ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Българи в чужбина

Страници: 1
Peter
неориентиран

Регистриран: 28.06.2013
Смяна на една буква от името на латиница в личните документи
    #3067685 - 28.06.2013 11:39

Не знам дали тук е правилното място за тази тема, но все пак иска да попитам

Предстои ми смяна на личните ми документи и искам да си сменя една буква от името, изписано на латиница. Вместо Petar искам да стане Peter. Отидох да си сменям документите и служителя ми каза, че трябва някакъв официален документ с изписано на него желаното от мен име. Представих и сертификат, издаден в България с желаното изписване на името ми, но документа трябвало да бъде издаден от чужбина. Сега чакам да ми пристигне от Кембридж сертификат за владеене на ниво на английски език, на който по същия начин е изписано името ми Peter както си трябва. Казах на служителя за това нещо, но тя не ми каза със сигурност дали ще стане дори с този сертификат от Кембридж, трябвало да ходя до шефа им и не знам си какво още. Другия вариянт е чрез съда.

Някой от вас срещал ли се е с този проблем и какво е било решението му.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Mimi 1

Регистриран: 02.01.2008
От: NYC
Re: Смяна на една буква от името на латиница в личните документи
    #3067861 - 28.06.2013 22:31 [Re: Peter]

Не разбирам защо някакви чиновници смятат, че могат да ти казват как да си изписваш името.

Аз имах същия проблем през 2000 г., когато издаваха новите тогава документи и го реших като им показах диплома, издадена в чужбина. Големи разправии бяха.

ket
Лунно извънземно
**

Регистриран: 12.03.2012
От: От другата страна на Луната
    #3067930 - 29.06.2013 01:08 [Re: Peter]

http://www.deedpoll.org.uk/HowToApply.html

Тук е описано всичко което те интересува за смяна на фамилията. Издават ти документ. Апостил задължително се слага. Пращаш документа в който изрично е упоменато новото ти има в България. Там го даваш да ти го преведат и легализират. След това носиш документа преведен и легализиран в общината. Там вече ще ти кажат след колко време как и къде да си получиш новите документи с новото име. Разправия си е определено.

totolitka
Мишел от съпротивата

Регистриран: 21.01.2013
    #3206215 - 03.10.2014 14:11 [Re: Peter]

Здравей! Аз имах същия проблем, американците ми изписваха името с една различна буква, която и на български звучи по същия начин. Прибрах се в България и пожелах да променя буквата, понеже няколко пъти имах проблем с осребряване на чекове. Служителката ми каза, че това е невъзможно и че хората щели всеки ден да си сменят имената, ако било възможно. Навика ме и ме изгони. Тогава реших, че ще обяснявам винаги с коя буква се пише името ми

--------------------
Котката е най-добрият приятел на човека. Тя никога няма да ви обвини, че ядете по нощите. Тя ще яде с вас.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1936

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.023 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.