кого се обяснявам, плийз!
Представи си, че се обясняваш на Валерий Русинов

Цитат:

Ами, Херодот говори, че Арес е един от най-почитаните богове сред траките, а Софокъл го нарича "роден в Тракия".
Ясно е, че става дума за функцията.А дали не става въпрос за Тракийския конник?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 29631
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036711 - 12.04.2013 10:24 [Re: kiBik]

Цитат:


А дали не става въпрос за Тракийския конник?И от него към Свети Георги...Само дето светията е във византийски доспехи...
О, tempora, o mores!

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 29631
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036713 - 12.04.2013 10:35 [Re: Тълмачъ]

Цитат:


Арес Е тракийски бог, или поне елините го асоциират с траките.
Бог Дионисий няма. Богът е Дионис(ос), Дионисий (Дионисиос) означава "Син на Дионис"Aбе елените гръцки са си от край време крадци на всичко културно около тях...
Дори и в наши дни гърците представят български хора, които се играят в Егейска Македония, като гръцки...Дори такива, които са типично северняшки...Какво да говорим тогава за миналото...От край време в Гърция и около Гърция всичко е гръцко...
А ние, българите не сме длъжни да им играем по свирката...
Сещам се за Влашките въстания 1820 и 1850г, заради фанариотската политика и последствията за нас българите от това(и то оооогромни), както и за фанариотската политика в земите на днешна България и Македония относно отстояването на "Мегали идеята", която предвиждала заличаването на българите, като етнос...

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Редактирано от Водно конче (12.04.2013 10:36)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
iieee
ветеран
****

Регистриран: 13.09.2012
Мнения: 1247
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036720 - 12.04.2013 11:12 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Та античността (от траките) до 19-ти век - елинизация и латинизация до дупка. Отговорът - славяно-българизация.
Eлинизация и латинизация = антиквизация и македонизация


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
iieee
ветеран
****

Регистриран: 13.09.2012
Мнения: 1247
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036725 - 12.04.2013 11:27 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Дори и в наши дни гърците представят български хора, които се играят в Егейска Македония, като гръцки...Дори такива, които са типично северняшки...Макар и с половин уста, макар и в специализиран сайт (не знам дали е гръцки), има нещо като признание, което доста ме изненада.

Цитат:

Eleno Mome [Greek Macedonia]music Eleno Mome is a Bulgarian dance with unclear regional roots that has become popular in other countries as well. While it's only a best guess, the dance seems to have originated in the north and today it is danced all over Bulgaria.

According to Joe Graziozi, the Greek version is found mostly in the northern parts of the province of Macedonia from Florina-Kastoria in the west to Drama in the east. Interestingly, it is not danced in Greek Thrace nor among the Greeks of Bulgaria who resettled throughout Macedonia and Thessaly in the 1920s but is primarily associated with the (former) slavic Macedonian villages of these regions. It has become a standard among most dance troupes throughout the country. There are numerous recordings, all instrumental, performed by local bands throughout Macedonia, from brass to zourna to gaida to lyra & dahare.

Цитат:

Troiro [Thrace, Greece]music
video Many Bulgarian dances from Thrace have "cousins" in Thracian Greece, and this is one of them: a Greek dance that sounds and feels Bulgarian It's from the village of Boyaliki in the Kavakli area in east Romila, northern Thraki (Thrace).

http://www.dunav.org.il/balkan_music_greek.html#all
Тройното и Елениното звучат и се усещата като български.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тълмачъ
рекордьор
****

Регистриран: 16.09.2012
Мнения: 3171
От: Варна
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036739 - 12.04.2013 12:19 [Re: iieee]

Брех, кво убаво грчко сиртаки
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=5_xEI_XQqEc#!

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
iieee
ветеран
****

Регистриран: 13.09.2012
Мнения: 1247
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036755 - 12.04.2013 13:39 [Re: Тълмачъ]

Дунав са от Израел, а от канала им разбрах, че сърбите имат хоро Българка.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
admiralМодератор
на андорския флот
***

Регистриран: 24.01.2005
Мнения: 31414
От: Съзаклятието
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036773 - 12.04.2013 14:46 [Re: iieee]

Цитат:

...а от канала им разбрах, че сърбите имат хоро Българка.


Бе, те и шопска салата имат, ама...

--------------------
Komu Pán Boh, tomu všetci svätí.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 29631
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036788 - 12.04.2013 15:20 [Re: Тълмачъ]

Цитат:

Брех, кво убаво грчко сиртаки
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=5_xEI_XQqEc#!Нали! То само по фолклора може да се разбере кой от къде идва и какъв е. Нашите хора и изобщо обичаи са огромно богатство с корени далеч, далеч зад всякакви антични глупотевини. Специално съм гледал игрите на англичани и германци например...Та те само се разхождат нагоре-надолу...и се клатят, като патици...А и гръцките сравнени с нашите са доста по-опростени и еднотипни...
Ние си живеем в Златна мина, ама умираме от глад, защото не знаем, че нашето злато(културното и духовното ни наследство) има невероятна цена...

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 29631
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036789 - 12.04.2013 15:23 [Re: iieee]

Цитат:

Дунав са от Израел, а от канала им разбрах, че сърбите имат хоро Българка.Сърбите имат много български неща - български градове, българска земя, българска писменост, но най-вече, български инат...

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Редактирано от Водно конче (12.04.2013 15:24)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
bloody Mary
щерката на Хенри VIII
*****

Регистриран: 06.03.2013
Мнения: 299
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3036826 - 12.04.2013 16:21 [Re: iieee]

Цитат:

а от канала им разбрах, че сърбите имат хоро Българка.
Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 29631
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3049850 - 11.05.2013 00:43 [Re: Бяло Конче]

Направих си труда да изчета във Воденицата дебата за Кирил и Методий. И понеже мен ме интересува какво се казва там за България и българите в тази връзка, установих, че или нищо или лоши работи. Ние сме давани, като лошия пример как не трябва да се мисли. Стига се до извода, че в Мизия(между Дунав и Стара планина живеели някакви печенего-турко-монголи).
Иначе единодушно Кирил и Методий се обявяват за всесловенски братя, но не и за македонци(за българи да не говорим). Теза на русите и сърбите...
В тази връзка бих искал да задам задочно на нашите приятели воденичари няколко прости въпроса:
1. В коя гранична на Византия тогава държава живеели въпросните словени от чийто род били и чийто език говорели братята.
2. Защо братята Кирил и Методий, които били висши сановници във Византия и получавали задачите си лично от Императорът тръгнали да разпространяват славянската азбука?
3. Коя държава първа в света прие учениците на Кирил и Методий и даде пари за тяхното дело?
Коя държава първа в света преведе богослужебните книги от гръцки на словенски и основа първите славянски книжовни школи?
4. В коя държава съседна на Византия въпросният словенски език използван от Кирил и Методий е бил официален?
5. Дали са чували нещо за Преславската и Търновската книжовна школа и с чии пари и средства беше построена Охридската книжовна школа?
6. Защо подготовката за богослужение на славянски език и преводът на първите книги от гръцки се прави много бързо и се пази в тайна от Византия?
7. В коя държава първа в света се славят братята Кирил и Методий и има дългогодишна традиция в това славене и защо?
Прости и лесни въпроси. Моля, повелете!

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
асегаде:)
ми аз съм си
***

Регистриран: 20.01.2012
Мнения: 1813
От: Maina Town
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3049882 - 11.05.2013 08:34 [Re: Бяло Конче]

Добре им задаваш въпросите, ама нали не очакваш смислени отговори?
Тази сутрин без да искам, попаднах на още един "бисер"- разбира се, не от ранга на "седумдесет и седум иляди"... Как да се изразя по- меко.... потресена съм. От това какви теми се коментират навръх "Христос возкресе", какви глупости се учат в Сорбоната и как може да изхабиш половин час телевизионно време с бягане по тъч- линията, без да кажеш нищо по темата. Половин час- щото повече дори от любопитство не можах да издържа.
Напълно разбирам братята отвъд ридо- след такова облъчване на човек не му се иска поне една седмица да чуе за наука.
http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=yhb_IPIye1k&NR=1

--------------------
Оти да се косим, като че ми мине.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тълмачъ
рекордьор
****

Регистриран: 16.09.2012
Мнения: 3171
От: Варна
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3049887 - 11.05.2013 08:59 [Re: асегаде:)]

Значи, македонскиот язик се родеел със сръбски, хрватски, словенски, црногорски, руски и ... некои други.
Ъхх... Както и да е.
Нямам нерви да изгледам цялата лекция, наистина

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.

Редактирано от Тълмачъ (11.05.2013 09:00)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
игнят
старо куче
****

Регистриран: 25.07.2012
Мнения: 816
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3049892 - 11.05.2013 09:17 [Re: Тълмачъ]

Само ще ти кажа , че госпожата се позовава на разкритията на Ильов . Пълни македонистически измишльотини !

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 29631
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3049908 - 11.05.2013 10:10 [Re: асегаде:)]

Цитат:

Добре им задаваш въпросите, ама нали не очакваш смислени отговори?
Тази сутрин без да искам, попаднах на още един "бисер"- разбира се, не от ранга на "седумдесет и седум иляди"...Човек се надява, докато е жив(за смислен отговор).
А този "бисер" ще го погледна...от чист "научен" интерес.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тълмачъ
рекордьор
****

Регистриран: 16.09.2012
Мнения: 3171
От: Варна
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3049915 - 11.05.2013 10:20 [Re: игнят]

Цитат:

Само ще ти кажа , че госпожата се позовава на разкритията на Ильов . Пълни македонистически измишльотини !


Аааа, Ильов, от лево на десно и от десно на лево, най-малко 77 000 години: МАКЕДОНИJА!
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=NwTne3FsK-c#!
--------------------
Където е текло, там пак ще тече.

Редактирано от Тълмачъ (11.05.2013 10:22)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
игнят
старо куче
****

Регистриран: 25.07.2012
Мнения: 816
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3049917 - 11.05.2013 10:36 [Re: Тълмачъ]

Ранният Андрей ! Разкрит си маймуне


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тълмачъ
рекордьор
****

Регистриран: 16.09.2012
Мнения: 3171
От: Варна
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3049947 - 11.05.2013 12:31 [Re: игнят]

Днес, между другото, според православния календар празнуваме Светите равноапостоли Кирил и Методий.

Кирил и Методий

Български всеучилищен химн


"Върви, народе възродени,
към светла бъднина върви,
с книжовността, таз сила нова,
съдбините си ти поднови!

Върви към мощната Просвета!
В световните борби върви,
от длъжност неизменно воден -
и Бог ще те благослови!

Напред! Науката е слънце,
което във душите грей!
Напред! Народността не пада
там, дето знаньето живей!

Безвестен беше ти, безславен!...
О, влез в Историята веч,
духовно покори страните,
които завладя със меч!..."

Тъй солунските двама братя
насърчаваха дедите ни...
О, минало незабравимо,
о, пресвещени старини!

България остана вярна
на достославний тоз завет -
в тържествуванье и в страданье
извърши подвизи безчет...

Да, родината ни години
пресветли преживя, в беда
неописуема изпадна,
но върши дългът се всегда!

Бе време, писмеността наша
кога обходи целий мир;
за все световната просвета
тя бе неизчерпаем вир;

бе и тъжовно робско време...
Тогаз Балканский храбър син
навеждаше лице под гнета
на отоманский властелин...

