ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Наш дом

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)
Тревопасен
Нерегистриран

Re: PVC дограма
    #1692397 - 30.03.2007 18:15 [Re: Анонимен]

Е, щом трябва ...
Впрочем, на една и съща цена са, за да може да предпочетеш Profilink ... ;o))

.: Тревопасен :.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #1693047 - 31.03.2007 09:55 [Re: Тревопасен]

Вчера се заслушах в рекламата на Профилинк: "Австрийски профили, произведени в България". Някак си странно ми прозвуча.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Nikita99
ентусиаст

Регистриран: 29.05.2006
Re: дограма
    #1740011 - 04.05.2007 10:25 [Re: Тревопасен]

Сега ще споделя и моето мнение. Преди 3 години смених в едната спалнята и в кухнята дограмата. Миналата година и в другата спалня и хола. Навсякъде е 5 камерна. Първата дограма е с 24 мм стъклопакет, втората с 32 мм.
Когато трябваше да реша къде да поръчам имах пред себе си около 15-ина оферти. Лека полека почнахме да ги отхвърляме и се спряхме на фирма "Алупласт". Дограмата е немска - Shuco. По принцип Shuco са спонсори на McLaren Mercedes във Формула1 /незнам до колко това е важно, но все пак го казвам като инфо/. Нямам мухъл, нямам конденз дори, когато навън беше -20 градуса едната зима, а парното вкъщи бичеше на 5. Единствено имах малко изпотяване в кухнята след като баба готвеше по 2 часа, защото нямам абсорбадор може би.
Мъжа ми твърдо каза дограма която се произвежда в България - НЕ! По принцип пичовете, които ми слагаха дограмата ми казаха, че наистина е немска. И тука ще кажете :Те могат да кажат всичко. Така е, но какъв е смисъла. Аз ги питах за това чак когато ми бяха махнали старите прозорци и исках не исках трябваше да я слагам, пък и вече бяха платила 50%. Много мои съседи се оплакват от дограмата си, която в повечете случаи е или Rehau или някоя от българските фирми. От специалиси съм чувала, че Rehau е вече почти 100% БГ производство, но казват, че е немска.
Та в обобщение: моята дограма е 5 камерна на Shuco и съм много доволна - нямам кондез или мухъл.
Англичанина има една поговорка: "Не съм толкова богат, че да си купувам евтини работи". Наистина, че всеки се простира според чергата си, но според мене за такова нещо не е хубаво да се правят компромиси.

edur_rogat
почетен член
**

Регистриран: 20.02.2007
От: Battlestar Galactica
    #1740019 - 04.05.2007 10:32 [Re: Тревопасен]

Цитат:

Моля да ми кажете кога се предпочита 4 или 5-камерен профил.Имате ли впечатления от българската "Профилинк".

Не знам за Профгилинк, но със сигурност знам - купи си 3-4 камерна Саламандър! Много съм доволен.

--------------------
Велик завоевател!

Тревоапсен
Нерегистриран

Re: PVC дограма SCHUCO и Salamander
    #1740510 - 04.05.2007 16:28 [Re: Nikita99]

Цитат:

Nikita99 написа:
Дограмата е немска - Shuco.
Цитат:

Schuco ;o))

По принцип Shuco са спонсори на McLaren Mercedes във Формула1
Цитат:

И в UEFA-Cup, където се въртят десетки пъти повече пари, отколкото е бюджета на McLaren за един сезон. ;o))

./незнам до колко това е важно, но все пак го казвам като инфо/.
Цитат:

Важно е това, че са в петицата на класацията за строителни фирми с най-добър имидж в Германия, поради което им е позволено да се рекламират на престижни места. ;o))

... моята дограма е 5 камерна на Shuco и съм много доволна - нямам кондез или мухъл.
Цитат:

Това не е следствие от поставянето на PVC-дограмата, каквато и марка да е тя. ;o))

От специалиси съм чувала, че Rehau е вече почти 100% БГ производство, но казват, че е немска.
Цитат:

Беше немска - много отдавна. Сега е предимно турска, полска, румънска и ... ;o))

Наистина, че всеки се простира според чергата си, ...

... така е. А за търговците - според пазарния интерес.
Най-същественото за една дограма е как е изработена и как е монтирана.
Едва на второ място по важност идва значението - къде и от коя фирма е 'теглен' профила. Нашите 'дограмаджийски' фирми предимно внасят готови профили. Екструдираните в България са съвсем малко - броят се 'на пръсти'. ;о))

Цитат:

edur_rogat написа:
... 3-4 камерна Саламандър! Много съм доволен.

Тя е с 5-10% по-висока цена от Шуко-то!
Заради ефекта - 'отблясък', видим, ако не е ламинирана.
Е, има и друго предимство - може. относително. да се избира какъв обков да й се постави. ;о))

Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #1742735 - 06.05.2007 17:31 [Re: Nikita99]

Цитат:

и се спряхме на фирма "Алупласт". Дограмата е немска - Shuco.

Алупласт е немска фирма за производство на ПВЦ профили. Конкурент на Шуко. Не знам как сте се спели на двете едновременно...
Моята дограма е с профили на Алупласт.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Тревопасен
Нерегистриран

#1743601 - 07.05.2007 14:03 [Re: Цецо]

Е да ... те започнаха с една система профили ...
... после пазара им показа друг верен път ...
... и не вървия, ся, някак - при почти дузина офиси само в София - да сменят заглавието на фирмата ... ;о))
Голямо насищане има в 'този отрасъл' ...

marcheto_a
неориентиран

Регистриран: 28.10.2010
    #2711623 - 28.10.2010 10:06 [Re: Тревопасен]

Цитат:

Моля да ми кажете кога се предпочита 4 или 5-камерен профил.Имате ли впечатления от българската "Профилинк".

Здравейте!
Аз съм нова тук, и като всеки на който му се налага да прави ремонт, започнах да се интересувам от дограмите които се предлагат...
Изчетох всички коментари, и не ми стана много ясно как да избера дограма за вкъщи... знам че ситуацията на пазара се е променила, откакто сте отворили темата... та ако има някой в течение, моля споделете мнения...

ablak
неориентиран

Регистриран: 17.04.2013
    #3040318 - 18.04.2013 21:30 [Re: Тревопасен]

Колкото повече камери има профила на пвц дограмата, толкова по-добре. ако имаш възможност ти препоръчвам 6 и 7 камерна.

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 11127

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.