ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Избори

Страници: 1
Atman
ветеран

Регистриран: 22.06.2007
От: връх Мусала
"Фалшивите" бюлетини от Костинброд
    #3060372 - 08.06.2013 16:28

А сега да видим кой излъга?

Бюлетините от Костинброд са отпадък

Вече няколко седмици разследващите органи са наясно с последните разкрития, но не събират смелост да оповестят истината.

Ако бъде изказано публично, това което вече се знае по случая Костинброд, ще бъде компрометирана прокуратурата и лично Сотир Цацаров и затова се избягва каквото и било привличане на внимание към случая.

Ако бъде оповестена истината за бюлетините ще стане ясно, че Цацаров е изпълнявал политическа поръчка, която доведе до изкривяване на общественото мнение и до понижаване резултатът на ГЕРБ.

Другата вероятност е Сотир Цацаров просто да е искал да направи нещо за реномето си с активност, която да му създаде образ на решителен човек.

Това обаче не го оневинява, особено ако случаят е прибързано представен като ясен и е „пусната“ информацията към Бареков.

Последните разкрития по случая с намерените в печатницата в Костинброд бюлетини са неудобни за Цацаров и Николай Бареков.

Според разпитаните експерти намерените бюлетини в болшинството си са отпадък, който има дефекти или не представлява завършени с всички изискуеми елементи бюлетини. Бюлетините, освен това, не са били подредени, още по-малко готови за спедиция.

На камерите обаче се показани едва няколко пакета, на които пишело имена на райони, което трябвало да наведе зрителите на идеята, че са подготвени за изпращане.

Консултантът по продажба на печатни материали Донка Борисова, твърди, че за всеки район бюлетините са били с различна дължина и текст и затова машините са се пренастройвали всеки път за процесите печат, сгъване и лепене и затова даже било нормално да има повече брак от дадения.

Става видно, че при по-коректно представяне на случая от медиите и от самата прокуратура, щеше да стане ясно, че отпадъчното количество е с бюлетини от всички градове.

Тези бюлетини не са сортирани, а са в пълен безпорядък, като подготвянето за спедиция на такъв куп материали би изисквало изключително много време допълнителна работа.

От печатницата „Мултипринт“ ООД изразиха също недоумението си как групи, които не са запознати с производствения процес побързаха да видят във всичко злонамереност и подготовка за манипулация на изборите. Според служители на фирмата дори няма как да се преброи дали този остатъчен материал съдържа 350 000 бюлетини.

В допълнение стана ясно и, че производственият процес в цялото предприятие се записва от видеонаблюдение и разследващите органи лесно биха забелязали някаква нерегламентирана дейност, подготовка и т.н..

Това обаче сега не се казва и се държи в тайна, за да не се злепостави прокуратурата.

http://www.plovdiv-online.com/plovdiv/item/47682-byuletinite-ot-kostinbrod-s%D0%B0-otp%D0%B0daak

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
От: София
Re: "Фалшивите" бюлетини от Костинброд
    #3060510 - 09.06.2013 07:35 [Re: Atman]

Че историята е съмнителна, ми стана ясно още когато обявиха, че автентичността на спорните бюлетини щяла да бъде проверена за един ден от експерти на БНБ, а не беше оповестен никакъв резултат. Впоследствие срокът се удължаваше, а експертите се сменяха...

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

Atlantida
паднала от Марс

Регистриран: 10.01.2008
От: крита
    #3060514 - 09.06.2013 09:32 [Re: Светозар*]

Понеже по закон ТЕХНОЛОГИЧНИЯТ БРАК СЕ СЪХРАНЯВА В ПЕЧАТНИЦАТА ДО ПРИКЛЮЧВАНЕ НА ИЗБОРИТЕ типично за нашето правораздаване "КРАДЕЦЪТ ВИКА ДРЪЖТЕ КРАДЕЦА". След такива груби нарушения на закона в предизборния ден и опорочаване на изборите какво следва? Мая Манолова, собственоръчно гласувала закона, че бракът задължително трябва да стои именно в печатницата, подвежда прокуратурата, освен ако не са комбина. Пуска бомба в медиите. Още не обявила и много хора се оказват на едно и също място по едно и също време, това било "спонтанен протест" от справедливо възмутени и потресени честни граждани. Ново грубо закононарушение в деня за размисъл, но кой ти спазва закона в борбата за кокала. От самото начало прозираше и съм отвратена от този жалък театър на управляващите ни. До какво падение стигат нашите "избраници" - гласуват закон и без проблемно го погазват. А точно за тях това е крайно недопустимо и трябва много твърдо да се санкционира. Защото няма шанс да се оправим, докато ни управляват престъпници. Те предвидливо преди това и имунитет са си гласували. А ние се надяваме в държава да се установи справедливост и законност. Освен, че ни правят на маймуни, го правят доста елементарно. Във всяка нормална правова държава мястото на престъпниците и правонарушителите е в затвора, у нас е в парламента.

Сега ако излязат и с решение, че изборите не са опорочени, ще бъде следващото грубо закононарушение и това е очевидно.
За съжаление у нас основната роля на имунитета за сега е престъпниците свободно да си безчинстват, наричайки се гръмко "ДЕПУТАТИ". Бог да пази горката ни Родина.

deputatkata
влюбена в Дянков!

Регистриран: 04.05.2006
    #3060543 - 09.06.2013 12:42 [Re: Atlantida]

+ 1

--------------------
Добре фиксираният пациент...не се нуждае от упойка!

Atlantida
паднала от Марс

#3060639 - 09.06.2013 19:12 [Re: deputatkata]

Депутатке, на твое място не бих писала в тази тема. Ей, наистина срама нямате, а на наш гръб си живеете. Тцъ тцъ тцъ

Atlantida
паднала от Марс

#3064883 - 21.06.2013 16:45 [Re: Atman]

СТАНИШЕВ ПРИЗНА ЗА СКАНДАЛА В КОСТИНБРОД- НАГЛАСЕН Е!!!
Какво следва сега за тези, които грубо погазиха деня за размисъл, нарушавайки закона? И не само, послужиха си с очевадни вече клевети и лъжи? Мястото им е в затвора, както изисква законността и справедливостта и така щеше да бъде във всяка нормална правова държава. Но в България масово най-крадливите и неморални елементи стават депутати. Именно за това са си гласували имунитет. На честен и ужажаващ себе си депутат не би му трябвал. Точно в парламента следва да попадат най-достойни и почтени. Наистина има и такива, но какво от това! Абсолютно недопустимо е престъпниците вместо в затвора да отиват в българския парламент. Крайно време е да се смени тази мафиотска система. Тя издига хора с мошенически манталитет и без усет за достойнство, законност и морал. Може би служебно правителство, което да подготви избори за Велико Народно Събрание през септември. За да станем най-после президентска република. И да се прекрати това гнусно боричкане и жалко поведение на българските партийни лидери и активисти. Изборът на Пеевски и начинът по който го направиха е един позор и неизличимо петно за тях. Как е възможно след всичко това да нахалстват и да се натискат. Тук няма място за грешка и проба, ясно е, че не стават и нямат моралното право да "управляват". Фактът, че правят подобни назначения е достатъчен. Гади ми се вече от тях!ОСТАВКА!
п.п. Според мен лично Орешарски вероятно има качества и просто го използват за изкупителна жертва, но това за съжаление вече няма значение.
п.п.п. Без да съм отявлен фен на Герб, тази долнопробна история с бюлетините прави абсолютно нелигитимни последните избори.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1815

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.043 seconds in which 0.029 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.