Но винаги духът народен;
подпорка търсеше у вас,
о, мъдреци!... През десет века
все жив остана ваший глас!

О, вий, които цяло племе
извлякохте из мъртвина,
народен гений възкресихте -
заспал в глубока тъмнина;

подвижници за права вярна,
сеятели на правда, мир,
апостоли високославни,
звезди върху Славянски мир,

бъдете преблагословени,
о вий, Методий и Кирил,
отци на българското знанье,
творци на наший говор мил!

Нека името ви да живее
във всенародната любов,
речта ви мощна нек се помни
в Славянството во век веков!

Русе, 1882, априлий 15
[сп. "Мисъл", 1892, кн. IX-X]
Стоян Михайловски

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 29631
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3049954 - 11.05.2013 12:57 [Re: асегаде:)]

Цитат:


Тази сутрин без да искам, попаднах на още един "бисер"- разбира се, не от ранга на "седумдесет и седум иляди"... Как да се изразя по- меко.... потресена съм. От това какви теми се коментират навръх "Христос возкресе", какви глупости се учат в Сорбоната и как може да изхабиш половин час телевизионно време с бягане по тъч- линията, без да кажеш нищо по темата. Половин час- щото повече дори от любопитство не можах да издържа.
Oпитах да я изслушам тази...т.н.професорка, ама като взе да изрежда групата на старославянските езици - изреди всички югославски плюс руски и каза, че имало и още някои...ми даде шах, но реших да се напъна още малко, обаче вторият шах беше, че според нея Блаже Коневски е учен от световна величина...и това го преглътнах, но когато вече каза, че македонският език доказано е от 17 000 години преди Христа, и че на кост от мамут намерен в Русия бил намерен текст от този древен македонски език, което било доказателството за постоенето му - ме матира окончателно.


--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 29631
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3049960 - 11.05.2013 13:11 [Re: игнят]

Цитат:


Ранният Андрей ! Разкрит си маймунеНие се смеем, ама май трябва да плачем. Нали и Румъния е зачената с подобни безумни лъжи. В началото, а и днес цял свят им се смее...Дори, когато изкопали името роман - име с което са се наричали хората в Римската Империя - романи (от Рома(Рим)) и си го присвоили светът бил шокиран...Самите италианци не се наричат романи, а нашите власи се накичиха...Същото е и с Македония...Ако не се вземат сериозни мерки - всичко ще си остане така замазано...изопачено, неистинско...Но светът ще го приеме, защото смешно, тъжно - през онази работа му е. То и нас не ни интересува например дали баските са от 77 000 години или от 7 години и каква връзка имат с испанците(Кастилия)...Каквато си искат - това си е тяхна работа - ще кажем...Така казват и за нашите отношения с Македония. Абе, ако искат да са роднини с мамутите - нека...тяхна си работа, стига нас да не закачат.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
TheOnly1
старо куче
*****

Регистриран: 22.12.2012
Мнения: 817
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3049962 - 11.05.2013 13:14 [Re: Бяло Конче]

Мамут, Русия, македонски.....една неочаквано добра комбинация ...После ние сме били татари...Мамутите в Русия не бяха ли из Сибир

--------------------
На тъмносините ни съграждани трябва всекидневно да се повтаря, че на Острова има изобилиe от джелезо, харко, огромни реколти селскостопанска продукция и животни по полята.

Редактирано от TheOnly1 (11.05.2013 13:16)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6572
От: Дупница
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3049970 - 11.05.2013 13:58 [Re: Бяло Конче]

Затова червената линия която не трябва да се пресича в отношенията на България с Македония трябва да е-македонска нация и македонска история и македонски език не съществуват.

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
асегаде:)
ми аз съм си
***

Регистриран: 20.01.2012
Мнения: 1813
От: Maina Town
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3049975 - 11.05.2013 14:11 [Re: хан Ацо]

Може би трябва да се добави "до 1945г.", иначе не звучи актуално.

--------------------
Оти да се косим, като че ми мине.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 7165
От: Журче
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3049976 - 11.05.2013 14:14 [Re: асегаде:)]

Цитат:

От: Maina TownПловдив, а?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
асегаде:)
ми аз съм си
***

Регистриран: 20.01.2012
Мнения: 1813
От: Maina Town
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3049980 - 11.05.2013 14:21 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Цитат:

От: Maina TownПловдив, а?

--------------------
Оти да се косим, като че ми мине.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6572
От: Дупница
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3049986 - 11.05.2013 14:32 [Re: асегаде:)]

Е то пък една история от 1945 до сега!Да напълнят 3-4 тома

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 29631
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3049990 - 11.05.2013 14:38 [Re: хан Ацо]

Цитат:

Е то пък една история от 1945 до сега!Да напълнят 3-4 томаДа ама за тях е основополагаща. За първи пат - македонски jазик. За парви пат - македонски нАрод. За парви пат македонски университети. Или за всичко си има първи пат.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
асегаде:)
ми аз съм си
***

Регистриран: 20.01.2012
Мнения: 1813
От: Maina Town
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050000 - 11.05.2013 15:06 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Цитат:

Е то пък една история от 1945 до сега!Да напълнят 3-4 томаДа ама за тях е основополагаща. За първи пат - македонски jазик. За парви пат - македонски нАрод. За парви пат македонски университети. Или за всичко си има първи пат.Днес явно ми е "бисерен" ден. Вижте този татарин кви ги приказва.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=9HXXvpAd3_U#!
И после сме нямали нищо заедничко...

--------------------
Оти да се косим, като че ми мине.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6572
От: Дупница
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050002 - 11.05.2013 15:09 [Re: асегаде:)]

BTW по тв7 ни призовават да чакаме до минути "извънредната новина на годината" ,чакам с нетърпение

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23982
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050003 - 11.05.2013 15:17 [Re: асегаде:)]

Тя тая работо е таман за Коня - всичко подтекнувало от Тракия!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
асегаде:)
ми аз съм си
***

Регистриран: 20.01.2012
Мнения: 1813
От: Maina Town
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050004 - 11.05.2013 15:21 [Re: Негатор]

Ти мани, чу ли го- че българите били от Азовско море до Тихия океан. А името "Македония" било българско и там живеели само българи. Дори албанците били българи.

--------------------
Оти да се косим, като че ми мине.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тълмачъ
рекордьор
****

Регистриран: 16.09.2012
Мнения: 3171
От: Варна
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050005 - 11.05.2013 15:21 [Re: хан Ацо]

Цитат:

BTW по тв7 ни призовават да чакаме до минути "извънредната новина на годината" ,чакам с нетърпение


Бареката току що я обяви
Нали се скара с Боко

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23982
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050006 - 11.05.2013 15:28 [Re: Тълмачъ]

http://www.blitz.bg/news/article/198872

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тълмачъ
рекордьор
****

Регистриран: 16.09.2012
Мнения: 3171
От: Варна
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050007 - 11.05.2013 15:30 [Re: Негатор]

Цитат:

http://www.blitz.bg/news/article/198872


Абе, ще видим. Не бих се учудил и да излезе вярно, но ми намирисва на кьорфишек

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6572
От: Дупница
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050008 - 11.05.2013 15:33 [Re: Тълмачъ]

Какво ли ни очаква до утре!!!!!Цирк,цирк цирк .BTW що не си направиха за изборите "Партия ТВ7"???

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6572
От: Дупница
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050009 - 11.05.2013 15:37 [Re: Негатор]

Медиите във Вардарска България ще пощуреят

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тълмачъ
рекордьор
****

Регистриран: 16.09.2012
Мнения: 3171
От: Варна
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050010 - 11.05.2013 15:38 [Re: хан Ацо]

Цитат:

Какво ли ни очаква до утре!!!!!Цирк,цирк цирк .BTW що не си направиха за изборите "Партия ТВ7"???
уеб страница
Цитат:


...
Така за първи път в човешката история наглостта да се агитира в деня за размисъл премина не само безнаказано, но и осигури безапелационна изборна подкрепа на нагли опортюнисти, които ще идат в Парламента на работа по къси гащи и дори ще подпръдват, докато дебатират закона за въвеждане на стандарт Стара планина за секса.
--------------------
Където е текло, там пак ще тече.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6572
От: Дупница
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050011 - 11.05.2013 15:40 [Re: Тълмачъ]

Свидетели сме на пряка и нагла намеса на една телевизия в изборите!!!

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тълмачъ
рекордьор
****

Регистриран: 16.09.2012
Мнения: 3171
От: Варна
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050012 - 11.05.2013 15:45 [Re: хан Ацо]

Цитат:

Свидетели сме на пряка и нагла намеса на една телевизия в изборите!!!


Абсолютно. Най-вероятно след няколко дни ще се окаже кьорфишек. Освен това съм бил доста пъти в избирателни секции и знам как се предават резултатите, та е доста трудно да стане това, освен от ниво общинска секция нагоре някъде, но пак много трудно го виждам да стане. Не съм избирател на Боко, но като гледам как се е нахъсал Бареката, намирисва много лошо случката

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
асегаде:)
ми аз съм си
***

Регистриран: 20.01.2012
Мнения: 1813
От: Maina Town
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050013 - 11.05.2013 15:48 [Re: хан Ацо]

Цитат:

Какво ли ни очаква до утре!!!!!Цирк,цирк цирк .То цирка си върви от февруари насам.

--------------------
Оти да се косим, като че ми мине.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23982
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050014 - 11.05.2013 15:50 [Re: Тълмачъ]

Прокуратурата разби нелегална печатница на ГЕРБ

http://news.bgnes.com/view/1085491


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6572
От: Дупница
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050015 - 11.05.2013 15:51 [Re: Тълмачъ]

Бареков се е нахъсал така от 2-3 седмици,но манипулациите му са много плитки.Обаче в БГ прост народ дал господ така че тези манипулации ще имат ефект

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23982
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050017 - 11.05.2013 15:52 [Re: Негатор]

Цитат:

Прокуратурата разби нелегална печатница на ГЕРБ

http://news.bgnes.com/view/1085491
http://tv7.bg/news/politics/9737526.html


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23982
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050018 - 11.05.2013 15:54 [Re: хан Ацо]

Цитат:

Бареков се е нахъсал така от 2-3 седмици,но манипулациите му са много плитки.Обаче в БГ прост народ дал господ така че тези манипулации ще имат ефект
http://vbox7.com/play:b38a377ad1Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Квинт Курций Руф
Античен музовир
****

Регистриран: 18.12.2012
Мнения: 1198
От: Враца- Косталево(над язовиро)
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050019 - 11.05.2013 15:57 [Re: хан Ацо]

След всичката тая помия и удари под кръста,вече съм твърдо убеден - утре отивам и гласувам за ГЕРБ

--------------------
" Човек се ражда уморен и живее, за да си отпочине!"


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6572
От: Дупница
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050020 - 11.05.2013 15:57 [Re: Негатор]

Бареков-"МВР не е уведомено за акцията"-лъжеш Бареков,лъжеш

МВР пред БЛИЦ: Акцията не е била без нас!

