ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1
КокеркатаМодератор
кучкарка

Регистриран: 29.11.2004
От: София
Приемен дом - що е то и как спасявате живот
    #3063498 - 17.06.2013 15:32

Искате котка/котенце, но не сте сигурни, че можете да поемете тази отговоност? Не знаете дали ще ви хареса? Детето ви иска котка, но не сте сигурни, е ще се справите? И какви ли не още ситуации... на които не може да се отговори преди да се вземе котка/коте, което обаче си е сериозно обвързване...

Обичате котките и сте си мислили как да помогнете по няккаъв начин?

Има решение на тези ситуации. Нарича се приемен дом. Приемния дом е временен. Взимате коте/котка от организация, която спасява животни, като те си поемат храна, тоалетна, вет грижи ако се налага. Животните са мин али през първоначално подготвяне - обезпаразитяване, тестове за болести, ваксини, кастрация и са напълно готови да живеят д омашни условия.
Защо се налага приемен дом - за да не висят по клиники и клетки, за да се научат на елементарни навици и домашни правила, да свикнат с домашния живот, за който биват подготвяни. Други имат нужда само от място, където да почакат докато бъдат осиновени.

Като човек, предлагащ приемен дом от 4 години насам, смея да твърдя че е много приятно, лесно и наистина полезно както за животните, така и за даващия приемен дом. Щастието, че си помогнал някое животинче да бъде спасено е огромно.

Ако мислите, че може да станете приемен дом ЕТО ТУК можете да опитате. Сдружението помага много и се нуждае от доста приемни домове. Имат различни на възраст и характер котки, тъй че все ще има нещо подходящо за вас.

Не се изисква много, а е голяма помощ да станеш приемен дом. Ако вие не можете, попитайте някой приятел или роднина, може да му хареса!

--------------------
Животните са По-добрите приятели на човека!!!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
satcat

Регистриран: 31.03.2012
Re: Приемен дом - що е то и как спасявате живот
    #3077648 - 01.08.2013 17:42 [Re: Кокерката]

Много хубава идея.
Жалко,че засега е популярна само в София. Какво да провим с котенцата от другите населени места?

satcat

#3077717 - 01.08.2013 21:04 [Re: Кокерката]

Пред нас подхвърлиха котенце, което мисля, че е в шок - яде, колкото да не умре и никога не играе. На около два месеца е. Опитах да го взема в къщи, но то се стресира още повече. Няма доверие на никого и не знам как да му помогна.
Имате ли опит с такива котенца?

КокеркатаМодератор
кучкарка

Регистриран: 29.11.2004
От: София
    #3078168 - 03.08.2013 13:04 [Re: satcat]

Идеята не е популярна само в София, а навсякъде, където има хора, които искат да помогнат.
Темата не е баш за това, но ще ви отговоря.
Взимате малкото котенце у вас. По-добре да изживее лек стрес и да свикне с вас, да го заведете на лекар и да го спасите, отколкото да остане на улицата, където няма никакъв шанс за живот. или ще го изядат кучета, или отровят хора или ще умре от болест.
В началото ще е стресирано ден-два, после ще види, че не му желаете злото и ще се отпусне. Малко е, ще свикне бързо. Но е много важно да се заведе на лекар, обезпаразити, ваксинира и храни с качествена храна.
Желая ви успех!

П.п. Във всички населени места най-важно е масово да се кастрират бездомните животни по улиците, за да не се раждат нежелани бебенца, които да се налага да се спасяват.

--------------------
Животните са По-добрите приятели на човека!!!

satcat

#3078194 - 03.08.2013 14:48 [Re: Кокерката]

Доколкото темата е за спасяването на живот, мисля, че бях по темата. Спасила съм 6 котенца, 3 от които бяха по на месец. И наистина правилните стъпки са обезпаразитяване, ваксиниране, качествена храна и много любов. За всичките намерих постоянни домове, тъй като имам тежка алергия. Котенцето, за което Ви поисках съвет, изчезна. Вчера на обед го храних за последен път.

Detelinka
неориентиран

Регистриран: 08.01.2014
    #3123747 - 08.01.2014 09:53 [Re: satcat]

Една приятелка събира котките и кучетата от всякъде. Особено новородени. Миналия месец имаше едно простреляно куче на околовръстното в Пловдив и те го прибраха и добри хора го осиновиха в Германия. Анимал Рескю май се казва организацията, в която тя членува.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2174

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.017 seconds in which 0.01 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.