ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Аномалии

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)
slug
самарянин
**

Регистриран: 09.01.2005
От: Богутево
Re: знам че се случва
    #2665233 - 16.07.2010 23:01 [Re: teo2]

А не мислите ли,че danny с може да е богоизбран и Господ е искал нещо да му каже

Цитат:

Усетих допир - докосване - натиск..

А мeжду другото,откъде знаете за

Цитат:

злия дух

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
teo2

Регистриран: 01.05.2010
    #2665432 - 17.07.2010 14:38 [Re: slug]

Бог не е обезпокоител на хора и одушевени същества, иначе самият Той щеше да е грешен. Обикновенно, присъствието на истинският Господ Бог е напълно(абсолютно) неосезаемо, възможно е да бъде усетено(почувствано) единствено: Освобождение, Покой, Мир, и въобще Благодат - но не и допир.

lost_lullacry

Регистриран: 07.10.2005
    #2677339 - 08.08.2010 13:26 [Re: teo2]

Сънна парализа/нереално събуждане (Sleep Paralysis/False Awakening)

Множество хора по целия свят са изпитвали състояние на събуденост, но с парализирано тяло, и дори усещане на чуждо присъствие. Някои хора усещат как с тях се съвокуплява друго създание, други хора - присъствие на много наблюдаващи ги създания в стаята им. В предмодерни времена, тези феномени са се тълкували като явяване на сескуални демони "сукуба" и "сукубус", а в модерни времена, от хора склонни да вярват в такива неща - присъствие на извънземни, създания от други измерения, чужди астрални тела и т.н. Сънната парализа е естествено състояние на тялото по време на сън. Нейната функция е да не позволява тялото да се движи по време на сън (за да не се движи тялото заедно с поведението в съня – да се рита и да се маха с ръце, ходене по време на сън, и др.). Понякога хората стават съзнателни докато тялото им е още в сънна парализа. Обикновено това преживяване се нарича фалшиво събуждане, защото изглежда сякаш че са се събудили, но тялото остава „спящо“ за определен кратък период от време. Тези преживявания обикновено са доста плашещи за хора, които не знаят какво се случва. Обикновено те обезумяло се опитват да помръднат или „да се събудят“, но изглежда, че нищо не помага. Понякога се получава, като че ли са се събудили, но след няколко минути разбират, че все още спят и сънуват и се опитват „да се събудят“ отново. Възможно е този цикъл на фалшиви събуждания да се повтори няколко пъти. В това състояние страховете са явни (за реалността в това състояние), често хората съобщават, че са видели същества или старици които се опитват да ги атакуват (по някакъв начин ги плашат). Дължи се на това, че страхът обзема съзнанието на индивида и той е създател на собствените си страхове. Когато човек знае какво се случва, може да управлява емоциите си и да има по позитивни преживявания.

mallyk
ентусиаст

Регистриран: 16.08.2010
    #2690199 - 05.09.2010 18:56 [Re: danny s]

Цитат:

Не знам дали е за тук този пост но трябва да споделя с някого това. Първият път когато се случи, реших че е е случайност.... сънувах нещо и усетих реален физически допир. Събудих се веднага, но тъй като не ми се беше случвало до сега - не му обърнах много внимание. То факта че го помня говори друго, но тогава не ме притесни. Тази нощ обаче се повтори. Усетих допир - докосване - натиск.. както и да го нарека и мигновенно се събудих. И с отварянето на очите си изпитах тревога и страх!! Не е като да се събудиш и да осъзнаеш че си сънувал! Направих каквото се сетих - казах си няколко пъти молитвата "Отче Наш" , прекръстих се и не можах повече да заспя. А беше 2ч след полунощ.

Цитат:

Псалми 56:3
Когато съм в страх, На Тебе ще уповавам.

Щеше ли да се помолиш ако не беше уплашен?

Агриан
неориентиран

Регистриран: 06.09.2010
    #2690377 - 06.09.2010 08:31 [Re: lost_lullacry]

"осетиш"! -имат се предвид осетинците или, все пак,иде реч за усещане?!

lost_lullacry

Регистриран: 07.10.2005
    #2690394 - 06.09.2010 09:57 [Re: Агриан]

?

slug
самарянин
**

Регистриран: 09.01.2005
От: Богутево
    #2764278 - 10.03.2011 22:29 [Re: teo2]

Някаква връзка между господ и господИНЕ, правите ли

--------------------
no pain no gain

babati97
бавен
*

Регистриран: 01.10.2012
От: Враца/София
    #3047903 - 07.05.2013 03:55 [Re: danny s]

е няма да се спи то се е видяло...

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Ellia 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 14147

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.035 seconds in which 0.015 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.