Източници на БЛИЦ от МВР отрекоха категорично обвиненията, че не са били информирани за акцията, при която в костинбродската печатница "Мултипринт" бяха открити 350 000 фалшиви бюлетини. "Как така не знаем за операцията, след като в нея са участвали служители на РПУ-Костинброд", отговориха реторично пред БЛИЦ от ведомството.
Минути след като съобщиха, че екипи на Прокуратурата и ДАНС са нахлули в печатницата, без да координират действията си с МВР, от TV7 също уточниха, че на място е имало и служители на местното РПУ. Според телевизията обаче меверейците са имали единствено охранителна функция и не са участвали пряко в подготовката за удара срещу печатницата.
http://www.blitz.bg/news/article/198875

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23982
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050021 - 11.05.2013 16:03 [Re: хан Ацо]

Лъже или не, Дудукът има доста добър усет накъде духа вятърът!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23982
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050022 - 11.05.2013 16:04 [Re: Квинт Курций Руф]

Цитат:

След всичката тая помия и удари под кръста,вече съм твърдо убеден - утре отивам и гласувам за ГЕРБ
Да не би чак днес да си решил?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тълмачъ
рекордьор
****

Регистриран: 16.09.2012
Мнения: 3171
От: Варна
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050024 - 11.05.2013 16:05 [Re: Негатор]

Цитат:

Лъже или не, Дудукът има доста добър усет накъде духа вятърът!


Лъже като дрът мангал
В момента собственикът на печатницата (който уж беше задържан) си говори най-спокойно: съвсем рутинна проверка за редовност на поръчката и за прибиране на макулатурата

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23982
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050025 - 11.05.2013 16:07 [Re: Негатор]

Собственикът на печатница „Мултипринт” в Костинброд Йордан Бончев опроверга напълно информацията, че от печатницата са били иззети фалшиви бюлетини. Това е несериозно, каза Йордан Бончев, общински съветник от ГЕРБ Костинброд.

http://focus-news.net/?id=n1781903


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050026 - 11.05.2013 16:08 [Re: хан Ацо]

Цитат:

Свидетели сме на пряка и нагла намеса на една телевизия в изборите!!!


Бареков е помияр. Но и той надмина себе си.
Между другото, мислех си, че поне днес с помиите, мръсотиите и гадостите, ще се спре. Но не би.

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тълмачъ
рекордьор
****

Регистриран: 16.09.2012
Мнения: 3171
От: Варна
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050027 - 11.05.2013 16:09 [Re: Негатор]

Младежът Крумчо от Костинброд уведомил Бареката

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6572
От: Дупница
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050028 - 11.05.2013 16:10 [Re: Тълмачъ]

Кошаревски свидетели

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23982
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050029 - 11.05.2013 16:10 [Re: Негатор]

Изнесената информация от някои медии, за разбита печатница за бюлетини, категорично не отговаря на истината. Това заяви за Агенция "Фокус" Севделина Арнаудова, говорител на Националния предизборен щаб на ПП ГЕРБ.

http://focus-news.net/?id=n1781904


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6572
От: Дупница
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050030 - 11.05.2013 16:11 [Re: Esther]

До утре вечер има много време за още помия

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тълмачъ
рекордьор
****

Регистриран: 16.09.2012
Мнения: 3171
От: Варна
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050031 - 11.05.2013 16:12 [Re: хан Ацо]

Цитат:

До утре вечер има много време за още помия


"Един гражданин на Костинброд даже ми подари ябълка" - Бареков

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23982
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050032 - 11.05.2013 16:13 [Re: Негатор]

http://www.vsekiden.com/134279

http://novinite.bg/articles/37318/Prokuraturata-e-izzela-350-000-falshivi-byuletini-v-Kostinbrod

http://news.bgnes.com/view/1085494


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тълмачъ
рекордьор
****

Регистриран: 16.09.2012
Мнения: 3171
От: Варна
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050033 - 11.05.2013 16:14 [Re: Тълмачъ]

Не знам що ми се струва, че тоя път Бареката ще я загази много

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Квинт Курций Руф
Античен музовир
****

Регистриран: 18.12.2012
Мнения: 1198
От: Враца- Косталево(над язовиро)
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050034 - 11.05.2013 16:17 [Re: Тълмачъ]

Дудука си вкара прекрасен автогол.Да видим сега за клевета и намеса в изборите в деня за размисъл,какво кересте ще му вкарат отзад.

--------------------
" Човек се ражда уморен и живее, за да си отпочине!"


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23982
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050035 - 11.05.2013 16:17 [Re: Тълмачъ]

Прокуратурата разби нелегална печатница за бюлетини на ГЕРБ

http://btvnews.bg/bulgaria/prokuraturata-razbi-nelegalna-pechatnitsa-za-byuletini-na-gerb.html


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тълмачъ
рекордьор
****

Регистриран: 16.09.2012
Мнения: 3171
От: Варна
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050036 - 11.05.2013 16:22 [Re: Негатор]

Цитат:

Прокуратурата разби нелегална печатница за бюлетини на ГЕРБ

http://btvnews.bg/bulgaria/prokuraturata-razbi-nelegalna-pechatnitsa-za-byuletini-na-gerb.html


Ще се опровергае, само че вдруги ден.
Сега ще е на "може би" и "едва ли не", а утре ще се мълчи

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6572
От: Дупница
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050038 - 11.05.2013 16:26 [Re: Тълмачъ]

Не били 350 000 бюлетини,а 350 бюлетини

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
игнят
старо куче
****

Регистриран: 25.07.2012
Мнения: 816
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050040 - 11.05.2013 16:28 [Re: хан Ацо]

Цитат:

Кошаревски свидетели
Хане знаеш ли от къде идва този лаф ?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050041 - 11.05.2013 16:29 [Re: Тълмачъ]

Цитат:

Цитат:

Прокуратурата разби нелегална печатница за бюлетини на ГЕРБ

http://btvnews.bg/bulgaria/prokuraturata-razbi-nelegalna-pechatnitsa-za-byuletini-na-gerb.html


Ще се опровергае, само че вдруги ден.
Сега ще е на "може би" и "едва ли не", а утре ще се мълчи"БСП със сигурност ще даде извънредна пресконференция"

Мдаам, някои наистина могат да се надскачат.

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта

Редактирано от Esther (11.05.2013 16:30)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050042 - 11.05.2013 16:31 [Re: Квинт Курций Руф]

Цитат:

След всичката тая помия и удари под кръста,вече съм твърдо убеден - утре отивам и гласувам за ГЕРБ


--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6572
От: Дупница
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050043 - 11.05.2013 16:33 [Re: игнят]

Изрaзът кошаревски свидетел се употребява за купените свидетели, които трябва да доказват в съда това, което иска този, който им е платил. [1]
В началото на миналия век хората от брезнишкото село Кошарево се прочули с охотното даване на показания по различни съдебни дела. Всеки можел да си купи какъвто иска свидетел от селото и да го заведе в съда.
Кошаревци били сладкодумни и умеели да омайват съдиите със своите версии за "видяното" или "чуто" от тях при различни ситуации, за които трябвало да дават показания. Славата на тези свидетели се носела в цялата страна и към услугите им прибягвали все повече хора, които били готови да пропътуват големи разстояния, за да намерят подкрепа и да се спасят от ударите на закона.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B...%82%D0%B5%D0%BB

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тълмачъ
рекордьор
****

Регистриран: 16.09.2012
Мнения: 3171
От: Варна
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050045 - 11.05.2013 16:34 [Re: Esther]

Тия в ТВ7 дори не могат да лъжат като хората, пълни бездарковци

Всеки момент на сайта на прокуратурата ще излезе официално становище...

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.

Редактирано от Тълмачъ (11.05.2013 16:34)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6572
От: Дупница
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050046 - 11.05.2013 16:35 [Re: Тълмачъ]

Бареков май побягна от зрителската "любов"

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тълмачъ
рекордьор
****

Регистриран: 16.09.2012
Мнения: 3171
От: Варна
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050048 - 11.05.2013 16:38 [Re: хан Ацо]

Цитат:

Бареков май побягна от зрителската "любов"


Тоя дето гостува на ТВ7 в момента, не беше ли от БСП между другото

Не мога да не се сетя за едно време, когато П. Блъсков "изнамери" партийната книжка на Софиянски, точно в съботния ден. После се оказа фалшименто, естествено, но после.

ПП десетте палета се оказват факт, обаче

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.

Редактирано от Тълмачъ (11.05.2013 16:41)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
игнят
старо куче
****

Регистриран: 25.07.2012
Мнения: 816
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050050 - 11.05.2013 16:44 [Re: хан Ацо]

Ха ха не знаех , че го има в уикито . Кошарево ми е съседно село и истината е следната : Кошарево е единственото село в което е имало турци , а както се знае през турско показанията на един правоверен са имали тежеста на тези на трима християни . Поради тази причина са ги търсили за свидетели срещу заплащане . Не знаех , че израза е толкова широко разпространен .

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6572
От: Дупница
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050053 - 11.05.2013 16:51 [Re: Тълмачъ]

Палетата може и да са факт,даже и опитът за фалшификация може и да е факт.Но безспорен факт е че ТВ7 активно и безпрецедентно участва в изборната кампания срещу ГЕРБ.А най важния факт е че управление на БСП+ДПС е пагубно за държавата.А ТВ7 работи именно за управление БСП+ДПС

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6572
От: Дупница
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050054 - 11.05.2013 16:53 [Re: игнят]

Знае се за вашите земляци,знае се

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050055 - 11.05.2013 16:54 [Re: хан Ацо]

Добре де, кво като ги има, нещо не ми е ясно. Кат ги има отпечатани и са за брак, дори да не са ги иззели, кво - ше ги пробутат в урните допълнително ли, кво ли?

Нали в секциите има от сички партии и т.н.

Хаха, освен БСП и Мегленчето ше дава извънреден брифинг

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта

Редактирано от Esther (11.05.2013 16:55)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6572
От: Дупница
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050057 - 11.05.2013 16:58 [Re: Esther]

И Местаня,и той ще дава пресконференция .А пък "нашите"(ВМРО)даже искат арест за Бойко и Цецо .А и аз се съмнявам да е възможно да се пробутват 350 000 манипулирани бюлетини

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тълмачъ
рекордьор
****

Регистриран: 16.09.2012
Мнения: 3171
От: Варна
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050060 - 11.05.2013 17:03 [Re: Esther]

Просто трябва всички хора в РИК да са твои или купени, за да стане такова нещо. И пак ще е доста трудно.
А макулатура (брак) в една печатница между 5 и 8 % е нещо напълно в нормата.
Тия кьорфишеци дето ги пускат са толкова евтини, че просто няма накъде

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050062 - 11.05.2013 17:04 [Re: хан Ацо]

Ма аз единственото, което разумявам от текста на съобщението на прокуратурата, е че имало сигнал, те отишли по сигнал и имало било отпечатани количества в повече.
Цитат:

След получен сигнал и извършена спешна проверка от органите на Държавна агенция „Национална сигурност", Софийска градска прокуратура е образувала досъдебно производство за престъпления по чл. 282 НК и по чл. 1б9г НК. На 10.05.2013 г., късно вечерта е извършен оглед на местопроизшествие в сградата на печатница „Мултипринт" в гр. Костинброд, както и разпити на свидетели. В складови помещения са открити над 350 000 отпечатани и готови за експедиция бюлетини за гласуване в извънредните парламентарни избори на 12.05.2013 г. До 08.05.2013 г. „Мултипринт" ООД е изпълнило задълженията си по договора с Министерския съвет за отпечатване на бюлетините за изборите и същите са превозени до областните администрации в страната. Откритите през нощта на 10.05.2013 г. бюлетини са извън тези количества.

