ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Бъдещи родители

Страници: 1
tarzan
неориентиран

Регистриран: 23.10.2012
Късно проговаряне на децата
    #3036561 - 11.04.2013 23:20

Здравейте!Синът ми е на 4г и 3 мес.,все още не говори.Казва само няколко думи.Не ходи на детска градина.Живеем в чужбина и не се събираме с приятели и близки.С деца си играе,макар да им говори на негов си език.Физически казват ,че е развит нормално за възрастта си.Аз и съпругът ми не сме от най-бъбривите.В интернет намерих списък от възможни причини.Съветват ме да му чета и да му говоря повече,но когато започна ,тои отива при играчките и започва да си играе,никакъв интерес.Ако има някой ,който може да ми даде игри,с които да го занимавам и да учим думи ,ще съм ви благодарна.Игрите ,които аз намерих в интернет ,не действат при нас.Или родители ,които са присъствали на консултация при логопед,да опишат упражненията ,които се правят и по какъв начин предизвикват вниманието на детето.Благодаря!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Dr.GМодератор
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
Re: Късно проговаряне на децата
    #3036798 - 12.04.2013 15:38 [Re: tarzan]

Консултирайте се с психолог, а не с логопед.

tarzan
неориентиран

#3036903 - 12.04.2013 19:21 [Re: Dr.G]

Ще потърсим.Съпругът ми го записа за училище(нещо като подготвителен клас),надявам се около деца да се отпусне и да започне да говори,макар и на английски.Ние също смятаме ,че проблемът може да бъде от шока,при идването ни тук (в Америка),защото до преди 2 години се развиваше нормално и произнасяше повече думи от сега.А и в Кипър родителите ми ни помагаха (имаше повече хора около нас).Благодаря ти.

ablak
неориентиран

Регистриран: 17.04.2013
    #3040259 - 18.04.2013 20:28 [Re: tarzan]

Според мен с чужди деца ще му е още по-трудно. Нека посети малко занятия с психолог и тогава го пуснете да общува по-спокойно с дугите деца. Няма нищо страшно. Много деца в живеещи в чужбина имат подобен проблем.

tarzan
неориентиран

#3041416 - 21.04.2013 18:45 [Re: ablak]

Здравейте! Съпругът ми го записа за училище,но тук започват 20.08. До тогава сме решили да посещава специалист(до нас има център за деца с проблеми).Надявам се за тези няколко месеца да има някакъв напредък,за да му е по-лесно след това в училище.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tender™, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2411

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.032 seconds in which 0.026 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.