Разследването по досъдебното производство продължава. По тази причина и с оглед предстоящото гласуване на 12.05.2013 г., прокуратурата ще предостави допълнителна информация през следващата седмица. Бюлетините /общо 10 палета/ са поставени под засилена охрана.“
?

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050063 - 11.05.2013 17:05 [Re: Тълмачъ]

Ма ти позна. Другата седмица.

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 29631
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050067 - 11.05.2013 17:08 [Re: асегаде:)]

Цитат:

Ти мани, чу ли го- че българите били от Азовско море до Тихия океан. А името "Македония" било българско и там живеели само българи. Дори албанците били българи.Стопли ми душата - българин та дрънка. Ама не каза, че българите били от Азовско море до Тихия океан, а от Виена до Тихия океан...
Ясно е, че човека преувеличава и то доста и ръси бисери, като пуканки, но все пак казва и някои важни за нас истини, като например:
1. Защо гърците наричали Древна България с името Стара Велика България? Ами за да я нарекат така, следователно е била и стара и велика. Когато наречеш една държава в късната античност стара и велика - това означава, че тази държава не е току що създадена, нито е малка.
2. Българите се разселват от Балканския полуостров към Азия, а не обратното. Това му твърдение се припокрива с твърденията на българските възрожденци в първите ни написани истории по време на турското робство, като отговор на пряката фанариотска заплаха от тотално гърцизиране и румънизиране.
3. Славянин и българин са взаимно припокриващи се понятие. С това съм напълно съгласен. Недвусмислено българите се наричат и славяни, особено ясно и документирано е това в 9-ти, 10-ти век. Например в "Проглас към Евангелието", "За буквите" и т.н. Ние се наричаме или българи, или славяни, или славяно-българи. Другите(византийците) ни наричат още мизи, скити, траки и т.н. Факт.
4.По политически причини са измислени имена за несъществуващи дотогава народи - като татари, което име си е било обидно още тогава и хазари(в това се съмнявах от доста време)...и с късна дата сътворени нови истории и народи. Такъв е случая например с македонците и румънците.
Или както се вика: "Съмнявай се, но проверявай."

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тълмачъ
рекордьор
****

Регистриран: 16.09.2012
Мнения: 3171
От: Варна
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050068 - 11.05.2013 17:09 [Re: Esther]

Цитат:

Ма ти позна. Другата седмица.


Старо куче, какво да прайш
Понеже помня изборите и по соц времето, дори и тогава тея работа беше невъзможна. Тогава (например при референдума за Татовата конституция) просто схемата беше друга: В тъмната стаичка оставяха купчина червени бюлетини с "ДА" и една бяла с "НЕ". И другар от комисията наднича след всеки избирател да види дали бялата си стои, преди да те отметнат в списъка. Системата работеше безотказно

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6572
От: Дупница
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050069 - 11.05.2013 17:10 [Re: Esther]

Цитат:

Ма аз единственото, което разумявам от текста на съобщението на прокуратурата, е че имало сигнал, те отишли по сигнал и имало било отпечатани количества в повече.
Цитат:

След получен сигнал и извършена спешна проверка от органите на Държавна агенция „Национална сигурност", Софийска градска прокуратура е образувала досъдебно производство за престъпления по чл. 282 НК и по чл. 1б9г НК. На 10.05.2013 г., късно вечерта е извършен оглед на местопроизшествие в сградата на печатница „Мултипринт" в гр. Костинброд, както и разпити на свидетели. В складови помещения са открити над 350 000 отпечатани и готови за експедиция бюлетини за гласуване в извънредните парламентарни избори на 12.05.2013 г. До 08.05.2013 г. „Мултипринт" ООД е изпълнило задълженията си по договора с Министерския съвет за отпечатване на бюлетините за изборите и същите са превозени до областните администрации в страната. Откритите през нощта на 10.05.2013 г. бюлетини са извън тези количества.

Разследването по досъдебното производство продължава. По тази причина и с оглед предстоящото гласуване на 12.05.2013 г., прокуратурата ще предостави допълнителна информация през следващата седмица. Бюлетините /общо 10 палета/ са поставени под засилена охрана.“
?
Ми това са фактите,но медиите може така да ги "изтълкуват",че да изкарат бялото-черно

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050070 - 11.05.2013 17:10 [Re: хан Ацо]

Да ти кажа, и с тва "паралелно преброяване" от австрийската фирма, на която са платили, и днешната история, ми се струва, че има и подготовка за непризнаване на изборите, ако ги загубят.

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6572
От: Дупница
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050074 - 11.05.2013 17:14 [Re: Esther]

Има нещо гнило в топлата връзка Австрия-БСП.

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
TheOnly1
старо куче
*****

Регистриран: 22.12.2012
Мнения: 817
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050081 - 11.05.2013 17:27 [Re: хан Ацо]

При 8 милиона бюлетини е нормално да има 300-400 000 брак. Дълги години съм работил с печатници и го знам това. Дори да ги печатат на ролни машини пак цифрата е нормална. На листови машини може и повече да изскочи.

--------------------
На тъмносините ни съграждани трябва всекидневно да се повтаря, че на Острова има изобилиe от джелезо, харко, огромни реколти селскостопанска продукция и животни по полята.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тълмачъ
рекордьор
****

Регистриран: 16.09.2012
Мнения: 3171
От: Варна
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050083 - 11.05.2013 17:31 [Re: TheOnly1]

Естир май е права: утре ще се вряска за фалшификации по пресконференциите. Циркус Балканикус, няма що

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6572
От: Дупница
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050086 - 11.05.2013 17:35 [Re: TheOnly1]--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
асегаде:)
ми аз съм си
***

Регистриран: 20.01.2012
Мнения: 1813
От: Maina Town
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050090 - 11.05.2013 17:41 [Re: Тълмачъ]

Цитат:

Естир май е права: утре ще се вряска за фалшификации по пресконференциите. Циркус Балканикус, няма щоПо Animal planet много пъти сме гледали как борбата за храна между хищниците включва озъбване, ръмжене, издаване на звуци, сплашване... и всеки гледа да ръфне от месото.

--------------------
Оти да се косим, като че ми мине.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050093 - 11.05.2013 17:47 [Re: TheOnly1]

Ми то сигурно винаги е имало, но днес е ексклузивно?!

@Тълмачъ, то даже и преди изборите вече се говори за "опорочени избори"

http://www.focus-news.net/?id=n1781929

Цитат:

ако по някакво чудо президентът не отложи изборите
ПС.
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1977204

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта

Редактирано от Esther (11.05.2013 18:07)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тълмачъ
рекордьор
****

Регистриран: 16.09.2012
Мнения: 3171
От: Варна
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050174 - 11.05.2013 21:04 [Re: Esther]

Весело е покрай изборите наваму.
Доганката го пръскаха с пистолетче водна пръскалка, в обид да го утепаат.
На Костича му скочи у двора нинджа с нож между зъбите и подгони Ленчето и внучето по зелената морава, докато Иван душеше теменужките.
Герберастите гласат чували с фалшиви бюлетини, а на кандидат депутат от БСП от Петричко му гласали фалшива бомба у автонобила.
Има още да чуваме и гледаме.

Що нема избори по-начесто
--------------------
Където е текло, там пак ще тече.

Редактирано от Тълмачъ (11.05.2013 21:15)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
DIVА
неопитомена
****

Регистриран: 01.07.2011
Мнения: 3735
От: Дивия запад
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050219 - 11.05.2013 22:37 [Re: хан Ацо]

Какви манипулирани бюлетини? Намерени са бракувани бюлетини, Ацо. Бойко и Цецо са чисти като момини сълзи.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6572
От: Дупница
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050226 - 11.05.2013 22:42 [Re: DIVА]

Едва ли има чисти от политиците ,обаче манипулациите ме нерват щото ни мислят за балъци

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тълмачъ
рекордьор
****

Регистриран: 16.09.2012
Мнения: 3171
От: Варна
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050241 - 11.05.2013 23:16 [Re: хан Ацо]

От Сурат-тефтера ми:

Цитат:

Йордан Йорданов
Изтрещяването е всеобщо!
Сергей Станишев се изживява като Кашпировски. Понеже не може да нарежда, той внушава от екрана какво трябва да свършат институциите.
Лютви Местан говори като Яне Янев = заговори, преврати и прочее.
Веселин Методиев каза в резюме следното: Искам да кажа, че не знам кво да кажа.
Меглена Кунева не каза нищо съществено без „Искам да кажа”
Административният секретар на ГЕРБ, не му запомних името, прочете същото, което и Цветан Цветанов в Търново, което идва да покаже, че в централата на партията разполагат с копирна техника и знаят как да си служат с нея.
Волен Сидеров иска Консултативният съвет по национална сигурност при Президента да влезе в ролята на ЦИК.

Искам и аз да се включа във всеобщия хор с няколко конкретни и лесно изпълними мерки:
1. Съмняващите се в честността на изборите да гласуват след една, а не след две седмици (за да не отработваме на 18-ти). За целта да се използват намерените 350 000 бюлетини, тъй и тъй са отпечатани.
2. Незабавно да се демонтират всички тъмни стаички, за да може представителите на партиите да следят за неподмяна на бюлетините. Избирателят да отбелязва вота си, като го прикрива с ръка.
3. Да се разкрие незабавно нова избирателна секция пред Президентството, за да гласуват протестиращите. Вместо печат бюлетината на всеки да се подписва от останалите. Преброяването да се извърши от Президента.
Ако смятате, че и тези мерки няма да доведат до положителни резултати, предлагам явно гласуване, като всеки глас се отбелязва с чертичка. Така хем ще става по бързо (ще се броят чертичките), хем няма да има последваща подмяна на бюлетинитеNo comment.

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23982
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050243 - 11.05.2013 23:22 [Re: TheOnly1]

Цитат:

При 8 милиона бюлетини е нормално да има 300-400 000 брак.
Може би, но проз 19-ти век, а не в такава модерна печатница!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23982
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050244 - 11.05.2013 23:24 [Re: Негатор]

Росен Плевнелиев: Очаквам в кратки срокове резултати от прокуратурата и ДАНС
- Искам незабавна реакция от страна на Централната избирателна комисия


http://www.blitz.bg/news/article/198903


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23982
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050247 - 11.05.2013 23:30 [Re: Негатор]

Во Бугарија запленети 350.000 лажни гласачки ливчиња

„Повеќе од 350.000 отпечатени ливчиња, подготвени за употреба на парламентарните избори, се пронајдени во печатницата во Костинброд“, наведува канцеларијата на обвинителството од Софија

http://www.mkd.mk/svet/vesti/vo-bugarija-zapleneti-350000-lazhni-glasachki-livchinja

Цитат:

Бугарија има проблем со снабдувањето на граѓаните, од кои два милиони ја напуштија земјата по падот на комунизмот во 1989 година, со вода за пиење и со електрична енергија.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050248 - 11.05.2013 23:33 [Re: хан Ацо]

Някой ше бъде ли добър да ми го разтълкува

http://btvnews.bg/bulgaria/brakuvanite-byuletini-se-sahranyavat-v-pechatnitsata.html

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тълмачъ
рекордьор
****

Регистриран: 16.09.2012
Мнения: 3171
От: Варна
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050249 - 11.05.2013 23:34 [Re: Негатор]

Си умревме без вода и без струя, еве яз тука от 10 годин я карам само на бира и на солар - кога ли ке додат мЪкетата да ме ослободат от овой гнет

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пиринец
Татар
***

Регистриран: 14.12.2011
Мнения: 3497
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050250 - 11.05.2013 23:37 [Re: хан Ацо]

Па ние сме си балъци. Управляваха ни пожарникар и физкултурник, а преди това доктор на науките с тема за копчето във военната униформа на червената армия. Утре трябва да избирам между: да си хвърля гласа в кофата, да гласувам за Станишев, който ще ми върне Доган и ще има 4 години пране на пари или за Пожарникаря с физкултурника, които хем ще перат пари, хем ще ми подслушват телефона.
Успоредно с това бедността се покачва, а нагли свини като Делян Пеевски, Румен Вълка и друга подобна шлака си купуват коли за милиони евра ... Ние ако не сме балъци, не знам кои са. Един народ чини, колкото му струват политиците ...
За гарнитура медиите ме заливат с риалити формати, в които хайлайфа на българското общество се храни като свини и се чуди с кой да се изчука, а за музикален фон върви или неква ориенталска чалга или новата страст - гангста рап БГ вариант, в който дебел олигофрен ми пее за курви и кучки и черни бмв-та.
На 31 години съм и зорлем ме направиха соц-носталджар, а имам баш седем години в соца, живеейки в една стая с майка ми, баща ми и брат ми ...


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23982
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050252 - 11.05.2013 23:38 [Re: Esther]

http://btvnews.bg/bulgaria/brakuvanite-byuletini-se-sahranyavat-v-pechatnitsata.html

Мога да го разтълкувам, че сега съвсем се оляха с помия - извадили са обществената поръчка да обосноват наличието на стотици хиляди неизползвани бюлетини в печатницата, но ...

Абе, аланколу, коя нормална държава плаща за изборите в нея по европейски проект?! 100% съм сигурен, че това е чисто нарушение на правилата на европейските програми!

Сега навярно ще последва ново шамарче от Брюксел!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тълмачъ
рекордьор
****

Регистриран: 16.09.2012
Мнения: 3171
От: Варна
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050256 - 11.05.2013 23:44 [Re: Негатор]

черно-бяло

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6572
От: Дупница
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050258 - 11.05.2013 23:46 [Re: Esther]

Цитат:

Някой ше бъде ли добър да ми го разтълкува

http://btvnews.bg/bulgaria/brakuvanite-byuletini-se-sahranyavat-v-pechatnitsata.html
Ще ни го разтълкуват,ама след изборите .

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6572
От: Дупница
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050260 - 11.05.2013 23:51 [Re: Пиринец]

Аз си гласувам с №14 и после не ме е яд

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23982
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050263 - 11.05.2013 23:57 [Re: хан Ацо]

Политически реакции за скандала с бюлетините

http://bnt.bg/bg/news/view/100695/politicheski_reakcii_za_skandala_s_buletinite

Днешният ден за размисъл е необичаен и скандалът предизвика реакции на всички политически сили, за които БНТ ще информира в съответстве с ангажиментите си на обществена медиа.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тълмачъ
рекордьор
****

Регистриран: 16.09.2012
Мнения: 3171
От: Варна
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050264 - 11.05.2013 23:58 [Re: хан Ацо]

Цитат:

Аз си гласувам с №14 и после не ме е яд--------------------
Където е текло, там пак ще тече.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пиринец
Татар
***

Регистриран: 14.12.2011
Мнения: 3497
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050265 - 11.05.2013 23:59 [Re: хан Ацо]

Е ти ме уби. Такива като теб баправиха клетия оръфан продажен журналист Волен Сидеров милионер. Само за начало, вкара Слави Бинев в европарламента, който, не знам дали си от София, но държеше Биад, Дали и още две-три заведения, в които два пъти в седмицата имаше еротична програма, в която стриптизиорките бяха проститутки. В дали си имаше стаичка за секс.
Та б'летина 14 е точно като тази на ДПС - бизнес партии, които искат политическо влияние и имунитет, което продават на фирми и други бизнесмени. Този е първият от Атака, а те са много, да не говорим, че при първото влизане в парламента обраха една торба идиоти, които бяха минали прес СДС, НДСВ и прочие.

П.С. Защо има още хора, които пишат на Воденица. Там беше много зле, ама след изборите нивото влезе под земята. Такива дебили са и на политика, а извън политика да не говорим ...


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050266 - 12.05.2013 00:01 [Re: Пиринец]

Цитат:

Защо има още хора, които пишат на Воденица.
Сродяват съ

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23982
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050267 - 12.05.2013 00:03 [Re: Esther]

Скандалът и отражението му върху изборния процес

http://bnt.bg/bg/news/view/100708/skandalyt_i_otrajenieto_mu_vyrhu_izbornija_procesЕкстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23982
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050268 - 12.05.2013 00:08 [Re: Негатор]

Цитат:

Скандалът и отражението му върху изборния процес

http://bnt.bg/bg/news/view/100708/skandalyt_i_otrajenieto_mu_vyrhu_izbornija_proces


Задаващият въпросите е много смарт!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тълмачъ
рекордьор
****

Регистриран: 16.09.2012
Мнения: 3171
От: Варна
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050269 - 12.05.2013 00:14 [Re: Негатор]

Цитат:

Цитат:

Скандалът и отражението му върху изборния процес

http://bnt.bg/bg/news/view/100708/skandalyt_i_otrajenieto_mu_vyrhu_izbornija_proces


Задаващият въпросите е много смарт!
Цитат:

Всяка политическа сила по различен начин тълкува случилото се. Всички обаче са на едно мнение, че такъв ден за размисъл в нашата история не е имало.


Без да съм го гледал, точно това си говорехме с една приятелка по -кю то.
Те такива избори не бяхме имали. Усирането беше тотално - големите и уж национално отговорни партии просто се омазаха отвсякъде.

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23982
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050270 - 12.05.2013 00:17 [Re: Тълмачъ]

ИТАР-ТАСС: В България заловиха 350 000 фалшиви бюлетини

Read more: http://balkani.actualno.com/ITAR-TASS-V-...l#ixzz2T1NAWAgW


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23982
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050271 - 12.05.2013 00:22 [Re: Негатор]

Bulgarian police seize 350,000 'fake' ballots
Authorities storm printing house ahead of polls as opposition accuses ruling party of fraud.
+VIDEO


http://www.aljazeera.com/video/europe/2013/05/2013511165252491385.html


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23982
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050272 - 12.05.2013 00:23 [Re: Негатор]

Bulgarian authorities seize fake ballots before election
http://www.reuters.com/article/2013/05/11/us-bulgaria-election-idUSBRE94A09920130511Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6572
От: Дупница
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050274 - 12.05.2013 00:27 [Re: Пиринец]

А кой не направихме милионер?Оня асистента по полит-икономика във ВМЕИ "В.Ленин"?А агент Гоце?Или оня украинец със съветско гражданство?Философът хидроинжинер агент на ДС с терористичен бекграунд?

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Han_Solo
тук-там скачащ харадъгър
***

Регистриран: 18.12.2012
Мнения: 8403
От: София
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050277 - 12.05.2013 00:28 [Re: Тълмачъ]

Цитат:


Те такива избори не бяхме имали. Усирането беше тотално - големите и уж национално отговорни партии просто се омазаха отвсякъде.

+1

Все е било зле, но такова падение - никога.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23982
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050279 - 12.05.2013 00:31 [Re: Han_Solo]

Скандал с 350 хиляди фалшиви бюлетини е на път да взриви изборите
http://www.mediapool.bg/скандал-с-350-хи...news206211.html

След като ни взеха в ЕС, управниците хептен се разпасаха!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пиринец
Татар
***

Регистриран: 14.12.2011
Мнения: 3497
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050280 - 12.05.2013 00:32 [Re: хан Ацо]

Чакай само, не забравяй първият ми пост, в който съвсем чистосърдечно си признавам, че няма за кой да гласувам. За мен Долен Волен е на нивото на останалите парцали, Сирьожа, пожарникаря, физ зарядката, ядящият свинско Сокол и простодушния му наследник Агент Павел.
Нали не е тайна за никой, че Лютви Местан е агент на държавна сигурност?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23982
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050281 - 12.05.2013 00:33 [Re: Негатор]

Още видео: http://video.bgnes.com/view/41069

Бареков в акция!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23982
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050286 - 12.05.2013 00:42 [Re: Негатор]

Прокуратурата образува досъдебно производство за незаконните бюлетини
http://novanews.bg/news/view/2013/05/11/...campaign=accent

Цветанов: В този сценарий участва и прокуратурата
http://novanews.bg/news/view/2013/05/11/...mpaign=mostread

Протестите в София се възобновиха
http://novanews.bg/news/view/2013/05/11/...campaign=accent


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6572
От: Дупница
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050290 - 12.05.2013 01:03 [Re: Пиринец]

Агент Павел

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 29631
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050298 - 12.05.2013 01:58 [Re: Пиринец]

Цитат:


П.С. Защо има още хора, които пишат на Воденица. Там беше много зле, ама след изборите нивото влезе под земята. Такива дебили са и на политика, а извън политика да не говорим ...Сърце юнашко не трае. Понеже прочетох какво пишат за Кирил и Методий и реших да задам малко лесни въпроси. Нищо особено

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 29631
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050299 - 12.05.2013 02:00 [Re: Пиринец]

Цитат:

Чакай само, не забравяй първият ми пост, в който съвсем чистосърдечно си признавам, че няма за кой да гласувам. За мен Долен Волен е на нивото на останалите парцали, Сирьожа, пожарникаря, физ зарядката, ядящият свинско Сокол и простодушния му наследник Агент Павел.
Нали не е тайна за никой, че Лютви Местан е агент на държавна сигурност?И на това, ако не му се вика криза, то на кое? Каква я мислехме, какво станА!

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23982
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050320 - 12.05.2013 05:11 [Re: Бяло Конче]

Bulgarian Parliamentary Elections
Forecast, Parallel Count, Statistical Analyses


http://www.sora.at/fileadmin/downloads/projekte/2013_Elections-May12_fairelections-bulgaria.pdfЕкстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тълмачъ
рекордьор
****

Регистриран: 16.09.2012
Мнения: 3171
От: Варна
Re: избори
    #3050334 - 12.05.2013 08:21 [Re: Негатор]

ПРОФ.МИХАИЛ КОНСТАНТИНОВ: НЯМА СКАНДАЛ! ТЕЗИ 350 000 БЮЛЕТИНИ ОЧЕВИДНО НЯМАТ ОТНОШЕНИЕ КЪМ ИЗБОРИТЕ
Цитат:


За Bulgaria news проф.Михаил Константинов обясни следното: когато избирателят влезе в секцията, комисията откъсва една бюлетина от кочана с бюлетини, слага уникален печат ( нарязан нарочно с нож за специфични следи); избирателят влиза в тъмната стаичка и отбелязва с Х любимата си партия. После сгъва бюлетината и я подава на комисията, която слага втори печат ( също така уникален ), избирателят я взима и я пуска в урната, след което се подписва в избирателния списък. В тази процедура няма никаква възможност да бъде внесена отвън маркирана бюлетина.

Има един забележителен факт, за който се мълчи кой знае защо?! Във всички избирателни комисии - 12 000 секционни, 31 районни и една централна - бившите управляващи (ГЕРБ) имат в комисиите винаги по един човек по-малко от опозицията. Как може "бившите" да фалшифицират резултатите, когато мнозинство имат "добрите"?!

Вижте какво стана през 2009 година - всички председатели на комисии бяха от БСП, всички секретари бяха от ДПС, всички заместник-председатели бяха от НДСВ - тогава Тройната коалиция имаше абсолютно и даже квалифицирано мнозинство във всички избирателни комисии. Но изборите бяха спечелени от ГЕРБ. Изборите се печелят с гласовете на избирателите, не с комисии.

Откъде могат да дойдат евентуални фалшификации? Ако бъде купена една цяла секционна избирателна комисия заедно с наблюдателите.

Проф. Михаил Константинов смята, че е в ход геополитически сценарий на Русия за омаломощаването и елиминирането на държавите от Балканите, членки на НАТО предвид на предстоящата военна офанзива в Иран.

Според мнозина политически наблюдатели, февруарските бунтове по улиците на България бяха инспирирани от политико-олигархична клика, защитаваща руски интереси.

Телевизията, която предизвика днес медийна истерия, последвана от политическа канонада на опозицията, е собственост на Цветан Василев. Той е партньор на българския клон на руската банка VTB - заедно придобиха Виваком, а после руската банка взе 9,9 процента от Корпоративна търговска банка ( които преди това бяха купени от регистрирана в карибска офшорна зона фирма DEWA и сетне бяха придобити от VTB). Цветан Василев е страстен защитник на строителството на АЕЦ "Белене". - след като правителството на ГЕРБ обяви спирането на проекта, Николай Бареков за първи път започна да критикува по ТВ7 премиера Бойко Борисов, когото преди това беше нарекъл политически феномен от световна величина.
--------------------
Където е текло, там пак ще тече.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 29631
Re: избори
    #3050336 - 12.05.2013 08:52 [Re: Тълмачъ]

Цитат:

ПРОФ.МИХАИЛ КОНСТАНТИНОВ: НЯМА СКАНДАЛ! ТЕЗИ 350 000 БЮЛЕТИНИ ОЧЕВИДНО НЯМАТ ОТНОШЕНИЕ КЪМ ИЗБОРИТЕ
Цитат:


Проф. Михаил Константинов смята, че е в ход геополитически сценарий на Русия за омаломощаването и елиминирането на държавите от Балканите, членки на НАТО предвид на предстоящата военна офанзива в Иран.
Според мнозина политически наблюдатели, февруарските бунтове по улиците на България бяха инспирирани от политико-олигархична клика, защитаваща руски интереси.И какво сега:политико-олигархична клика, защитаваща руски интереси се бие с политико-олигархична клика, защитаваща американските интереси. Битката на титаните. А ние какво тогава? Пак нямаме избор. Не защитавам никого но и Пожарникарят доста се омаза. Всичко си е в полза на родните олигарси, които всъщност не са нито проруски, нито проамерикански а шиб..и слънчогледи и дупе..вци. Техният девиз е: "След мен и Потоп.
Не виждам защо трябва да се защитава някой, който управляваше един пълен мандат и половина и вся власт беше советам т.е. гербом. Ама ние нали искаме някой да ни оправи - търпим.
Моето скромно мн ение е, че България има нужда от гражданско общество и средна класа - от които пък днешните партии не се нуждаят. Тогава?

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тълмачъ
рекордьор
****

Регистриран: 16.09.2012
Мнения: 3171
От: Варна
Re: избори
    #3050337 - 12.05.2013 08:56 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Моето скромно мн ение е, че България има нужда от гражданско общество и средна класа - от които пък днешните партии не се нуждаят. Тогава?


Винаги има решение
--------------------
Където е текло, там пак ще тече.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
sofmak
рекордьор
***

Регистриран: 20.10.2011
Мнения: 10089
страната на недоволните
    #3050339 - 12.05.2013 09:09 [Re: Бяло Конче]

имаше една научна фантастика - Планета ненависти. Написах го на руски, защото я четох на руски. Като го споделих едно време в dir.bg веднага двама написаха, че са я чели на български.
В БАН, където съм работил, пък имаше един колега, на който друг беше измислил име: Плачещата вдовица.
Кога човек бурно изразява недоволство. Например бебето реве, защото е гладно
Когато не знае как да реши проблемите. И се надява някай друг да се затрогне и да ги реши.
А на вълка защо му е здрав врата?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Квинт Курций Руф
Античен музовир
****

Регистриран: 18.12.2012
Мнения: 1198
От: Враца- Косталево(над язовиро)
Re: страната на недоволните
    #3050345 - 12.05.2013 09:24 [Re: sofmak]

Цитат:


А на вълка защо му е здрав врата?


Щото не плаща данъци и обира мандри???

--------------------
" Човек се ражда уморен и живее, за да си отпочине!"


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
sofmak
рекордьор
***

Регистриран: 20.10.2011
Мнения: 10089
в страната на говорещите животни
    #3050346 - 12.05.2013 09:28 [Re: Квинт Курций Руф]

Цитат:

Цитат:


А на вълка защо му е здрав врата?


Щото не плаща данъци и обира мандри???всичко е възможно


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: в страната на говорещите животни
    #3050348 - 12.05.2013 09:30 [Re: sofmak]

Гледам Люба Кулезич в момента по Нова. Поканила е Огнян Минчев, Огнян Стефанов, Евгени Михайлов...

Уви, те имат опасенията, които и аз....

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Tanya.

***

Регистриран: 19.10.2008
Мнения: 17130
Re: страната на недоволните
    #3050356 - 12.05.2013 09:53 [Re: sofmak]

Цитат:

...А на вълка защо му е здрав врата?
о, не знам.
Ама от Пот-Опааа са се спасили май повече лисици.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Кирил и Методиј ќе ги помируваат Македонија и Бугарија
    #3050361 - 12.05.2013 10:01 [Re: Han_Solo]

+1

Това, което мен буквално ме вбесява и стряска същевременно, е, че (се опитват да) ни вадят от нормалността. Нормалност (колкото и относителна да е), която изстрадахме като общество, за да станем и член на ЕС.

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 29631
Re: страната на недоволните
    #3050371 - 12.05.2013 10:30 [Re: sofmak]

Цитат:


А на вълка защо му е здрав врата?Софмак - моят врат си е здрав, като гледам и те се справяш отлично - и твоят е здрав, ама нали трябва да сме солидарни. Ето например - аз нямам причина да си плащам здравните вноски и в България, защото си ги плащам в Англия, но го правя от солидарност. Поляците навремето дръпнаха напред точно с тази дума - солидарност. Хора сме все пак. От тази гледна точка предпочитам социален тип държава(като пример ми са скандинавските). Такъв тип държава трябва да имаме и ние.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Редактирано от Водно конче (12.05.2013 10:31)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 29631
Re: страната на недоволните
    #3050374 - 12.05.2013 10:33 [Re: Квинт Курций Руф]

Цитат:

Цитат:


А на вълка защо му е здрав врата?


Щото не плаща данъци и обира мандри???Нали!?

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
sofmak
рекордьор
***

Регистриран: 20.10.2011
Мнения: 10089
Що е информация?
    #3050376 - 12.05.2013 10:35 [Re: Esther]

Съобщаването означава подаване на информация. Обаче, за да се възприеме информацията е необходимо получателят да има предварителни сведения. Научно се казва - априорна вероятност
Всичко това го пиша заради ненормалния вчерашен ден. Открити са нелегални бюлетини! При това е дъвсем сигурно, че те са за да може ГЕРБ да фалшифицира изборите
Аз ще задам само няколко въпроса. Съобщаващите знаят ли как се гласува в България. Знаят ли какво е легална бюлетина и какво - фалшива (нередовна).
Едно време имало Сталин. По негово време жестоко са наказвали враговете с партиен билет, враговете на народа. Обаче знаете ли, че политическата полиция е въведена от Тиберий и изразът "Враг на народа" е от онова време.
Колкото по-малко знае човек, толкова по лесно се манипулира.
Прочетете "Владетелят на света" от Александър Беляев. После може да вярвате на врачки, предсказания, магии и ... рупорите на Биг Брадър


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
sofmak
рекордьор
***

Регистриран: 20.10.2011
Мнения: 10089
сигурно си чувал
    #3050378 - 12.05.2013 10:38 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

От тази гледна точка предпочитам социален тип държава(като пример ми са скандинавските). Такъв тип държава трябва да имаме и ние.колко са данъците в Швеция
Но те са солидарни и солидарно си ги плащат и не им крив останалия свят и не плачат: Няма работа


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Квинт Курций Руф
Античен музовир
****

Регистриран: 18.12.2012
Мнения: 1198
От: Враца- Косталево(над язовиро)
Re: Що е информация?
    #3050383 - 12.05.2013 10:54 [Re: sofmak]

Цитат:

При това е дъвсем сигурно, че те са за да може ГЕРБ да фалшифицира изборите
Айде малко по сериозно,говориш все едно Дудука и Сл. Триф. са ти братовчеди.Гея ще загуби изборите и ще тр. да сдава поста,затова се опитва с манипулации да спечели нещо.Ама лично мен само ме мотивира да ида да гласувам за ГЕРБ.Ако Св. Витков имаше шанс да влезе бих гласувал за него.Ама при така сложената софра ще кусам от паницата на Бойко-щото най не ми нагарча.Ама ще требва да кусна нещо за да има по малко за доган

--------------------
" Човек се ражда уморен и живее, за да си отпочине!"


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Що е информация?
    #3050387 - 12.05.2013 11:08 [Re: Квинт Курций Руф]

Софмакът се шегува. Иронизира.

ПС. Евала на Марин Райков и Плевнелиев!

Току що чух изявленията им.

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6572
От: Дупница
Re: Що е информация?
    #3050389 - 12.05.2013 11:13 [Re: Esther]

Вчера трябваше да говорят,днес е късно

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
sofmak
рекордьор
***

Регистриран: 20.10.2011
Мнения: 10089
обиждаш ме
    #3050390 - 12.05.2013 11:13 [Re: Квинт Курций Руф]

Цитат:


Айде малко по сериозно,говориш все едно Дудука и Сл. Триф. са ти братовчеди.Гея ще загуби изборите и ще тр. да сдава поста,затова се опитва с манипулации да спечели нещо.Ама лично мен само ме мотивира да ида да гласувам за ГЕРБ.Ако Св. Витков имаше шанс да влезе бих гласувал за него.Ама при така сложената софра ще кусам от паницата на Бойко-щото най не ми нагарча.Ама ще требва да кусна нещо за да има по малко за доган
От изброените от теб личности се сещам само как изжлежда Сл. Триф. Той ми направи впечатлетие с ентусиазма, с който осведомяваше за "скандала" със специалните средства за разузнаване.
Сведенията ми за вчерашния ден са от една телевизия, която има оранжева седмица като емблема
Кой за кого ще гласува си е негова лична работа. Богат избор. За 240 места има над 2000 кандидата
В детска градина вероятността да те приемат е по-голяма


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23982
Re: избори
    #3050391 - 12.05.2013 11:19 [Re: Тълмачъ]

Цитат:

Телевизията, която предизвика днес медийна истерия, последвана от политическа канонада на опозицията, е собственост на Цветан Василев. Той е партньор на българския клон на руската банка VTB - заедно придобиха Виваком, а после руската банка взе 9,9 процента от Корпоративна търговска банка ( които преди това бяха купени от регистрирана в карибска офшорна зона фирма DEWA и сетне бяха придобити от VTB). Цветан Василев е страстен защитник на строителството на АЕЦ "Белене". - след като правителството на ГЕРБ обяви спирането на проекта, Николай Бареков за първи път започна да критикува по ТВ7 премиера Бойко Борисов, когото преди това беше нарекъл политически феномен от световна величина.

То това ОК, ама самият Мишо Константинов на кого ли е "собственост"?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
татар
сеирджия
***

Регистриран: 25.10.2011
Мнения: 4357
От: Улан Батор
Re: Що е информация?
    #3050392 - 12.05.2013 11:21 [Re: Квинт Курций Руф]

За себе си разбрах едно нещо-тези,които подхвърлиха "информацията" за ненарязаните,пакетирани палета с хартия са убедени в невменяемостта на целокупния български народ.

--------------------
Антифриза е нехетеросексуален!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23982
Re: Що е информация?
    #3050393 - 12.05.2013 11:21 [Re: Esther]

Цитат:

ПС. Евала на Марин Райков и Плевнелиев!

Изявленията на двамата леко се различават в "детайлите" ...


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23982
Re: Що е информация?
    #3050394 - 12.05.2013 11:23 [Re: Негатор]

Костов: Има риск изборите да бъдат опорочени

http://news.bgnes.com/view/1085621


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23982
Re: Що е информация?
    #3050395 - 12.05.2013 11:26 [Re: Негатор]

Мърфи: Интересно е да видим БГ становище за тези 350 000 бюлетини

http://news.bgnes.com/view/1085646


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23982
Re: Що е информация?
    #3050396 - 12.05.2013 11:29 [Re: Негатор]

IN MEMORIAM:

http://novanews.bg/news/view/2013/05/12/...campaign=accent

http://novanews.bg/news/view/2013/05/12/...campaign=accentЕкстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Що е информация?
    #3050402 - 12.05.2013 12:05 [Re: татар]

Цитат:

За себе си разбрах едно нещо-тези,които подхвърлиха "информацията" за ненарязаните,пакетирани палета с хартия са убедени в невменяемостта на целокупния български народ.
Абсолютно

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Що е информация?
    #3050404 - 12.05.2013 12:09 [Re: хан Ацо]

Не е твърде късно.

ПС. http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1083446

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта

Редактирано от Esther (12.05.2013 12:14)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6572
От: Дупница
Re: Що е информация?
    #3050410 - 12.05.2013 12:24 [Re: Esther]

http://www.blitz.bg/news/article/198994

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6572
От: Дупница
Re: Що е информация?
    #3050412 - 12.05.2013 12:29 [Re: Esther]

Мед ми капе на сърцето като гледам резултата на Комисарката-снахата на ЦК-то

"Яне ле, бело гърло" (3.2%) най-после успя да изпревари падащия надолу отбор "Комисарка" (3.1%), но и двата тима бавно се отдалечават от 4-процентовия прожектор.

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Що е информация?
    #3050413 - 12.05.2013 12:31 [Re: хан Ацо]Цитат:

"Яне ле, бело гърло"


--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта

Редактирано от Esther (12.05.2013 12:32)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
татар
сеирджия
***

Регистриран: 25.10.2011
Мнения: 4357
От: Улан Батор
Re: Що е информация?
    #3050414 - 12.05.2013 12:37 [Re: хан Ацо]

Станишев:Самият факт, че има толкова наблюдатели от света, говори за това, че имаме проблем.
Не докара ли той наблюдателите?Май единицата за наглост в България е "един соц"

--------------------
Антифриза е нехетеросексуален!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6572
От: Дупница
Re: Що е информация?
    #3050415 - 12.05.2013 12:41 [Re: татар]

Комунистите от 100 години предават националните интереси,така че техните действия навреждащи на България не ме учудват

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Квинт Курций Руф
Античен музовир
****

Регистриран: 18.12.2012
Мнения: 1198
От: Враца- Косталево(над язовиро)
Re: Що е информация?
    #3050416 - 12.05.2013 12:43 [Re: хан Ацо]

Да не забравяме и резняците

--------------------
" Човек се ражда уморен и живее, за да си отпочине!"


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: Що е информация?
    #3050417 - 12.05.2013 12:43 [Re: татар]

Цитат:

Станишев:Самият факт, че има толкова наблюдатели от света, говори за това, че имаме проблем.
Не докара ли той наблюдателите?Май единицата за наглост в България е "един соц"Ти, Българино, да не би да имаш избирателна секция наблизо???


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23982
Re: Що е информация?
    #3050418 - 12.05.2013 12:44 [Re: Квинт Курций Руф]

Главната прокуратура: Бюлетините в "Мултипринт" не са технологичен брак

http://www.blitz.bg/news/article/198997


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6572
От: Дупница
Re: Що е информация?
    #3050419 - 12.05.2013 12:45 [Re: kiBik]

Откъде секция в Малага?Виж в Анадола има 86 секции!!!!!

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
kiBik
злопаметен
***

Регистриран: 16.11.2011
Мнения: 8140
Re: Що е информация?
    #3050420 - 12.05.2013 12:46 [Re: хан Ацо]

Цитат:

http://www.blitz.bg/news/article/198994Хм. не е добра работата - комунисти, мутри, турци и националисти. Ебати парламента, ебати!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6572
От: Дупница
Re: Що е информация?
    #3050421 - 12.05.2013 12:47 [Re: Квинт Курций Руф]

Ако "войводите","скат" и "напред" бяха направили коалиция,пехливаните щяха да духат супата

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
sofmak
рекордьор
***

Регистриран: 20.10.2011
Мнения: 10089
риторичен въпрос
    #3050422 - 12.05.2013 12:48 [Re: Квинт Курций Руф]

Цитат:

Да не забравяме и резняцитеедне време кой свали първото избрано с демократични избори правителство.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6572
От: Дупница
Re: Що е информация?
    #3050423 - 12.05.2013 12:49 [Re: kiBik]

По добре националисти отколкото партия на бивши съветски граждани

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Що е информация?
    #3050424 - 12.05.2013 12:49 [Re: kiBik]

http://www.standartnews.com/balgariya-ob...tar-187832.html
Ма не знам от колко часа им е кинопрегледът.

И на мен работата не ми харесва.

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта

Редактирано от Esther (12.05.2013 12:50)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
татар
сеирджия
***

Регистриран: 25.10.2011
Мнения: 4357
От: Улан Батор
Re: Що е информация?
    #3050425 - 12.05.2013 12:51 [Re: kiBik]

Близо...като и на предните избори-в Торемолинос (на 170 км).Само че тази година без мен-оня ден и вчера бях на Малага по работа.Ако ида и днес ще ми стане много...

--------------------
Антифриза е нехетеросексуален!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6572
От: Дупница
Re: Що е информация?
    #3050426 - 12.05.2013 12:54 [Re: Esther]

Тоя комуняр Бриго на 10 пъти спомена "гражданска война" по ТВ7 .Какви идиоти

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
татар
сеирджия
***

Регистриран: 25.10.2011
Мнения: 4357
От: Улан Батор
Re: Що е информация?
    #3050427 - 12.05.2013 12:56 [Re: Esther]

Една военна хунта би решила доста проблеми...на много други места по света.

--------------------
Антифриза е нехетеросексуален!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Що е информация?
    #3050429 - 12.05.2013 12:57 [Re: хан Ацо]

Той съвсем наскоро и за войски на НАТО говореше...

(ТВ 7 не я гледам. Неам нерви).

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта

Редактирано от Esther (12.05.2013 12:58)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6572
От: Дупница
Re: Що е информация?
    #3050430 - 12.05.2013 12:58 [Re: Esther]

Абе да не е говорил за войски на "Варшавския договор"

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Квинт Курций Руф
Античен музовир
****

Регистриран: 18.12.2012
Мнения: 1198
От: Враца- Косталево(над язовиро)
Не съм искал да те обидя
    #3050432 - 12.05.2013 13:03 [Re: sofmak]

Цитат:


едне време кой свали първото избрано с демократични избори правителство.


Ако имаш впредвид Ф. Димитров (изключително малоумен "политик" ) сам сдаде властта

--------------------
" Човек се ражда уморен и живее, за да си отпочине!"


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Що е информация?
    #3050433 - 12.05.2013 13:05 [Re: хан Ацо]

Тва е май по-актуално.

http://www.standartnews.com/balgariya-ob...tar-187853.html

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6572
От: Дупница
Re: Що е информация?
    #3050434 - 12.05.2013 13:08 [Re: Esther]

ИСТОРИЧЕСКИЯ МАЧ
29.7 % ГЕНЕРАЛ30.1 % ЧЕРВЕНИТЕ ЕСКАДРОНИ7.9 % ПЕХЛИВАНИ7 % НАПРЕД3.1 % КОМИСАРКА3.2 % ЯНЕ ЛЕ, БЕЛО ГЪРЛО1.8 % СИНЬО ВРЕМЕ2.7 % КОМАНДИР1.9 % ВОЙВОДИ4.9 % СКАТ0.8 % ГОРДА СТАРА ПЛАНИНА0.4 % ЕВТИНО ХАПЧЕ1.3 % ДЕЦАТА НА ЦАРЯ0.8 % ЛЕГИЯТА НА ЦОНЕВ0.9 % ЛЕЛЕ, КАКО...0.4 % БУНТАРИТЕ1.1 % БИЗНЕС КОВАЧИ0.8 % МОДЕН ДИЗАЙН1.2 % ДРУГИ

Има големи разлики в различните агенции

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6572
От: Дупница
Re: Що е информация?
    #3050435 - 12.05.2013 13:14 [Re: Esther]

Кеворк Кеворкян: В българската политика нереалното и скритото е повече от явното.

Водещ: Как според вас светът гледа на изборите в България?
Кеворк Кеворкян: Ако изобщо гледа насам. По същия начин, както евросоциалистът Мартин Шулц гледа на своите хора у нас и се обижда, когато ги обиждат. Казвам, че светът гледа пристрастно и всъщност несериозно, да не кажа, че не гледа по никакъв начин. В годините на прехода у нас се оформи и добре се угои една група сладури, да ги нарека възпитано нашенската „Банда на Оушън”, която гледа вместо света към нас. Те са очите на света към нас. Тази банда продава представите си за България на света, а пък ония мързеливци им вярват. Тази банда винаги знае какво да продава. Вие мислите ли, че между другото един европейски чиновник, добре охранен, ще си направи труда да разбере нещо повече от „истините“, които им продава „Бандата на Оушън” или пък някой американски посланик. Че кой им пишеше на тия посланици грамите, които сетне попаднаха в „Уикилийкс”. Ние сме подвластни - като страна, на измишльотините, и според мен 100% при това. Как тогава да гледа на нас светът? Затова за света единствено финансовият ни министър е важен, стига да прави сметките, както трябва, според нуждите на същия този свят. Останалото те го гледат в някакво огледало, което е замъглено от пара. Някои хора духат в него, и не само оная банда, докато нищо вече не се различава. Сега ми попадна един стар вестник – някакъв австриец казал, че 38% от българската икономика е „сива“. Той е преподавател в някакъв австрийски университет и ще го търся от понеделник насетне, да го питам защо 38, а не 39 или 37%. Смятате ли, че един преподавател в австрийски университет може да се добере до тая цифра без услугите на „Бандата на Оушън”? Абсурд. Всъщност, никой и не полага такива усилия. Тогава излиза, че ние обитаваме нещо, което няма нищо общо с реалността.

http://www.focus-news.net/?id=f24513

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.

Редактирано от хан Ацо (12.05.2013 13:15)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Що е информация?
    #3050437 - 12.05.2013 13:35 [Re: хан Ацо]

http://www.livenews.bg/Kam-12.00-chasa--Machat-e-raven!-53230

(И тва е към 12.00)

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
татар
сеирджия
***

Регистриран: 25.10.2011
Мнения: 4357
От: Улан Батор
Re: Що е информация?
    #3050442 - 12.05.2013 13:38 [Re: Esther]

До към 12.00 са гласували около 24%.Надявам с папардаците да са се налудували до обяд...

--------------------
Антифриза е нехетеросексуален!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
sofmak
рекордьор
***

Регистриран: 20.10.2011
Мнения: 10089
на вкус и на цвет, товарищи нет
    #3050444 - 12.05.2013 13:45 [Re: Квинт Курций Руф]

Цитат:

Ако имаш впредвид Ф. Димитров (изключително малоумен "политик" ) сам сдаде власттанякои (например аз) бухме възмутени от контрапреврата, други (Желев, Бриго, Доган) го бяха организирали


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Що е информация?
    #3050445 - 12.05.2013 13:46 [Re: татар]--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Picky Bugger_ka
Maхнаджийka
****

Регистриран: 11.03.2013
Мнения: 2074
От: "tough city a couple of hours’...
Re: Що е информация?
    #3050455 - 12.05.2013 14:38 [Re: Esther]

Дръжте се! Идваме..

--------------------
Грбавиот му се смее на штрбавиот.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Що е информация?
    #3050458 - 12.05.2013 14:41 [Re: Picky Bugger_ka]

Рано е сякаш още да се каже, амааа

http://www.blitz.bg/news/article/199018

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23982
Re: Що е информация?
    #3050460 - 12.05.2013 14:43 [Re: Esther]

"Фокус" предлага уникална класация на скопски антикварни книги, с помощта на журналиста Александър Дамовски

http://focus-news.net/?id=n1782292


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Picky Bugger_ka
Maхнаджийka
****

Регистриран: 11.03.2013
Мнения: 2074
От: "tough city a couple of hours’...
Re: Що е информация?
    #3050461 - 12.05.2013 14:45 [Re: Esther]

Гласувах на миналите избори мажоритарно за Делян Добрев, но сега мога да направя само един избор..

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23982
Re: Що е информация?
    #3050462 - 12.05.2013 14:45 [Re: Негатор]

http://www.vsekiden.com/134345

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Що е информация?
    #3050463 - 12.05.2013 14:46 [Re: Негатор]


Хаха, сега го мернах и аз на Фокус.

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23982
Re: Що е информация?
    #3050465 - 12.05.2013 14:52 [Re: Esther]

Не бързай да се радваш на "Фокус" - както казва Санде Диковски "Те показват Лиляна Павлова като Лиз Тейлър", например, и са начело по взети субсидийки от всички медии в досегашния мандат ...Та има още време докато се избистрят работите ...


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Що е информация?
    #3050467 - 12.05.2013 14:54 [Re: Негатор]

Изобщо не се радвам и нямам основания хич даже - по принцип на случващото се, смея се на заглавията на книгите

ПС. http://news.bgnes.com/view/1085717

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта

Редактирано от Esther (12.05.2013 14:57)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
TheOnly1
старо куче
*****

Регистриран: 22.12.2012
Мнения: 817
Re: Що е информация?
    #3050468 - 12.05.2013 14:57 [Re: Esther]

Фокус са изтепали рибата със заглавията Дори са прописали на македонски


Рејтинг 10-те најбарани книги на скопскиот пишан Бит-пазар

Че и "Нова Македония" са ангажирали даже

--------------------
На тъмносините ни съграждани трябва всекидневно да се повтаря, че на Острова има изобилиe от джелезо, харко, огромни реколти селскостопанска продукция и животни по полята.

Редактирано от TheOnly1 (12.05.2013 14:59)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23982
Re: Що е информация?
    #3050471 - 12.05.2013 15:24 [Re: Esther]

"Фокус" популяризира главно ГЕРБ и БСП в съотношение 2:1, а от дъжд на вятър също и партията на СКАТ!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Picky Bugger_ka
Maхнаджийka
****

Регистриран: 11.03.2013
Мнения: 2074
От: "tough city a couple of hours’...
Re: Що е информация?
    #3050475 - 12.05.2013 15:32 [Re: Негатор]

Към 13.30 часа

Не стига Волните ездачи, ами сега и Скат....

--------------------
Грбавиот му се смее на штрбавиот.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Що е информация?
    #3050482 - 12.05.2013 15:44 [Re: Picky Bugger_ka]

И аз си го мисля.

ПС. http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1979319

ПС1. Тук са ги посъбрали накуп:

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1978746

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта

Редактирано от Esther (12.05.2013 16:03)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6572
От: Дупница
Re: Що е информация?
    #3050486 - 12.05.2013 16:06 [Re: Esther]

Километрична опашки в Лондон за гласуването.

Българите в Лондон са извили километрична опашка, за да упражнят правото си на глас. Сънародниците ни обаче са доста изнервени от медната и не добра организацията на изборните секции, които тази година са само две.
На тези избори българите могат да гласуват в една секция в българското посолство в Лондон и една в българското училище „Гарман Роуд” в Тотнъм.

Сънародниците ни чакат по над 3 часа, за да упражнят своето право на глас. Тази година в Лондон посрещат много повече гласоподаватели, отколкото през 2009 година, а тогава секциите са били четири. Тогава броят на пуснатите бюлетини в четирите секции бе около 7 000.
http://www.blitz.bg/news/article/199026

А в Турция има 86 секции!!!!

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23982
Re: Що е информация?
    #3050488 - 12.05.2013 16:23 [Re: хан Ацо]

Горещо остава на Позитано и НДК

http://news.bgnes.com/view/1085752


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 23982
Re: Що е информация?
    #3050489 - 12.05.2013 16:29 [Re: Негатор]

700 000 са отпечатаните бюлетини за подмяната на вота
http://www.blitz.bg/news/article/199039

Жандармерия пази ромите
http://www.vsekiden.com/134344


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Що е информация?
    #3050492 - 12.05.2013 16:46 [Re: хан Ацо]

http://www.focus-news.net/?id=n1782364

Преди малко го слушах и по Нова.

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Тълмачъ
рекордьор
****

Регистриран: 16.09.2012
Мнения: 3171
От: Варна
Re: Що е информация?
    #3050493 - 12.05.2013 16:46 [Re: Негатор]

Цитат:

700 000 са отпечатаните бюлетини за подмяната на вота
http://www.blitz.bg/news/article/199039
Червеняка ни подготвя за оспорване на изборите - елементарно, Уотсън.
Още от вчера си намирисва на опит за червено превратче

--------------------
Където е текло, там пак ще тече.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Що е информация?
    #3050496 - 12.05.2013 16:48 [Re: Тълмачъ]

Ахам. Обаче, освен тях и ДПС, има и други партии. Дали ше се навият да си заложат спечелените депутатски места, като не признаят изборите?

Туй е въпросът, според мен. Ша видим

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта

Редактирано от Esther (12.05.2013 16:50)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6572
От: Дупница
Re: Що е информация?
    #3050502 - 12.05.2013 16:59 [Re: Esther]

Цитат:

http://www.focus-news.net/?id=n1782364

Преди малко го слушах и по Нова.
Напълно е прав за аматьорската работа на органите.А дали тази "аматьорска" работа не е всъщност специално мероприятие????

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6572
От: Дупница
Re: Що е информация?
    #3050504 - 12.05.2013 17:01 [Re: Негатор]Жандармерия пази ромите
http://www.vsekiden.com/134344
Според мен хора без средно образование не би трябвало да имат право да гласуват

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6572
От: Дупница
Re: Що е информация?
    #3050507 - 12.05.2013 17:05 [Re: хан Ацо]

Тези големи вариации в разликата между третите и четвъртите много ме озадачават

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Що е информация?
    #3050508 - 12.05.2013 17:05 [Re: хан Ацо]

Ми той в началото точно тва намекна (тук не са дали цялото изявление, само в резюме).

Ей тук

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1083954

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта

Редактирано от Esther (12.05.2013 17:05)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
хан Ацо
рекордьор
****

Регистриран: 05.05.2012
Мнения: 6572
От: Дупница
Re: Що е информация?
    #3050512 - 12.05.2013 17:09 [Re: Esther]

Ами не е нужно да си работил в правоохранителната сфера,за да ти е ясно как се хваща цялата престъпна верига

--------------------
Зашто модерација не банује овог бугарског шовинисту?
.............

2.2.16.16.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Esther
психодесен соросоид
***

Регистриран: 15.04.2012
Мнения: 12457
От: Тролландия, a.k.a форум Македо...
Re: Що е информация?
    #3050518 - 12.05.2013 17:16 [Re: хан Ацо]

Циркът ше продължи и днес.

http://www.livenews.bg/NA-JIVO-v-17.15-ch.--Vtori-brifing-na-BSP-53265

ПС. Тва май е дето вече го коментирахме, щот го няма в други новинарски сайтове

--------------------
Демокрацията ни отне уседналостта

Редактирано от Esther (12.05.2013 17:30)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Квинт Курций Руф
Античен музовир
****

Регистриран: 18.12.2012
Мнения: 1198
От: Враца- Косталево(над язовиро)
Re: Що е информация?
    #3050538 - 12.05.2013 17:53 [Re: Esther]

Към17.30. Очаквано

1. Генерал се за бой се спрема - Автор Борче Борисовски – 33,8 %

2. Црвената зајак - Автор - Серто Станишевски - 26,4 %

3. Моята борба - вистината за создавувањето на Третиот Рајх - Автор - Слободан Сидеровски - 8,5 %

4. Под сенката на падишахот - Автор - Лепослав Местаноски – 6,7 %

5. Во света борба за род и татковина - Автор - Вале Симеоновски - 3,6 % и Вујко Вањо - Автор - Ванчо Костовски - 3,6 %

6. Што сака Меги - Автор - Менда Куневска - 3,3 %

--------------------
" Човек се ражда уморен и живее, за да си отпочине!"


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
TheOnly1
старо куче
*****

Регистриран: 22.12.2012
Мнения: 817
Re: Що е информация?
    #3050542 - 12.05.2013 18:00 [Re: Квинт Курций Руф]

Малко трудно е да оспориш резултати, ако те се потвърждават и от екзит половете на различни агенции. Виж ако има драстични разминавания между резултатите от половете и резултатите на ЦИК ще е интересно.

--------------------
На тъмносините ни съграждани трябва всекидневно да се повтаря, че на Острова има изобилиe от джелезо, харко, огромни реколти селскостопанска продукция и животни по полята.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
DI